Můj partner nechce naše dítě. Jak by jste se rozhodly?

zdarec
29. črc 2008

ahoj všem,

dnes jsem se zaregistrovala, ač sem chodím poměrně dlouho, přes rok určitě. doma jedno dítko mám, na dnešní dobu jsem ho měla brzy. o tom ale nechci mluvit, samy víte, že je diskutabilní kdy dítě mít, nebo ne...a já ho měla tak, jak jsem se cítila. bohužel, s jeho otcem, který nejevil pražádný zájem jsem se rozvedla a na výchovu i finance byla sama. trvalo mi leta, než jsem se z toho vyhrabala, mateřská byla v té době 2500,- kč.
časem jsem si našla partnera, mladšího partnera, o celé čtyři roky. tvoříme rodinu a ničemu to nevadilo. až teď. zjistila jsem, že jsem těhotná. partner naše dítě nechce. kvůli bydlení, kvůli financím, že se necítí...mě však bolí srdce z toho, že bych ho měla dát pryč. ☹ absolutně nevím, co dělat. finančně bych byla nahraná, žili bychom jen z mateřské a z alimentů, které nejsou bůhvíjaké...není kde bydlet. nemám od nikoho podporu. jsem absolutně v šoku, poněvadž on má děti moc rád! malé, větší...proto jsem si ho taky tenkrát i přes ten nízký věk vybrala.
je hrozné, když čtu, jak jsou tady ženské nešťastné, potratí, nemohou otěhotnět, nejde to...a já dostanu takový dar, zcela lehce a mám ho dát pryč...srdce volí jiné, než rozum...a děsně to bolí.
jak by jste se rozhodly? ocitly jste se někdy v podobné situaci?
pojďte si popovídat a třeba se i povzbudit...co se týče moralistek, děkuji, vím jak by to mělo nebo nemělo být a takové řeči tu nepotřebuji, opravdu mi to nic nedá...díky za pochopení.

tweetinkapp
31. črc 2008

Urcite, suhlasim s tebou. Tym chlapom to predsa len trochu trva a ja by som mu urcite taktiez dala sancu. Tak mas este nejaky ten cas, tak hadam to svoje rozhodnutie zmeni.

ba111
31. črc 2008

Zdarec.. miminko je dar. To moje mi umřelo a dala bych všechno za to, abych jej po porodu slyšela plakat. Bohužel chlapeček neplakal, rodila jsem jej už mrtvého. Nikdo nemá právo vzít děťátku život.

mallorry
31. črc 2008

ahojky, budu ti drzet palecky, aby pritel polevil a dite jste si nechali...po pravde receno, jaky by byl rozdil mit dite za rok ci za dva roky? to se nic nezmeni a zbytecne by jste o vase miminko ted prisly a pak by jste mohli mit problemy...kdyby nechtel vubec, to by bylo jine, ale kdyz za rok za dva, asi bych se ho snazila presvedcit, ze v tom neni rozdil a ze je to dar🙂 vas spolecny 😉 drzim palecky

zdarec
autor
31. črc 2008

já v to doufám... 😅

ráda bych pokecala, ale musím běžet, budu tu zase zítra. ty jsi v jakém měsíci? bydlíš na Slovensku? je to zvláštní, ale můj postřeh je ten, že slováci to mají zase jinak, ale to je nejspíš tím, že tam žije mnohem více věřících, než tady. a taky se tam mnohem více pije borovička 😀
opatruj se 😉

mallorry
31. črc 2008

zdarec ted nevim koho se ptas...ja ze slovenska nejsem, ale jsem moravacka, zijici na severu cech 😀 verici nejsem...ale co se tyce preruseni tehotenstvi, ted, kdyz jsem tehotna, tak je pravda, ze se na preruseni divam jinym uhlem a prijde mi, ze tehotenstvi a dite je dar, to je bez debat....ale take dokazu pochopit zeny, ktere proste na preruseni jdou...nevim, jak si se nakonec rozhodla, ale pokud si se rozhodla, ze si miminko nenechate, tak bych sla na preruseni ihned, dokavad je to v ranem stadiu...a rozhodne bych se nechodila divat na ultrazvuk a tak...aby me to pak nejak nevzalo vis...s partnerem nevim zda bych mohla po tom byt, kdybych to dite chtela a on ne a kvuli tomu bych sla na preruseni, tak bych s nim asi byt uz nemohla...kor kdybych vedela, ze za rok, dva by dite i bral...mohlo by se totiz stat, ze by se to stalo za rok dva znova a on by se zachoval stejne...
tak snad jste se rozhodli spravne, urcite dej vedet...

mallorry
31. črc 2008

jinak za necely mesic rodim 😀 😲 😀

campi
31. črc 2008

Zdarec:
my jsme se snazili o mimco 5 let. Kdyz jsem mela pozitivni test, tak manzel zareagoval velmi divne slovy: "no, a co? To pro me neni zadny dukaz". Asi 3x jsem kvuli jeho reakci a tomu, ze se vubec neraduje, dostala hystericky zachvat (ach ty hormony) - vzdyt ve filmech si rodice vzdycky padnou kolem krku a raduji se spolecne.
Kdyz videl tecky na UTZ, tak se usmal a rekl: "asi tam neco je..." a doopravdy roztal az kdyz videl na UTZ, jak se hybe. A to mame planovane dite, jenom se bal, ze to neni definitivni a radeji neveril tomu, ze to vyslo. Takze se tomu Tvymu uplne nedivim, ze je zaskoceny - pokud bude ale na potratu trvat, tak bych ho poslala do p....

mywiel
31. črc 2008

Zdarec ja som Slovenka ale nejako nechapem suvis s tym nechat si dieta alebo s tym, ze sa na Slov. pije borovicka...? 😕 🙄

campi
31. črc 2008

mywiel: Ja jsem Ceska a o potratech z pochybných důvodů (jakože jsme moc mladí, chceme studovat, cestovat nebo zatím nemáme kde bydlet) si myslím svoje...

mallorry
31. črc 2008

mywiel zdarec to myslela tak, ze na slovensku sou vice verici nez tady v cechach vis, tim padem preruseni tehotenstvi u nich nepripada v uvahu v zadnem pripade vis...

campi take si myslim, ze by se lidi meli predevsim chranit a ne resit to az pak..., ale urcite jsou zivotni situace, kdy na preruseni zena ma pravo🙂 ale to neni tema teto diskuze, takze to nebudem resit 😉

mywiel
31. črc 2008

Mallorry neviem preco na Slovensku by malo byt viac veriacich robili ste statistiku? 😀 Ale to je jedno, vela zien sa rozhoduje podla seba a nie je to spojene s nabozenstvom... 😕

mallorry
31. črc 2008

mywiel ja jen psala, jak to zdarec myslela, a obecne na slovensku, nebo v polsku je opravdu vice vericich...statistiku sme nerobili, ale kdyz se juknes na netu tak tam urcite statistiky sou a je to i obecne znamo🙂 a s tim, ze se zena rozhoduje podle sebe...samozrejme, ale pokud je nekdo verici, tak dle sve viry by na preruseni jit nemel...pak by jaksi ta vira postradala smysl (myslim tim krestanstvi)...ale to je fuk, rikam, neni to tema teto diskuze, tudiz to uz nebudu rozebirat 😉

zdarec
autor
1. srp 2008

mallorry, máš pravdu tak to bylo myšleno 🙂
a děkuji, žes to vysvětlila za mne. s tou borovičkou (jak se někdo ptal) to bylo pro "ulehčení" nic cíleného.
na Slovensku či Polsku skutečně více věřících je, o tom není pochyb.
a vůbec, mám podobný názor, jako mallorry. též dokážu pochopit když žena na potrat "musí" ale také znám ženu, která tam chodí častěji než ke kadeřníkovi 😖 to pro mne pochopitelné není. zároveň jsem také říkala, že bych na potrat nikdy nešla! a cítím to tak dosud, ale když je situace... tak je to zase o něčem jiném.
každý jsme pevný v kolenou a máme svůj vyhraněný názor, za kterým si stojíme, ale když se člověk ocitne v té situaci...a stalo se to každé z nás, že změnila názor. (teď nemluvím pouze o těhotenství či potratu, ale všeobecně, o životě) kdybych měla bydlení a finanční prostředky, tak o tom ani nepřemýšlím! ale tady je právě situace jiná a holky, nezapomeňte, já už jedno dítě doma mám...a to je moje přední povinnost, postarat se o něj. víceménně už beztak rozhodnutá jsem, jen teď musím přemýšlet o tom, jak moc reálné to je...a co všechno se dá udělat.
mallory, gratuluji ti k miminku a přeju ti ať se ti narodí zdravé a ty z něj máš jenom radost 😵

tweetinkapp
1. srp 2008

No ja si taktiez myslim, ze viera nema nic spolocne s potratom......tu skor ide o svedomie si myslim, a to skrie maminky, co idu na potrat aj po cely zivot. skuste si pozriet statistiky a len mizive percento nema po potrate psychicke problemy z toho, co spravili. To je ako keby Vas manzel zastrelil len preto, ze nemate kde byvat. 🙄

zarijovky08
1. srp 2008

tweetinkapp, mas dost vyhraneny nazor, asi si se nikdy neocitla v tezke zivotni situaci...ja nejsem pro potraty, ale verim, ze jsou situace, kdy ma na nej zena pravo...a NIKDO nema pravo soudit ci rozhodovat za zenu, ktera v dane situaci je...protoze MY, co mame to stesti a mame spravneho partnera, bydleni, spokojeny zivot, zadne psychicke trapeni a miminko jsme oba chteli, tezko muzeme pochopit, ze ho nekdo nechce, to je jasny...ale je otazka, jak bychom se treba zachovali, kdychom s partnerem byli pul roku, selhala by antikoncepce, partner by byl treba zadluzeny, vyklubal by se z nej nejaky grazl, opustil nas, nemeli bychom rodinu, ktera by nas podporila a nemeli bychom ani kde bydlet...tak pak bys mozna i ty byla na pochybach...! samozrejme kazda se musime chranit, pokud zrovna netouzime po miminku, potrat nema byt resenim, nema byt antikoncepci, ale nekdy se clovek musi vcitit do dane situace a do konkretniho pripadu, v tomto neni mozne stavet vsechny do jedne rady!

mallorry
1. srp 2008

pardon, prispevek jsem psala pod nikem zarijovky08, ne ucelne, zrovna jsem davala fotky do alba nas zarijovek...takze k prispevku se hlasim ja - Mallorry 😉

mallorry
1. srp 2008

zdarec dekuji, leti to neuveritelne rychle🙂)) jinak je to jak rikas, ten, kdo nemusel nikdy podobny problem resit, tezko se vzije do kuze dane holky...je to skoda, protoze nejde vzdy pausalizovat...

campi
1. srp 2008

Se mi zda, ze s paušalizováním začala zdarec, jak sem začala plést ty věřící na Slovensku.

ededik
1. srp 2008

Ahoj zdarec,

dosť nezávideniahodná situácia...Ja by som sa ale rozhodla si bábätko nechať. Tvoj partner hovorí, že bude pripravený tak o dva roky.... Ver mi že nebude.

Nečudujem sa, že sono v 5tt s ním nepohlo. To ešte nie je dokopy nič vidieť. Pekne krásne ho zober, keď budeš v 12tt..myslím že ho to obmäkčí..Ak ak nie, tak čo spraví...!! Myslíš že by ťa opustil ??? Určite nie.
Preto ešte raz, dúfam, že sa rozhodneš srdcom.

tweetinkapp
1. srp 2008

Draha mallorry,

ja som nikde nenapisala, ze som proti potratom, tak prosim ty neodsudzuj ludii. Praveze sa viem velmi dobre vcitit do situacie. Taktiez som musela riesit podobnu situaciu. Presne ako pises v zavere tvojho prispevku aj v mojom pripade zlyhala antikoncepcia, nemam super manzela, skor priatela taktiez studenta vysokej skoly, budem byvat u rodicov v malom 2 izbovom byte, no vlastne skor s rozvedenou maminou, ktora zaraba tak akurat minimalnu mzdu a segrou, ktora stale len vrieska a s kazdym sa hada. Nemam vobec ziadne snubne zazamie, nemam narok ani na matersku, kedze som pocala pocas vysokej skoly, mam 20, takze ani nie tak vela, aby som bola pripravena mat dieta ...a este raz hovorim....NEODSUDZUJEM POTRATY....ja sama som mala uz vypisane tlacivo na potrat, len vravim, ze ja sama som nedokazala ist na potrat a zit s vycitkami svedomia do konca zivota.....a ak by som nemala, kde byvat, tak by som vyhladala nejake centrum pre slobodne matky.....tak som len chcela ukazat, ze sa to da...a uz duplom ak nejake to dieta ma by to mala vediet....partner by mal byt ten posledny, kto ma rozhodnut, aby zena sla na potrat. Lebo zena bude znasat vycitky svedomia a bolesti a nie muz. A nedivila by som sa, keby ich ten potrat aj rozdelil.....neboli by prvi ani posledni

campi
1. srp 2008

tweetinkapp: myslím, že jsi to úplně jasně popsala na předchozí stránce. Moc se mi líbí Tvůj přístup, život se vyvíjí, teď Ti bude třeba hůř, ale to přejde a za několik let se může Tvoje situace úplně změnit. Ať to zvládáš co nejlépe. Stejně jako zdarec, ať to dopadne jak bude ona sama chtít.

kacka79
1. srp 2008

Zdarec díky za podporu 😅 Tak nakonec těhu nejsem, ale manža o tom ještě neví, on totiž najednou obrátil... no je to holt chlap..a začal už říkat, že bude mít konečně tu dceru, i když už s ní nepočítal.. věřím že i u Vás to dopadne dobře, držím palečky 😅

mallorry
3. srp 2008

twetinakap, opravdu te obdivuju, protoze to co pises, je hodne tezka situace a obdivuju te, ze si se i presto rozhodla miminko si nechat. Nebudes to mit lehke, ale jak tu nekdo psal, za par let muze byt situace jina a zivot se obrati ulne jinym smerem a ty budes mit navic zdraveho prcka vedle sebe 😉 . Cemu nerozumim je to, jaktoze nebudes mit pravo na materskou? Preci to, ze si pocala na vysoke skole neni duvod, proc by ti nemel stat dat materskou. Nebo si myslela materskou od zamestnavatele?
Jinak souhlasim s tim, ze preruseni tehotenstvi v mnoha pripadech znamena velkou krizi v partnerstvi a v mnoha pripadech i rozchod (v pripade, ze zena dite chce a muz ne). Pokud bych dite chtela a muz by ho nechtel a nutil me jit na preruseni, tak bych s nim ja osobne asi uz nemohla byt...

mywiel
3. srp 2008

Tweetinkapp 100 bodov, jednoducho takto sa podla mna zodpovedne stavaju dospeli k danej situacii ked sa chce vzdy sa najde riesenie, takze napriek tomu ze si mlada a mas 20 rokov, bravo a prajem vela radosti. 😉 😵

dicinka1
4. srp 2008

mywiel..radsej nepripajam svoje slova,co som chcela napisat..nechcem tu vyvolat hadky......ale mas upnu prevdu...na 100 percent s tebou suhlasim.... 😉 nic nie je o nabozenstve..ide tu o zmyslanie zeny-matky..... a este nieco...mozno sa tu vypije viac borovicky...ako v inych statoch...ale na VAS NEMAME s pitim piva...... 😉 ZDAREC-A BABETKO SI URCITE NECHAJ...nepremyslaj nad potratom....radsej mu daj zivot.....a ak ho nebudes moct uzivit...daj ho na adopciu....vela zien nemoze mat svoje deti.....tak im dopraj tu sancu...nikto nema pravo zabit dieta.....to je moj nazor...dakujem

zdarec
autor
4. srp 2008

dobré ráno holky 🙂

já se snad picnu, napsala jsem mega dlouhý román, kde vysvětluji jak jsem to myslela s tím náboženstvím, s tou borovičkou 🙂 a tak vůbec s těmi slováky...a další věci a ono se to prostě ztratilo!!!!

takže teď jen stručněji, náboženství, slováci, borovička...holky, zvláště ty, kterých se to dotklo, s tou borovičkou to neřešte, ano, tady jede ve velkém pivo. ani by mne nenapadlo, že to vyvolá nějakou reakci 😅
co se týče víry...to že jsem napsala že si myslím to co je psáno je vyvozeno z toho, že více než polovina mého příbuzenstva je právě ze Slovenska 🙂 přes mámu až po sestřenice a bratrance. příjde mi, že se to některých dotklo a podle některých paušalizuji...já to prostě beru tak, že veškerý slováci, který znám a je jich za léta ježdění na Slovensko dost, jsou věřící. všichni. do jednoho. od dětí, vedených k tomu, až po starce. i moji prarodiče a jejich děti a děti jejich dětí, mí přátelé...všichni. v Čechách? ani jeden z mraků lidí, co znám. zvláštní je, že mí příbuzní jsou na to hrdí a tady to až bych řekla "pobouřilo" to je zvláštní. nebo to pobouření je v tom, že jsem si dovolila říct co si myslím? no...holky neřešme to.

kačko, jsem ráda za tebe, že ses "spletla" v manželovi a kdyby náhodou někdy nehodou...víš co tě čeká a myslím, že tvůj muž u tebe stoupl v ceně. nebo ne? 😉

ostatní holky opět děkuji za podporu, názory.... já se rozhodla, že si miminko, pokud bude zdravé (ťuk ťuk) nechám. nedokážu ho dát pryč...a ani nechci. svou polovici neotravuji a neřeším..na něm je, jestli bude s námi a pomůže mi vychovávat...nebo ne. počítám s oběma variantami, ať se rozhodne sám, jako jsem se já rozhodla. mám trošku víc klidu v sobě, byť mě dost bolí břicho, prsa...ale prý je to normální, jsem se tu dočetla. tak snad bude vše ok, na ulz. jdu 19.8. a to už bych měla vidět srdíčko 😵

holky mějte se zatím fajn, zdarec 😉

mallorry
4. srp 2008

zdarec🙂)) jsem moc rada, ze si se takto rozhodla 😵 😵 😵 pevne doufam, ze pritel bez jakehokoliv natlaku z tve strany brzo pochopi, ze je to rozhodnuti spravne a ze nakonec si uvedomi, ze i on si dokaze predstavit, ze by mohl uz mit dite. Nekdy je to lepsi, nechat ty chlapy tak nejak "vykysat", aby si to v te hlavicce nejak sami zaskatulkovali a necitili nejaky natlak...pak muzou i prekvapit 😉 budu drzet palecky🙂
a neboj se, miminko bude v poradku, hlavne pokud to pujde, nestresovat se a snazit se byt nad veci🙂)) mej se zatim 😉

dicinka1
4. srp 2008

zdarec...ja som to myslela normalne..nie vazne...ja len zo srandy....mna sa to nedotklo....iba obranujem slovakov...sranda,ne?usmej sa moja......pohoda....

dicinka1
4. srp 2008

som rada,ze si sa rozhodla pre zivot.... 😀 cmuk velky pre teba.....zdarec.... 🤐

mywiel
4. srp 2008

Zdarec mna sa to vobec nedotklo lebo nezastavam ziadnu vieru len som nevidela suvis s tym rozhodnut sa pre potrat, ani borovicka sa ma nedotkla... 😀 Ja si myslim, ze si sa rozhodla spravne a manzel to casom tiez uvidi ako spravne riesenie len je vyplaseny daj mu cas. 😉 Asi budem teraz kriticka ale nie ste bezdomovci tak nechapem ako moze po tebe manzel chciet potrat, ja by som ho asi za to nenavidela, ale ako vravim, nezijem s vami a do vasho vztahu nevidim, takze nikto ti v tomto neporadi, odpoved si si uz nasla v sebe, bravo. 😉