Nechceme sa rozviesť, ale trápime sa

torik
3. únor 2011

Ahoj ahoj, mam taky netradicny manzelsky problem. Netradicny preto, lebo sa citim prilis mlada, aby som ho riesila. Mam 25 rokov, manzel ma 27, brali sme sa minuly rok v juli, nemame deti. Po strate manzelovho zamestnania (minuly rok asi v aprili, takze este pred svadbou) sa nas vztah vyrazne zhorsil. coraz castejsie sa hadame, milujeme sa asi raz za tyzden, niekedy aj dlhsie nie. hadky vznikaju z odlisnych nazorov a presvedceni - ja mam pocit, ze mi vobec nerozumie a on naopak, ze mu nerozumiem ja. aj ked sa udobrime, nemame na seba chut. mam ho velmi rada a neviem a ani si nechcem predstavit, ze by som s nim nebola, ale bojim sa, ze sme viac nestastni ako stastni.
asi pred dvomi dnami sme si to obaja priznali, ze to nase fungovanie vobec nie je harmonicke a ze sa obaja trapime. ale rozviest sa nechceme. da sa to nejako zachranit?

brusinka.pusinka
3. únor 2011

no já bych asi navrhla zajít do poradny, když už chcete své manželství zachránit. někdy je těžké mluvit jen sami k sobě . Možná to bude pro oba lepší mít 3 názor na vaši situaci. Držím palečky aby to dobře dopadlo 😉

agnessa
3. únor 2011

zkusili jste vyhledat odbornou pomoc? nějakého psychologa, manželského poradce, rodinného terapeuta? myslím, že z toho, co píšeš na konci, docela vyznívá, že byste snad oba měli chuť a zájem si dát vzájemně šanci, ale nevíte, jak na to... pokud budete oba chtít, můžete to vyzkoušet a kdyby to nevyšlo, aspoň si můžete říct, že jste pro záchranu vztahu udělali maximum... a taky je možné, že psycholog/poradce by odhalil drobnosti, které vy už nevidíte a pomohl vám na vzájemné komunikaci a vztahu zapracovat a vedlo by to ke zlepšení stavu.
Rozhodně bych v této fázi vztahu nedoporučila to lepit dítětem nebo jiným závazkem...
Hodně štěstí a síly, určitě to nebude lehký boj, pokud se na něj dáte, ale výsledek by určitě mohl stát za to!!!