Nechci, aby se s dcerou stýkala manželova přítelkyně

bobyk
27. lis 2008

Můžete mi prosím říct jaký máte názor na tohle?Manžel odešel od rodiny.Máme roční dítě.Manžel vždy přišel, vzal dceru a šel s ní někam pryč, v domluvenou dobu jí zas přivedl.Dcera byla v pořádku, manžela jsem se ptala kam s ní jde, něco mi vždy odpověděl celkem rozumného a já se ptala, jestli byl sám a prý, že ano.Před 14 dny jsem zjistila, že má známost, která trvá cca 1/2 roku, nevím přesně.To manžel ještě bydlel doma.A to je ted pro mě ten problém, přišla, jsem na věci, ve kterých mi lhal, lhal mi už v tolika věcech, že v něm nemám důvěru.Vše co řekne je lež a to mám podložené, netýká se to snad přímo dcery.A jde mi o to, že on si dceru zřejmě bere, když je s tou novou partnerkou, což je pro mě naprosto nepřípustné.Nechci, aby se s mojí dcerou stýkala pravidelně a aby nějak zasahovala do výchovy mého dítěte.Vůbec nevím, co tam s ní dělají a ajk se s ní a před ní chovají.Zvlášt, když dcera na tuhle situaci není připravená.Myslíte, že bych mo mohla zakázat to, že by byl s dcerou sám bez mé přítomnosti z důvodu nedůvěry?Nejde ani o to tedy, že je s novou partnerkou , ale hlavně nechci, aby ona vůbec přišla do kontaktu s mým dítětem.A já jí téměř neznám hlavně.Co mám dělat?

martimarti
28. lis 2008

Holky, plně si stojím za tím, co jsem napsala a sisstin, ohrazuji se proti tomu, že jsi to označila jako mimo. Pokud ti přijde mimo vyjádřit podporu člověku, který je ve srabu, tak nevím, co na to říci. A stejně tak trvám na tom, že tohle se prostě nedělá. Ale chápu i holky, které pro to mají ospravedlnění. Také bych ho asi hledala, kdybych něco takového udělala, myslím tím odvedla muže od dětí, to je jasné. Nemyslím to prosím ironicky. A podle toho, jak si tu některé notujete teďsamozřejmě mohu čekat, že se na mě a na mé předpotopní názory sesypete. Je to vše, co k tomu mohu říci, a přeji všem, kteří proro mají ospravedlňení, ať se jim nestane nic podobného, pak by se na to asi dívali jinak.

hupcza
28. lis 2008

marti: můj manžel žádné děti nemá 😀 tedy jedno na cestě, ale se mnou ..takže se fakt nemusím ospravedlňovat 😀

a to, že se nabídne pohled i z druhé strany je mnohdy lepší než utvrzovat někoho v bláhové myšlence, že vše je buď černé nebo bílé 😉

kejka
28. lis 2008

Holky asi tak-kdo tuhle situaci nezažil,tak se nemůže a ani to nejde vžít do pocitů Bobyka.Každej příběh je jinej,i když jsou si v něčem podobný,ale každá ženská i chlap jsou jiný,berou to jinak,takže bych to nechala stejně na nich. 😉

martimarti
28. lis 2008

Hupcza: to přeci není o tom, že je něco černé nebo bílé, je to o tom, že prostě vždycky někomu ublížíš! A to přeci není možné omlouvat tím, že je vysoká rozvodovost, tak co? A že má dítě jen rok? Tak to je jednodušší, než kdyby dítěti bylo šest. Svatá prostoto! Jak by ti bylo, kdyby si třeba za rok a půl zjistila, že tě manžel nedejbůh podváděl už půl roku poté, co jsi přišla z porodnice. Holka, musíš uznat, ze tohle přeci zamává i otrlým člověkem. Je mi strašně líto ženskejch, kterým se tohle stane.

hupcza
28. lis 2008

kejka: no to samozřejmě ano ..ale pokud sem někdo napíše svůj příběh, dává je všanc a dle mého dává najevo, že očekává, že se k němu budou i ostatní vyjadřovat 😉
nedrbeme tady o někom za jeho zády 😉

stejně tak se nikdo nemůže vžít do pocitu jejího manžela, který od ní odešel 😉

martimarti
28. lis 2008

Jak to myslíš, pocity manžela?

hupcza
28. lis 2008

marti: no mám takový zvrhlý dojem, že i chlapi ají pocity ....
nikde tady není řečeno, proč odešel ...
ne každý chlap, který odchází je zvrhlý lump
a bobyk se tady vyjadřuje fakt hnusně o naprosto cizí ženské ..chápu, že jí není do smíchu a že to pro ní může být nejtěžší období jejího života ... ale co když tenhle negativismus je jejím živoním programem
nevidím tady snahu něco řešit - jen dštít síru ...a v tom se nedá žít
jasně, že každý z nás jedná v extrémní situaci extrémně ....ale ruku na srdce - lidi neodcházejí z fungujících vztahů

ten chlap není evidentně žádný floutek, když má o své dítě zájem - nemá zájem o bobyka ...a mělaby se zamyslet, nakolik to je vina jeho a nakolik její

svět není černobílý

martimarti
28. lis 2008

Je to pravda, svět není černobílý. A každá mince má dvě strany. A určitě kdyby nám tento príběh vyprávěl ten manžel, bylo by to něco jiného. Jen si říkám, že rok po narození dítěte je prostě brzy na to zjistit, že jsou každý jinde a že je ten vztah tak hrozný, že se musí vycouvat.

hupcza
28. lis 2008

marti: ony se ěkteré věci stupňují - lidi to třeba chtějí dětmi záplatovat a ono to neklapnenebo se to naopak ještě zhorší ... nevím
někdy dohoda na dítěti neexistuje - pořídí si ho jen žena navzodry partnerovi ..nevím
(a chraň bůh, abych říkala, že toto je tenhle případ - jen že se to takto děje ...a pozadí si domýšlíme podle toho, co známe ze svého okolí)

zanett
28. lis 2008

marti, ale musis proste uznat, ze nekdy si dva prestanou rozumet a je lepsi, kdyz kazdy pujde svou cestou (nemusi v tom byt nekdo dalsi, jako v pripade bobykova manzela)...proste udrzovat vztah kvuli diteti neni moc chytry (i kdyz vetsinou zeny by to skously), ale na to pak doplati vsichni...PIses, ze se to nedela... 😝 Promin, ale nemuzu si pomoct, tohle mi proste prijde jako velmi naivni postoj. Ano, v idealnim svete se 'to nedela', ale nezijeme v idealu, ze jo a buh vi, co za tim v pripade bobykova manzelstvi bylo, ze si chlap nasel jinou. I kdyby si jinou nenasel, tak si treba prestanou rozumet a vztah vysumi, to se holt stava, je lepsi byt na to pripraven a pripustit si takovou moznost, nez zit v naivnim presvedceni, ze by se to stat nemelo a pak se divit, kdyz se to fakt stane... 😝 Treba kdyby sem napsal manzel bobyka, tak by nam rekl, ze je bobyk (napriklad) nesnesitelna zenska, ktera ho komandovala atd (to byl jen priklad! Jejich vztah samozrejme neznam!). Nemuzes prece chtit, aby dva lidi, ktery spolu maji dite, spolu zustali naveky (i kdyz si treba nerozumi)....proste zodpovednost vuci diteti je jedna vec a nefunkcni manzelstvi je vec druha. Clovek muze zustat zodpovednym rodicem, i kdyz uz s rodinou nezije...

hupcza
28. lis 2008

zanet: tak tak 😉

martimarti
28. lis 2008

Zanett" já tohle přeci chápu. Naprosto souhlasím s tím, že nefungující vztah nená cenu držet. Ale já pořád mluvím konkrétně o případu bobyka! Já jsem porodila před půl rokem a tak to mohu posoudit. Nic není jako dřív. Vše se totálně změnilo. A to mám štěstí, že mám bezproblémovou holčičku, která nepláče, pořád je dobře naladěná, jen blbě spí...Ale ten první půlrok byl takový záhul, že jsem strašně ráda, že to můj partner chápe, že když toho mám někdy plné kecky, jsem nevyspalá, protivná, nemám uvařeno, nenamalovaná, že mi nevezme dráhu. Myslím si, že tak to má hodně holek. A pokud ne, závidím. Ale mám pocit, že kdybychom ted bobyka konfrontovali s manželem, že by jí zrovna tohle vytýkal. Pokud by tohle byly důvody, myslím, že jí měl dát ještě čas. Prostě je mi tý holky líto, chtěla jsem jí povzbudit a doufám že se mi to povedlo. Tečka. Nechce se mi už v této diskuzi pokračovat, venku je hezky, tak jdu s malou ven 🙂

zanett
28. lis 2008

..no tak to vi predevsim bobyk, jaky vztah meli pred tim, nez se mala narodila a tesne potom. Co kdyz uz ji proste nemiloval delsi dobu? To s ni mel zustat a lhat ji do kapsy jen proto, ze meli male dite? Stejne by mu to pak spocitala, tech duvodu je milion a jeden a ten skutecny zna asi jen jeji manzel. Ona asi nikdy neni spravna doba na to opustit vztah. Kdyz je dite male a zenska unavena, tak to neni spravna doba. Kdyz je dite starsi a rozchod rodicu vic vnima, tak to taky neni spravna doba. Tak kdy? Taky si myslim, ze je nejlepsi to zabalit a jit a a neprodluzovat nici trapeni, rozchody nejsou nikdy lehky...kdyby si napriklad MP nasel jinou (a definitivne vedel, ze se mnou neche uz zustat), tak bych byla radsi, kdyby sel hned a neprodluzoval to. Cim rychleji se to vyresi, tim rychleji to preboli...

nursik
28. lis 2008

Zanett, ty pro ty děti taky musíš být požehnání shůry 😝 Upřímně, když tě čtu, tak se těm dětem ani moc nedivím, že pořád bojujete. Taky bych na to neměla jako bezdětná vychovávat cizí děti, takže do takového vztahu bych nešla. Zkus se vcítit do jejicj pocitů, jak jim asi je, když s nima žije paní, která by jim nejradši podala otrávený jablko, abych se jich co nejdřív zbavila. Teda upřímně, tebe bych doma nechtěla. Můj táta si vzal mojí rozvedenou mámu s dvouma dětma. Nepamatuju si, že by mezi námi dělali rozdíly ve výchově. Když se na cizí děti necítíš, tak do takovýho vztahu nelez, protože otravuješ život sobě a hlavně těm dětem, který teda fakt budou mít super vzpomínky na dětství 😒

nursik
28. lis 2008

Bobyku, tvůj manžel má právo na to si najít někoho jiného, pokud ve vztahu s tebou pokračovat nechce. Stejně jako ty si časem někoho najdeš. Řešíš tu partnerovu přítelkyni a ne dítě.

kveta
28. lis 2008

Niekedy páry nezvládnu umelé oplodnenie. Viac sa sústredia / alebo jeden z páru sa sústredí/ na počínanie dieťaťa a prehliadne, že ten druhý to až tak moc neprežíva. Aj teraz Bobyk napríklad nechápe, že manžel má k dcére chladnejší vzťah, keď ona dieťa tak miluje. Ale toto mohlo byť už v čase návštev CARu, len ona žila v pocite, že aj manžel to prežíva všetko tak intenzívne ako ona.

A ešte jedna vec: to Tvoje pozývanie manžela, že môže prísť za dcérou kedykoľvek k Vám na návštevu /zvlášť, keď partner sa zjavne za dcérou netrhá/ na mňa pôsobí ako snaha získať partnera späť. Chápem, že prežívaš šialené /v zmysle hrozné, bolestivé/ obdobie a že robíš, čo môžeš, aby si ho získala a zisťuješ, čo sa dá, o jeho súkromí, ale úprimne, dajme tomu, že by si získala partnera späť. Naozaj by si chcela späť chlapa, čo pred vymodleným dieťaťom uprednostnil inú? Nebude to medzi Vami už nikdy také, ako pred jeho odchodom z domu. Tak si to uvedom, že vlastne bojuješ s človekom /o človeka, ktorý za veľa nestojí.

Ber ho ako otca, buď rada, že sa za malou až tak netrhá. Uvedom si jednu vec: on má partnerku, príjem a problém počať dieťa. Čo ak sa aj ona bude chcieť stať matkou? Čo ak jej to nepôjde? Naozaj chceš, aby si teraz Tvoj partner vybudoval blízky vzťah s dcérkou? Je to rozumné ho v tom povzbudzovať? Však nech navštevuje dcéru ako on chce /t.j. menej ako chceš Ty/. Až budú tí dvaja premýšľať ako prísť k dieťaťu, je potom menšia šanca, že ich napadne to Tvoje.

zanett
28. lis 2008

no promin, nursik, ale vubec nasi situaci neznas, nevis, jake to bylo na zacatku a za jakych okolnosti vsechno probihalo. Nebudu tady vypisovat vsechny detaily. Tak se laskave zdrz vsech pripominek a soudu na mou adresu, hlavne, kdyz me vubec neznas! Ja jsem se te (ani nikoho jineho) o zadne soudy neprosila! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zanett
28. lis 2008

teda nusik mi teda hnula zluci 😠 Takhle uz me dlouho nikdo nenajebal!!!! 😠 Pry nemam lezt do vztahu, kde jsou deti! No jeste ze tu mame odbornici nursika 😠 , bez jejiho dovoleni si nikdo nedovoli ani uprdnout! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Typy jako nursik (ktera nema vlastni zkusenosti s vyvdanymi detmi), ta tu opravdu chybela 😝 😝 😝 😝

kveta
28. lis 2008

Zanett, Nursik to podľa mňa nemyslela tak, ako si to pochopila. Nursík Ti nevyčíta, že si rozbila vzťah páru s deťmi. Nursík napísala, že pre deti Tvojho partnera to zrejme nie je ľahké žiť s pani, ktorá ich nemusí a že keby si mala Nursík vybrať, tak z tohto dôvodu by radšej do vzťahu s otcom /akýchkoľvek/ detí nešla, aby deti nemali zlý pocit zo spolužitia. To sa snažím len prekladať kvôli porozumeniu, tento príspevok nevyjadruje môj osobný názor. 🤐

zanett
28. lis 2008

Kveta - jen mimochodem; ja jsem zadny vztah nerozbila! MP byl se svou ex v rozvodovem rizeni, kdyz jsme spolu zacali! To jen tak na okraj. Ale me proste vytaci ten princip - ja jsem se nikoho neprosila o zadnou radu (pokud vim, tak je to bobyk, ktera se ptala na nazory a to pak musi pocitat s cimkoliv). Ja jsem nici soudy nehledala a nepotrebuju nici rady! Jebe me to o to vic, ze me nikdo nezna (a uz vubec ne nejaka nursik, o ktere tu slysim poprve 🙄 ), nikdo nevi, jak to vsechno ve skutecnosti bylo a cim vsim jsme si museli vsichni projit, tak nechapu, kdo muze mit tu neskutecnou drzost a davat nevyzadane rady!!! Az si zalozim diskuzi na prislusne tema, tak pak mi muze prijit nursik 'poradit'. Do te doby me jeji nazory nezajimaji, pac opakuji, ze jsem se ji o nic neprosila. KDyz uz chce nekdo vynaset soudy, at si laskave zjisti, jak se veci maji a nedela zavery na zaklade kusych informaci!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 Pry nemam lezt do takoveho vztahu! No a nechtela by nahodou nursik davat vsem povoleni, co muzou a nemuzou? 😠 😠 😠 😠 😠

lucinecinecka
28. lis 2008

Zdravím holky..docela často sem nahlídám a koukám že se Vám disuze docela zvrtla...
Zanet i kdyz o rady nestojis,ale pises sem a je jasne,ze na to lidi reagujou,tak se pak nesmíš divit...

Já teda taky žila s přítelem,který měl syna,ale já si ho okamžitě zamilovala..teď mám vlastního syna,sice s někým jiným,ale asi bych si taky nepřála,aby přítel kdyby měl někoho jiného jí hned představoval synka a trávili čas dohromady...

A je fakt,že soudit,když nejsou vlastní děti je trošku složitější..ten cit je úplně jiný a člověk co děti nemá..nepochopí..

wobludka
28. lis 2008

bobyk - omlouvám se, nečetla jsem téma celé, ale myslím, že Tvoje dcera má právo znát otce takového, jaký je i s prostředím, ve které žije... a jeho přítelkyně k němu patří 😉 zodpovědnost za dceru má otec, určitě pohlídá, aby byla spokojená a předpokládám, že když si přijde pro dceru, tak se jí chce věnovat 🙂 Vím, že je to těžké, ale když půjčuješ dceru otci, tak mu důvěřuj - Tebe by neštvalo, kdyby jsi si dceru chodila půjčovat k němu a on Ti říkal, s kým se v její přítomnosti máš nebo nemáš stýkat, případně jsi musela podávat podrobná hlášení, co přesně jste dělaly? Pokud se dcera vrací domů spokojená, tak zatni zuby a nestarej se o to 😉

kveta
28. lis 2008

Zanett, ja viem, že si neliezla do vzťahu s deťmi, dnes si to tu kdesi písala. Mimochodom, keby som si myslela, že si rozbila vzťah s deťmi, tak by som sa fakt neunúvala s prekladaním Nursikovho príspevku.

Lucinecinecka, dúfam, že poznámka o bezdetných nebola písaná kvôli mne.

maart
28. lis 2008

...holky, jenom jsem to tady prolitla....a pribeh Bobyka jsem ani necetla cely, ale musim se priznat, ze bych VELICE tezce snasela, kdybychom se s manzelem rozvedli, on by si nekoho jineho nasel a "moje" deti by s nim a s "tou babou" travili vikendy, nedejboze dovoleny! Fakt, nemuzu si pomoct, vim, ze je to iracionalni, ale asi bych se zblaznila....jojo, byla bych NEPRICETNA! 😠 ....fuj, nesnesu ani to pomysleni....

Ale samozrejme kdyz se na to podivam bez emoci a bez nejakych osobnich pocitu, tak ta nova partnerka Bobykova ex-manzela (juj, ani nevim, jestli jsou rozvedeni) muze bych uplne fajn a normalni holka je dost dobre mozne, ze si jejich malou zamiluje....ale ty emoce, uj, ty emoce 😅 .....to je proste boj no.

kitty68
28. lis 2008

neda mi abych se zanett nezastala, predstavte si ze zijete s dvema pubertaky, jejichz vlastni matka skoncila nesvepravna v blazinci, ti vam to daji pekne sezrat i kdyz to vase vina neni.

zanett a vasi mladou damu si dovetu celkem zive predstavit z tveho popisu 😔

maart
28. lis 2008

Zanett, asi bych se pridala do zastupu tech zarlivych furii ex-manzelek....fakt to ani neumim vysvetlit....ale byla by v tom zarlivost, zklamani, urazena jesitnost (mela bych ji urcite...i kdyz touto uzasnou vlastnosti se "pysni" spis chlapi)...ne, fakt bych byla uplne nechutna..... 😀 !

lucinecinecka
28. lis 2008

Maart ne ne ne...To já kvůlu Zanet,jestli jsem správně pochopila,taky nemá vlastní...

maart
28. lis 2008

....a ted jsem si jeste predstavila, ze by deti treba tu novou od manzela meli radi!!!!! 😠 ...no to bych byla total na*rana!

maart
28. lis 2008

Jasne Lucinecko, ja jsem to ani tady moc necetla, jenom jsem si predstavila....jaka ja bych byla ex....no silena no..... 😉 .

lucinecinecka
28. lis 2008

No abych pravdu řekla..můj chlap kdyby měl jinou,byla bych určitě proti aby se hned seznámila s jeho novou..nikdo neví jak dlouho s ním zůstane a takhle akorát blbnout dítěti hlavu...vše chce čas přece..