Můj přítel radši hraje hry, než aby mi pomohl s dcerou

rikajimilu
21. led 2016

Ahoj holky, mám skoro 9ti měsíční dceru.
Ale problém je v tom, že můj přítel od ledna nepracuje, protože v zimě se tam kde pracuje nedělá a novou si hledat nechce.
Celý dny sedí na počítači a hraje hry, když chci ať si mě všímá, jen se pohádáme. Občas s i s malou hraje, ale já ho už nezajímám, říká, že mě pořád miluje, ale to by se choval jinak, ne?
Poradíte mi, co mám dělat, aby si mě opět všímal? Abych se necítila jen jako služka? A jako by už neměl zájem? Děkuji...

misule55
21. led 2016

Ahoj, no my to měli podobně a to už od porodu. Přítel sice pracuje a to docela hodně a taky mě s..., že s ničím nepomůže, te´d se ale více snaží. Ten můj třeba nevěděl, jak si s tak malým mimčem hrát, zkus mu to ukázat. Chlapi potřebují přesné instrukce...Já nakonec přišla na to, že jsem chtěla, aby byl jasnovidec, vždy´t to je přece tak jasné, já utahaná, pořád jen uklízet, vařit, jenže on si myslel, že je všechno v poho. Prostě jsem se musela naučit říkat, co chci, dát přesné instrukce a on to udělá.
Do toho, ať si tě všímá bych ho moc nenutila, bude to ještě horší, dělej mrtvého brouka ty a uvidíš 🙂
Uplně tě chápu, taky se tak cítím, ale občas mu mičmo nechám, máme taky 9měsíční a jdu ven s kamarádkou nebo cvičit a hodně mi to pomáhá, navíc to malého s přítelem hodně sblížilo a najednou se naučil o mimčo starat 🙂
A to, že si nechce hledat práci a doma nic nedělá, na to nějak nevím co říct, z čeho jako budete žít???Jak si to představuje, to teda nechápu...Jinak Pc vyhoď z okna a bude klid 😀
promiň asi jsem ti moc neporadila 😉

rikajimilu
autor
21. led 2016

@misule55 , no my to taky tak máme od porodu ... asi si myslí, že si vystačíme s mým rodičákem :D A hlavně on ví, jak si s ní hrát, ale hry jsou pro něho vše na světě... :D jako já bych mu ho klidně vyhodila z okna, kdyby ho nedostal k narozeninám, že jo :D
Já nikam nechodím, on by mě nepustil, nejspíš...
nejspíš, už ta láska z jeho strany vyprchala a neví jak z toho ven... ☹

mitchie
21. led 2016

Chlapy neví co je správné dělat a co by měli dělat ... Musíš mu to prostě říct... Ale do ničeho nenutit.. Já tomu svymu třeba rikam: vyluxuješ nebo umeješ nádobí? Nebo tak... Dáš mu na výběr tak nemůže rict, že nakazujes. a u čeho jsme se hodně sblížili bylo vaření 🙂

myjusiatko
21. led 2016

@rikajimilu snad se ho nemusis tazat, jestli muzes ven?

andelka
21. led 2016

@rikajimilu jak nepustil? Je bachař nebo co? Neumí se postarat o dítě, na nějakou chvíli? Je doma, ideální doba se to naučit. Prospěje to všem, jemu, tobě i dítku. Jste oba doma, v podstatě rovnoprávní, péče o domácnost i dítě by měla být na obou. Jen bych mu dala plus, že si může vybrat činnost přednostně.

misule55
21. led 2016

No ono se to těžko takhle po netu soudí, nikdy nevíš co se druhému honí hlavou. Zkuste si promluvit, ale bez výčitek, možná už to, že mu vyčítáš, že se málo věnuje tobě i dceři ho staví do takové pozice, že už na to kašle, pač by to stejně dělal špatně. Já být tebou jdu ven, nechám mímo na něm, a´t vidí jaká je to dřina a obzvlášt večer :D Já jsem na tohle asi trošku krkavčí matka,ale potřebuju taky svůj prostor 🙂 Nebo mu PC zasedni ty :D
Jako s tou prací to je ale mazec, musí něco dělat ne? Já tohle nechápu, šla bych do práce hned :D Pořídil si rodinu, tak ať se stará 🙂

rikajimilu
autor
21. led 2016

@mithie , nejspíš bude problém i v tom, protože, když jsem naštvaná, už mu nedávám na výběr, ale řeknu u na rovinu co má udělat...
@myjusiatko , @andelka , ne to ne, asi jsem to napsala blbě, spíš občas jdeme spolu.... ale sama ne, já na to nikdy nebyla...někam chodit...
@misule55 , to by byl fajn nápad, akorát, že on mi v listopadu koupil notebook, takže tahle varianta padá :D
jako on začne, ale až v březnu ... do té doby se asi chce stát profesionálním hráčem a vydělávat si sezením u her :DD

andelka
21. led 2016

@rikajimilu dobře, ale tak neříkej, že by tě nejspíš nepustil, když to je tvoje volba, nikam nechodit. Pokud tedy opravdu je. 😉

rikajimilu
autor
21. led 2016

@andelka , no, nepustil, protože on prostě žárlí, ale já stejně nikam chodit nechci, takže tohle je to co mě vadí nejmíň...

andelka
21. led 2016

@rikajimilu ale o to nejde. Fajn, nechceš, ale měla bys mít tu možnost, bez žárlení a scén, kdybys chtěla. O to jde.
U nás taky nebyl problém, dokud nebylo co řešit, a neměla jsem valnou potřebu někam chodit. až jsem ji dostala, pak se teprve vybarvil.

babanci
21. led 2016

Tohle slyším snad denně. Oni ti chlapi zase o hraní s miminky dvakrát nestojí,to my si to tak jen malujeme. Hlavně,aby se postarali,aby bylo co do hrnce a na potřeby pro dítě. Dneska,bohužel,jsou i tací,co se ani o to nestarají. Pak je ovšem naše chyba,že si takové tupouny hledáme. Já se poučila a napodruhé našla poklad.

rikajimilu
autor
21. led 2016

@andelka , to máš asi pravdu ... ale tohle mi fakt nevadí 🙂

rikajimilu
autor
21. led 2016

@babanci , no, ale když toho chlapa poznáš a chová se jinak a změní se až po čase, tak to zas až taková chyba ženy není....

andelka
21. led 2016

@rikajimilu nevadí ti, že je žárlivec, který by tě nepustil z baráku? 😕

rikajimilu
autor
21. led 2016

@andelka , no, popravděřerčeno, já taky nejsem moc nadšena, když někam jde...
a radši bych šla s ním, než někam sama 🙂)

mischamish
21. led 2016

Myslim si, ze byste si s manzelem meli hezky v klidku promluvit a nasadit nejaky 'rozvrh,' kdyz cely dny oba sedite doma. Treba v pondeli a patek bude varit, v utery a sobotu bude vysavat, ve stredu ma malou cely den a ty jsi zajdes za kamoskou/ke kadernici (atp.) a ve ctvrtek ma zase cely den volny on. V patek treba vezme malou na prochazku a v sobotu ty. V nedeli udelate neco dohromady ... A uspavat malou na stridacku (se ctenim knizky nebo zpivanim, atp). Toto je jenom takovy poloprdelisticky priklad, ale urcite chapes podstatu ... Dej mu zodpovednost za urcite veci a udelej to tak, at to mate alespon trosku ferove rozdelene. Kdyz nemaka, tak at dela cca 50% veskerych domacich praci a starani se o dite. Nerozciluj se, nehadejte se, proste si to zaridte tak, at je to fer. Nechce pomahat? Tak at jde zpatky do prace. Ty nejses jeho sluzka. Tecka.

misule55
21. led 2016

@rikajimilu jako nic proti, ale nikam nechodíš, pak se nediv, že ti z toho hrabe, kdybys měla jít sama na procházku, já se na to těším jak malé děcko, až konečně na chvilku z toho stereotypu vypadnu 😉 Naštěstí partner to resepktuje, podle mě je to samozřejmost. navíc, pokud jste spolu 24 hodin denně, není se čemu divit, ale říkalas, že je to už od porodu. Využij toho, že bude ještě dva měsíce doma a zapoj ho, jak nejvíc to jde...ať se o mimčo stará celý den on a ty máš klid 🙂
Nemyslím to špatně, jen bys měla mít něco, co děláš sama, bez partnera, něco u čeho se uvolníš, nemusí to být zrovna paření do rána :D
Je fakt, že láska je slepá 🙂

rikajimilu
autor
21. led 2016

@mischamish , zatím jsi mi pomohla nejvíc, děkuji 🙂) 😉

rikajimilu
autor
21. led 2016

@misule55 , jako asi máš pravdu, protože já už jsem na nervy jen z toho, že ho vidím :D miluju ho, to jo, ale když jsem si říkala, že ho chci vídat častěji (býval 10 dni v kuse pryč a vracel se až 11.den, pracoval na druhé straně republiky) ta teď jsem úplně na nervy, když ho teď vidím a nic nevidím, že by dělal...
Takže tak, bych to nazvala .. :D

babanci
21. led 2016

@rikajimilu Opravdu se nedalo něco rozpoznat už dřív? Já si totiž v prvním manželství uvědomila,že signály určitě byly a já si jich nevšímala a pochybnosti nepřipouštěla. Třeba,když jsme spolu chodili a naši odjeli na dovolenou,přivezli mamce z Moravy okurky na zavařování,asi 30 kilo. Já to zavařovala dva dny a dvě noci a můj nastávající se díval na TV a chodil v deset spát. To už mi mohlo napovědět.

elen222
21. led 2016

Taky bych poradila podobně jako holky. Jste oba doma, takže se budete oba dělit o veškeré práce, které jsou doma potřeba a starost o mimčo taky hezky napůl, a napůl i počítač 🙂. Když bude uklízet on, ty si můžeš chvíli sednout a odreagovat se u PC, pak zase když bude chtít hrát hry, tak si to vyměníte. Rozhodně bych si s ním promluvila, že kdyby jsi celý den takhle hrála hry ty, asi by se mu to taky nelíbilo, kdyby veškerá práce a péče o dítě byla jen na něm. Ale pokud chce, může to vyzkoušet, ty si hoď nohy nahoru a sleduj..... 🙂. Taky byste se měli domluvit na čase stráveném všichni tři spolu, třeba o víkendu, jeden den se vykašlat na povinnosti a udělat si hezký den všichni tři - někam vypadnout, dát si někde oběd, jít na procházku, a být jen spolu, bez PC, tak abyste vnímali to štěstí, které máte, jeden druhého a hlavně váš malej poklad 😉

mischamish
21. led 2016

@rikajimilu Nemas zac. Mam osobni zkusenost s podobnou veci. Manzel se nakonec chopil vareni ctyrikrat tydne a dokonce i uklizel, coz neni jeho forte ... na prani jsem si ovsem maknout nenechala, protoze by mi akorat znicil urcite cenene kousky obleceni. A dcerku uspavame na stridacku asi od tech 9 mesicu ... do te doby jsem ji skoro furt kojila. Ted uz zaciname uspavat na stridacku i syna, kteremu zrovna bylo 9 mesicu. Ono, kdyz si to hezky nastavite a fakt se toho drzite, tak je to potom moc fajn ...

rikajimilu
autor
21. led 2016

@babanci , no, právě, že on byl strašně pozornej, asi až moc.... možná to mi mohlo být podezřelý..

elen222
21. led 2016

jinak, i když jsem byla na mateřské, tak manžel (který byl celý den v práci) musel obden uspávat naše dvě děti, obden sprchovat obě děti, o jídlo jsem se starala já, on nakupoval a i nadále (když už jsem v práci) nakupuje jednou týdně velký nákup, drobné každodenní nákupy dělám já. On třeba čistí denně dětem zuby, a o víkendu má na starost vysávání a utírání prachu. Dříve se také bránil, ale když jsem mu dala na výběr - vaření, chystání jídla pro děti po celý den, praní, žehlení, umývání koupelny, umývání všech podlah v domě, atd. tak byl vůbec rád, že jsem mu nepřidala ještě víc 😀 .

hanule61
21. led 2016

@elen222 a co děláš Ty?

babanci
21. led 2016

My to máme rozděleno takto-můj muž nakupuje a vaří, já vychovávám děti a peru,žehlím,uklízím... nezapomenu mu připomenout,že je na tom lépe. On chodí do práce na plný úvazek +občas přesčas a já na poloviční.

babanci
21. led 2016

Vyhovovalo nám to celá léta,dnes,když jsou děti dospělé,mám voraz a věnuji se sobě a s mužem chodíme do taneční školy,cestujeme,sportujeme... nikdy jsme na sebe neměli tolik času a moc si to užíváme.

pety91
22. led 2016

Pokud se válí doma, tak by ti pomáhat měl. Nicméně, rozhodně ho nenu, ť aby se ti věnoval, to chlapy akorátt ka odradí 😒 Navíc vlastně ty by ses měla věnovat i jemu - co on chce. Ale jsme na začátku, měl by ti pomáhat s malou.

elen222
22. led 2016

@hanule61 😀 dva poslední řádky, asi jsi špatně četla 🙂 a k tomu další činnosti, které se týkají domu a dětí 🙂, třeba se starám o zahradu, sekám trávu, úklid a vysávání během týdne, atd atd. Chodím již také denně do práce, vstávám denně ve 4 ráno a když odpoledne přijedu, vyzvednu děti ze školky a věnuju se jim až do večera, chodím s nimi plavat, na atletiku, občas zajdeme do cukrárny, chodíme na procházky do přírody, poznáváme stromy, ptáčky, učím je jezdit na kole, na odrážedle, na koloběžce, apod. Manžel jezdí až večer, takže s námi tyhle všední odpolední aktivity sdílet nemůže

elen222
22. led 2016

@babanci tak to je moc krásné, taky bych si přála, abychom to jednou tak měli 😉 , přesně moje záliby - tanec, sport a cestování 😉