Muž nechce pracovať, sklamal ma

artemisia
28. pro 2009

Ahojte,

ked už človek vyskúša takmer všetko a nič nezaberie, nastupuje faza zúfalstva a rezignácie, kedy naozaj nevie ako ďalej. Som vydatá druhý rok, pol roka po svadbe manžel začal chodiť z prace s tym, že on sa v zamestnani neciti dobre a rad by skusil nieco ine. Začal hľadať zamestnanie. V jednej firme to s nim ukončili v skúšobnej dobe a druhe zamestnanie nechal po mesiaci s tým, že on bude podnikať v prekladateľstve. Pol roka sa pripravoval, potom si založil živnosť a ďalší polrok len posielal žiadosti, ale ponuky žiadne. Takto je to už vyše roka, čo ho ja financujem a on na stol ani korunu nezložil. Najprv som mu skušala dohovárať slušne a pomáhať mu ako sa dalo, ale nič nezabralo, on ide len podla svojej hlavy a keď už kričím a snažím sa mu naznačiť, že takto to už ďalej nejde, tvári sa, že ešte je všetko v poriadku. Teraz znovu hľada zamestnanie, lebo podnikanie sa nerozbehlo. Ja mam 37 rokov, chcela som uz babätko, ale......V manželovi som sa hlboko sklamala a davam si otázku, keď sa niekto nevie postarať sám o seba, ako sa postara o svoju rodinu. Bohužiaľ vidím, že doma ho neskutočne rozmaznávali a nemusel v živote púre nič bojovať, radšej sa uspokoji s malom ako by bojoval pre lepšie, ale to je na dlhšie rozoberanie. Touto cestou prosim o rady a nazory, lebo naozaj neviem ako ďalej,. manžela mam stale rada. ale takto neviem dokedy........

esssi
28. pro 2009

ahoj, manžel by asi potřeboval nůž na krk, když sám není schopen rozpoznat, co už je moc...

lenkabu
28. pro 2009

Já bych ho nechala,takovej nebude makat nikdy,předpokládám že bude stejně starý jako ty a co až budeš doma s děckem a on makat nebude..........

lenkavano
28. pro 2009

arte a co na to jeho rodiče?to jim nevadí že ho živí ženská?práce se vždy sežene,můj muž s tím nikdy nem,ěl problém naopak si nedovedl představitže by byl na pracáku.je to v člověku a já bych s takovým ani náhodou nebyla kor když ještě nemáte děti.

ygreen
28. pro 2009

podle mě záleží, jak na tom jsi s citama vůči němu. Pokud ho miluješ a chceš s ním zůstat, tak buď budeš živit rodinu ty a manža může být na rodičovský, nebo budeš pracovat při mateřský třeba z domova a manžel snad najde něco co ho bude bavit. A nebo se na něj vyser, páč to není chlap, ale baba a bude vašemu dítěti dávat mizerný vzor a ty se do konce života pekelně nadřeš. To už je lepší být matka samoživitelka než živit neschopného chlapa.

artemisia
autor
28. pro 2009

cakala som take odpovede, len je velmi tažke si priznat, ze investujes city, cas, peniaze do niecoho a zrazu to mas cele vzdat. V mojom veku sa uz tazko hlada aj iny partner, najhoršie je, že s Vami plne súhlasím, ale zároveň by som to ešte celé chcela nejako zachrániť. Otázka je, či sa to ešte oplatí. Môj muž má vysokú školu, štátnicu z angličtiny, ale je strašne nesmelý, má málo sebavedomia a zbytočne určité veci komplikuje. To ma najviac štve, že človek s takým vzdelaním by mohol robiť veľa vecí....Skúsim ešte pár ťahov - rozdeliť účty.... a uvidim, ale vdaka za všetky rady a názory, budem rada, keď sa ešte pripojite.

martinka24
28. pro 2009

Myslím si, že chlap. který se nedokáže postarat o rodinu, je nanic.Ještě že nemáte děti a jestliže dítě chceš, mysli na budoucnost.Bez peněz a na mateřské dovolené byste na tom byli asi hodně bídně a potom byste se stejně rozešli akorát bys byla na dítě sama.Tam kde nejsou peníze je vždycyky problém , jsi ještě mladá a určitě bude lépe s někým, kdo ti bude oporou a ne abys vůbec přemýšlela, jestli můžeš mít děti.Asi je to těžké když ho miluješ, ale já vím o čem mluvím.Určitě se někde kolem tebe pohybuje chlap, který nemá vysokou školu, ale dokáže ženskou podpořit a nebude se na Tobě přiživovat.Takový chlapy nestojí za nic.

artemisia
autor
4. led 2010

A co konkretne by ste na mojom miestne urobili vy? Vyhodili ho z domu?.....?

lenkabu
4. led 2010

artemisia: já jo

lenkavano
4. led 2010

arte já taky

maart
4. led 2010

Milujes ho, Artemisa?

samik2008
4. led 2010

tak se mi zdá že tomuto pánovi se nechce vůbec ale vůbec pracovat a radši se nechá živit od manželky...takže bych mu řekla ahoj a šla bych si svou cestou...

filipal
5. led 2010

ahoj Artemisia,

ja ti mozem poradit z vlastnej skusenosti.
ked som sa spoznala s prvym manzelom, len koncil vysoku skolu.... studoval ju teda dost dlho, lebo si stale rozkladal rocniky a pod... tak som ho zivila a cakala, ze sa konecne zamestna.
medzitym sme sa vzali, ja som otehotnela, ale on si musel vraj najprv oddychnut od vycerpavajuceho studia...
a nakoniec sme skoncili na socialnych davkach. hanbila som sa ako pes, ked som na materskej musela ziadat davky...
takto to pokracovalo stale, ziadna praca ho nenaplnala...ale ked som chcela ist robit ja, ze by strazil syna, to tiez
odmietol...este mi aj povedal, ze ako si myslim, ze bude ako moj otec, ktory sa cely obätoval rodine, tak som sa zmylila.... ☹ ..(ako pises aj ty nenormalne ho doma rozmaznavali)
to bola posledny kvapka! rozviedla som sa, zacala som pracovat v skolstve, takze vela penazi som nemala, ale vzdy som bola na tom lepsie ako predtym. musel mi aj platit vyzivne...

dalej sa to vyvijalo tak, ze si urobil este 2 vysoke skoly....vraj stale hlada....a do dnes nerobi...
na syna mi plati 33 €, lebo si chudacik nemoze najst pracu.

ja mam nastastie uz druheho dobreho manzela, takze sa vsetko dobre skoncilo. 🙂

elysee35
31. bře 2012

Ahojko artemisia, mam 36rokov a som vydata. Manzel je uz rok nezamestnany a vsetko taham ja. Chcela by som mat dieta ale v tomto stave sa to neda, a este ktomu sa ma uz 3 roky nedotkne. Hadame sa lebo si nachadza vyhovorky preco nerobit preco spolu nespat atd. . Bol tiez doma hyckany.
Ja pracujem v zahranici a mam tam byt na ktory splacam hypotheku. On je na slovenku v jeho dome ktory kupil od rodicov a pre ktory sa sudime s jeho rodicmi. Takze ani ti neviem poradit lebo si sama neviem pomoct. Som sklamana ako ty a velmi zufala. Myslim uz asi mesiac na rozvod. Hanbin sa za tuto myslienku ale co mam robit?

evuna
5. bře 2013

holky...mohu do klubu?
chlap už dva roky nemaká....jsem psychicky na dně a tři děti na krku....jako nevím jestli mám utýct......a chatuje si a leží u pc...téměř pořád....cítím,že by mě bylo samotné líp..nevím co mám dělat...penízky ubývají...

ve24
6. bře 2013

@lenkabu taky si to myslím

martinka24
6. bře 2013

Teď jsem si zde přečetla svůj příspěvek z roku 2009 a musím říct, že jsem to napsala fakt hezky a dobře, mám stále stejný názor... 😀

korcula
6. bře 2013

@evuna to mě mrzí, a to nemůže sehnat nebo nechce?

edeltraut
6. bře 2013

@evuna To by ti rozhodně bylo. Takhle máš na krku ještě jeho. Moje švagrová je v podobné situaci, švagr sice dělá, ale rodina a domácnost se ho netýká, takže nepřispívá ani korunou. Navíc je zadluženej kam se podívá a švagrová za něj ještě platí dluhy... Už víc než dva roky jí říkám, ať se sbalí, že to lepší nebude... jednou to i udělala, ale pak se nechala přemluvit a vrátila se....a co myslíš, je to úplně stejný. O holku nemá zájem, na nic nepřispívá... Mimochodem byl doma nejmladší a taky měl cestičku vždycky vzorně zametenou 😉

lenka1996
3. kvě 2014

pekny den a to som si myslela ze len ja mam taky problem ze muz je lenivy a nechce pracovat ale ako pozeram je nas tu kopa,ale ako dalej ja uz fakt neviem co robit mame dve deti a ja mam pocit ze muz ma ma dome len ako pestunku a ako pokladnicku ma ma dome len koli tonu ze nosim domou peniazky,stale sedi za pc a hra tie svoje nenormalne online tanky ja si myslim ze je to fakt chore takto zit

lenka1996
3. kvě 2014

rada by som si popisat z niekym kto ma podobny problem doma ked sa manzelovy jednoducho do prace nechce aj ked ma moznosti

brunetka11
4. kvě 2014

@artemisia @evuna @elysee35 Upřímně? Vzdejte to a jděte pryč, táhnou vás dolů. Myslím to vážně.
Mám podobnou letitou zkušenost s bývalým přítelem - "věčný student", který mi tak nějak i opomněl sdělit, že už ho před nějakou dobou vyhodili z další školy, protože nechodil ke zkouškám a hrál si na počítači.
Paradoxně i já jsem měla problém se rozejít, přestože mi to doporučovali všichni, kdo nás znali. Styděla jsem se, že to tak dopadlo, že já ho živím a on mi ještě otlouká o hlavu, jak jsme na tom finančně špatně.
Ještě nějakou dobu, co jsem odešla, si ke mně chodil půjčovat peníze.
Můj odchod mu však prospěl. Po nějaké době zjistil, že nájem a jídlo se "samo" nezaplatí, byl nucen si najít práci.
Našel si podobný typ holky - ještě když byl s ní, mne přesvědčoval, ať se k němu vrátím, že se změnil, pracuje, má byt. Poněkud opomněl říct pravdu, že ten je její. Ti dva se vzali... no a před nějakou dobou se rozvedli.
Když mi naše společná známá říkala, jak ta holka rozchodem s ním rozkvetla, jak se znovu jakoby nadechla, moc dobře jsem věděla, o čem mluví...
Strašná úleva...
I když nebylo lehké začínat od znovu, navíc než se člověk znovu zrestartuje v navazování vztahů (pořád to v člověku je, musí znovu oživit schopnost důvěřovat)... pořád je cokoliv lepší, než když máte vedle sebe neschopného, líného a nezodpovědného vychcánka, který vás táhne jen dolů a díky kterému vy a vaše děti hladoví. A ještě si z vás dělá terč svých mindráků...
Zavřít dveře a pryč... prospějete tím nejen jemu, ale především sobě a své budoucnosti, hlavně dětem - přebírají vzory svých rodičů. Opravdu chcete, aby se chovaly v budoucnu podobně?

janulienkav83
14. kvě 2014

Ahoj dievčatá,

vidím, že nás je ako maku, čo máme podobný problém. Už som ani nedúfala, myslela som že takého neschopáka mám len ja. U mňa je taký problém, že moj priatel má 32 rokov, vystriedal už vela prác i v Rakúsku, pokrývača, atd. Ale akože s ničím nebol moc extra spokojný, má plno svojich koníčkov- motorka, beh, posilka, filmy,pc. A najradšej by chcel takú prácu, aby sa moc nenadrel aby mal čas na tie svoje koníčky. Najhoršie je to, že nemá ani žiadne vzdelanie, len učňovku elektro mechanik a v tom obore samozrejme nechce robit, lebo to je zodpovednost a práca s elektrikou a blabla... a dlho to uz nerobil. Z poslednej práce, kde som ho donutila,aby siel -vrátnik, urobil malér, tak ho po 3 mesiacoch vyrazili a zas je na UP. Sice si doraba maturu, ale uz 2x nezrobil a teraz tu poslednu maturitnu skusku odlozil zas na september,takze, zas to ide od 10 k 5. Nastastie spolu nebyvame. Ale neviem ci je to stzastie...Ja pracujem v CR, byvam na ubytovni,chcela som ist s nim na podnajom, ale nemienim ho platit sama tak stale trcim na ubytke, s tym su spojene aj ine veci, nemozme si nic dovolit, ani dovolenku, a tiez by som chcela rodinu..lenze ci sa s takymto clovekom dá? Ja studujem MGR VŠ, cestujem na slovensko, vrazam do toho neskutocne prachy, snazim sa co to ide a on taky flakac. A viete co baby je najhorsie, ze clovek by sa aj rozisiel, ale ked ste vo vztahu uz dlho..ja 3 roky, tak je to fakt tazke, a stale sa priklanate i k jeho peknym vlastnostiam, stale dufate, ze bude lepsie, ze vsak si dorobi maturitu ,snad zacne pracovat. Ale nie on nema ani ochotu,...ked sa opytam ci hladal pracu...tak mi povie ze nie ved robota nieje. Sa mi chce az plakat. A uz som totalne rezignovala. Bavime sa spolu uz len telefonicky, mam na nho uz alergiu,aj ked ho mam rada. Kto nezazil, nepochopi. Ale co mám robit, ...aj by som sa rozisla, ale tu v CR som sama ako prst, rodicov mám na SK, a tiez tu uz pracujem 12 rokov,tazko len tak odist..a tiez uz mam 30 rokov chcela by som nieco viac...ale kde najst toho praveho, ked clovek uz neveri, a stale som len v práci, skole. Najhorise, ze tomu "mojmu" to asi vobec nedochadza, lebo ja sa s nim uz o tom ani nebavim. Ked mu nieco poviem, vravi, ze len vycitam. Tak nevravim nic,ale zerie ma to strasne. Nechcem sa s nim rozist...ale fakt neviem. Sorry, za siahodlhy odkaz, ale potrebovala som sa zdoverit. Dakujem. Jana

jamia
15. kvě 2014

@janulienkav83 Právě proto, že je ti 30, bys měla přítele kopnout do zádě. Tři roky jsou dlouhá doba, ale zase to není tolik, aby se člověk nedokázal odvázat, zvlášť od člověka, který tě jen táhne dolů a žádná perspektiva tě s ním nečeká. Nemáte děti, společné bydlení, nijak si odchodem od něj nepohoršíš. Pár měsíců ti bude smutno, ale věř mi, že nakonec budeš ráda.

brunetka11
16. kvě 2014

@janulienkav83 Jsi sama, ale on je právě problém v tom, že jsi "zadaná" - máš to tak nastavené i uvnitř. A především tě velmi vyčerpá situace s tvým partnerem, nemáš potřebu vyhledávat nové přátele, popř. pustit k sobě nového partnera.
Ty těm kolem sebe vlastně ani nedáváš šanci...
Opravdu chceš roky ztrácet s takovým lenochem a vychcánkem?
Pokud chceš na podnájem, dá se to řešit i spolubydlením, ale právě třeba s jinou holkou v podobné situaci.

vlasto1980
2. čer 2015

Lenka1996,ten chlap budem asi ja.Tak napis kedy som neprispel na domacnost aspon 400e.Je pravda ze menim zamestnania ale stale pracujem alebo brigadujem.Vsetky peniaze co zarobim davam do domacnosti.Nepijem,nefajcim,nemlatim ta,nepodvadzam.Urcite niesom 100%ny ale milujem ta.A to ze ta vyuzivam len ako operku a pokladnicku nieje pravda a to vieme obaja a prekvapujema ze si nieco take myslis ☹

michalusenka
2. čer 2015

@artemisia haha jak kdybys mluvila o mem ex z sk 😀 a popravde jsem rada ze sem po roce a ctvrt dostala rozum a vyhodila ho! vymlouval se ze to ma tezky ze v CR nikoho nezna ze proto to tu ma tezky najit praci atd takze ja teprv zacinala v praci, mela malo penez a vse tahla. on ze zacatku makal aspon na byte (malovani, montovani nabytku) ale pritom si vypisoval s zenskyma a i kdyz sem ho hodne milovala jsem rada ze je to pryc....potom sem mela docela i nervy protoze mi vypisoval hnusne sms ze sem ho jen ojebala, obrala o prachy (nechapu jake kdyz nic nemel - kupoval loznic tak jsem si ji nechala kdyz mi dluzil na najmu ze)

eimmy
2. čer 2015

kopnout do pr....a to co nejdřív. ten nikdy dělat nebude ten hledá důvody proč to nejde.. naučila jsi si ho a ted už ho nepředěláš.

nemezis
2. čer 2015

ja sa v tom motam uz 18 rokov. ,,pracuje,, - nepracuje, sniva o podnikani a robi vsade dlhy tou tuzbou po podnikani. Platila som viacmenej vsetko ja. Ak ak zarobil, peniaze vzdy isli na cast dlhov co narobil.
Viem, ze ma vela podvadzal , co stale popiera. Aj ked to viem sama a vela ludi mi to povedalo. Pil. Psychicky mi velmi ublizoval. Doslo to tak daleko, ze som velmi schudla, vypadol mi na okamih zrak a sluch. Lekarka ma poposielala na vysetrenia a potom mi povedala svoje. Ze nech si uz nenecham ublizovat. Skusil aj fyzicky, ale to nedopadlo dobre. Obcas som ale prisla s modrinami na rukach a ramenach k tete, alebo do prece. Nastastie som sa vedela obranit. Teraz iba popija . Co ma neskutocne hneva. Hambim sa . Vela krat som povedala dost, mam detii zverene sudom do opatery. Vzdy sluboval , ze sa polepsi. Svokra vyvolavala, ze ako mu je zle a tak...Isiel do zahranicia. Aj ked prisiel na Sk vzdy bol zliaty. On mal svoj zivot. A tak sme mali len bydlisko spolocne. Nedokazala som sa na nijakeho chlapa pozriet. Nahodou som spoznala jedneho muza po 14 rokoch manzelstva. Mali sme vztah. Ale nebyval u mna.
Nakoniec ma este stale manzel pozval na dovolenku aj s detmi do zahranicia k nemu. Dopadlo to tak, ze nakoniec povedal, ze nema peniaze na nase spetne letenky. A tak povybavoval vsetko na uradoch a ostali sme tu. Po dvoch mesiacoch v zahranici som tam nastupila do prace. Uplne iny jazyk, kultura. 2000 km od domova. A zas sa vsetko opakuje. Pracoval, nepracuje. Podnika ... vsade dlhy. Ja driem, robim nadcasy, chodila som aj upratovat popri tom a peciam na zakazky. Som uplne dusevne vycerpana. Ked mu poviem aby isiel do prace obcas sa tvari, ze si hlada - ale nikde ho udajne nechcu, lebo ma trombozu. Ma vzdelanie s ktorym si najde pracu okamzite a vyborne platenu. Ale vidim, ze sa mu nechce, len sa vyhovara. Stale sniva o podnikani. Zhadzuje na mna, ze vsetko je len kvoli mne. Ze vzdy robil co som ja chcela. Ze dlhy su koli mne. Ja viem, ze to nie je pravda. Ale dnes som uz ostala ako obarena, ze mozno za to mozem ja naozaj. A to ma potom prebralo. Nepijem, nefajcim, nie som nakupna maniacka. Staram sa o seba, nemala by som problem si nasjt ineho. Ale neriesim ineho. Ale neviem sa nakopnut na ten posledny krok. Vzdy sa mi vyhraza, ze tie dlhy na Sk budem musiet platit ja. Ked sa pohadame vypisuje mi nechutne sms, maily alebo mojim znamym.
Ale ked sa na to pozriem teraz platim ovela viac. Ja neviem. Uz mi naozaj zacina asi prepinat, zacinam pochybovat o tom kto je ten nezodpovedny v nasom vztahu. Je to velmi inteligentny clovek a majstrovsky manipulator.
Nemyslim, ze sa niekedy zmeni. A so mnou to je horsie a horsie. Zas ma zacina zradzat telo. Mavam triasky. A nie male. Minule som nedokazala udrzat hrncek s vodou ked somsa chcela napit. Musela som si pomoc oboma rukami. Neviem na co cakam....

sunshine125
2. čer 2015

@nemezis pryč a rychle

gepe
2. čer 2015

@vlasto1980 @lenka1996 sem ten prispevek napsala 3.4.2014