Jak řešíte doma či ve svém okolí odlišné názory na výchovu atd.?

janager
26. bře 2018

Ahoj holky🙂 chci se vas zeptat, jak resite doma, ci ve svem okoli odlisne nazory, nez jsou ty vase, svych maminek, babicek, teticek...predevsim ohledne jidla(davani sladkosti), vychovy, spani...Na vety typu...Vy jste to taky jedli, tohle jsme s vami nedelali...jsem uz alergicka. Ja si rada vyslechnu nazor nekoho jineho a nerikam, ze vse je spatne a nic nechci hrotit, ale vadi mi, kdyz mi ho nekdo vnucuje a dehonestuje a neuzna, ze opravdu to, jak to delame/e je lepsi (treba i jenom pro nas).

marcellia
28. bře 2018

@maggi presne!

kexina
28. bře 2018

Řekla bych, že u nás jsou tři kategorie:
1) Věci, které se dělat prostě nebudou. Tečka. Konec. - Tam řadím třeba chodítko, šišlání... prostě věci, které jsou pro mě naprosto mimo jakoukoli diskuzi. Občas sice čelím větám typu "ty seš zpitomělá těmi svými poučkami a prd tomu rozumíš", ale zatím se mi vždy podařilo v těch důležitých věcech prosadit svou.
2) Věci, které já bych nedělala, ale jsem ochotná přimhouřit oči, pokud to není často. - Sem patří hlavně jídlo. Snažím se babičkám vysvětlovat proč to či ono jídlo dítě nesmí, ale nijak striktně to nezakazuji. Samozřejmě tu jsou výjimky z pravidla, ale mám teď na mysli spíš sladkosti (pro nás do budoucna) a jiné obvyklé pochutiny. Beru to tak, že pokud to budou brát s rozumem a nebudou třeba těmi sladkostmi cpát dítě denně, tak já budu dělat, že o tom nevím. 😀 Koneckonců, babičky jsou od toho, aby rozmazlovaly a nám babička taky dovolila o mnoho víc než rodiče. 🙂
3) Věci, na které mám sice jiný názor, ale vlastně jsou mi fuk. - To je u nás hlavně oblečení. Začalo to de facto hned příchodem z porodnice, kdy mamka trvala na tom, abych prtěti dávala takové ty klasické bavlněné košilky, které jsou podle ní lepší než bodyčka. Chvilku jsme se hádaly, než mi došlo, že se nic nestane, když si je vezmu. Babičce to udělá radost a já...... já nakonec využila i ty košilky. 😀 Takže, když dítě oblékám já, dávám mu to, co považuji za pěkné a účelné já, když ho oblékají babičky (na doma, na zahradu, "na lítačku"), tak mu holt oblečou to, co se líbí jim. Však až prcek bude mít svůj názor, myslím, že to vysvětlí oběma stranám, jak máme totálně nemoderní názory. 😀

zelenaesmolda
28. bře 2018

@kexina pobavila jsi me s tema kosilkama,presne to jsem resila pred par dny s mamkou,strasne se divila ze to neznam a ja se zase divila na co to je protoze jsem to nikdy nevidela :D

kexina
28. bře 2018

@zelenaesmolda Joooo, to u nás byla jednou taková super debata... Já: "Koupila jsem taková krásná bodyčka pro mimčo". Mamka: "Hm. Hlavně andělíčky si připrav, abys jich měla dost." Já: "Co to?" Mamka: "Andělíčky. Košilky." Já: "Jaké košilky?" Mamka: "An-dě-líč-ky!" Já: " To neznám, nic takového neexistuje." Mamka: "Jak neexistuje? A do čeho budeš to dítě oblékat? Bez andělíčků se neobejdeš!" Pak jsme to našly na internetu a debata pokračovala. Já: "Jo, tohle?! Hm, tak to fakt ne." Mamka: "Jak ne?! Tohle je naprostý základ, to potřebují všichni co mají malé děti!" Já: "Však jsem koupila ta bodyčka." Mamka: "Nevím co jsou bodyčka, ale na takové blbosti se vyprdni a koukej si udělat pořádnou výbavu." 😀 No a tak nějak dál, než se to vyřešilo. 😀

marion2017
28. bře 2018

@janager já jsem z toho dost na hlavu, “naštěstí” se s rodiči stykame málo; mi rodiče 400 km a tchanovci nehlidaci a .... tchyně “vychovala” tři děti a tak já mám držet pusu a krok. Jenže opravdu si od ni nenechám dirigovat, když ani ne ročnímu synovi chce dat slanou polévku, strcila by ho do choditka nebo se diví u šestileté dcery, ze se nezadusi bonbonem. A nejlepší je, když dceři vyhrožuje, ze pokud nebude jist, tak neco a dceru ve třech rozplakala. Nebo ji čtvrt roku nevidí a hned ji chce komandovat. Já se ozvu a jsem nejhorší, naprostá ignorance a disrespekt. Ma máma (a i ona) zase stále nakazuje, ze více děti obléci nebo proč dcera tahá na doma tak hezké obleceni apod. Nedovedu si představit s nimi bydlet a mít to denně. A stále jsem se nenaucila to pouštět sem a ven...

zelenaesmolda
28. bře 2018

@kexina jo tak u nas ta debata probihala nejak podobne,koupila jsem dve a uvidime jestli je pouziju nebo ne.ja spis zase zapasim s tim,ze pro nase je vsechno co chci koupit drahe a vetsina veci zbytecna protoze oni to taky nemeli...

kexina
28. bře 2018

@zelenaesmolda tak to jsme na tom asi hodně podobně. 😀 Já ty košilky využila pak v létě, položila jsem prtě na ručníky nebo plenky, oblékla ho jen do té košilky a nechala ho v tom horku "nahatého".

zelenaesmolda
28. bře 2018

@kexina tak do leta mi z tech kosilek vyroste,koupila jsem ty malicke do porodnice

kexina
28. bře 2018

@zelenaesmolda a jen dodám, že nejen že jsou ty věci v očích mé mamky zbytečné a drahé, ale nemají ani v nejmenším tu kvalitu, kterou měly výrobky za časů, kdy ona měla malé děti. 😉

kexina
28. bře 2018

@zelenaesmolda možná je to užiješ i tak..... Uvidíš sama. A kdyby ne, tak dvě zbytečné košilky se ztratí.😉

zelenaesmolda
28. bře 2018

@kexina presne tak,dohromady staly asi 50kc tak to neni zadna tragedie 🙂

fifina1234
7. dub 2018

Tak toto mám celý život z úst mě matky,vím,že je to těžké,ale je toTvuj život odkyvej myslí si něco o .....
a pak klidně po svém pekou neděli věř někdy jsem taky na prasky