Nechci, aby se s dcerou stýkala manželova přítelkyně

bobyk
27. lis 2008

Můžete mi prosím říct jaký máte názor na tohle?Manžel odešel od rodiny.Máme roční dítě.Manžel vždy přišel, vzal dceru a šel s ní někam pryč, v domluvenou dobu jí zas přivedl.Dcera byla v pořádku, manžela jsem se ptala kam s ní jde, něco mi vždy odpověděl celkem rozumného a já se ptala, jestli byl sám a prý, že ano.Před 14 dny jsem zjistila, že má známost, která trvá cca 1/2 roku, nevím přesně.To manžel ještě bydlel doma.A to je ted pro mě ten problém, přišla, jsem na věci, ve kterých mi lhal, lhal mi už v tolika věcech, že v něm nemám důvěru.Vše co řekne je lež a to mám podložené, netýká se to snad přímo dcery.A jde mi o to, že on si dceru zřejmě bere, když je s tou novou partnerkou, což je pro mě naprosto nepřípustné.Nechci, aby se s mojí dcerou stýkala pravidelně a aby nějak zasahovala do výchovy mého dítěte.Vůbec nevím, co tam s ní dělají a ajk se s ní a před ní chovají.Zvlášt, když dcera na tuhle situaci není připravená.Myslíte, že bych mo mohla zakázat to, že by byl s dcerou sám bez mé přítomnosti z důvodu nedůvěry?Nejde ani o to tedy, že je s novou partnerkou , ale hlavně nechci, aby ona vůbec přišla do kontaktu s mým dítětem.A já jí téměř neznám hlavně.Co mám dělat?

kejka
28. lis 2008

Lakme jo to máš pravdu-jeho dítě jsem teda jako soka v lásce nebrala,nejsem debil a nebylo mi 16 že jo?Ale co se z nich vyklube a jak ten vztah bude pokračovat to fakt dopředu nikdy nevíš.Buď ráda,že vám to vyšlo. 😉
Jak můžeš vědět,že bys to rozdýchala,když je doma napořád nemáš? 😕 😕 😕 😕

lakme
28. lis 2008

Apon nemusí se to stát, ale může. Jiná věc je jaké to skutečně bude, ale pokud žena nesnáší jeho děti už ve fázi kdy je vidí jednou za čas, tak mám dojem, že dlouhodobé "soužití" s nima prostě nezvládne.

aponchie
28. lis 2008

to je u vseho,ze se to muze a nemusi stat,ale hlavni je pro ni partner pak az jsou deti preci..samo nedilna soucast,ale dle psychologickeho profilu rodiny je na prvnim miste partner,pak deti,pak prarodice atdatd musi to jit dle toho jinak je rovnovaha narusena ,ale malokdo to asi pochopi jak je to mysleno 😀

lakme
28. lis 2008

apon o tom žádná, že na prvním místě je partner a pak až děti, ale ty děti jsou nejen jeho minulost, ale i přítomnost a budoucnot, ty tu prostě budou pořád a s tím je třeba počítat.

Kejko trofám si tvrdit, že ano. Stejně jsou u nás většinou jen když má MM volno, jsou u nás každý jeho volný víkend co má jednou za 14 dní, trávíme s nima dovolené a tak. Myslím že za těch 5 let je už znám. Jedna prochází pubertou do doby seznámi druhá se teď do ní dostává.
Možná je to tím, že jsem vyrostla v opravdu veliké rodině, která byla složená vlastně ze dvou rodin. Bylo by to těžké, ale věřím tomu, že bych to zvládla. Ono jediná situace, kdy by se to mohlo stát je, kdyby neměly maminku a to by byla situace o poznání jiná.

aponchie
28. lis 2008

a co ty mamky co tady psali jak si stridaji deti a je tam i nova partnerka jake maji pocity a jak to zvladaji a jak se ty partnerky druhe vubec chovaji?me by to zajimalo jakej na to maji nazor treba hned "po"a s odtupem casu treba 🙂

nursik
28. lis 2008

Kejka, a co tě k tomu názoru vede? 😀

nursik
28. lis 2008

Víš, když někdo napíše, že není mateřský typ, tak nechápu, proč vstupuje do vztahu, kde jsou děti - pro ni cizí. Nejde se tvářit, že ty děti tu v podstatě pro mě nejsou, to zákonitě přináší problémy. Znám to z tý druhý strany, když děti jsou vychovávány cizím partnerem 😉

aponchie
28. lis 2008

no jo ale pudy jsou nad inteligenci 😀

nursik
28. lis 2008

Jo, pudy a ne mateřský co 😀

aponchie
28. lis 2008

tim sem nikoho nechtela urazit tim sem myslela ,ze pudy co se tyka partnera..jako,ze partner je pro ni silnejsi pouto nez trba nechut k jeho detem

nursik
28. lis 2008

No jo,ale ty děti jsou součást partnera 😝

aponchie
28. lis 2008

to je jasne ,ale vis jak to myslim..zkusim dat priklad..jedna tchyne si desne stezovala psychologovi,ze ji jeji synacek nema rad a odstrkuje a "da"na svou zenu a ona je az nekde na druhem miste a toto teda jako ne!psycholog ji rekl,ano pani dela spravne vas syn na prvnim miste je jeho zena pak jeho deti a pak az vy..pani sklapla a nedutala..jasne je to jeho soucast,ale jestli by mu to vadilo nebo nebyl jen trochu normos nebo videl,ze ona dela neco vuci detem tak by to nedopustil pripadne by do toho nesel,pac jestli je to jen jeji zalezitost v hlave ,kterou si je schopna verejne priznat,ale k detem se chova ne nijak zle tak to nevadi dle me

zanett
28. lis 2008

proboha nursik vy*er se na to!!!!!!! 😠 😠 Prestan me laskave probirat!!! Mne ty tvoje radoby moralisticky kecy nezajimaji - ty pani prechytrala !!!! Neznas ani me, ani MP, ani jeho deti! Nevis, jak to tady, kde ziju chodi, nevis, jaka je situace v sirsi rodine (ex MP atd) nevis o nas vubec nic, mas jen blby kydy, o ktery nikdo nestoji. Vubec nevis, jaky to je byt v nasi (me) situaci, jen vedes sahodlouhy a nekonecny kecy o necem, co jsi v zivote z me pozice nezazila!!! Vypinam PC, pac dnes me dokaze cuza jako ty fakt na*rat !!!!! 😠 😠 😠

nursik
28. lis 2008

Jj, znám zas spoustu chlapů, který ženská dokáže na dost dlouhou dobu dokonale zblbnout svýma ženskýma intrikama.

aponchie
28. lis 2008

ted nechapu 😲

nursik
28. lis 2008

Ale to neřeš, to už tady rozvádíme do detailů něco, co se stejně nevzatahuje k tématu 😉 Prostě s dětma to není jednoduchý když jsou vlastní, natož když jsou cizí

aponchie
28. lis 2008

ok 😝

bobyk
autor
28. lis 2008

Já moc nedočítala:ale nevím, že bych o té slečně psala, nějak hodně zle.jen, že z ní mám v tuhle dobu osypky.když ještě byla u nás doma asi 2x na návštěvě a dělala, jakože nic a to jsme byli fungující rodina.ale nevím, třeba z manželovi strany už né..neříkám, že později, to ze mě nespadne.tohle stejně není ted důležité.manžel si dceru bere i v její, přítomnosti.já to vím, ale on mi to nepřizná.neřeším to.já se neptám, jestli tam je nebo není.ale jen jsem mu klidně sdělila, že bych byla ráda, kdyby byl ted s dcerou sám.

o dítě jsme se snažili 2 roky a docházela jsem do caru i s ním, protože tam musel dávat podpisy atd a měl si myslím dost příležitostí od nás odejít/ode mě tedy.ještě v květnu mi tvrdil, že nás obě miluje-myslel dceru/doufám tedy 😀 a v červenci byl fuč

neházím všechno na něj, psala jsem, že chyba je vždycky na dvou stranách

proto si nemyslím, že bylo vhodné, aby se stýkal s dcerou v její přítomnosti, když my dva to ještě nemáme dořešené.ani mi tak nejde tedy o její přítomnost ve dne,ale spíš, když je tam dcera přes noc.třeba dnes. jestli to tedy hraje nějakou roli.ale vzhledem k tomu, že mi manžel tvrdí, že si zajde do poradny manželské, tak mi ten náš vztah příjde ještě jako nedořešený.a jestli to on to má vyřešený, tak já o tom nevím, protože mi tvrdil, že bude ještě nad námi přemýšlet.a jinak se o tom se mnou nechce bavit a já také né, protože ho nechci stále nutit, když on o tom mluvit nechce.kdybychom byli rozvedení a bylo by jasno, nebo kdyby mi jasně řekl, že s ní je vážně, tak bych to ani tak neřešila.ale já ani nevím, jestli s ní je vážně/já si to jen myslím.to jsou moje domněnky, ale potvrzené to nemám od něj.slově.jdu dočítat.jsem se v tom už nějak zamotala.protože je to nějaké komplikované.že fakt nevím na čem jsem.nejspíš jsem na tom, že manžel bud mi to nechce říct na plnou pusu, nebo že to fakt ještě nemá vyřešené ani v sobě.prostě nevím nic.

aponchie
28. lis 2008

a nepujdete do te poradny spolu?

bobyk
autor
28. lis 2008

Nechce.

a ještě jsem někde četla, že někdo tady psal, že když jsem mu nabídla, že dceru může vidět kdykoliv, tak že to je kvůli mě.Tak je to tak:že jsem ho poprasila, abychom si řekli konkrétní dny, kdy bude s dcerou, že ty dny ale budou pro mé osobní volno, abych si odpočinula, domluvila cvičení, abych si to mohla domluvit dopředu.to snad má i někdo taky takhle udělané i když žijí spolu, že si vynahradíte nějaký den pro sebe a odpočinete si.když máte kamarádky na MD, tak je vždy horší domluva, když já se to vždy dověděla na poslední chvíli, že si pro ní příjde.ale zárověň s tímto sdělením, jsem mu řekla, že samozřejmě může s dcerou být kdykoliv.aby to nechápal, jakože jindy jí vidět nemůže.jestli jí bude chtít vídat jindy, nebo ne.je už věc jeho.

aponchie
28. lis 2008

to je skoda ,ze nechce ,ale stejne si myslim,ze mu pani nebo pan psycholog spise rekne,ze by meli byt ucastni oba partneri jde preci o manzelskou poradnu ..nebo jde k psyckologovi jenom jako takovemu?a rekl ti duvod proc nechce?no ,ale je to dobra zprava pac neco s tim delat chce 😉

bobyk
autor
28. lis 2008

Apo, jo, že se mnou nechce být jen kvůli dítěti - což chápu.V poradně mi řikali, že může přijít i sám a že podle toho se pak uvidí dál.Apo, sice to je dobrá zpráva, ale já nevěřím tomu, že tam půjde.Já fakt nevím, co se v něm odehrává, takže k tomu nemůžu nic říct.Ale zrovna dnes jsem přemýšlela, že když se rozešel s předchozí partnerkou, tak jeho důvod zněl - už mě nepřitahuje.A dál se o tom s nikým už nebavil.Ani slovo.V srpnu nakonci jí dal snubák, že si jí asi tedy vezme a i kdyby to nemyslel vážně uvnitř v sobě, tak jí ho neměl dávat a nedělat jí zbytečné naděje a v polovině září už byl se mnou a s ní se rozešel až když mě měl jakoby jistou.Takže tomu nedávám žádnou naději.Z mé strany, ale fakt nevím co se v něm odehrává

aponchie
28. lis 2008

a kolik mu je let?a tobe teda jestli muzu se ptat..no a neni on takovej lehce zbrklej jako,ze nevi co chce chce vsecko a zaroven se v tom ztraci?ja bych strasne doporucovala aby tam fakt sel a neco pro to udelal pac jestli odesel on a mel nejaky problem tak by ho mel teda resit...je pravda,ze u nekoho je to utect od problemu nez ho resit pac je to pohodlnejsi nez si neco priznat a resit..ne nadarmo se rika,ze jestli ti na partnerovi neco vadi zmen prvni sebe pac ten problem citis asi jako prvni ty..a ty jsi sla treba sama?a co ti pripadne rekli

bobyk
autor
28. lis 2008

Asi se mnou fakt být nechce, jsem si to už připustila, ale ted asi čeká až tu druhou bude mít jistou a nebo tu druhou už má jistou a do té poradny půjde jen z pocitu toho, že proto jakoby on taky něco udělal.Já mu fakt nerozumím.Ale jak jsem psala, já to do rozvodu neřeším, nějakou jinou slečnu.Až se bude chtít rozvést a příjde s papírama, asi po novém roce, tak mu je podepíšu nejspíš.Jak jsem se zmíňila bud to se v něm fakt odehrává něco co vůbec nesouvisí s tou slečnou a u ní nachází ted jen berlu, že si poiluje své ego, které jsem mu mohla narozením dcerou srazit, nebo se fakt zamiloval - ale zas by se nezamiloval, kdyby byl se mnou spokojený, takže to je vlastně jakoby i ta první varianta.Nebo nepobral narození dcery.Jestli to je tedy možné.Protože od té doby co jsem otěhotněla se choval divně a nevím jestli se mi to jen nezdálo, ale přišlo mi, že to přijal fakt chladně.já mu řekla, že se nám to povedlo a on si psal dál zprávu po icq s kamarádkou.taky mu to jakoby nemuselo dojít hned 😉 fakt z mého pohledu je to ted strašně složitý.z jeho asi také si myslím, akorát že si něco nechce připustit

bobyk
autor
28. lis 2008

Podle mě je jako lehce zbrklej a srab dohromady.Srab, že neumí říct nic jasně a srab, že umí jen "utéct" to je nejjednodušší, ale v tomhle případě to tedy moc nejde jako s předchozí a srab, že neumí být sám.Proto si hned někoho našel, protože se mnou nebyl třeba šťastný.A když už má jakoby jistou tu první, tak mě už odkládá.Skoro na 1OO% si myslím, že kdyby jí nepotkal, tak by neodešel.Na to je srab.Ale já bych zas nevěděla, že je v něco nepořádku, tedy věděla, ale bych to v tu chvíli nevnímala.Já tam šla sebe.Já sama vím, jaké jsem ve vztahu dělala chyby a chtěla jsem to změnit.Ale on mi nedal příležitost.Tedy dal, ale tím stylem, že mi nejdřív řekl, že odchází, pak asi čekal, že se tedy změní to co mu na mě vadilo.A za dva měsíce byl fuč.

aponchie
28. lis 2008

a rekl ,e se chce rozvest a je ochoten podat navrh na rozvod on?

bobyk
autor
28. lis 2008

řekl a důvody byly:že prej at si můžu najít jiné partnera a měla víc peněz.tak jsem mu řekla at s takovýhlema důvodama na mě nechodí.Ale Apo je to už zabitý, on už jí bere mezi naše společné známé a to je už dost podstatné si myslím.Ale zas nevím, jak jí tam představuje.Asi jen jménem a nevím jak se tam před našimi známými k ní chová.Jestli kamarádsky, tak to zas nic neznamená, že by jí tam vzal.Podle mě je to vážné mezi nimi a dost, jinak by fakt od nás neodešel, ale na veřejnosti to mezi sebou nedávají najevo, asi.Já fakt nic nevím přesně, všechno jsoujen doměnky a dohady.Se o tom nebavíme o ní a raději už ne ani o nás, když nechce

aponchie
29. lis 2008

bobyk ja myslim,ze to jeste vubec nic neznamena..chapu,ze tobe to tak pripada,ale chlap je tak trochu jinej nez zenska on to nebere asi tak jako ty.A videla jsi se s nekterym z tech znamych aby ti treba rekl co rika a jak se chova?Ja myslim,ze je skoda,ze se o tom nebavite,jako jestli on nechce dala bych mu cas,ale zaroven bych na nej jakoby"necekala".Myslis,ze treba ma sok z ditete?Jako jsou chlapi co dite chcou tesi se na nej a pak bum prask a jsou v pasti..a jak pises ,ze mu na tobe neco vadilo co to bylo?

marselina
29. lis 2008

bobyk:je to pro tebe určitě těžké,ale když se tvůj manžel rozhodl že bude s jinou,tak bych se asi zařídila podle svého,pokud se cítíš najdi si také jiného přítele a začni žít. Pro jedno kvítí slunce nesvítí.
mě přítel opustil když jsem byla těhu,mimi nechtěl,výživné platí,syna nevídá,nevadí mi to,dřív mě to hodně trápilo.našla jsem si přítele,po roce jsme se vzali a ted po 2 a čtrvrt roce od svatby se nám má narodit miminko,jsem v pohodě a štastná.
Jdi dál,život je krátký.

nursik
29. lis 2008

Bobyku, opravdu se mi zdá ten tvůj manžel hodně nezralý a takový ten utíkací typ. Nechce nic řešit, radši zdrhne. Moc bych za to nedala, že s tou novou taky moc dlouho nebude a půjde zas o dům dál. Ona asi není důvodem jeho odchodu, kdyby to nebyla ona, byla by to jiná. Myslím, že bez něj ti bude líp, protože to je chlap, o kterýho se nemůžeš opřít, když přijde krize. Myslím, že psycholog ti pomůže vidět tyhle věci nezaujatýma očima a možná časem budeš sama ráda, že jsi se od něj oprostila.