Nechci, aby se s dcerou stýkala manželova přítelkyně

bobyk
27. lis 2008

Můžete mi prosím říct jaký máte názor na tohle?Manžel odešel od rodiny.Máme roční dítě.Manžel vždy přišel, vzal dceru a šel s ní někam pryč, v domluvenou dobu jí zas přivedl.Dcera byla v pořádku, manžela jsem se ptala kam s ní jde, něco mi vždy odpověděl celkem rozumného a já se ptala, jestli byl sám a prý, že ano.Před 14 dny jsem zjistila, že má známost, která trvá cca 1/2 roku, nevím přesně.To manžel ještě bydlel doma.A to je ted pro mě ten problém, přišla, jsem na věci, ve kterých mi lhal, lhal mi už v tolika věcech, že v něm nemám důvěru.Vše co řekne je lež a to mám podložené, netýká se to snad přímo dcery.A jde mi o to, že on si dceru zřejmě bere, když je s tou novou partnerkou, což je pro mě naprosto nepřípustné.Nechci, aby se s mojí dcerou stýkala pravidelně a aby nějak zasahovala do výchovy mého dítěte.Vůbec nevím, co tam s ní dělají a ajk se s ní a před ní chovají.Zvlášt, když dcera na tuhle situaci není připravená.Myslíte, že bych mo mohla zakázat to, že by byl s dcerou sám bez mé přítomnosti z důvodu nedůvěry?Nejde ani o to tedy, že je s novou partnerkou , ale hlavně nechci, aby ona vůbec přišla do kontaktu s mým dítětem.A já jí téměř neznám hlavně.Co mám dělat?

maja26
27. lis 2008

ahoj myslím,že to bys mohla když půjdou ven tak tam buď jako doprovod na to máš právo nebo ať je snimi někdo jiný koho znáš záleží na domluvě!Mě osobně by se to asi taky moc nelíbilo 😉

bobyk
autor
27. lis 2008

on si jí bere, ale já nevím kam....Ted si jí bere k sobě domů, ale ta nová tam asi bydlí také, enbo určitě dochází.a popravdě já nechci, aby se s ní dcera pravidelně stýkala a zvykala si, že po boku mého manžela někdo je, když já tu osobu skoro neznám a nevím, jak ta znomost taky dlouho může trvat.a taky jednou jsem vedle manžela já a jednou ta druhá?fakt nevím co dělat.

maja26
27. lis 2008

no já vím že někdo to má tak že i u soudu jim řekly že otec bude mít dítě třebas jednou za dva týdny od do ale v doprovodu matky dítěte,tak mu řekni že se ti to moc nelíbí a jestli ji chce vydět tak ať příjde k vám domů nebo že snima půjdeš ven a je to.Uvydíš co ti řekne

macik
27. lis 2008

no, je to blbá situace, ale v reálu ti vlastně není nic po tom, s kým se manžel stýká, pokud se rozcházíte....to je totéž, jako kdyby sis ty našla někoho nového a manžel by vyšiloval, že k vám ten novej nesmí chodit, protože on ho nezná a nic o něm neví a nepřeje si, aby se někdo cizí stýkal s jeho dcerou....je to nepříjemný a naprosto chápu tvé pocity, ale pokud nemáš konkrétní důvod-jakože je něco špatně, tak mu nijak bránit nemůžeš 😒

kacka.va
27. lis 2008

bobyk: mně by se to taky asi nelíbilo, na druhou stranu asi se nevyhneš tomu, že tvůj manžel bude mít jinou známost. A zase co bys říkala ty, kdyby tvému manželovi vadilo, že ty si časem třeba taky někoho najdeš a vaše dcera s ním asi taky bude ne?

bobyk
autor
27. lis 2008

my jsme ještě manželé.ale hlavně mi jde o to, že já když se ho zeptám, jestli je s ní sám s dcerou, tak odpoví, že ano.ale je už tolik lží od něj, že mu v tomhle nemůžu věřit a nemám k němu důvěru.manžel může mít teoreticky novou známost, ale podle mě by měla být stálá a dceru na ní přivykat postupně.ale já se to dověděla před 14 dny oficiálně, ale stýká se s ní už od července minimálně a to on neví, že já to vím.

aponchie
27. lis 2008

jezisi proc by nemel mit dceru kdyz je u toho jeho nova partnerka??to je normalni zarlivost jako sorry,ale co chces delat?celej zivot mu zakazovat kohokoliv mit a nedejboze kdyz si nekoho veme tak to neuneses a zakazes mu styk s ditetem pac by u toho mohla bejt jeho nova partnerka?to nemyslis vazne.. 😝 podle me jen sproste zarlis..dite je malinkate nema rozum jestli je to teta nebo kamaradka..nedelej z toho drama a dveru mu pujcuj a rekni mu,ze budes rada kdyz ti nebude lhat a rekne na rovinu,ze je treba ona u toho a seznam se s ni 😉

maja26
27. lis 2008

no tak já bych teda taky žárlila to se přiznám,když máš někoho ráda,ale bohužel je to i jeho dítě takže stím asi nehneš a bylo by to hnusné kdyby jste se mstily přes dítě

maja26
27. lis 2008

i když to jsem blbě napsala ty se nechceš mstít jen máš strach a to je normální 🙂

jakoubka
27. lis 2008

Bobyk-řeším skoro stejnou situaci,akorát můj ex nikoho nemá(aspoň to tvrdí),ale bojím se že až ta situace nastane a najde si někoho,tak budu mít také problém mu malého půjčovat,protože jako ty nesnesu ,aby u výchovy apod,asistovala ta nová znmost.

aponchie
27. lis 2008

holky zkuste na sobe pracovat(myslim to dobre)uvazujete nad tim,ze vy sami si jednou najdete nekoho a to mu taky reknete at za vami chodi jen kdyz dite bude zrovna u tatinka aby na nej nemel partner vliv?neni to hloupe trochu?proste se clovek musi smirit s tim,ze pokud se rozejdete tak je naprosto NORMALNI si najit nekoho druheho at driv nebo pozdeji oba dva a tohle zarleni a vynucovani si je prece ubohe,sice to mrzi,ale je to tak .. 😉

schwarzovka
27. lis 2008

absolutní souhlas s aponchie....nechápu rodiče, co řeší své problémy přes děti...my jsme s manželem domluvení, že kdyby náhodou došlo na rozvod, tak budeme v první řadě myslet na dítě. 😉

zanett
27. lis 2008

bobyk - manzel ti asi o jeho nove znamosti nerekl proto, ze vi, ze budes hystercit a vysilovat! Naprosty souhlas s aponchie! Kdyby tvuj manzel vedel, ze to vezmes v pohode, tak ti to urcite rekne a nebude ti lhat (o tom a o spouste jinych veci), ale pac te zna asi moc dobre, tak vi, co radsi nerikat...sorry, ale byt nim, asi bych ti taky nenaservirovala pravdu na stribrnem podnose, kdyz vim, ze bys mi za to ukousla hlavu 😝 😝 😝 😝

jakoubka
27. lis 2008

Tak náš malý rozhodně netrpí.Máme s ex si myslím hezkej vztah.Když si pro malého přijede vypijeme kafe,pohrajem si s malý.Ale bohužel mi fakt dělá zle,že až si někoho najde a ta dotyčná,bude naše dítě ukládat ke spánku atd.

aponchie
27. lis 2008

nemusis se s ni kamaradit ,ale projev dobrou vuli a chtej se s ni seznamit a udelat si o ni obrazek treba bezte nekam vseci dohromady at vidis jak se k male chova a klidne ji rekni co by ti pripadne vadilo a pred manzelem samozrejme,jsou urcita pravidla a hranice kam ona muze zajit a kam uz ne a je treba si je nastavit vseci dohromady a taky si rict co by nasledovalo pokud se nedodrzi lepsi vsichni nez ty s ni sama ,pac zaprve to neustojis a budes hystercit a za druhe by mohla jedna nebo druha strana pak utocit na partnera :vis ona rikala to a to ,,pokud neni sakce navratu neni co resit,ale me prijde,ze chces aby se vratil..ale to uz je potom vazne na manzelskou poradnu a detskeho psychologa a ver mi,ze na tom nic neni.taky jsem dobrovolne sla k detske psycholozce pac mi tchyne odmita dceru a chtela jsem vedet jak s emam chovat co rikat kdyz se zepta atdatd proste radsi se zeptam nez abych tapala a udelala nejakou blbost a hlavu vzhuru bude lip casem 😉

schwarzovka
27. lis 2008

holky, ale vy až si taky někoho najdete tak váš nový partner se taky bude asi starat o vaše děti, ne? To už vám nepřijde divný? 😒

kejka
27. lis 2008

No já taky souhlasím.Něco jinýho by bylo,kdyby byl tvůj manžel alkoholik,nebo měl něj.jiný problémy.Pak bych mu dítě samozřejmě nesvěřila ani náhodou. 😠 Myslím,že můžeš být ráda,že má o malou zájem a chce s ní být,taky se mohlo stát,že se na ní vykašle-takovejch je hafo.Pokud tě to opravdu tak žere,asi jo,tak bych si s ním normálně v klidu promluvila.Asi je to pro tebe dost čerstvý,já se ti nedivím,že máš vztek,ale zkus to vzít i z druhé strany,jak píšou holky. 😉 Malá za to fakt nemůže,že k sobě nejste upřímní vy dva,určitě má ráda i jeho,tak to zkus vzít rozumně i když musíš zatnout zuby.Uvidíš,že to zvládneš. 🙂

jakoubka
27. lis 2008

u mě je asi ještě spíš tím ,že ho pořád miluju.

bobyk
autor
27. lis 2008

já mu to řikala už před 4 měsíci, že někoho má a koho.ale to zapřel.měl tedy dost dlouho čas, říct kdykoliv později, že se s někým stýká.řekl mi to až před 14 dny a je to ta osoba, kterou jsem mu řikala už dřív.nebyl už tedy důvod zapírat, když jsem mu to přímo řikala už jednou.ale to je jedno.jde spíš o to, že mi stále lže a ve všem.dceru jsem mu doted půjčovala bez problémů.kdykoliv chtěl.jen jde o to, že mi nikdy neřekl pravdu kam a s kým s ní ještě jde.o nic jiného nejde.takže si jí někam bere a já nevím, kde s ní je.a je to taky moje dítě a snad mám právo na pravdivé informace, to je vše.když se ho přímo na něco zeptám ohledně dítěte.má mi tedy přímo odpovědět. 🙂 ale asi máte pravdu, že bych mu na začátku ukousla hlavu i něco jiného 😀 , ted už né.nebudu se ponižovat. 😉

zanett
27. lis 2008

bobyk - treba ta jeho nova neni nadsena z toho, ze on ma na krku dite s tebou. Je to drsny, ale ne kazda zenska je hned podelana z kazdyho ditete. Ja sama jsem ta 'macecha' - MP ma dve deti se svou prvni zenou a deti bydli s nami ve spolecne domacnosti. Ale ja nezasahuji do vychovy (domluvili jsme se tak s MP), treba ta nova pritelkyne tvyho chlapa nebude mit zajem mluvit do vychovy vaseho potomka, nikdo by ji ostatne nemohl ani nutit....vsak si predstav sama sebe, jestli bys byla nadsena a starala se o dite tveho potencialniho noveho partnera, ktery by to dite mel s cizi zenou. Mozna ano, ale mozna taky ne. Kdyz ji vubec neznas, tak nemusis hned plasit...

aponchie
27. lis 2008

ano to je ono,milujete je ,snazite se aby s evratili,utapite se v tom a porad tajne doufate..az vas to prejde a doopravdy na nej "zapomenete"on to pozna a treba se i fakt vrati ja nevim,ale takto ne..vcera to tam bylo v tech pastich..dokud porad vykladala jak je smirena a nad veci a neresi to uz a ja nevim co tak na ni kaslal pac si to jen namlouvala a az ji to docvaklo tak se chtel vratit zmetek jeden 😀 a uz bylo po vsem..nechtela ho zpet..ja vim meli velke deti,u malickateho prcka je to citovejsi jaksi pac je treba jeste kojite atdatd 🙂

aponchie
27. lis 2008

no ja muzu rict ,ze si myslim podotykam,ze vas neznam a nevim jaka je situace(zname jen tvou tezi)si myslim,ze ti lze pac se te boji ,ze budes vyvadet vycitat a nadavat a vyhrozovat,chlapi to strasne nemaji radi 😝

zanett
27. lis 2008

ja souhlasim s aponchie - bobyka neznam, ale z uvedenych prispevku citim, ze mi pripomina mou matku - ta taky hned vysiluje a predvadi sceny (proste heeeerecka 😝 ), takze vim, co ji rict muzu a co ne. Kdyz uz predem vim, ze bude predvadet hysteraky, tak ji reknu (zalzu) neco jinyho a mam klid. Myslim, ze manzel bobyka to vidi stejne tak. Proc by si delal problemy, kdyz muze rict neco 'spolecensky prijatelnejsiho' a bude mit klid...ja se mu ostatne nedivim... 😝

jakoubka
27. lis 2008

A dokážete se vžít do té situace?Já když se zeptám ve svém okolí na jejich názor o tomto,tak všichni odpoví to stejné,že by to také neskously,aspoň teď ne

bobyk
autor
27. lis 2008

Nevím, jestli má o ní zájem.sám nepříjde a musím mu jí vnucovat.kolikrát jsem mu volala o víkendu, jestli by se na ní nepřijel podívat, kolikrát jsem mu řikala, že může za malou kdykoliv přijít.ale chodí jen své domluvené dny a víc ani píď.a to když příjde s ním nic neřeším a raději mluvím o malé, udělám mu popř.jídlo atd.ale to je jedno.pokud tedy není domluvená nějaká oslava.ale to nevadí.dětská psycholožka byla u nás doma.neměla problémy s tím, že by si manžel dceru bral i kdyby u něj měla přespat, ale nedoporučila ZATÍM kontakt ještě třetí osoby.

zanett
27. lis 2008

bobyk - to slysim, poprve, ze nekdo doporuci, ze dite by nemelo byt v kontaktu s dalsi osobou (pokud je zdrave), bud nam nerikas celou pravdu, nebo se mi to zda dost pritazene za vlasy...v kolika letech holky bude tedy vhodne, aby se stykala s dalsima lidma? 😕 Jak dlouho ji hodlas izolovat?

hancas
27. lis 2008

nevím nevím jak bych se zachoval já v téhle situaci,ale aby mi vyvochávala děti nějaká jiná baba mého může tak to dík,já vím že každýmu můžë být jedno jestli má ta druhá strana přítele/kyni,ale trochu tolerance by v tom vztahu mělo být a gor když tam hlavní roli hrají děti.uvidíš že se zachvilku začne ptát co to je za paní....a samu by mě zajímalo co jí tatínek na to odpoví.Myslím že se s tím budeš muset smířit,není to lehká situace.Držím palce a přeji mnoho štěstí 🙂

aponchie
27. lis 2008

jakoubka jasne ,ze jo nezavidim vam ani n musi to byt tezke,ale v teto chvili jde porad na prvnim miste o dite a uz i to male ditko slysi a citi kdyz mamka nekde nekdy rekne ,ze nechce pujcovat dite pac to ci ono..ony slysi nejvic kdyz si myslime,ze neposlouchaji takze bacha na to ta psycholozka mi rikala,ze clovek musi za kazde situace rikat pravdu treba me rekla,ze nemam rikat,ze tchyne je takova a makova proste kdyz se zepta mam rict,ze je strasne nemocna a nechce nikoho videt a nebudu lhat a v podstate reknu pravdu pac nemocna dusevne je kdyz dela takove hnusoty co dela..tim chci rict,ze se musi najit ta nejschudnejsi cesta jak z toho ven aby to nebolelo to dite a samo i vas takze vazne zajdi za psychologem myslim,ze je to ta nejlepsi rada zatim 🙂

kejka
27. lis 2008

Apo jj to jsi vystihla-včera to bylo docela dost zajímavý 😉
Ono se to lehce řekne nevyčítat,nevyvádět-oni to chudinky nemají rádi,ale když jsi zraněná a pořád to bolí,tak se fakt málokterá ženská dokáže ovládnout. 😝 Já bych to asi taky jen tak nezkousla. 😖 😖 To samý zase chlap,kterej je vyhozenej,že si ženská našla jinýho že jo. 😖
U Jakoubka je to jasný,miluje ho pořád. ☹
Bobyku,jak se spolu bavíte???V klidu nebo to vře jako v kotli?

zanett
27. lis 2008

...jenze spousta lidi nema moc zajem vychovavat cizi decka 😝 , kdyz manzel bobyka nema moc o malou zajem, proc by mela mit jeho nova pritelkyne? Ja myslim, ze bobyka toci, ze manzel od ni odesel (nebo ji podvadel jeste, kdyz spolu bydleli) a ted ji jebe, ze ona je s ditetem sama a on si uziva s novou zenskou a resi to pres decko (protoze ja mam ten dojem, ze i kdyby nebylo ve hre dite, ze by bobyk nebyla rada, ze ma jeji chlap novou zenskou....)