Nechci, aby se s dcerou stýkala manželova přítelkyně

bobyk
27. lis 2008

Můžete mi prosím říct jaký máte názor na tohle?Manžel odešel od rodiny.Máme roční dítě.Manžel vždy přišel, vzal dceru a šel s ní někam pryč, v domluvenou dobu jí zas přivedl.Dcera byla v pořádku, manžela jsem se ptala kam s ní jde, něco mi vždy odpověděl celkem rozumného a já se ptala, jestli byl sám a prý, že ano.Před 14 dny jsem zjistila, že má známost, která trvá cca 1/2 roku, nevím přesně.To manžel ještě bydlel doma.A to je ted pro mě ten problém, přišla, jsem na věci, ve kterých mi lhal, lhal mi už v tolika věcech, že v něm nemám důvěru.Vše co řekne je lež a to mám podložené, netýká se to snad přímo dcery.A jde mi o to, že on si dceru zřejmě bere, když je s tou novou partnerkou, což je pro mě naprosto nepřípustné.Nechci, aby se s mojí dcerou stýkala pravidelně a aby nějak zasahovala do výchovy mého dítěte.Vůbec nevím, co tam s ní dělají a ajk se s ní a před ní chovají.Zvlášt, když dcera na tuhle situaci není připravená.Myslíte, že bych mo mohla zakázat to, že by byl s dcerou sám bez mé přítomnosti z důvodu nedůvěry?Nejde ani o to tedy, že je s novou partnerkou , ale hlavně nechci, aby ona vůbec přišla do kontaktu s mým dítětem.A já jí téměř neznám hlavně.Co mám dělat?

aponchie
27. lis 2008

bobyk vzdyt jsi psala,ze o malou zajem jevi kdyz si pro ni chodi a bere ji ven 😕

jakoubka
27. lis 2008

Přesně jak píše hancas.Až na nastane ta situace,kdy bude dítě víc vnímat.,co pak.Např:nová partnerka bude né dítě roznazlovat (dejme tomu)já se budu s něho snažit vychovat dobrého člověka a k tomu občas musí být přísnost.A mé dítě řekne"Mami ty jsi na mě zlá a teta hodná.Ono nebude chápat,že VY to s ním myslíte dobře.

zanett
27. lis 2008

jakoubka, ale jak vis, ze ta nova zenska by mela o cizi dite takovy zajem?????? Vetsina 'macech' co znam (vcetne sebe), nema moc zajem o vychovu cizich deti a radsi se tomu vyhyba (precti si diskuzi 'partner ma dite z predchziho manzelstvi')....proc to tu porad hrotite? Tu vychovu vasich potomku nekym cizim????

jakoubka
27. lis 2008

Přwed malým se spolu bavíme hezky,ale tohle spíš řeším mezi lidmi ,když není se mnou malý.

aponchie
27. lis 2008

kejka svata pravda i ja umim delat sceny,ale postupne vekem mi dochazi,ze je to zbytecne plytvani energii a ucinek to zadnej nema,navic mam o 7let starsiho manzela ,kterej uz par exotek zazil tak mi na nejake sceny jen tak neskoci a brek na nej vubec neplati teda 😀

btw holciny zkuste fakt jen zavrit oci a predstavit si ,ze ted si najdete parnera a bude za vama chodit a bude u toho vase dite,bude vam to vadit?ja myslim,ze nebude jeste spis budete jak holky v poradu hleda se tata delat sondaz do jeho charakteru jestli neni potencionalne dobrej budouci otec,chlapi by vam asi zadne sceny nedelali podle me ikdyz nikdo nevi ten muj rikal,ze by zabil nejakeho frajera kterej by s emu mel starat o decko.ale zase je takovej charakter,ze by udelal prvni posledni pro dceru tudiz by musel veci skousnout 😀

hancas
27. lis 2008

jakoubka----souhlasím s tebou prostě začne rozmazlování a mi jako matky můžeme s veškerou výchovou jít do háje.TETA bude oblíbená a maminka bude hyena,znám taky případ kdy teta začala vyzvídat co dělá maminka,jestli má nějakýho strejdu...a to pak teprve dítě neví co a jak.matka zakáže o všem mluvit a teta se zeptá,a dítě????má v tom dobrej hokej.

jakoubka
27. lis 2008

Možná to beru podle sebe ,mě by výchova jiných dětí nevadila.

aponchie
27. lis 2008

od ceho jsou psychologove a manzelske poradny??se mi zda ,ze na to nikdo neslysi a pritom by to minimalne nekolik holek potrebovalo 🙂

aponchie
27. lis 2008

jeste jedna vec:dokazali by jste vychovavat dite vaseho potencionalniho partnera?

zanett
27. lis 2008

jakoubka - dobry. 😉 Ja si spis myslim, ze nevlastni matky jsou rady, ze ty partnerovy potomky nevidi (sorry za tu uprimnost). Mam zname, ktere odjizdeji na cely vikend pryc, kdyz maji partnerovy deti prijet -proste decka nejsou necim strasny, ale malokdo ma nervy na vlastni deti, natoz na cizi 😝 Ja se partnerovym detem bohuzel vyhnout nemuzu, protoze ziji s nami, ale narovinu priznam, ze do vychovy vubec nemluvim (ani jsem nikdy nechtela) a jsem rada, kdyz o nich neslysim... 😝 Nevim, proc si spousta rodicu mysli, ze cizi lide budou nutne a automaticky zboznovat cizi deti. Jako ano, jsou to deti meho partnera, kteryho miluju, ale ma je s cizi zenskou (a jsou tim padem i jeji), takze ze zadna automaticka laska az za hrob nekona.... 😝

jakoubka
27. lis 2008

Jak už jsem napsala já ano.neříkám,že jsem o tom přesvědčená na 100%,ale 90%určitě

kejka
27. lis 2008

Apo máš pravdu.Už taky energií moc neplýtvám.Mám za sebou rozvod ve 20letech s alkoholikem,ovdovění a ted přítele xlet a tři děti.Jinak to poslední mám stejně starý jako ty-pamatuju si tě s únoraček. 😉 😉
Přítel má syna z pr.manželství,byl malej,když jsme se seznámili a můžu vám říct,že jsem hoooooodně zkousávala a někdy si i říkala,už nikdy chlapa s děckem.No a kluk je dospělej a vztah máme normální.Žádná velká láska tam není,ale prostě patří do rodiny,tak jako moje děti,který jsem do ní přivedla.Tak to asi má být. 🙂 Ale lehký to fakt není,takže chápu. 😒

aponchie
27. lis 2008

ja si teda osobne myslim,ze ty nove potencionalni partnerky pokud zvlast nemaji jeste deti sve nebudou nejak extra nadsene z toho vaseho ditete navic je to starost na vic..mozna udelaji par blbosti zezacatku aby jste jako zarlili ,ale dobrovolne hlidat vase dite asi nebudou chtit 🙂

bobyk
autor
27. lis 2008

reaguje jen v rychlosti ted.pak více.izolovat jí nemíním.ale podle mě by se na to měla dcera nějak připravovat pomalu a vysvětlovat jí, jaká je situace.a né jí do toho "hodit"bez vysvětlení.

nensy
27. lis 2008

teda jako já bych dítě pujčovala protože teda podle mě nemá cenu se mstít na dítěti jednou je jeho tak at se taky podílí na jeho výchově

zanett
27. lis 2008

bobyk - ale jestli je male teprve rok, tak nevim, jak ji chces 'vysvetlit', jaka je situace 😀 Navic, pokud tvuj manzel ma znamost uz skoro pul roku, tak holka uz jeho pritelkyni zrejme videla a asi ne jen jednou, tudiz ji asi nejak zna....

aponchie
27. lis 2008

vsdyt ma rok jak ji chces na to pripravovat a hlavne ji neco vysvetlovat ,ma dcera nema jeste 4roky,ale mam pochybnosti,ze to dite i v tomto veku by spravne pochopilo,stejne ma svuj svet v hlavince

janabanana
27. lis 2008

no ja vam to podam z druhy strany.... nasi jsou rozvedeny uz asi od mych dvou let kvuli tomu ze si tata nasel pritelkyni ikdyz mamce asi taky driv delalo problom me a sestru pujsovat nejen jemu ale hlavne ji... ja jsem vsak nikdy nic zlyho na sobe nepozorovala... ta prvni teta byla o dost starsi trosku nervozni ale vychazeli jsme a s tou druho je dodnes... taky me vychovavala a vubec zkuste se pres to prekousnou jako moje mamka.protoze mam i kamaradky jejichz matky to nezvladly detem rikaly hlouposti jen aby tu druhou nemeli radi a to se odrzilo i na vztahu s otcem a to je preci smutne ne.... ale samozrejme chapu i vase pocity ja to znam jen z pohledu ditete ne matky

zanett
27. lis 2008

..jeste k tomu, jak nekdo psal, ze by klidne vychovaval cizi dite; to se lehce rika tomu, kdo to nezazil 😝 Navic je taky rozdil vychovavat maly dite, ktere k vam snadneji prilne, nez treba pubertaka - ja kdyz se dala dohromady s MP, tak jeho deckam bylo skoro 11 a skoro 8 let a to je pak veskera vychova nemozna (hlavne u te starsi, se kterou uz mlatila puberta 😝 ), navic, starsi dite muze byt 'naockovany' od zbytku rodiny ci matky atd a to je pak sakra tezky mit hezky vztahy s nekym, kdo o to nestoji... 😝 😝

kejka
27. lis 2008

No to je mi taky divný,jak vysvětlit ročnímu děcku,tátovu přítelkyni 😕 😕 😕

Apo ne únoračky,ale rok 2005 😖

zanetka82
27. lis 2008

Teda to je síla vás číst 😖 JÁ mám na to asi stejný názor jako většiná z vás, že se stím holky musíte smířit.Je to určitě těžké si představit že přítel je z jinou ženou a že ještě byvá v kontaktu s dcerou ale to je realita a tu nezměníte.
Akorát mě dostalo co tu píše ZANET. Já měla nevlastní matku od mých 6 let a můžu říct že nikdy nedělala v ničem rozdíl a když se někdo v rodině u ní pokoušel ty rozdíly dělat tak nás vzala a odešla snámi pryč. Řekla že až nás budou brát jako rodinu tak přijdeme. A to byla žena která měla svoji 1 dceru (1,5 roků) a našla si mého otce který měl dvě děti mě 6 let a sestru 4 roky. BYLA a JÉ skvělá 😵 😵 . Věřím že bych taky měla ráda děti svyho manžela. Nevidím v tom nic špatného a proč by za to měli děti trpět. 😉
Podatýkam nežily jsme u nich ale u mamky ale pokud se naši dohodly tak si nás brali často 😎

zanett
27. lis 2008

jako sorry, zanetko, libit se ti to nemusi, ale ja mam takovy nazor, jaky mam proste proto, ze uz ziju tolik let v tom, v cem ziju 😝 Nebudu mazat med kolem pusy a psat, ze vsechny macechy budou cizi decka zboznovat (ja osobne neznam zadnou, ktera ma partnerovy deti rada, i kdyz uznavam, ze vyjimky se najdou)...

kejka
27. lis 2008

Zanet já přítelova kluka mám ráda,svým způsobem.Je fakt,že ze začátku jsem s ním spíš soupeřila-blbý slovo,ale asi tak o chlapovu pozornost.Prostě jsem žárlila i na jeho ex,že s ním má dítě a tím nademnou jakoby navrch. 😒 Časem jsem si samozřejmě uvědomila,jaká je to ptákovina,ale v tý době to tak bylo.Takže náš vztah je spíš kamarádský v mezích normy.Měli jsme ho doma každých 14dní na vídendy a o prázdninách ho brali na dovolenou spolu s mýma dětma a samozřejmě na vánoční svátek,do dneška ho zvu na oslavy narozenin atd.Taky má nevlastního bratra-mýho maloše,takže tak je to u nás. 😉

bobyk
autor
27. lis 2008

Holky, já příjdu později dcera mě tady tahá.Ale, abyste věděly jak to ted je.ted je to tak, že mu dceru půjčuju bez problémů, jen se zeptám, kam s ní jde.Už se ani neptám, jestli je s ní sám, protože jsem mu řikala, že bych byla ráda, aby s ní byl sám, protože on tam má být v tu chvíli pro ní a né ona pro něj, víte jak to myslím.On jí vídá málokdy a podle mě by se jí měl na ty 2 hodiny co jí má věnovat maximálně.Ale já ještě nepodnikla jiné kroky, já se spíš ptám co s tím a jak to jako řešit, rozebrat to.A vědět názor ostatních.Podle mě by se už od narození sdělovat dětem naše pocity, co se v nás odehrává, samozřejmě rozumně, aby to miminko pochopilo, proč jsme právě smutné, veselé atd, protože ty pocity z nás cítí, tak aby vědělo proč.Tak třeba, že tatínek je ted s někým jiným, ale že nás má pořád rád apod.Nebo tak nějak asi.A že ta paní je hodná, ale maminka, že je třeba doma a odpočívá, nebo že maminka na ní čeká doma až se vrátí od tatínka atd.Asi tedy, né?

bobyk
autor
27. lis 2008

Aponchie, jeví, ale když jsem si nestanovila tyhle dva dny.Tak přišel sám od sebe třeba jen jednou

zanett
27. lis 2008

kejka 😉 Ono je asi rozdil taky v tom videt to cizi dite jednou za cas anebo s nim zit. Protoze kdybych mela videt deti MP jednou za 14 dni (napriklad), tak bych se taky 'premohla' (jo, premohla, protoze ja nejsem matersky typ a deti jaksi nejsou muj salek caje 😝 ) a usmivala bych se a byla mila a zajimala se o to, co u nich ve skole atd. Ale kdyz s nima ziju, tak je to holt jiny....protoze treba nase madam (14) je kapitola sama pro sebe (a vzdycky byla), ale kluk (11) je celkem v pohode, proste normalni dite, nemilujeme se az za hrob, ale proste vychazime spolu (s klukem) v ramci normy dobre (normalne) a umim si predstavit, ze az dospeje, ze budeme mit normalni, slusne dospelacke vztahy. Ovsem s nasi madam je to jina story, nase vztahy jsou na bodu mrazu (zejmena 'diky' jeji iniciative) a ja se nemuzu dockat, az se od nas odstehuje (nebo ji vyhodim, az mi rupnou nervy 😀 ) a jsem si jista, ze az dospeje, tak ani potom nase vztahy nebudou ruzove (jinymi slovy budu rada, kdyz ji neuvidim 😝 )....

zanett
27. lis 2008

jo a jeste jsem zapomnela dodat, ze myslim, ze je snazsi vychazet s chlapci, nez s devcaty, protoze holky casto az nezdrave zarli a tatinkovu pritelkyni vidi jako sokyni (pripad nasi madam 😝 😝 😝 😝 ) a jsou casto naladove, uknourane, manipulativni a vycurane (opet pripad nasi madam 😝 😝 😝 ) a to je pak souziti jak na bojisti. Kluci jsou vic v pohode a da se s nima lip vyjit....

kejka
27. lis 2008

Zanet,já tě naprosto chápu a taky obdivuju,protože já bych to asi nezvládla. 😖 Můžu ti říct,že někdy mi i ten víkend připadal nekonečný.Prostě jsem měla jakoby narušenou rodinu-nevím jak jinak to napsat.Asi to píšu blbě,ale tak jsem to cejtila.Je fakt,že kluci to berou většinou líp,holky jsou těžký soupeřky.Znám to od kámošky,má to nějak podobně jako ty,ne-li teda hůř,holky jsou na ní dvě. 😒 😒

Bobyku vy nejste teda dohodnutý na dnech,kdy si malou bere?Ty mu zavoláš a pak se domluvíte????????Jak se to hodí jemu? 😕

kejka
27. lis 2008

Zanet si mě předběhla,ale napsaly jsme to samé 😀 😀 😀

zanett
27. lis 2008

kejka - tak kdyby mel MP dve holky (a obe by byly jako nase hrabenka), tak bych z toho vycouvala, protoze fakt nemam zajem na tom znicit si nervy na cizich deckach 😝 😝 😝 U nas je to jiny i v tom, ze pritelova byvala je nesvepravna a zije v ustavu, takze deti (hlavne holk) nemuzou jit v pripade nutnosti bydlet tam. Protoze kdyby byla pritelova ex normalni a fungovala jako normalni matka, tak je mi jasne, ze minimalne holka by bydlela s ni a byl by klid (alespon polovicni). Na druhou stranu jsem rada, ze nam pritelova ex nedela problemy (kdyz je jaksi vysachovana ze hry, ze jo), protoze ty moje zname, co jsou taky macechy, ty maji priserny a katastrofalni zkusenosti s bejvalkama svych partneru, nekdy mi az pada brada, kdyz slysim, co ty bejvalky provadeji (ze vzteku i zarlivosti) a je fakt, ze radsi 'bojuju' s vychcanou pubertackou (protoze ona je snazsi sousto, protoze je mladsi a ma min zkusenosti, tim padem mam nad ni 'navrch') nez abych bojovala s nejakou litou furii (pritelovou ex), protoze zrovna konkretne bejvalka MP byla fakt pry furie nejvetsi (co jsem vysondovala od znamych a pribuznych), takze s tou bych se do krizku dostat nechtela...staci mi jeji dcera 😝 😝 😝 😝 😝 😝