Naše dospělé děti nás šikanují. Poradíte, co dál?

miseeel
10. dub 2020

Ahoj holky, uz nam kluci prerustaji pres hlavu (věk 17 a 19).
S mym muzem jsem 6 let, prisla jsem do vztahu kde byli jeho dva kluci v jeho vyhradni peci (matka bipolarita plus alkohol, nefunguje vubec, ani s kluky nekomunikuje).
S mym muzem mame 3,5 leteho chlapecka... jeste do lonskeho roku jsme fungovali normalne, ale co se deje ted uz prerusta vsechny meze.
Kdyz opomenu fakt, ze oba starsi kluci doma nehnou prstem, doslova a do pisnene likviduji barak a delaji zle mezi pribuzenstvem (jsou to strasni chudaci, totiz - prestali jsme davat kapesne) protoze neodnesou ani popelnici a o cokoliv je pozadame, jsme regulerne odpalkovani..... nefunguje po dobrem, po zlem... oba se spolci a treba zatarasi cestu vlastnimu tatkovi do pokoju a vyhrozuji socialkou.
Min tyden se muj muz uz neudrzel a starsiho zfackoval za drzost (zacal se totiz ohanet pravy, pote co mu muj muz rekl, ze ho necha dodelat maturitu a pak at si dela co chce!!!!) vyhrozoval, pry mu to na socialce zavari a po tech fackach na nej zavolal policii, takze jsme jeste vsichni museli vypovidat.
Muj muz mu rekl, ze ho za techto podminek doma nechce a at si jde bydlet treba k babicce. Jenze ta je brani ale take ani jednoho nechce. Kluci jsou na nas sprosti, chodi si domu kdy chteji, delaji si co chteji, nedaji o sobe ani vedet, telefony hluche... prijdou se sprominutim jen nazrat a udelat bordel. S malym uz si take nehraji, pritom to byla takova spravna trojka. Obcas mam pocit, jak kdyby je nekdo postvaval proti nam. Poradte co delat, nebo uz se doma zblaznime.

blabloblu
11. dub 2020

Hele a co chlap na to? Nechává to řešení na tobě? Osobně se přikláním k tomu, že bych je nechala zavolat sociálku, ať si to zkusí jinde. Mě máma kdysi "vrazila z domu". Padlo to nějak v hádce. Tak jsem šla. Ušla jsem 13 kiláků do vedlejšího města, z budky zavolala, jestli se můžu vrátit, protože mi došlo, že nemám kam jít a babička by mě vypakovala a bylo. Když mě vyrazili ze školy, po ponižujícím zapisování se na pracáku mi došlo, že jsem to podělala. Začala jsem pracovat a po návratu ze zahraničí (kde jsem pracovala) jsem i dostudovala. A malej má oproti mně vojnu - musí už dělat nějaký domácí práce, ač je zatím předškolák. Právě proto, aby mi pak v tom věku nepřerostl přes hlavu. Nemazlit se s nima, nečekat. Rázně s nima. A nechala bych to na chlapovi, zvlášť když to nejsou tví bilogičtí synové (nic ve zlém).
Mimochodem, starší musel na Kubě zažít něco, co ho ovlivnilo, pokud se to změnilo po jeho návratu + vnímám jako logický, že mladší brácha následuje staršího. Přeju hodně sil.

blabloblu
11. dub 2020

@emamaira drogy mě taky napadly
@miseeel

lotosek
11. dub 2020

Co to bylo za pobyt na té Kubě? Nějaký luxus pro zazobance? Jestli se tam nezhlédl ve zlaté mládeži, co mají rodiče ve vatě, doma sluhy, tučné kapesné a papá je posílá na "studia" po celém světě, aby se v rodině neprofláklo, že to jejich kvítečko z nudy tak trochu fetuje. Tak jestli se chlapec neinspiroval u nových kámošů a nechce doma po jejich vzoru zavádět nové pořádky. Včetně těch drog. Nebo ta psych. diagnóza zděděná po matce. Příbuzné neřešit, ať si myslí, co chtějí.

miaelle90
Autor odpověď smazal
Zobraz
ragdolllegend
16. dub 2020

Dat jim co chteji, 17 leteho predat socialce, 19l vydedit, vymenit zamky.

ragdolllegend
16. dub 2020

@ragdolllegend jen at si uvedomi cim vyhrozuji. Pokud socialka uveri ze delate neco spatne, odeberou ho a bude v DD:D to by si mohl chlapec uvedomit. Vy zadnou pokutu nedostanete..

zelenaesmolda
18. dub 2020

@ragdolllegend vydedit neni tak jednoduche a hlavne zbytecne.Vyhodit a vymenit zamky