Na RD - sexu je málo, komunikace pokulhává. Je to běžné?

lmka2
17. lis 2013

Ahoj.
Jsme spolu 4 roky a poslední dobou mi přijde, že v našem vztahu je něco špatně. Sexu je už velmi málo. Já bych chtěla aspoň 3x týdně, ale on maximálně 3x měsíčně. Komunikace také pokulhává. Přitom já denně přemýšlím, co děláme špatně a nevím... Nevím, o čem bychom se měli bavit. Nevím, jak ho "donutit" k častějšímu sexu. 😒 Jsem na mateřské, takže moc témat k rozhovoru nemám.

Myslíte, že je toto běžné?

lmka2
autor
17. lis 2013

Říkám si, že v období, kdy je ženská na mateřské, toto bývá. A doufám, že toto není začátek konce.

kajalka
17. lis 2013

A máte společný zájmy?

lmka2
autor
17. lis 2013

Přes léto ano. Teď v zimě asi moc ne.

lmka2
autor
17. lis 2013

Přitom žádné velké viditelné problémy nemáme. Jen je doma "nuda". 😕

blahova_andrea
17. lis 2013

@lmka2 myslím, že vás postihla klasická partnerská rutina, která je v různé míře běžná všude 😉

xveronikaxx
17. lis 2013

@lmka2 Co začít chodit cvičit? Alespoň jeho necháš doma, ty uděláš něco pro sebe, načerpáš taky trochu síly, zpevníš si postavu, posílíš sebevědomí a sem tam prohodíš že cvičitel je fakt fešák (že se jmenuje Jana zamlčíš) a že tě chválí a ještě vybiješ energii, která ti zbývá na sex 😀

kotcheva
17. lis 2013

Ahoj, ja ti rozumim a rada bych ti napsala, ze mam "navod". Ale nemam - sice nechci tvrdit, ze mame ve vztahu zasadni problemy, ale s narozenim dcery a materskou se nas vztah zmenil stejne jako tobe . Mame daleko mene sexu a o dost chudsi komunikaci☹. Nedavno jsem manzelovi vycitala, ze se spolu uz vubec nebavime - vecer se skaci na sedacku a kouka na televizi. A on se zachoval logicky - vypnul televizi a ze me rad vyposlechne. A mne v tu chvili doslo, ze vlastne nemam zadne tema, o kterem bych se chtela bavit. Rozhodne nemam chut rozebirat prani plen a detailne hlasit, kolik dcera papala /kakala... Najednou mi bylo smutno z toho, kam jsem to "dopracovala". Samozrejme jsem statstna za nasi holcicku a nemenila bych, jen jsem zatim nedokazala do role maminy na materske uplne dostat, aby me zcela naplnovala. Resp. Abych byla natolik vykonna, ze bych treba zvladla i castecne pracovat (byt treba z domova) nebo se dokazala pri peci o dite a domacnost jinak realizovat. A tim trpi i nas vztah. Pokud se sem zatoula nektera, ktera podobnou situaci resila a vyresila, budu taky rada za komentar.

lmka2
autor
19. lis 2013

@xveronikaxx Dobrá rada. Před týdnem napadla i mě a od pondělí jí budu realizovat. 🙂 Dostanu se mezi nové lidi a snad pak bude i víc témat k rozhovoru.

lmka2
autor
19. lis 2013

@kotcheva Kolik je dceři?

elvira
19. lis 2013

Je to tím stereotypem, který většina mamin s dětma zažívá. Chce si to najít svoji chvilku... Pokud to jde, najít si svoji činnost, kde budeš bez děcka, odpočineš si od něj, sama sebe potěšíš a vrátíš se spokojenější a budeš mít o čem vyprávět.
Já jsem si pár hodin týdně přivydělávala od 4 měsíců malýho šitím - táta hlídal, já si uvařila kafe a mě to fakt bavilo, mohla jsem vypnout...
Pak byl u nás kurs pletení košíků, to mě taky bavilo, párkrát jsem byla na cvičení. Sem tam jsem se domluvila s kámoškou na kafe bez dětí...
Je to těžké období, vím jak jsem se těšila, až chlap příjde domů z práce a řekne mi nějaké novoty a on byl kolikrát tak utahaný, že neměl náladu mluvit...
Teď chodím do práce a komunikace znova dostala formu... Vydržať, bude líp. 🙂

bonavoxa
19. lis 2013

Podle mě je to do určité míry skoro všude. S dítětem se všechno změní. Času je málo, zodpovědnost tíživá, někdy není čas ani chuť na sex nebo povídání. Chlap ještě trochu zažívá ,,normální" svět, když jde do práce, ale já se skoro rok nikam pořádně nedostala..a když už, tak se stresem, co zase to mimino vyvede. Kvůli tomu jsme se párkrát chytili, protože i když se staráme o malou, musíme myslet taky trochu na sebe, na náš vztah a obětovat trochu času a sil. Někdy je to fakt ,,veselé" malé rostou zoubky, muž toho má v práci dost, přijde domů, já zničená, skoro ohluchlá od jekotu, on vyšťavený z práce...a musíme jet oba dál, až do pozdní noci. Kdysi jsme se milovali hodiny, teď se to velice zkrátilo. Komunikace je výhradně o tom, co zařídit. takové té zamilované něhy je tam málo, ale je tam. Snažíme se na to dát si pozor.

kotcheva
22. lis 2013

@lmka2 promin, odpovidam se zpozdenim. Dceri je osm mesicu.

luckyhoney
22. lis 2013

Já myslím že tohle všechno je normální, chce to fakt nezapomenout že nejsme jen mámy ale i milenky 😀 Pokud to jen jde, sežeňte si občas hlídání a s chlapem si vyražte třeba do kina, pak na večeři, nebo na víkend pryč ... a hned budou témata.. Nebo když dítko/dítka usne, otevřít si vínko.. naložte se spolu do vany 🙂 prostě cokoli co vytrhne ten stereotyp ... držím palce

laurital
22. lis 2013

@luckyhoney Souhlas!
Kdysi jsem to také považovala za hloupé rady, ale ono to fakt funguje.Chlap potřebuje cítit, že není stabilně odložen na druhou kolej, chce mít nejen maminku svého dítěte, ale i partnerku, kamarádku a milenku.
Nezapomeňte, že nebýt vašeho partnerství, nebylo by ani rodičovství...

kotcheva
22. lis 2013

@laurital souhlasim, ze potrebujeme obcas vypadnout ze stereotypu. Jenze u nas mam pocit, ze ten odlozeny na druhou kolej neni manzel, ale ja.☹ nejak nema potrebu se se mnou bavit a treba si vecer misto koukani na televizi nebo vysedavani u pocitace otevrit tu lahev vina. Ja bych to udelala strasne rada, na druhou stranu me desi predstava, ze bychom se nutili do konverzace, aby nebylo ticho. Nejak jsme se od sebe vzdalili, krome diskuze o tom, co je potreba zaridit, a co noveho udelala Eliska nedokazeme najit nejake spolecne tema...

terry23
3. únor 2014

U nás je to to samé. Já bych i témata měla, jsem docela akční, pořád vymýšlím nějaké aktivity, ať už rodinné nebo jen s manželem. Jenže jeho to nezajímá, nechce. Stavíme dům, který nechce. Nekomunikuje, je pořád jen naštvanej a já už se ztrácím v tom, proč, co mu zase je...

sedmiteckas
10. únor 2014

@lmka2 Já myslím, že pokud nechtějí oba na vztahu pracovat, něco podnikat atd., tak to často takto dopadá, nudou. Ne všichni chlapi (a i ženské, abych nediskriminovala 🙂) jsou takoví, že žijí plným srdcem pro rodinu, pro děti, podnikají spolu výlety atd. Hlavně musí chtít oba. Pokud se snaží jenom jeden a jenom jeden chce něco spravovat, zlepšovat na vztahu, a druhému stačí, když dojde z práce, vysype výplatu a sedne k televizi, je to o ničem...

blahova_andrea
10. únor 2014

jinak s tím sexem my to máme přesně opačně 😀 jinak je to stejné, já jsem nespokojená a pořád mi něco chybí, jen je to všechno jiné než sex a jeho zas zajímá jen to a jiné mé potřeby nechápe.

sedmiteckas
10. únor 2014

@blahova_andrea No tak Andry my těhotné teď moc myšlenky na sex kolikrát nemáme :D to chlap musí chápat.

prapodivna
10. únor 2014

Já sice ještě na RD nejsem, ale s manželem jsem spolu žijeme 5 let, při čemž první 2 roky vztahu jsme spolu byli taky každý den, moc bez sebe neumíme být... po pár letech se snížil i ten sex a já si občas připadala fakt blbě, všude se píše, jak jsou chlapi jen na ten sex a u nás kde nic tu nic.

Když to celé shrnu, nakonec se ukázalo, že je to hlavně nadměrným manželovým vytížením v práci, když je doma tak je rád, že je rád. Jak se to uvolnilo, tak se to zlepšilo i u nás.

Jinak k tomu, že si nemáte moc co říct- s tím mám taky velkou zkušenost-moje práce je velice samotářská, nemám kolektiv, takže nemám večer k dobru žádné zajímavé historky z práce, v ordině je naštěstí všechno v pohodě, tak tam taky není moc o čem mluvit, ale nakonec si s manželem nejvíc povídáme o politice, o dění ve světě a našem názoru na něj. Taky s rádi povídáme o tom, co si plánujeme do budoucna(chápu, že když jsme teprv v očekávání, tak je to snazší, ale taky jsem v omto tématu už tolik dopředu :D řešíme třeba jak hodláme naše děti učit, jak s nimi trávit čas a pod.). Takže já si přes den čtu co se děje ve světě, sleduju politiku a tak si máme vždycky o čem povídat. A když není nálada na dění ve světě, tak si povídáme o nás a to je taky super.

Taky je bezva nechat občas dítě doma a jít dělat něco nestandardního. Krom klasiky jako je kino, divadlo a pod. tak taky můžete jít na motokáry, lasergame, horolezeckou stěnu, prostě nějaký adrenalinový zážitek, existují různé druhy společenských her, my máme třeba rádi larpy a rpg, a doma máme xbox kinect a na něm lze hrát kromě obyčejných her i pohybové hry a řeknu vám, je to sranda, takže po večerech hrajeme pinpong, bowling, skáčeme do dálky, skáčeme přes překážky...

NEříká, že každý večer takhle žijeme na plno, ale máme velký výběr možností co dělat, až se malé narodí, budu se snažit aspoň jeden den v týdnu ho nechat prarodičům, když máme tu možnost a podniknout něco s manželem sami spolu.

Jo, taky je fajn, pokud vás to baví, chodit spolu do tanečních.
A velký hit u nás přes dovolenou byl vzájemná četba. Jedna dobrá kniha a čtení nahlas na střídačku. Krom toho, že je to příjemné si nechat číst a číst někomu, tak ej bezva, že můžete knihu kdykoli okamžitě přerušit a o situaci v ní nastíněné si popovídat. Což normálně, když čte člověk sólo nejde, páč ten druhý by přišel o překvapení z knihy, nebo do toho není dostatečně zainteresovaný.

blahova_andrea
10. únor 2014

@sedmiteckas no měl by, ale často se to neděje 😉

granta
10. črc 2014

U nás fičák,dva kluci 3 roky a 10 měsíců. Já chodím na částečný úvazek do práce, resp. pracuji večer. Manžel hlídá. Někdy jsem tak vyřízení, že není ani chuť na cokoliv jiného než spánek... po čase jsme se dopracovali k tomu, že sice chodíme spát pozdě, ale nalejem si sklenku vína a povídáme, co manžel v práci, co kluci přes den,.... mluvíme o blbostech, ale i to je myslím potřeba. Podělit se o své starosti i radosti a vidět, že toho druhého to zajímá. Pak je chuť i na sex. 😉 Netvrdím, že by to nemohlo být lepší, ale u nás to funguje. Držím palce. 🙂