Moji rodiče nemají moc zájem o vnouče

bubbly
23. únor 2011

Ahoj vsichni, chtela bych se zeptat jak se vasi rodice tesi na budouciho vnoucka nebo jake maji vztahy s vasimi detmi. Ja cekam prvni dite, pro moje rodice to bude prvni vnouce. Nerikam ze by nemeli zajem, mamka se pta jestli je vsechno v poradku, ale mame to stizene tim ze ja ziju v zahranici, partner je cizinec a nikdo z rodiny, ani segra nemaji zajem aby se na budouciho clena rodiny prijeli za par mesicu podivat. Miminko se narodi v lete, bude teplo, letenky samozrejme hradime my, takze je to stat nic nebude. Mamka se kterou normalne vychazim dobre a mam ji moc rada, mi rekla ze ji staci kdzy male uvidi pres kameru na Skypu, tatovi asi bude stacit kdyz male uvidi parkrat do roka. Mozna to vidim zkreslene, protoze na male se moc tesim, zato oni jsou mladi (52 a 56) takze je to 'babickovani' treba jeste moc nebere. Moje obe babicky taky nejevily nejaky zajem, kdyz jsme se segrou byly male, vzdycky jsem si rikala ze nasi budou jini, ale historie se asi opakuje. ☹

klara.t
24. únor 2011

Proč jsem to vůbec napsala....naučte rodiče alespoň s počítačem, skypem, iCQ...my to rodiče naučili, když jsem odjela na ten rok do Anglie, dnes už není den, co by ho nezapnuli...technika pokročila, proč jí nevyužít 😀
Kdyby vaše děti vídali přes video, tak by jim třeba časem přišlo líto, že se jich nemůžou dotknou, pohladit...a přijeli by...teda doufám...

weri1
24. únor 2011

nejlepší je říct co cítíš a co prožíváš při jejich nezájmu. Naši mají malýho rádi, ale bydlíme od sebe 250 km tak je to trochu jiný. Ale taky jsem jim vše řekla a ulevilo se mi a už se tím nezabývám. 😉

bubbly
autor
25. únor 2011

@kacici diky, z toho mam prave strach, kdyz clovek neco rekne, vsichni se urazi a prestanou komunikovat, to u nas v rodine jaksi tradici, ten se nebavi s tou, ta s timhle a pritom jde o nejblizsi pribuzne.

bubbly
autor
25. únor 2011

@kacici jo a jako bych slysela moji mamu, taky ji nikdo nepomohl, taky byla na vsechno sama atd. 🙂 Je to tezke, protoze oni byli vychovani jako poslusne ovecky komunistickeho rezimu kde se nikdo nevymykal, co prislo s tim se smirili, my dnes mame na vyber, co se nam nelibi chceme zmenit. Mamka se treba ani nikomu z nejblizsiho okoli nezminila ze bude babickou, treba se za me stydi.

bubbly
autor
25. únor 2011

@meleri s tatou to mam taky tak, po telefonu s nim mluvim jen kdyz to nahodou zvedne, kdyz volam pres skype, tak ho tam z dalky slysim, ale pokecat neprijde, nechapu...

meleri
25. únor 2011

@bubbly já jsem zjistila že je mu dobře když mě nevídá. když mě vídá tak ho to zraňuje že pak odjedu...je to prostě naprd. vadí mu že jsem daleko. chtěl by abych tam byla s nima. možná to tvé rodiče taky tak bolí...jenže se v tom člověk nemá utápět, měl by žít!

mamusa1611
25. únor 2011

Kdyby u nás, bylo jako u vás... Mí rodiče v poho, mamka,ještě jak žila, ta by na ně nedala dopustit... Otec taky, chodíme k němu co to jde, vždycky s něma poblbne, něco jim dá... Nikdy se nestalo,že by zapoměl na jejich narozky, nebo Vánoce.. A to jsem už kolikrát říkala, že nic kupovat nemá...
Zato přítelovy rodiče... Škoda mluvit... Toho staršího, když jsme ho tchánovi přijeli ukázat,jak byl mimčo, jen nakouknul do kočárku a nic... Párkrát jsme tam ještě byli, ale prostě nezájem... Jednny Vánoce, co jim poslal po balíčku, ani na narozeniny,aspoň blbe přání smskou.. Tak jsem se zařekla,že já už tam s dětma nepůjdu...Občas tam staršího veme přítel, a dle výrazu kluka, je myslim rád,jak dojdou domů.. Toho mladšího ještě ani neviděl... Ani se nezeptá,co a jak, jestli třeba něco nechcem nebo tak... A tchyně to samé... Mají ještě dalších 7.vnoučat, ale dvě nevídají vůbec, nebot žijí v Belgii, a co vím, jak švagrová vyprávěla, tak jedináčkovi od nejmilejší dcery by snesla i modré z nebe... Nevím jako koupit dárek jednomu vnoučeti za 3.tisíce, dalším vnoučatům,(sourozencům-jsou 4.) Jim každému koupí dárek za 200 a dalším (mým dětem) nekoupit nic, ani nepopřát veselé Vánoce, to je hyenismus... Dobrá chápu,je těch dětí hodně, tak ale mezi nima nedělám takové rozdíly,ne??
Proto tam už s dětma nechodím, a když se zeptají na babičku či dědu, radši zalžu, než abych se musela koukat na jejich nezájem o ně...
Uff..jestli jsem nějak odbočila od tématu,tak se omlouvám, ale konečně je to venku...

bubbly
autor
25. únor 2011

@meleri presne tak, mozna jsem sobec, ale nedokazu svuj zivot obetovat tak aby druzi byli spokojeni, ja vim ze je to trapi, meli by byt aspon radi za to, ze se tady mame lip nez v Cr. Jenze vis jak, jako bych to slysela, oni se taky obetovali, tak to same ocekavaji od nas. A ve ktere zemi to zijes?

meleri
25. únor 2011

@mamusa1611 tak to máš taky těžké :(. asi tě hodně štvou..já to tak měla s tchýní ale v poslední době se fakt snaží jak to jde..a tak jsem si řekla že to zkusím, a ted máme celkem pěkný vztah...neházej úplně flintu do žita, třeba za čas si vyjdete vstříc!

@bubbly
jo právě, párkrát už říkali zůstan tady nevracej se atd...je to ještě horší toto slyšet...žiju ve Francii. a ty? přitom to není hrůza, letadlem kousek do Prahy a pak se dopravuju vlakem. ted s dvěma to bude horší 😝 . to jo proč by ses měla obětovat? to mi přijde od rodičů vždy sobecké. já nevím, toto mě fakt štve...přece závisí na tvém štěstí oni už si svoje našli, mají sami sebe, rodinu, ted byla řada na tobě..člověk musí jedině jedním uchem sem druhým ven jinak je to fakt na zbláznění...

bubbly
autor
25. únor 2011

@mamusa1611 je to sila, nechapu proc lidi nedokazou merit stejnym metrem. U nas to tak bylo kdyz jsme byli mali, bratranci se hlidali porad, babicky cpali penize a jedna dokonce nevlastnimu, ze ktereho je dneska fetak, ktery se objevi jednou za rok kdyz mu dojdou penize. Segra se o babicku stara kdyz je ted po operaci ale porad je spatna, co ji uvari neni dobre, co ji nakoupi taky, pro dobrotu na zebrotu. Od tvych tchanovcu je to fakt sila ze si takhle vybiraji 😢

mamusa1611
25. únor 2011

@meleri no, štvali, vlastně to jejich chování... Ale co jsem řekla prostě dost, nejeví zájem, já se vnucovat nebudu, a už vůbec jim nebudu vnucovat děti... Že mají vnoučata i tady (a to jim přítel hodně pomáhá,jak něco potřebují,tak pomůže) a nejsou schopni to nějakým způsobem oplatit, nebo ani nemaj snahu...ne že oplatit,ale dyť je to jejich krev...určo chápete,jak to myslím.. 😉 Je to smutné.. Flintu do žita jsem proto hodila už dávno... Já se snažila několikkrát..marně..
@bubbly já to tež nechápu.. Tohle bych já nedokázala dělat..Marné no, jednou,až budou větší, tak jim to vysvětlím, a snad to pochopí...proč jsem tam s nima nejezdila...

beruska2x
25. únor 2011

Holky to je vsechno dokola.. ja ted treba znam v okoli kolik babicek - co zasadne nehlidaji, nestaraji se atd - dobre chapu, maji svuj vlastni aktivni zivot, neni to povinnost.. ok kazdej at dela jak uvazi...
ale pak znam uz starsi lidi co si desne stezujou e vidi deti a vnoucata jen na vanoce a na narozeniny a jinak za nima neprijdou - no.. proc by taky meli 😕 kdyz je z detstvi neznaji, nevi co to je soudrznost rodiny a nic jim to nerika, nemaji zadny osobni vztah blizky...

😅to je jedno s druhy a malokdo to uz zpetne prizna nebo si i uvedomi - ze vztahy nejsou o povinosti 😝

nas deda je treba rok a pul sama - babicka zemrela, a pro me to jsou porad oba - nejsuprovejsi lidi na svte, kterych si nejvic vazim, pac mi udelali super detstvi.. je samozrejme ze k nam deda chodi na obed, ze mu pomuzem doma (treba umyt okna a tak - co sam nezvladne..) volame si, proste mame o sebe zajem...

o tohle vsechno se lidi dobrovolne osidi... to nechapu ja nemuzu prenest pres srdce to, ze moje babi Simu neuvidi vyrustat, ze si ji malej nebude pamatovat ☹ a vim jak to bylo lito ji, kdyz umirala..
nechapu ze si nekdo tohle necha utict..

meleri
26. únor 2011

@mamusa1611 to jo, člověk to může zkoušet párkrát ale přecejen, když vidí že zájem není tak pak už to musí nechat tak....:( je to smutné...:(
@beruska2x
to máš pravdu. každý si v dnešní době chce žít sám a posvém protože mu to tak vyhovuje ale pak přijde stáří a najednou je zle...určitě si to dost lidí zaviňuje samo...

msevy
26. únor 2011

Ahoj holky, tak tu pročítám vaši diskusi a mám podobný "problém". No problém už to pro mě není, překousla jsem to a vlastně jsem i docela ráda. Naši jsou v pohodě, ale manželovo táta - tam je ten problém. Když se malej narodil, tak jsme nebyli sezdaní, ani jsme to zatím neplánovali. Nenechali jsme ho ani pokřtít - i když manžel je věřící, ale sám prohlásil, že až v tom bude mít více jasno, pak se rozhodne - nechávám to na něm - já křtěná taky nejsem a nijak mi to v životě nevadilo. Tedy než jsem přišla do téhle rodiny. "tchán" je totiž, jak to nazvat slušně, v kostele 2x-3x do týdne, pomodlí se, dá příspěvek, ale jakmile vyjde z kostela - šíří kolem sebe jen zlo. Koho nestačí rozhádat, ten se kvůli němu rozhádá sám. Malýho vůbec nevzal navědomí, od jeho narození ho viděl tak 3x, odmítá ho přijmout, protože: byl splozen v hříšném svazku, tudíž je to hříšné dítě, nejlepší by bylo, kdybysme se rozešli apod. V září jsme měli svatbu - na kterou nešel!! Vyhýbám se mu, nestýkám se s ním, abych ho neprovokovala, ale je to ještě horší. Když se dozvěděl, že čekáme druhé tak jeho reakce byla, že z toho vůbec radost nemá. Manžel ho do svatby ještě omlouval, ale jak se projevil před naší svatbou a co udělal vlastnímu synovi, že na svatbu nešel - to ty vztahy mezi nima téměř pohřbilo. Musím říct, že jsem ze začátku z toho byla úplně hotová, proč? Jenom proto, že nejsem věřící, nepocházím z Prahy a nemám miliony na účte? To jsou jeho slova. Ale pak jsem si řekla, že takovýho člověka nepotřebuju - obě naše děti budou a mají spoustu lásky od nás a od lidí, kterým na nich záleží, takže jeden člověk ("dědeček") to nenaruší. Snad jsem se moc nezakecala, jenom jsem chtěla říct, že nejdůležitejší je to, co dáte dětem vy - když nemají prarodiče zájem - děti to nesmí poznat. Vy jste pro ně nejdůležitější. 🙂

bubbly
autor
1. bře 2011

msevy ten problem neni ve vas, ale v dotycnem. Musi to mrzet, ale na takove cloveka bych se vykasla.Presne tyhle typy lidi co v kostele mlati hlavou o zem a sotva vyjdou ven delaji jen rozbroje nechapu, miluj blizniho sveho mu asi nic nerika, co?🙂 Nejsem verici, ale krestanstvi prece nevyzyva ke zlu... Verim ze tvoje deti jeho pristup pochopi az z toho budou mit rozum.

bubbly
autor
1. bře 2011

@klara.t problem je, ze nekteri se to jakoby odmitaji naucit, nasi doma maji pocitac, ja jsem jim jeste loni koupila laptop, at ho maji prenosny po celem dome. Kdyz jim to segra nezapne, tak ho sami od sebe nezapnou, ja to fakt vubec nechapu, jakoby to delali naschval, copak je problem kliknout na tlacitko na skypu? Navic moji rodice jsou celkem mladi. Nasi i segra se sami od sebe malokdy ozvou, kdyz nezavolam, nenapisu tak nemam zadne zpravy, kolikrat mam i strach jestli se treba neco nestalo...

klara.t
1. bře 2011

@bubbly naši také k tomu zpočátku přistupovali s obavama, ale stačilo tátovi zřídit email, poslat mu pár těch přeposílatelných emailů a jemu se to zalíbilo, vyměnil si pár adres s kamarády no a ted je na tom závislý...pořád něco přeposílá. Takže PC má zapnutý alespon 2xdenně. Pokud tam nejsou napíšu jim sms "jsme na skypu" (já a Adélka) a za chvíli jsou připojení. Ale je fakt, že oni mají veliký zájem. Prostě už jsou zvyklý každý den Adélku vidět alespoň tak. Ale skypovat začali, když jsem byla v Anglii.
Asi jen ten PC nestačí, chce to hlavně chtít....

msevy
5. bře 2011

@bubbly - máš pravdu. Jenom čekám, odkud ta další darda přijde. Zatím se jim (tchán a zblbnutá je i manželovo sestra) nepodařilo nás rozdělit, k jejich velké zlosti čekáme druhé, zatím je "ticho po pěšině". Ale protože už to znám, tak čekám kdy se zase něco vynoří. Přiznám se, že na psychiku je to šílený, ale říkám si, že snad jednou se jim ty oči otevřou 😎 Že prostě pochopí, že tohle nemá smysl.....

zuzau2
6. bře 2011

Ono asi hodně záleží na tom jaký kdo má s rodiči vztah. Moji rodiče jsou rozvedení už víc jak deset let. Táta bydlí 100km od nás a viděl moje 16ti měsícční děti jednou...nemá pořád čas. Mamka bydlí 8km od nás a vidí děti tak jednou za dva měsíce....taky nemá čas. Tchánovci bydlí 200m od nás a vidí děti jednou do týdne....taky nemají čas 🙂 Je pravda, že jsou všichni ještě pracující, ale evidentně je naše děti moc nezajímají. S mamkou už jsem se kvůli tomu jednou pohádala a zjistila jsem, že stejně jsem ta špatná já, takže už to neřeším....mám děti pro sebe, ne pro ně, ale taky mě to ze začátku mrzelo.........

jaa
6. bře 2011

manžela rodiče bydlí 7km od nás a zájem o vnoučata také nemají..přijedou jen na svátky a narozeniny.Nic víc..Preferují druhá vnoučata od mladšího bratra. u těch jsou pořád..S našima to bylo ok ,dokud se nenarodila ségře malá...Nás pozvou obě strany třeba na oběd tak 2x do roka...Sourozence a jejich děti neustále..Už to neřeším..oplatím jim to,až budou potřebovat zase něco oni..taky nezájem..

zzuzinda
8. bře 2011

@msevy Tak to je síla. Tvůj tchán je ....(napadají mě jenom neslušná slova). My jsme na tom tedy ještě hůř, jedno dítě z hříšného svazku bude mít 3 roky a druhé je na cestě a svatba nám pořád ještě nevyšla 🙂 To je lepší, když se s ním nebudete vůbec stýkat.
Já jsem teď volala mámě, že je jako MDŽ (všechno nej... vám všem 🙂 ) a ona si neopomněla do mě rejpnout a že by se zeptala, jak se daří Adamovi, mimimu, mě nebo mému příteli, to ani omylem. Dost mě to mrzí, ale snažím se si říkat, aspoň naše děti mají jedny prarodiče, kteří o ně stojí (hlavně babička 🙂 ) a než aby se na ně někdo šklebil, to ať je radši ani nevidí. Ale zamrzí to.