Nechci půjčit tchýni miminko, je chyba ve mně?

key25
22. dub 2013

Ahojte holky,

mám problém.Mám 2 měsíční mimi a moc se zlobim na budoucí tchýni.Mám jí ráda to ano rozumíme si ale štve mě že malé nekoupila ani chrastítko.Pořád se vymlouvá že jí něco bude kupovat až bude velká a že lepší je ji mít ráda než jí něco kupovat.Mrzí mě to moc má mamka také nemá moc peněz a malá má od ní všechno.S tím souvisí i to že má kočku nemeje si ruce když jde k holčičce a když jí na to upozorníme tak nám řekne já měla dětí a neumyje se☹ pořád říká jak bude chtít s malou ven ale já jí nevěřím☹ je schopná nechat dítě na ulici a jít si dát panáka s kamarádkou do hospody.Možná je chyba ve mě co myslíte ?

ivular
2. črc 2013

@rendamat Já bych v takovém případě hlídání taky neriskovala. Vem si, že kdyby měl z nějakého tchýnina úletu malý problémy a museli jste k dr., byla by vina na Tobě, jako to, že jsi svěřila dítě nezodpovědné osobě 😠

maximaty
2. črc 2013

Moje tchýně je presvedcena, že pokud by se mu o víkendu nevěnovala, je z něj malej neandrtalec. a
Veškeré pokroky jsou jen její zásluhou.ostrihala ho jednou a to jsem udělala takové čóro, že si to doufám víckrát nedovolí...

favofrenki
2. črc 2013

@rendamat U nás zabralo říct že sice chápeme že to tak dělala ale že teď je to prostě jinak a ona s malým nechodí k dr. My jsme řekli že pak posloucháme od dr. že tohle ještě jíst nemá. Pokud to nebude respektovat tak malého hlídat nebude. Já kvůli nerespektování jak ze strany mamky tak tchýně jsem malého dala na hlídání teprve nedávno a to mámě. Tchýně se ještě bojím je dost svérázná a ani manžel nechce aby hlídala

zmrzlinka
2. črc 2013

Ahojky!Na umyvani ruk by som urcite trvala .... to je bez diskusii.A co sa tyka hlidani.....moja tchyne uz od synoveho narodenie rozprava ako ho bude hlidat a neviem co este a malemu je rok a ja som jej ho nedala ani pol minuty.Moje tchyne je maximalne nezodpovedna a nedala by som jej postrazit ani psa a nie to este vlastne dieta.Riad sa svojimi pocitmi a na vsetko ostatne sa vykasli 🙂 Na prvom mieste je bezpecnost Tvojho dietata.Drzim palce 😉

rendamat
2. črc 2013

Holky moc děkuji za názory,rozhodla jsem se,že si s ní promluvím.Tohle si prostě líbit nenechám,jí do výchovy taky nikdo nekecal,tak proč bych já měla poslechnout???Je mi jasný,co řekne-že už ho hlídat tedy nebude,ať se podle toho zařídím.Kašlu na ni.

mm_mm
2. črc 2013

Ty jsi máma, ty určuješ pravidla. Pokud to někdo nebude respektovat, má smůlu. Babička nebabička...

luckap91
2. črc 2013

No určitě, Ty jsi máma a musí se dodržovat Tvá pravidla... hlavně neustupuj 😉 .. my sice jsme teprve v očekávání, ale už pomalinku přemýšlím, jak to všechno bude až se naše miminko narodí - hlavně právě ta pravidla. Manželovi rodiče bydlí v sousedním baráku, takže to k nám nemají dál než 15m a díky tomu, si začínám vnoukat myšlenky, že se tu po narození miminka dveře nezavřou.. hlavně mám strach, že se ze mně stane sobeček a nebudu chtít půjčovat miminko kdykoli si paňmáma zamane.. (o pantátovi ani nemluvim, ten kočárek do rukou nedostane - max. s paňmámou - je to nenapravitelný alkoholik a nervuju se až až kvůli němu když se potácí kolem baráku, natož kdyby měl sám někde vozit kočárek 😖 ) ... jak to máte vy, holky? .. cítili ste to nějak podobně? .. nebo se nakonec byly rády, když ste si udělaly chvilku pro sebe?

lucavka
2. črc 2013

Holky já mám dvě tchýně (manželova vlastní matka a nevlastní). Největší problém je s mojí matkou. Syna nejvíc hlídá manželovo vlastní matka a sestra. Ty mi totiž přijdou "nejnormálnější" Moje matka a manželovo jsou jakoby na opačných stranách škály a já jsem veprostřed. Moje matka se od malýho nehne ani na krok a jíst by mu ještě nedala pomalu nic (jsou mu dva roky). Manželovo máma - přesný opak. Jak říkám, já jsem někde uprostřed. Nelíbí se mi ani jedno. Je to tak ve všem. I oblíkání (jedna moc, druhá málo), výchova, prostě všechno... Nejhorší je že navzájem by se zavraždili a já jsem ta co podle obou dělá všechno špatně 😒 . S tchýní se dá alespoň mluvit. S mojí matkou a babičkou se nedá rozumně bavit absolutně o ničem nejen co se syna týká...

zmrzlinka
2. črc 2013

@luckap91 nam nehlida syna nikto.....chvilku pro sebe mam len ked ho postrazi manzel a spolocnu chvilku mame len ked maly spi.....je to narocne,ale inak to nejde......casom sme si zvykli 😉

nerreidda
2. črc 2013

@luckap91 tím bych si tak jistá nebyla,že když bydlí tcháni jen 15 m od tebe, tak že tam budou pečení vaření...od nás jsou 2 km a dojedou jen na svátek narozeniny a vánoce...jinak jen slyším " kdy dojedete?" A co se týče hlídání... nesvěřila bych jí ho ani v nouzi :(

nerreidda
2. črc 2013

@zmrzlinka přesně tak to je i u nás :(

mm_mm
2. črc 2013

@luckap91 Já jsem měla zpočátku strach nechat svý miminko i kohokoliv chovat. Po pár dnech jsem začla cejtit, že můžu 100% důvěřovat tomu, jak se o malou stará manžel a asi po 3 měsících mi nedělalo problém jí nechat s mojí mamkou. Viděla jsem, jak se kdo k ní chová, jak jí drží (!) atd. Tím, že právě oni dva s ní tráví nejvíc času, nemám důvod se bát nebo bejt nervozní, když jsou s ní. Ale nenechala bych jí ani minutku někomu, u koho bych měla sebemenší pochybnosti...

key25
autor
2. črc 2013

Souhlasím dávat kaši 3 měsíčnímu mimču? já bych jí na to řekla že do 4 měsíce nesmí nic kromě mléka a pokud ti nevěří at si zvedne telefon a zeptá se pediatra na to bych jí řekla že je mi opravdu moc líto že ti nevěří že pro své dítě děláš to nejlepší a jestli se jí to nelíbí tak si obstaráš hlídání jinde.Jinak takové tchýni bych hlídat dítě nenechala

jidusha
2. črc 2013

@luckap91 Malému je 7 měsíců a hlídanej byl všeho všudy 2 hodiny celkem. Nechci ho půjčovat nikomu (a to jsou babičky i dědové v pořádku 🙂 ). My ale pořád kojíme a mám pocit, že ještě nenadešel čas a všichni to respektují. Naštěstí.