Nedokážem žiť vo svojom manželstve. Čo mám urobiť?

paganson
10. říj 2009

Dobrý deň. Pozdravujem všetkých účastníkov fóra, dlho som hľadal na nete, keďže naživo s odborníkom som zatiaľ nemal silu tieto veci riešiť. Mám problémy v manželstve, ktoré trvá ešte len 1,5 roka, s manželkou sme mali krízy aj kým sme spolu chodili, no neviem, stále som veril, že manželstvo a dieťa všetko zmení, že je ešte len mladá a má horúcu hlavu, máme spolu 15 mesačnú dcérku, ktorú obaja ľúbime. Moja žena je tá najlepšia a najpozornejšia matka na svete, to môžem zodpovedne povedať, že aj keď má toho niekedy už plné zuby, lebo určite to nieje ľahké starať sa o dieťa, je absolutne v tejto sfére zodpovedná a starostlivá. Nemôžem povedať, že k sebe už nič necítime. Ale môj problém je v tom, že extrémy v našom vzťahu sa stále opakujú. Bývame zatiaľ provizórne v jednoizbovom byte, ja pracujem, manželka je s maličkou na materskej a možno aj to nepridáva na spokojnosti, no ja nevládzem znášať extrémy a urážky z jej strany. Niekedy to vo mne vrie, dvíha sa mi tlak a som nešťastný. Manželka je stále tvrdohlavejšia a správa sa ku mne ako k špine. Asi som urobil chybu, že som bol v rámci dobrých vzťahov a zaľúbenosti ústupčivý a pri urážkach a veciach, ktoré si dvaja ľúbiaci sa ľudia nehovoria som vždy ustupoval keď sa pritúlila alebo plakala, že ju to mrzí, povedal som jej nech nabrúsený jazyk nepoužíva ako nerozvážna pubertiačka, ale vždy si premyslí aké dôsledky môže mať to čo povie, lenže vždy aj po sľuboch to bola opäť tá istá pesnička, niekedy aj za pár dní. Myslím, že manželstvo je o pravidlách, a tie sa musia dodržovať, inak ani láska nepomôže. Najhoršie je to s rodinou, manželka má rodičov v zahraničí, a moja rodina býva pár kilometrov, keď sem často chodili a zaujímali sa veľa krát ich v neprítomnosti urážala, ba až nadávala, len preto, že sem stále lezú, a jej rodičia sú ďaleko, že to nieje fér, pritom ona chcela ísť ku mne preč zo starého mesta, a zrazu je to problém, potom keď naši ustúpili a prestali k nám chodievať respektíve chodili len zriedka, tak sa to otočilo, zrazu ich nemala rada, lebo je vraj doma sama, nikto k nej nepríde, nikto jej nepomôže s malou....nevládzem to riešiť, a niekedy mám na mále keď sa mi vysmieva do očí, dvakrát som mal na mále aby som neurobil to čo najviac odcudzujem a neudrel ju, zbalil som si veci a odišiel domov, hneď ma začala osočovať, že som hrdina čo vie iba odísť k rodičom a vydierať ma že som sa vykašľal na rodinu, potom plakať a volať ma nazad, že sa zmení, že si stanovíme pravidlá.....no teraz je to opäť o tom istom, niesom ideálny, niesom bohatý, možno som niekedy lenivý, a uzavretý, ale urážky na mňa a moju rodinu a ešte vtedy keď sa hádame my a nesúvisia s tým naši, veď to je extrém, je to moja krv, vždy keď prišli jej rodičia, snažil som sa robiť maximum, venovať sa im, byť pozorný, a ona to nedokáže pri mojich....a navyše sa vysmieva ako pri mne všetko pokazila, že sa mohla mať inak, a byť niekde inde nebyť mňa, a po tomto výsmechu si myslí, že stačí večer prísť do postele, pritúliť sa a hrať neviniatko, so slovíčkom prepáč a žiadnou dlhodobou zmenou?....Už pomaly ale isto psychicky upadám a nedokážem žiť v manželstve bez úcty a tolerancie, hoc by v ňom aj bola láska......preto vám chcem veľmi poprosiť o akúkoľvek radu a názory, lebo už vážne uvažujem o rozvode......ďakujem

ivasiska
22. bře 2010

Ahojte,

chcela by som sa spytat:
vo stvrtok mam rozvodove konanie - prve - sme bezdetne manzelstvo.
Nebyvame spolu 2 mesiace.
Myslíte, že nás rozvedú aj v prípade, ak by sa odporca na sud nedostavil?
Ako je to v takomto prípade?

poslite mi, prosim, spravu, aby som nemusela odpoved dlho hladat 🙂

I.

filipal
22. bře 2010

Ivasiska, ked sa tvoj m nedostavi, asi vas hned nerozvedu.... na prvom pojednavani zvyknu rozviest, ked s tym suhlasia obaja.
a mas take podozrenie, ze by sa nedostavil? ak sa riadne ospravedlni, bude pojednavanie odrocene....
ak nie, prebehne bez neho, ale bude urceny novy termin....

kveta
22. bře 2010

Ivasiska, intímne by ste spolu nemali žiť aspoň pol roka pred rozvodom, inak sa manželstvo nepovažuje za trvalo rozvrátené, takže sa prípadne s manželom dohodnite na tom, že na súde budete tvrdiť, že spolu už dávno citovo ani sexuálne nežijete... Dva mesiace podľa našich súdov sú primálo...

filipal
22. bře 2010

kocky, nas sa na intimne spoluzitie nikto nepytal... dolezite je, ci suhlasia s rozvodom obaja partneri.
pokial ano a nemate ziadne deti, nezvyknu robit problemy...

lussy211
9. lis 2011

@paganson Ahoj, čítala som teraz tie príspevky ale vzhľadom na to že sú už tak trochu po expirácii sa chcem opýtať, ako Ti to dopadlo?🙂

aduskatt
9. lis 2011

tak ja neviem, nas sa nikto nic nepytal, maly mal vtedy 8 mesiacov a sudkyna povedala, ze by nas rozviedla hned na supu, lebo nechce zbytocne predlzovat vztah o ktory partneri nestoja, aby sme tam znova za pol roka nemuseli behat.asi to zavisi od sudcu...( my sme si to nakoniec rozmysleli)

jankapavol
23. led 2013

@paganson já si myslím, že manželka má dost vážný psychický/osobní problém. myslím si, že tím, že se někomu vysmívá do očí, uráží, tak jen dává najevo svou slabost.vyrovnaný člověk nikoho urážet nepotřebuje,naopak.když se cítím dobře, tak chci, aby i okolí se cítilo dobře, především ti nejbližší. I kdyby měla jakykoliv problém s vámi, tak takovymto zpusobem- urážkami- se to přece neřeší, dosáhne jedině opaku. Chybí ji láska? Jistota? Určitě to takhle dál nejde a mělo by se to řešit. Ale musí chtít i ona.

jankapavol
23. led 2013

jáááj, no až teď čtu, že jsem trochu pozadu 😀 Tak snad už se to nějak pohlo k lepšímu

paganson
autor
23. led 2013

@jankapavol
@jankapavol

Ahoj, dakujem za tvoj nazor, aj vsetkych...stali.sa dalsie veci, nic nepomohlo.a ochladlo to u mna uplne...uz skoro.rok spolu nebyvame a sme v rozvodovon konani...iniciativa aj odchod z mojej strany...

jankapavol
23. led 2013

@paganson no tak to mě mrzí. snad se už cítíte líp

januska191
26. led 2013

@paganson to ma mrzi, hlavne kvoli dcerke, ze ste v rozvodovom konani....
Ked som citala prvy prispevok, myslela som, ze to pise moj muz... Presne taketo stavy som mavala aj ja... Bohuzial. Nadavky, urazky na neho aj na jeho rodinu. Nechapem, ako to mohol vydrzat, ale vydrzal.
Po porode sa zene zmeni komplet cely zivot a ja som na tie negativne veci nebola pripravena. Zila som slobodny, krasny zivot, nikto ma v nicom neobmedzoval, uzivala som si a zrazu je tu malicke stvorenie, ktore ta potrebuje 24 hodin denne. Ziadna dovolenky, ziadny volny den, prebdene noci. A z toho som bola nervozna, nevyspata a za vsetko mohol samozrejme on. Ked som sa "vyvrieskala" prislo mi to luto, ale tie slova sa uz nedaju vratit spat. O rozchode ja som vtedy uvazovala velmi casto. Zlom nastal, ked som zacala znova pracovat, citila som sa znova ako clovek, nie len pracka a kucharka...
Teraz som mu nesmierne vdacna za vsetko, velmi si ho vazim a lubim ako nikdy predtym. Velmi mi pomaha ako sa da. Nikdy mu nezabudnem co pre nasu rodinu urobil. Taketo vystupy sa uz u nas neopakuju, obcas by som na rodinu trosku ponadavala, ale kusnem si do jazyka... 🙂
Teraz by som ti poradila aby si to vydrzal, ale uz je asi neskoro..... Prajem pekny zivot 🙂

fidka79
26. led 2013

@januska191 a napodobne...mam skveleho MM az sa dakedy cudujem ze ma uz daaavni niekam neposlal...vydrzal somnou tie moje stavy a ani teraz nie som 100perc a sice jeho podarena rodinka ma riadne stve ale uz sa snazim drzat jazyk za zubami,ved mam skveleho MM naco si to kazit...milujem ho najviac na svete bodaj by takych viac bolo 😅

januska191
26. led 2013

@fidka79 presne si to vystihla...

paganson
autor
28. led 2013

V prvom rade dakujem pekne za vsetky nazory. Ono temu som zakladal pred rokmi, ked som este dufal vo vela veci a keby mi neprisiel mail o novom prispevku a mna zvedavost nedotiahla asi by som na to aj zabudol. Teraz uz je situacia ina, stalo sa vela, privela veci, ktore ma prinutili sa tak rozhodnut (z jej pohladu mozno tiez, viem, ze za rozpad vztahu mozu dvaja), vela veci sa uz nevrati spat a vela veci vnima aj dieta ako vyrasta, a bol to zly obraz, a vela veci ss da drzat v sebe ako aj ja roky ale niekedy uz ide o vlastnu hrdost a dostojnost (to zas pochopi len ten co je chlap, ake je to pre neho dolezite), teraz uz sa zaujimam len o to ako byt s malou kolko sa len da, a byt otec...ostatne je minulost....prajem vsetkym prijemny a stastny zivot, a nech vam to vyjde, rodina je skvela vec...

eloisse
28. led 2013

@paganson To je zaujimave, vzdy si rada precitam po rokoch ako to dopadlo. Takze rozvod, starostlivost o dieta tak casto ako sa da a konecne spokojny zivot. Poviem ti pravdu ze po precitani tvojho prveho prispevku som rada ze to tak dopadlo a ty si nasiel radost zo zivota. Nie je dobre sa snazit udrzat manzelstvo za kazdu cenu. Good luck.

paganson
autor
30. led 2013

Dakujem pekne...radost zo zivota je este skoro hovorit, ta azda pride casom...ale konecne dostojnost, rovnovahu a trochu muzskej hrdosti...

machovalucka
30. led 2013

@paganson uff všetko akoby som čítala o sebe,len u nás je to opačne ☹

risadomi
8. únor 2013

@dukie mockrát děkuji , za komentář, který sice nepatří mě, ale naprosto mě vystihuje. Sama jsem nedokázala popsat co cítím, ale vy jste na to kápla. Díky Vám jsem schopná začat řešit svou situaci doma. VELKÉ DÍKY

sisavero
15. črc 2015

Ahoj neviem ako zacat moje manzelstvo je v koncoch moj manzel sa po svadbe velmi zmenil bhuzial k horsiemu neustale na uraza nadava mi ze som neschopna dokonca ma dnes vyhodil aj z domu Takstrasne by som sa chcela od neho odist ale nemozem vyhraza sa mi ze uz nikdy neuvidim nasho syna ze sa o to postara aby ho sud zveril jemu.Dokonca mi povedal ze znici mna aj celu moju rodinu som uz zufala neviem co mam robit