Můj partner má dceru. Jak s ní vycházet, když nechce?

karainnkaa
30. čer 2008

Je tady někdo, kdo má stejný problém? Partner má 8mi letou dcerku z prvního manželství, já mám z prvního vztahu 5ti letého synka a společně se nám narodila ještě dcerka. Takže máme vlastně tři děti, ale...partnerova dcerka je u nás jen dva dny v měsíci a i to její matce vadí. Nemusím určitě psát, že jí vadím já, i když nejsem důvodem jejich rozvodu. Malou už tři roky proti nám "očkuje", takže to potom u nás tak vypadá. Snažíme se s partnerem ty dny nějak využít a domlouváme a plánujeme různé akce, abychom byli všichni spokojení. Bohužel i tak k nám malá nechce moc chodit, naposled řekla matce, že si jí nevšímám, což je totální výmysl, ale pokud něco řeknu já, tak je z toho obrovský problém. Naštěstí partner stojí při mě! Že to došlo i tak daleko a věčně se taháme po soudech, to nikoho nepřekvapí, že. Už na to nemám sílu. Dnes mi partner oznámil, že je ohrožená i dovolená s malou, protože se pohádal telefonicky s bývalou ženou, ta mu řekla, že dcerka už zase k nám nechce, to z toho důvodu, že jsem ji přehlížela a starala se více o jiné dítě. Mimochodem, to bylo na výletě, kdy jsme dětem zařídili vyjížďky na koních a byla tam s námi i kamarádova dcera, tak jsem se s ní dovolila bavit a to vadilo. Je jasné, že to je výchovou a taky by její matka nejradši měla dceru pro sebe, ale nechápe, že si ji neudělala sama, že je tu i otec a další lidi, o které ji ošizuje. Hraje v tom i to, že je bez partnera je zahořklá, ale já už toho mám akorát..... 😲

makak21
30. čer 2008

karainko, vůbec ti problémy nezávidím 😔 Můj přítel má 13letého syna, poznala jsem ho jako 8letého klučinu a od té doby to je super. U nás teda nejsou nastavené návštěvy, může přijít kdykoliv, jako my jeho vidět kdykoliv...naštěstí je to všechno v pohodě. I když teď už je z něj puberťák, co nás tak často vidět nemusí, přece musíme pochopit, že musí být venku s klukama 😀 Držím palečky, ať to dobře dopadne a nějak se to ustálí. Ono jak to jeden z rodičů bojkotuje, tak se nedá dělat nic jiného, než vydržet.

makak21
30. čer 2008

Jinak bývalá manželka k nám i synka posílala a já ho doučovala angličtinu, takže je to vážně o lidech... ještě jednou držím palečky, ale řešení bohužel nemám ☹

karainnkaa
autor
30. čer 2008

hmmm já svého syna k otci pouštím normálně,kdy chce,má s ním hezký vztah,ale nechápu tu jeho bývalou....Otce máš přece jednoho,že...Malou znám od jejich pěti let a nebyly problémy ze začátku.Pak se jí,ale u nás zalíbilo,tak to už byl oheň na střeše,no je po jejím,má ji v hrsti a malá k nám nechce

karainnkaa
autor
30. čer 2008

Díky za podporu,každý názor mě zajímá 🙂

karainnkaa
autor
30. čer 2008

a ještě dodám,že v pase malou nemám napsanou,ani její fotky v albíčku,protože by to byl zase velký problém!

zanett
30. čer 2008

karinkaaa, tohle asi neni to, co ted zrovna potrebujes slyset, ale pockej, az holka doroste do puberty...to pak budou opravdovy problemy (pres tri roky ziju s pritelovymi detmi, kluk 11 a holka 14 let...bohuzel o tom vim vic, nez bych rada... 😖 )

karainnkaa
autor
30. čer 2008

jejda vy jste spolu v domě a nevycházíte,To bych se už oběsila 😖 🙂 Zannet,jsem sama zvědavá až bude v pubertě,protože to už snad nebude pořád pod maminčinou sukní...netvrdím,že pak budou lepší vztahy, mezi náma,ale co vím,tak dítě se pak straní rodičů a je radši s kamarády,tohle ona nepřežije...

amina
30. čer 2008

Je to smutné, ale dobré to nebude, dokud se nevzpamatuje matka, tedy exmanželka. Je sobecká, jednou na to přijde, jen aby ale nebylo pozdě. A možná se jí i vymstí současný postoj, až dcera nabere rozum, mohou se mezi nimi vztahy vyostřit 😒
Když spolu dokáží dva rozvedení nebo bývalí partneři komunikovat, dá se dle mého názoru s dětmi dohodnout.
K nám dochází dnes jedenáctiletá dcera mého muže pravidelně, máme střídavou péči. Samozřejmě si voláme, může přijít, kdy se jí zachce i mimo plán, prostě pohoda. Navíc mě bere jako kámošku, což jsem vždy chtěla... Svého brášku, mého syna, kterému je rok, evidentně miluje a on ji.
Vycházíme spolu prostě dobře, ale to jen proto, že máme mezi sebou korektní vztahy my dospělí.

bambulik
30. čer 2008

tak já bych s přítelovýma dětma - 14tiletá dcera a skoro 13tiletý chlapec, ale jeho žena nám děti nechce dát, jedině jemu a když u toho bude ona...
navíc v rozsudku u soudu stojí že děti jen v přítomností jí, tudíž beze mě že...
no a to on nechce, neumí si představit jí mít furt za zadkem, nemůže je svobodně vzít do kina, do blbé cukrárny, holky co jsem se nabrečela že to není normální...

karainnkaa
autor
5. črc 2008

Zdravím,amina,tak to bych si přála taky,aby jsme spolu normálně vyšli,už kvůli dětem se můžu trochu přemoci,ne,?Bambulik,to máte nařízené soudem?To už jsou přece větší děti,to jsou tak moc závislé na matce,tomu nerozumím,víš,nebo máš tušení,kvůli čemu to ta jejich matka dělá,My ze začátku taky měli od psycholožky nařízený společný výlet,já teda ne,ale partner šel s malou a bývalá za nima sto metrů....no prostě síla,to jí ani nepřijde divné,že to dítě je tak citově zmatené a nenechá pořád toho osočování a vydírání.Dokonce si poručila,že jí můžem volat jen středy večer.fAKT UŽ BEZ KOMENTÁŘE!

andrealiskova
20. zář 2009

Tak to tedy fakt nevím co dělat.