Nechci půjčit tchýni miminko, je chyba ve mně?

key25
22. dub 2013

Ahojte holky,

mám problém.Mám 2 měsíční mimi a moc se zlobim na budoucí tchýni.Mám jí ráda to ano rozumíme si ale štve mě že malé nekoupila ani chrastítko.Pořád se vymlouvá že jí něco bude kupovat až bude velká a že lepší je ji mít ráda než jí něco kupovat.Mrzí mě to moc má mamka také nemá moc peněz a malá má od ní všechno.S tím souvisí i to že má kočku nemeje si ruce když jde k holčičce a když jí na to upozorníme tak nám řekne já měla dětí a neumyje se☹ pořád říká jak bude chtít s malou ven ale já jí nevěřím☹ je schopná nechat dítě na ulici a jít si dát panáka s kamarádkou do hospody.Možná je chyba ve mě co myslíte ?

lv
22. dub 2013

ahoj, je to babička dítěte, tak má právo ho vídat. Ovšem za jasně stanovených pravidel /promluvit si sní, že na tom mytí rukou po kočce trváš../..ale zase mě zarazilo, že "říká, že bude chtít s malou ven", to už mohla ne? Vozit, hlídat, pomoci ti jinak, než finančně, když tedy nechce malé nic koupit..jojo, tchýně si člověk nevybírá.

camelinka
22. dub 2013

@key25 tak ja vidim nejvetsi problem v tom nemyti rukou, jako nejsu zadna savomatka, mame dva psy,ale kocky fakt nesnasim a uz vubec ne kolem tak malyho prcka 😝 . Na druhou stranu bych byla rada, ze si mrnouse ma kdo vzit na chvilku, my mame vsechny daleko,ale tohle bych neprekousla a dokud by nezacala dodrzovat moje pravidla, tak bych ji dite proste nedala bez myho dozoru, sice bych byla za svini,ale v klidu, ze mi ho nevrati s toxoplazmozou 😅

evcounek
22. dub 2013

no to je situace. co jít na procházku s ní a uvidíš jak se bude chovat. Tvému manželovi nevadí, když si jeho mamina nemyje ruce a jde k malé? asi bych to řešila přes něj. Ať mamince řekne co se Vám nelíbí a uvidíš jak se tchýně zachová.
Já mám spíš opačný problém, Panímáma by zase nejradši koupila všechno (i to nepotřebné). To že má Luky dvoje kalhoty nevadí užije i další dvoje. Já mám vybaveného Lukyho (budou mu 3) tak do 5let. (sestra švagra má skoro 6-ti letého prcka tak statečně dědíme) a panímáma nakupuje a nakupuje (škoda, že beze mne, já bych si vybrala něco jiného). Když jsem jí to řekla, tak byla naštvaná, že už mu jic nekoupí. dlouho to ale nevydržela a za týden přinesla nákrčník 😀 (ten se ale hodil)

key25
autor
22. dub 2013

Děkuju moc za podporu 🙂 už jsem si začínala myslet že nejsem normální já. Holky nejde mi o peníze ale o princip nikdy jsem neslyšela že by babička nekoupila něco vnoučeti. minule jsem jí řekla že pokud někoho mám ráda tak mu něco koupit chci ani to sní nehlo:-/ samozřejmě malou vídá bydlíme v jednom domě a vidět jí může kdy chce to jsem jí řekla.

janinafox
22. dub 2013

@key25 Ahoj, nemyslím si že by byla chyba v tobě, je to tvoje mimčo, tvůj život. Ale popořádku - to aby maličké něco koupila se nedá vynutit, vím jak to myslíš že mohla prostě aspoň drobnost, pozornost nebo tak, někdo je holt takový, že si neuvědomí že by to potěšilo tebe.
Další věc to mytí rukou - tak to bych být tebou trvala na svém. Nejsem zrovna nějaká cíťa co se týče mazlíčků, sama mám dva psy, ale ruce si teda myju od zvířat pořád, to je přeci normální, ne? I když člověk přijde z venku a tak. Takže to bych tchýni klidně na plnou hubu (pardon za výraz) řekla že si přeješ aby si umyla ruce než půjde k maličké. Rozumný člověk to pochopí. A s tím jejím argumentem že ona měla dětí, tak bych jí řekla že tohle je ale tvoje mimčo a tvoje pravidla.
No a poslední věc - pokud je schopná nechat kočárek bez dozoru, tak ode mně by teda nedostala na vožení ani sekačku na trávu.... 😀 Ne jako pokud jí nevěříš, tak aby ses stresovala celou dobu co budou venku, to nemá cenu, ne? Když ti jde někdo vozit, máš si odpočinout, být v klidu a s vědomím že je mimčo v nejlepších rukou, ne?

key25
autor
22. dub 2013

evcounek : právě že mu to vadí a každou návštěvu jí to říká a ona to bere jako napadání ☹ tak to stim oblečením máte dobrý 🙂 já toho mám fakt málo a většinou kupuju od maminek.Nevím jak to řešit ☹ ale kočka smradlavá chodí ven tak může něco přitáhnout.Nejhorší je že ta kočka je unás pořád za dveřmi malá má od ní chlupy i na flašce a to tu kočku knám nepouštíme myslím že to má babička na oblečení a pak to padá na malou.

key25
autor
22. dub 2013

janinafox : naprosto ve všem souhlasím 🙂 největší problém je že ted v sobotu se vdávám a já se bojim o malou moje máma je pravý opak zas až moc všechno přehání a je schopna malé dát celou krabici sunaru 😖 všechno řeší jídlem a neumí malou ani přebalit holky já se zblááázním

evcounek
22. dub 2013

hmmmmmmmmmm tak holt dát babče plínu nebo prostěradlo na oblečení. A co takhle přitalčit. Pokud si nepujde umýt ruce tak malou nebude chovat.... je to přeci vaše mimi a né její. Já s panímámou válčím když Lukyho ostříhám. 😠 😠 jelikož tvrdí, že ostříhaný vypadá jak miminko (máme blonďaté vlásky a trochu kouty) tak stříhám na prst a Manža jako malý měl vlásky mnohem delší a mě se to nelíbí. nejhorší je že remcá jen když jsme spolu sami 😖

janinafox
22. dub 2013

@key25 to ji má hlídat tchýně a nechceš si vzít maličkou s sebou, že by ti ji hlídala třeba tvoje mamka, že bys ji měla trochu na očích?
nezblázni se, takovou radost nikomu (tchýni třeba) neudělej. Dej si kafíčko, něco dobrýho... 😉 to se mi to radí viď...

@evcounek s tím stříháním jsi mě pobavila, když jsem před skoro deseti lety začínala chodit s manželem stříhala ho strojkem pořád mami, ale nechávala mu ofinu a on jí stokrát říkal že ji nechce, a nic... tak jsem vzala strojek do ruky já, a ještě jsem mu nechala pruh uprostřed hlavy (jen na víkend, do práce jsme to samozřejmě ostříhali celý) no a tchýně vylítla na balkon a nevěděla už co na chudáka manžu ječet, tak začala vyhrožovat že mu nebude prát a tak... no my jsme z toho měli srandu, ale ona se mohla zbláznit 😀 😀 podotýkám že mně tenkrát bylo nějakých 15 - 16, manžovi je o 5 víc :D

key25
autor
22. dub 2013

evcounek Tak je to vždycky tchýně taky remcá když jsme sami 😀 ale já jí musím slušně usadit nechci mít zle se skoromanžou

key25
autor
22. dub 2013

janinafox : no dám jí mamce a budou mi na očích jinač jsme zrušily i svatební noc bojíme se oba o malou tak jsme si řekli že si uděláme svatební noc s malou 🙂 příjde mi že skoromanža se o malou bojí víc než já protože když se nám malém malá udusila ve spánku on byl ten kterej jí křísil ☹

evcounek
22. dub 2013

@janinafox nojo tchýně to jsou kapitoly sami pro sebe když je to s nimi těžký tak z jejich pohledu je to těžký s námi 😉
já mám s tchýní krásný vstah i když obě dost často remcáme na tu druhou tak se máme rádi a ráda má i Lukyho a i prcka na cestě. teď když je jaro(no spíš léto a zima) tak zase máme boj jak ho obléknout. protože 20°C pod mrakem když nefouká vítr je přece na punčocháče, kalhoty tričko s dlouhým rukávem, mikynu, teplou bundu, bavlněnou čepici a kozačky 😠 (jo přiznávám trochu přeháním), ale já oblékám Lukyho jako sebe a stačí to. Tak jsem ho oblékala i jako malé mimi a to byla remcačka 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

janinafox
22. dub 2013

@key25 určitě si to užijete i tak uvidíš...
jej, to je nepříjemná zkušenost ☹ , to je mi líto, hlavně že to dobře dopadlo... to chápu že je ten strach o maličkou teď větší... 😕

petrusew
22. dub 2013

Moje tchýně zase neustále prudí s tím, že si malou venzme na prázdniny....no jako ani omylem! To neexistuje. Je jí 14m a nehodlám jí dát tchýni ani na den. Jako půjčí si ji jednou za týden na cca ani ne hodinu a je unavená a zničená, už vidím, jak ji neustále hlídá a sleduje celý den, nedej bože to ostatní...když pominu, že zásadně nedodržuje to, co já řeknu, malé dává kořeněné (naštěstí je to frňáček a nechce to) jahody (o kterých jsem řekla, že nesmí a zkusíme až po té, co budou domácí) jí koupila a než jsem přišla od zubaře tak už je malé narvala...no neosypala se mi? Jo a rádoby čokoládový medvěd k velikonocům byla fakt perlička, na to jsem jí řekla, ať ho ani neotevírá, že ho malá jíst nebude. Teď jsme se vrátili z nemocnice, nechtěla zase otravovat, slušně jsem jí požádala, aby to nechala na další týden...od té doby mi nezavolala, volá manželovi, takže se mnou nemluví, no nic, aspoň od ní budu mít nějaký čas pokoj.

camelinka
22. dub 2013

@petrusew vidim, ze prazdninovy pobyt hrozil i u vas 😅

petrusew
22. dub 2013

@camelinka to absolutně neexistuje! Naštěstí v tomhle stojí za mnou i muž. Ono je to celé složitější, ale o malou se nedokázala postarat nikdy, ani když byla miminečko (jen se k ní přiblížila a malá řvala, neustále ji chtěla nosit i když malá plakala a nedokázala ji utišit) a jak je vidět, tak jí prostě věřit nemůžu 😠

evcounek
22. dub 2013

@key25 Tak to je mi líto, že máte takovou zkušenost, ale i svaební noc s malou může být krásná. naše svatební noc nic moc. manža opilý (každý ho zva na paňáka) a já skoro střízlivá (alkoho mi nedělá doobře a po jdenom pivu jdu pod stůl) takže jsme měli svatební ráno to jsme si opravdu užili 😀 😀 😀
pokud budeš mít malou na očích tak to bude v poho a můžeš maminu trochu usměrňovat. Dáš jí přesní instrukce a pak jen kotrola jak je dodržuje.
moje panímáma, když jsem jeli na oslavu narozenin k manžovi do práce (spali jsme tam) tak jsem jí 10x říkala, jak má Lukyho krmit a jak dělat mlíčko .... nakonec to dopadlo tak že přišel děda a znovu jsem to říkala, pře ním a pak si to napsala, protože když jsem se jí ptala jak udělá mlíčko tak nevěděla 😠 a to je na krabici napsaný postup i koncentrace 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a to netrpí žádnou sklerozou ani jinou podobnou nemocí

camelinka
22. dub 2013

@petrusew ono u nas to neni zas takovy drama, tchani malou zboznuji, ona je taky, a ja muzu rict, ze sem na ne mela fakt stesti,ale spis mi jde o takovy to ultrarozmazlovani,neustaly noseni i venku, krmeni vsim moznym atd, kvuli kterymu se pokazde chytneme a ja se z ni pak doma muzu odstrelit 😀 .
Vim, ze by se o ni postarali,ale jeste je to pro me brzo. Az bude umet poradne mluvit a rekne, co tam jedla a co delali, tak nemam problem,ale do ty doby ne e 😅

key25
autor
22. dub 2013

evcounek : no tchýně to samé dokonce malé přidala jednu odměrku navíc 😒 že prý děti lépe spí no málem mě kleplo.To samé dneska odstříkávám mléko pro malou protože ho mám málo příjde tchýně a povídá jééé to jsi hodně odstřííkala nějaká 50ml a nevyleje mi to ?😀 málem mě šlehlo a zase prudila s procházkou říkala to asi třikrát tak jsem jí narovinu řekla at se nezlobí ale že malou chci mít na očích a ona mi pověděla jak bych se projela jen tady kousem 😀ani malé nedrží hlavičk a pořád jí upozornuji a jak jste poradily povídám jí prosím umyjte si ruce nechci aby malá něco chytla od kočky a ona mi řekla já si je už umyla :-/ a kolik je malému?

olusenka
22. dub 2013

@camelinka jako u nás, akorát že syn je ještě menší (1rok a 3měs), minulý týden ho chtěli ven (kočárem občas jezdí, hlavně tchán hlídá, ale doma), teď je teplo, tak chtějí ven, bylo to okanžitě poté, co jsme se z venčí vrátili. Jenže je mi jasné, že by ho furt měli na ruce (což mají i doma), boty naštěstí ještě nemá, ale manžel mu je chce už koupit, takže ho budou tahat za ruce, aby už konečně chodil apod. Až bude druhé mimčo, a budou si ho půjčovat i sami na déle, už se děsím, co mu budou strkat k jídlu apod. Mají ho rádi, on je taky, víc než moje rodiče, ty tolik nevidí totiž, ale oni jsou prostě stará škola. To je ten problém.

fiallinka
22. dub 2013

Píšeš to jen nesouvisle, víme málo o ní i o tobě. Každopádně - pravidla si musíš nastavit ty a ona by je měla respektovat (viz kočka apod.), na tom trvej. Pak jsou ale věci, se kterýma nehneš (to, co dítěti koupí a co ne) a i když tě to štve, tak to s ní asi nevyřešíš, pokud je taková... asi by mne to štvalo, na druou stranu by se mi ani nelíbilo, kdy mne má mamka zahrnovala přemírou věcí pro děti, které nepotřebují a které si navíc radši vyberu sama.

Na jednu věc ale nezapomeň - ať je ženská jakákoliv, je to babička tvých dětí a vídat se s ní budete, a časem budeš ráda, že občas povozí, pohlídá... zkus se nehádat, nastavit pravidla od začátku, trvat si na svém, ale zároveň jí dej šanci, přece jen jsou věci, které ať ti vají jak chtějí, dítěti neublíží.

evcounek
23. dub 2013

@petrusew tak to u nás nehrozí teda zatím, ale už má ty tendence, že ho vezmou k moři a já si prý budu odpočívat doma. To zrovna. Když jsem byla malá tak jsem byly s našima v Bulharsku a tam byla babi a děda s holčinou a ty jeli domů bez ní, protože se jim tam utopila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ když by jsme jeli všichni tak mi to asi vadit nebude ale celý týden Lukynu nevidět tak se zblázním. V pátek jsem letěli do Říma a v neděli se vraceli (naše letošní dovolená) a 3dny (no dobře jeden celý den) nevidět Lukyho bylo pro mě peklo. strašně se mi stýskalo.

Nám teď vyvtal jiný problém. Tchýně s tchánem chtějí koupit Lukymu k narozeninám (5.5.) šlapací autíčko/trakůrek. Já říkám, že je to zbytečný a oni si nejdají říct, že mu nechceme nic dopřát a kdesi cosi. Že manža jako malý měl motokáru a jak si s tím vyhrál. No já vím jsou to jejich peníze, ale tohle je zbytečnost nad zbytečnosti. Argumenty, že by jsme potřebovali něco jiného (knížku, dřevěné koleje, výhybky, nádrazí...) nezabírá. holt budeme mít nepotřebnou věc. nehledě na to, že k vánocům od nich dostal odrážedlo (firs bike) a k letošním jsem mu chtěla koupit malé kolečko, protože už mu tu na odrážedle krásně jede a u našich má tříkolku (po mě a sestře) a na té jezdí jak drak.

evcounek
23. dub 2013

@key25 našemu rarachovi už budou 3 roky. je starý mazák. 😀 a začíná se pomalu těšit na sourozence. V listopadu máme termín a zatím se statečně hlásí jak bude pomáhat, jak bude hlídat, vozit kočárek, podávat plínky a ubrousky, utírat mimi zadeček .... 😀 tak jsem zvědavá co nakonec bude dělat 😀

s tím mlíčkem pozor je ještě malinká aby jí tvoje mamina dávala odměrku navíc. já to taky dělám, ale vždy když už jsme měli třeba 7 měsíců a měli jsme zásobu sunaru (ten do 6.m) a budil se v noci víc a když jsem najeli na ten silnější tak zpátky ke správnému dávkování

monikabie
23. dub 2013

@evcounek Mám pocit že v přítomnosti maminky se bude chovat trošku jinak než kdyby šla sama🙂

evcounek
23. dub 2013

@monikabie to určitě, ale kontrola je kontrola, já na první procházku s babičkami taky šla. Ikdyž u nás to bylo jiný. všechny se mohly přetrhnout a málem si dezinfikovali ruce i oblečení nehledě na roušky (to jsem vše zakázala a nařídila jen běžnou hygienu). u nás byl problém jen s oblékáním a panímámou. ☹ Když jsem odjízděli z domova (bydlíme v rodinném domku s nimi) tak jsem dávala vždy o jednu vrstvu víc (i do hluboké korby připomínám, že LUky je květnový) a za rohem jsem slíkala, protože byl červený jak rak 😝

lrg
23. dub 2013

Já bych zatím tchýni taky kočár nepůjčila (6 týdnů), je teda pravý opak té tvé, ale prostě mi neděla dobře to vědomí, že je moje malá odkázána na někoho jiného než jsem já, manžel, nebo moje mamka. A navíc extra velké sympatie k ní nechovám, takže je to docela boj, protože manžel je často v práci a já se s ní sama vídat nechci, z čehož plyne, že pak brečí manželovi co mi udělala a já musím vysvětlovat, co mám proti jeho máti, když je tááááák hodná...... Je hodná, ale je to taková ta falešná vlídnost. Jsem o 25 let mladší a ona od první chvíle co jsem manžela poznala mi tzv "podkuřuje". Maže mi med kolem pusy, neustále vyznává lásku, lichotí mi. Nemám takovéhle chování ráda, navíc vím, že to není upřímné, ale počítala, že se z nás stanou kamarádky a bude u nás moc být pečená vařená. Nestalo se tak a jsou z toho velmi časté rozbroje, protože manžel nechápe, jak můžu být taková, když mě mamka tak strašně ráda. źe je falešná jak pětník mu říct nemůžu, nechci ho ranit a stejně by to neuznal. Takže jsem za arcimrchu na celém sídlišti, protože tchýně o každém s prominutím prdu vykládá každé bábě, kterou na ulici potká.

key25
autor
23. dub 2013

lrg: tak to je nejhorší když je falešná jak kočka ☹ má tchýně je to samý všechno vykládá celé vesnici snad i to co má malá na sobě a to že mám málo mléka už ví taky :-/ pro mě to byla hrůza ty začátky furt jsem si myslela jak jsem špatná máma když nemám dostatek mléka a ona to všude troubí :-/ a pak příjde její bratr tudíž mužovo strýc a chce malé vypít mé mléko chápete to ?😀 už si připadám jak na šaškárně fakt.Naštěstí mám podporu muže a ten sdílí mé názory, a když matce řekl že jsem pro něj na prvním místě s malou tak bylo zle a všem tvrdila jak je špatný syn:-/a ted nám nechce jít ani na svatbu no prostě hrůza

haniplanetka
28. čer 2013

@key25 hele, to je asi dobře, že vám nechce na svatbu, aspoň ji budete mít v pohodě, ne?! 🙂 Ještě že máš partnera, který tě podpoří, jinak by to bylo na cvokhaus, jak to tak čtu.

rendamat
2. črc 2013

Holky já jsem taky vytočená,tchýně mi má hlídat prcka(3 měsíce) a už se chlubí,jak mu dá jíst bramb.kaši nebo polévku,že takhle dávala i svým dětem a jsou zdraví.Není zastáncem UM,prý že to je samá umělotina a proto mají děti alergie,klidně by mu dala i normální mléko.Co mám dělat?Když se sní chytnu,budu na to sama,jelikož přítel je vždycky proti mě.Co je špatné na tom,že nechci ještě dávat prckovi normální jídla?

petrusew
2. črc 2013

@rendamat no tak na to bych jí řekla, že teda bohužel, hlídat prostě nebude, dokud nebude respektovat tak, jak to máš ty. Nehledě na to, že toto je naprostý nesmysl (myslím to jídlo).