Musím mít potvrzení o zdanitelných příjmech kvůli 3000,-?

wendyv
2. únor 2017

Zdravím mám dotaz ohledně daní... V loňském roce jsem měla DPP na 10 dní a pak jsem byla na úřadu práce. Teď můj zaměstnavatel chce po mě potvrzení o zdanitelných příjmech. Někde jsem četla pokud si člověk který má DPP a vyděla si míň jak 5000 kč nedostane toto potvrzení. Co je tedy na tom pravdy ? ... Potřebuji tedy jak z úřadu práce tak z DPP kde jsem si vydělala 3000kč potvrzení ? ... Děkuji předem za odpovědi

ivet1987
2. únor 2017

Máš už nyní tedy novou práci, jestli chápu dobře?
Normálně požádej minulého zaměstnavatele, kde jsi měla DPP o potvrzení o zdanitelných příjmech, vystaví ti ho, i kdyby sis vydělala 100 kč 🙂

anetka1701
2. únor 2017

normálně napiš/zavolej do té firmy, ať ti to potvzení vystavěj. Maj na to ze zákona 8 dní, nikdo ti to odmítat nebude - normálně to udělaj a pošlou 🙂 Já jich teďka dělám víc jak 20 denně i u lidí, co u nás byli třeba jeden den.

banitram
3. únor 2017

@wendyv tady záleží jen na tom, jestli jste na DPP měla zálohovou nebo srážkovou daň ( podepsaný nebo nepodepsaný růžový papír). Srážkovou daň nemusíte nikde hlásit ani zahrnovat do daní, jen pokud budete sama chtít a bude to pro vás výhodné. Uplatnit srážkovou daň v ročním zúčtování nelze, pouze v daňovém přiznání ... Pokud je to zálohová daň, tak musíte zahrnout i tento příjem do daní, bez ohledu na výši výdělku. V ročním zúčtování se musí sečíst veškeré vaše zálohové daně za celý rok. Pouze v případě souběhu zálohové daně byste měla povinnost podat na FÚ daňové přiznání ....