Narozeniny, jak řešíte občerstvení přespolních babiček?

jarunkaxyz1
27. kvě 2013

Maminky, chci se zeptat - když pořádáte rodinné oslavy narozenin dětí - jak moc řešíte občerstvení "přespolních babiček"?:o) Já chystám slavnostní oběd, pak kafíčko s dortem....ale nevím, jestli jim narvat ještě večeři 😉 JAK TOMU BÝVÁ U VÁS? Sama jsem zjistila, že plno mladých rodin zve babičky a dědy prostě "jen na dortík a kafe", každá korunka dobrá.....tak zas nechci být za magora a naopak za krkouna:o) 🙂 Díky moc

lv
28. kvě 2013

Naši jezdí k nám hodinu a půl, takže je taky hostím obědem, pak dortík a kafe..večeři ne, to už odjíždějí, i tak, když se nás sejde 6 dospělých a 4děti je byt na prasknutí přeplněný..bývají u nás cca 11-15h..a platí to i obráceně, taky k nim jezdíme na oběd..

helcenka
28. kvě 2013

@jarunkaxyz1 - my to děláme tak, že přijdou až po obědě 😀 😀 😀 , na sváču na dortík a je nachystané další občerstvení, jako jednohubky, upeču třeba něco z listového těsta - slané rolky nebo tak a ještě sladké minišátečky z listového těsta. Vždycky to obměňujeme, aby to pokaždé nebylo stejné (takže třeba rakvičky se šlehačkou, minikoláčky, slané rolky jsou také pokaždé z něčeho jiného a jednohubky také).
Dřív se nás scházelo méně, tak jsme ještě třeba nadělali i pár chlebíčků a koupili třeba jedny brambůrky, ale rodina se pomalu rozrůstá, takže 10 chlebíčků a jeden pytlík brambůrků by pro 6 dospělých a zatím 3 děti opravdu nestačilo...
Jen v létě děláme jednu megaoslavu (všechny letní oslavy se spojí v jednu), takže třeba grilujeme nebo nadělám opravdu ty chlebíčky, nebo tousty, dort samozřejmě, občas miniřízečky...

Ještě jsem zapomněla podotknout, že my ve výše uvedeném složení děláme oslavy i dospělých...