Muž si neustále stěžuje na ,,nemoc"

janne912
3. led 2013

Už nevím jak dál jak to řešit proto se obracím na názory ostatních. Můj skoro manžel si neustále stěžuje že mu není dobře (domnívá se že má rakovinu kvůli zvětšeným uzlinám na krku a bolesti hlavy) už to trvá asi 3 roky spolu jsme více jak 5 let a čím dál víc se to stupňuje dříve to bylo jen sem tam teď už není den co den hodina aby si nepostěžoval, ale k lékaři jít nechce (prej nepotřebuje slyšet, že chcíp**e atd.) strašně mě to trápí jsem hodně optimistický člověk a tohle mě hodně ubíjí tím víc, že to trvá tak dlouho a stupňuje se to... nemá na nic chut ani náladu už se mu bojím cokoliv navrhnout (blbou procházku do lesa) výlet, jít lyžovat (on si nechce ani koupit novou bundu na lyže,protože je to zbytečné prej když um...) jak něco navrnu hned mi odsekne, že vůbc nevím jak mu je atd. Natož pak nějaké plánování nějaké budoucnosti sním o novém větším bytě aby jsme mohli zažít plánovat rodinu svatbu... o tom nechce ani slyšet ustanuli jsme na mrtvém bodě a já už dál nemám sílu. Samozřejmě, že k lékaři nepůjde už jsem to zkoušela několikrát nevím jak to bude dál, protože jinak je to úžásný a hodný člověk, kterého miluji jsme si snad souzeni máme stejné zájmy koníčky názory nikdy si nehádáme... ,,Neřešila" jem to 3 roky ale už nemůžu hlavně jak stojíme na mrtvém bodě po 5 letech vztahu už bych se ráda posunula dál ale on nechce..... co by jste dělali vy nebo máte podobnou zkušenost?

janne912
autor
4. led 2013

děkuji za vaše názory moc mi to pomohlo!

vladla
4. led 2013

@janne912 Víš co chceš a to je důležité!!!
Mám pocit,že s tebou nikam nechce,ale s chlapama jede po výletech!?
Chlapy o jeho problému nic neví,tak se před nimi nemusí přetvařovat,protože je naprosto v pohodě a s tebou nic podnikat nechce,protože by musel hrát divadílko,že je vlastně nemocný člověk a jemu dělá dobře,když si před tebou může stěžovat.
Nevím,mám z toho co tady píšeš takový dojem.

camelinka
4. led 2013

@janne912 ahoj, precetla sem jen uvodni prispevek a musim rict, ze musis mit za ty roky nejspis svatozar 😅 , ja bych to nesnesla, uz vubec ne takhle dlouho, souhlasim, tohle neni normalni a chce to odbornika. Pokud by nechtel, dala bych ultimatum, bud leceni, nebo odchod pryc, takhle se zit opravdu neda a obdivuju, ze si to vydrzela tak dlouho. Drzim palce a dej vedet, kdyz se to nekam pohne

vladla
4. led 2013

@janne912 a co teď podnikneš?

haniplanetka
4. led 2013

@nalla kdyz to zavedu do uplneho extremu, mlatit by ses taky nechala, protoze by byl tvuj muz nasilnik psychicky postizeny? Navic, vziti jeste nejsou.. kdyby se to nevyresilo, asi bych v tomto pripade byla pro rozchod, kdyby byl vztah tak dlouho bez perspektivy rodiny, kdyz po ni ona touzi, jen by byla leta nestastna. Kazdopadne drzim pesti, aby se to vyresilo a byli spolu stastni.

jarcatko
4. led 2013

tak nevím, pročetla jsem celou diskuzi i tvůj úvodní příspěvek a mám z toho smíšené pocity... je zvláštní, že před kamarády mu nic není, ale před tebou jo... mluvila jsi v posledních třech letech o tom, že bys chtěla svatbu a děti? co když to celé dělá jen proto, že on to nechce a neví, jak ti to říct? a tak dělá chudáčka nemocnýho bez perspektivy, abys na takový myšlenky zapomněla?
doufám teda, že se pletu... ale bez doktora to nezjistíte, takže asi bych volila to, co radily ostatní holky - dokopat k doktorovi, asi i pod pohrůžkou, že bude jinak konec, a když to nezabere, tak sbohem...
držím palce, aby se to povedlo vyřešit!

janne912
autor
4. led 2013

@camelinka tak to máš svatou pravdu 😀 no je fakt, že nervy mám pevné a jen tak nic mě nerozhází jsme takový flegmouš, ale za ty roky s ním už jsem nervouš taky i jeho mamka je ze mě paf vždy mi k narozeninám přeje pevné nervy ! tak na tom asi něco bude ..mám s ním velkou trpělivost, ale je to také tím , že tohle je jeho jediné mínus jinak je mi s ním fajn máme společné zájmy (do kterých ho musím poslední dobou přemouvat)...i moj mamka, které jsem se... sem tam zmínila je z toho hotová hlavně to i vidí, že bych se ráda posunula o krok dál ve vztahu a ono nic.....
No udělám to co už jsem psala dokopat k doktorovi zjitic co se děje když něco zažít to léčit když nic a bude v tom dál pokračovat tak se spojím i s jeho mamkou a půjdu pro radu k odborníkovi co stím- s ním ....když nic tak mi nezbyde nic jiného než ultimátum .... Určitě až se to někam pohne kamkoliv tak dám vědět. Děkuji za vaše názory a rady, že mě nenapadlo se vás zeptat dřív už ze mě pomalu byl uzlíček nervů i kyž jsem se to snažila si to nepřipouště teď mám aspoň chuť to řešit

@vladla

pingu1
4. led 2013

@janne912 ja by som mu dala na vyber.... bud pojde k dr alebo nech neotravuje. on ani podla mna nema rakovinu, ale psychicky problem. je to hypochondria, ktora sa da liecit u psychiatra ako kazda ina diagnoza. mozno ma naozaj strach, ale musi spolupracovat aj on

schnek
4. led 2013

z takovýho soužití bych nejspíš byla dost ubitá a vytočená... možná je to skutečně na psychologa(psychiatra) a možná si chce žít pohodlným "líným" životem a mít od tebe obstaráno - to mi tak přijde, když píšeš, že si koupil 4kolku a výletuje s kámošema (mmch, proč si ji kupoval, když stejně umře? dělat mi doma chlap tohle divadlo, určitě bych se ho zeptala. A vecpala bych mu to v každé možné situaci). Dala bych mu ultimatum, že do xx dne s tím začne něco dělat, nebo končíme. Opravdu bys tak chtěla prožít svůj život?

vladla
4. led 2013

@janne912 Drž se a nenech se odbít argumentem,že nikam nepůjde!!! 😉
Život máš před sebou a nemá cenu ho zahazovat s někým,kdo není optimista!! 😉
Taky někdy potřebuješ vedle sebe někoho,kdo tě podrží a podle mě,ufňukaný chlap to rozdohně není!! 😉

vladla
4. led 2013

@schnek líbí se mi tvůj názor a souhlasím!! 😉

haniplanetka
4. led 2013

@jarcatko podle mě na to koukáš ze správného úhlu.

schnek
4. led 2013

@vladla dík. Pro mě je prostě nepochopitelný, že před svojí partnerkou doma "umírá" a s kámošema si koupí 4kolku a cestuje... dost se mi líbí, co napsala @jarcatko , může se snažit o pohodlnej vztah bez závazků. Možná ho opravdu děsí představa manželství a rodiny, pro někoho to i může mít za následek narušení psychického zdraví. Můj muž se hned po svatbě neuvěřitelně změnil. Nechápu proč, ale jako kdyby mu přepnulo na "zlý dvojče". Denně lituju, že jsme se brali.

janne912
autor
4. led 2013

@jarcatko před přáteli nic nedává najevo jako kdyby se za to styděl....? nevím ... a také mě napadlo,, že to může mít souvislost , že děti nechce ani se ženit ... no ženit to se fakt nechce, ale o dětech se občas bavíme jako, které jména se nám líbí atd. no napadá mě a taky se toho bojím, že opravdu děti nechce nebo by chtěl ale možná už se cítí , že je ,,starý" že bude starší táta jemu 38(což já si myslím, že u chlapa není tak hrozné, ale zas akorát čas o tom přemýšlet) a jsme skoro poslední pár co nemá děti a známý si z něj utahujou že bude chodit jednou na písek s dětma o holi a takové ty řeči.... tak já jsem zas ve fázi že bych hnízdila na plné obrátky tak asi o tom i dost mluvím 🙂 on je také takový že musí mít vše jak má být rozjeto firmu postavit dům aby měl děti jak zaopatřit(ale na to se také nedá čekat do nekonečna) Neeeím možná když tď má jít do něčeho vážnějšího tak se zalekl a takhle se brání ....kdo ví .....
holky z nás by normálně mohli být psycholožky!!! vůbec jsem nedoufala, že mi tato diskuze tak moc pomůže pomalu s vámi tady dávám dohromady různé střípky našeho vztahu a problému díky moc

janne912
autor
4. led 2013

@schnek
@vladla no asi na tom něco bude s tou pohodlností že su mu nechce do něčeho vážnějšího.... s tou 4klkou jsem to asi napsala špatně je fakt, že před přáteli nic neříká nemluví o tom ale na tu 4kolku občas vezme i mě (máme tu pro 2) je to jeho velký koníček a díky za upozornění tím budu argumentovat až zas bud mít hloupé řeči o umírání že na 4kolce jezdit může tak at nežvaní 😒 no trochu jste mi otevřeli oči ono je těžké si připustit také variantu rozchod když se nebude nic řešit... když jinak je vám s tím člověkem faj máte stejné názory a zájmy podporje mě vyslechne atd. tak že odbít se nenechám a půjdu do něj aspon se ukáže jak to se mnou má ... tu svatbu bych ještě překousla , ale děti chci a nehodlám čekat až na čas kdy bude pozdě...

nalla
4. led 2013

@haniplanetka nezavádzaj to do úplneho extrému..... o bitke teraz reč nie je

vefi89
4. led 2013

@janne912 toto je pre mňa a asi aj pre viacej z nás nepochopiteľné... už keď ide o to, tak prečo by mal chcípnuť? toto nechápem. už aj keby to bolo niečo vážnejšie, tak v prvom rade existujú liečby, alternatívne, a podobne, tak prečo to neskúsiť? podľa mňa je to človek, čo si neváži sám seba, keď s tým nič nerobí.. nepoviem nič, mesiac, dva, aj pol roka by sa dalo zvládnuť.. ale čo je veľa, to je veľa. ja by ho kopala do zadku až pokiaľ by s tým nič nezačal riešiť.však zväčšené uzliny-hej aj pri angíne príklad sú... tak teraz ani nevie prečo, tak ide so seba robiť hypochondra? nie... klepla by som po stole, dupla by som nohou a ak by pomohlo, aj by som mu zavesila preventívnu, nech sa uvedomí čo robí so sebou, čo robí tebe a okoliu... toto je už skôr psychický problém a skôr by som povedala, čím dlhšie to bude trvať, tým to bude horšie.. skús sa poradiť s nejakým psychológom, veľa ich je aj online, čo ti isto poradia 🙂

janne912
autor
4. led 2013

@vefi89 no je to oříšek, ale je třeba to řešit už je to fakt dlouho... díky

schnek
4. led 2013

@janne912 já jsem zamilovanou minulostí žila po svatbě skoro 2 roky... kdybych byla co k čemu, vyrazila bych s mužem nejpozději po roce dveře... jenomže jsem si pořád říkala, jak jsme se měli rádi, že máme děti, jak bez něj budeme s dětma žít atd. ... no, byla jsem husa. Kdybych to byla udělala, ušetřila bych si další trápení a neztratila nejmíň další 3 roky života vedle někoho, kdo mě kolikrát štve i tím, že vůbec dýchá. To, co všechno udělal, mu nikdy neodpustím, ale odejít z určitých důvodů nemůžu a kdo ví, jestli na to vůbec někdy dojde (pevně doufám, že ano, ale to nikdy nevíš). Dokud nemáte děti, je rozchod sranda. Zatlačila bych na něj, aby se sebou něco udělal. a jestli ne, tak bych se sebrala a šla. Přeci si nenecháš utéct život.

vladla
4. led 2013

@schnek Ty brďo taky to nemáš jednoduché! 😕
Všechny děti máš s manželem?

vladla
4. led 2013

@janne912 taky si myslím,že se nechce zavazovat svatbou a dětma.
A starý tatínek v 38 letech?!?To si dělá srandu ne?!? 😠

moucha
4. led 2013

můj názor je stejný jako tvůj 🙂 hodně sil...

schnek
4. led 2013

@vladla jj, i když tak nevypadají, resp. velmi často se setkávám s otázkou, jestli prvního kluka nemám s prvním manželem. Tak odpovídám, že první manžel je ten současnej a všechny jsou jeho 😉 Já si tady nechci tahat triko, jakej jsem chudák, to si ani o sobě nemyslím, jen že můžu říct, že žít s někým, kdo tě štve, je prostě o ničem. Láska se vytratí, roztomilý špatný zvyky začnou štvát a špatná nálada vede k výčitkám, hádkám napětí a nepohodě.

@janne912 neuvažovala jsi třeba o pauze? abyste si vyzkoušeli, jestli se vám jednomu po druhém stýská a tak?

lanczi
4. led 2013

@janne912 mozno ie "chory" ztoho ze by ste mali mat deti, a to by ho nemal kto uz polutovat a hyčkat lebo dieta potrebuje veškeru matkinu pozornost..je vo veku ked uz nieje ochotny vzdat sa svojho pohodlia..a ked s kamaratmi ta vylety chodi,tak az taky "chory"zrejme nebude! je prespekulovany,a paci sa mu ze mu niekto fuka "boliestky"..neumrela mu mamina nahodou v detsve? zvazovala by som velmi ci by som snim zalozila rodinu,to nie je sranda,pocuvat ako ti doma "placu" dve deti..

werumka
4. led 2013

@schnek Hele, a zkoušela sis představit, co bys dělala jinak, kdyby Tě třeba manžel mlátil? Taky bys s ním zůstala? Já myslím že ne a řekla bych, že v takové situaci bys určitě našla možnosti, jak od něho i s dětma odejít. A takové možnosti existujou i teď - azyláky apod.

vladla
4. led 2013

@schnek Já mám s prvním manželem tu nejstarší(logické) 😀
A přesně ...nemohla jsem ho ani cítit,vidět.....hrůza,když jsem na něj musela promluvit!!A taková to byla láska! 😀
Byla jsem s nervama fakt v hajzlu.Bylo to mučení a neviděla jsem jiné východisko,než jít od sebe pryč.
Odstěhovala jsem se i s malou(tehdy jí byli asi 4 roky) a cítila jsem,jak se můžu svobodně nadechnout.'Užasný pocit a hlavně klid na duši!! 😉

evaviki
4. led 2013

@werumka myslim, ze je ine, ked si s manzelom nerozumies a ked ta mlati.. Sorry, ale treba azylak je moznost, ked sa to uz doma zvladnut neda, co asi nie je pripad schnek, inak by odisla a posledne dieta nemala.. Osobne si myslim, ze aj tak raz od manzela odide a chapem to, ze s troma malyma detma nie je v situacii, kedy si to moze dovolit.. Zila tak moja kamaratka, vydavala sa len kvoli tehotenstvu, druhe sa im tiez podarilo nechtiac.. Zili v 1+1 s dvoma detmi cca 5 rokov, pak sa prestahovali do 2+1 a rozviedli sa.. Kuchyn spolocna, v obyvaku bydlel exmanzel, ona s detmi v malom pokojicku (do ktoreho sa islo cez obyvak, pokojicek mal cca 3x3,5m) Takto zili dalsich asi 12 rokov.. Proste nemala inu moznost..

schnek
4. led 2013

@werumka jo, to mě samozřejmě napadlo, že kdyby mě mlátil, tak s ním nejsem, jenomže on mě nemlátí, nepije, negambleří, a umí se postarat o děti i domácnost. Jen je prostě na draka jako partner a vztah s ním nestojí ani za ty dvě tradiční věci. To je takovej hrubej náčrt, to prostě není snadná a jednoznačně řešitelná situace.

a neřešme mě 😉 tohle je téma o něčem jiném.

werumka
4. led 2013

@evaviki Já obdivuju každýho člověka, který si nechá dítě i navzdory špatné situaci. A vůbec se nechci do nikoho navážet.
Ale pokud ona sama cítí, že se to nedá ustát, tak to cítí i děti. A chápu, že hmotná a finanční situace může být hlavním důvodem, proč neodejít. Ale asi ani v takové situaci bych se nevzdala hledání řešení - právě kvůli dětem, aby v té atmosféře nemusely být. Proto to srovnání s mlácením - je mi jasné, že ta situace není stejná. Jen to přirovnávám k tomu, že v takové situaci člověk intenzivněji hledá řešení. Tak proč stejně intenzivně nehledat řešení i v této?

schnek
4. led 2013

@werumka protože když se poněkud zapřeš, tak se to v tomhle stavu dá. Ano, uměla bych si představit, že bych neřešila, co zase pokazil nebo neudělal (a nebo iniciativně udělal), že bych nemusela řešit, že on je dokonalej a já věčně nespokojená, že bych denně nemyslela na všechny ty věci, který udělal a za který ho nesnáším atp., ale neumím si moc představit, kam bych dala děti, když musím do školy nebo do práce, jak bych se učila na zkoušky, kde bych s dětma bydlela a hlavně za co a to nejdůležitější - je to opravdu pro děti to nejlepší řešení? co je horší? že se rodiče hádají, nebo že o jednoho z nich přijdou? a dost o mě 😉