Nedokážem žiť vo svojom manželstve. Čo mám urobiť?

paganson
10. říj 2009

Dobrý deň. Pozdravujem všetkých účastníkov fóra, dlho som hľadal na nete, keďže naživo s odborníkom som zatiaľ nemal silu tieto veci riešiť. Mám problémy v manželstve, ktoré trvá ešte len 1,5 roka, s manželkou sme mali krízy aj kým sme spolu chodili, no neviem, stále som veril, že manželstvo a dieťa všetko zmení, že je ešte len mladá a má horúcu hlavu, máme spolu 15 mesačnú dcérku, ktorú obaja ľúbime. Moja žena je tá najlepšia a najpozornejšia matka na svete, to môžem zodpovedne povedať, že aj keď má toho niekedy už plné zuby, lebo určite to nieje ľahké starať sa o dieťa, je absolutne v tejto sfére zodpovedná a starostlivá. Nemôžem povedať, že k sebe už nič necítime. Ale môj problém je v tom, že extrémy v našom vzťahu sa stále opakujú. Bývame zatiaľ provizórne v jednoizbovom byte, ja pracujem, manželka je s maličkou na materskej a možno aj to nepridáva na spokojnosti, no ja nevládzem znášať extrémy a urážky z jej strany. Niekedy to vo mne vrie, dvíha sa mi tlak a som nešťastný. Manželka je stále tvrdohlavejšia a správa sa ku mne ako k špine. Asi som urobil chybu, že som bol v rámci dobrých vzťahov a zaľúbenosti ústupčivý a pri urážkach a veciach, ktoré si dvaja ľúbiaci sa ľudia nehovoria som vždy ustupoval keď sa pritúlila alebo plakala, že ju to mrzí, povedal som jej nech nabrúsený jazyk nepoužíva ako nerozvážna pubertiačka, ale vždy si premyslí aké dôsledky môže mať to čo povie, lenže vždy aj po sľuboch to bola opäť tá istá pesnička, niekedy aj za pár dní. Myslím, že manželstvo je o pravidlách, a tie sa musia dodržovať, inak ani láska nepomôže. Najhoršie je to s rodinou, manželka má rodičov v zahraničí, a moja rodina býva pár kilometrov, keď sem často chodili a zaujímali sa veľa krát ich v neprítomnosti urážala, ba až nadávala, len preto, že sem stále lezú, a jej rodičia sú ďaleko, že to nieje fér, pritom ona chcela ísť ku mne preč zo starého mesta, a zrazu je to problém, potom keď naši ustúpili a prestali k nám chodievať respektíve chodili len zriedka, tak sa to otočilo, zrazu ich nemala rada, lebo je vraj doma sama, nikto k nej nepríde, nikto jej nepomôže s malou....nevládzem to riešiť, a niekedy mám na mále keď sa mi vysmieva do očí, dvakrát som mal na mále aby som neurobil to čo najviac odcudzujem a neudrel ju, zbalil som si veci a odišiel domov, hneď ma začala osočovať, že som hrdina čo vie iba odísť k rodičom a vydierať ma že som sa vykašľal na rodinu, potom plakať a volať ma nazad, že sa zmení, že si stanovíme pravidlá.....no teraz je to opäť o tom istom, niesom ideálny, niesom bohatý, možno som niekedy lenivý, a uzavretý, ale urážky na mňa a moju rodinu a ešte vtedy keď sa hádame my a nesúvisia s tým naši, veď to je extrém, je to moja krv, vždy keď prišli jej rodičia, snažil som sa robiť maximum, venovať sa im, byť pozorný, a ona to nedokáže pri mojich....a navyše sa vysmieva ako pri mne všetko pokazila, že sa mohla mať inak, a byť niekde inde nebyť mňa, a po tomto výsmechu si myslí, že stačí večer prísť do postele, pritúliť sa a hrať neviniatko, so slovíčkom prepáč a žiadnou dlhodobou zmenou?....Už pomaly ale isto psychicky upadám a nedokážem žiť v manželstve bez úcty a tolerancie, hoc by v ňom aj bola láska......preto vám chcem veľmi poprosiť o akúkoľvek radu a názory, lebo už vážne uvažujem o rozvode......ďakujem

svoja
12. říj 2009

No a prijde mi, ze pokud teda se jedna opravdu o realne postavy a nedela si tady zase nekdo prdel, tak ze na to, jaky vrely vztah ma manzelka k diteti a vzorne se o nej a o domacnost stara, tak ze to zas az takova san nebude....asi aby tohle clovek zhodnotil, musel by znat stanovisko obou....pokud tedy existuji....

lenka618
12. říj 2009

Ahoj, nečítala som, všetko čo ti písali ostatní, ale toto je môj názor.
Na začiatku vzťahu je veľká zamilovanosť a láska. Ľudia sa proste ľúbia, počas tohto obdobia aj prehliadajú chyby tých druhých, resp. ich veľkoryso odpúšťajú. Lenže... zamilovanosť časom vyprchá. A to z každého vzťahu. Je ale veeeľmi dôležité, čo po tej zamilovanosti ostane. Ak ostane úcta, je všetko v poriadku, pretože partneri sa navzájom vážia a vlastne aj milujú, ale už nie takým bláznivým spôsobom ako na začiatku. Už sa milujú pre to ako sa k sebe správajú, pre to čo napríklad spolu prežili, ako sa zachovali, a pod.
Ale...! Keď úcta vyprchá spolu s láskou, je to veľký prúser vo vzťahu. A to sa stalo u vás. Tvoja manželka si ťa prestala vážiť ako človeka, manžela, oca. Prečo sa to stalo teraz nevyriešime, na to si musíš odpovedať ty sám. Tiež si odpovedz na otázku, či si ešte vážiš TY ju.
Riešenie? Neviem, nie som psychológ, ale myslím, že by si sa mal poradiť v manželskej poradni. Netuším, či sa dá úcta voči človeku obnoviť. Ale práve v poradni by možno vedeli ako vám pomôcť, avšak musíte chcieť obaja.
Inak, pred tebou klobúk dole. Je vidno, že ťa trápi, že si sa dal pár krát vyprovokovať a slovne si na ňu zaútočil, dôležité je, že si to uvedomuješ a chceš niečo s manželstvom robiť. Držím palce.

macka01
12. říj 2009

ak je pravda čo píše,jeho žena je prostoduchá,rozmaznaná fiflena bez slušnej vychovy,tým nemyslím jej rodičov,že by urobili chybu,len si ona z toho dobreho nič nevzala k srdcu.Nezmení sa,kto tomu verí tak nič nezažil.Ja byť mužom nežila by som s takou ženou,čo je vulgárna,nevyrovnaná...To dokedy by som mala ako muž čakať,až dozreje do vzťahu?Do 30,40,45?Niektorí ľudia nedozrejú nikdy,jednoducho nedokážu žiť v páre a robiť kompromisy.Tak to bohužiaľ je.Pár riadkov si prečítal môj muž z jej charakteristiky,jediné čo z neho vyšlo bolo:krava...Ja by som išla svojou cestou a nečakala,kym madam "dozreje".Život nám núka toľko možností.

macka01
12. říj 2009

nechcem krivdiť,ale mne sa zas pangason podobá na pána kopilca čo píše podobné články v susednej téme,ale možno sa mylim 😒

maminuska
12. říj 2009

macka01, v akej susednej téme ? nick Kopilec som nezaregistrovala tu na webových stránkach.

macka01
12. říj 2009

založila ho slniečko a potom tam aj on prispievať začal svojími problemami,vieš čo?najdem to presne aby som sa nepomýlila,ozvem sa

emyly
12. říj 2009

aj ja som toho Kopilca hladala 😀 ... čo písaval?

paganson
autor
13. říj 2009

Ďakujem všetkým prítomným za rady, z oboch uhlov pohľadu, myslím, že si to poriadne premyslím a uvidím čo spravím. Táto téma sa vyvíja k niečomu inému než som pôvodne zamýšľal a preto to nateraz uzavriem....Ešte raz ďakujem...

emilyz
13. říj 2009

holky ja som ucila a citala som slohove prace chlapcov a mnohe z nich boli napisane takym tonom, kt. by clovek od chlapa necakal, takze ja by som to neposudzovala a neodsudzovala, cele toto forum je virtualne, a tak by sa dal posudzovat kazdy pisatel.
takze skor by som sa sustredila na popisany problem...

macka01
14. říj 2009

mala som pocit,paganson si prečítal dosť a nechce aby sa to tu viac rozoberalo,ved dievčatá už prestali písať,ale paganson sa sám rozhodne ako to vyrieši,tak zbytočne písať ďalej

paganson
autor
14. říj 2009

pre diddi a maminuska:

aby som to uviedol na pravu mieru, ano posobim precitlivelo a mozno moc otvorene, kazdopadne v realnom zivote sa tak nespravam, dokonca zrejme vobec, co obcas aj vadi mojej zene, ze som malo citlivy, ale zivot ma tak naucil, asi som urobil chybu, ze ja som prispel do fora preto aby som vedel nazory inych este predtym nez navstivim psychologa, lebo som uz na neho zrely, a asi som urobil chybu ze som paradoxne ako pred psychologom pisal tu, za co sa ospravedlnujem 🙂 Ono ako ste tu pisali anonymita robi vela a aj vysoky, 90 vaziaci chlap sa moze trochu otvorit....vdaka za pochopenie 🙂

macka01
14. říj 2009

neurobil si zle,len ,čo človek, to názor.Myslím,že je dobre si vypočuť nazory iných,aj keď to možno nie je to čo by si chcel počuť,ale na druhej strane,keby sme ťa každá len poľutovali,tak si stale na začiatku a nič nové sa nedozvieš,psycholog ťa bude tiež rozpitvavať zo všetkych stran,aby došiel k jadru problému,len tak zistíš prečo to takto u vás je.A to že sme ťa aj podozrievali,tak sa nediv,ozaj nie je zvykom,aby si chlapi dávali srdiečko na dlaň,tak sme zapochybovali,ale ako píšeš,pod rúškom anonymity je to asi ľahšie sa otvoriť.Tak šťastný koniec

paganson
autor
14. říj 2009

ešte raz ďakujem všetkým a takisto za úprimnosť, koniec a ako to dopadne vyrieši najbližší čas....

emilyz
14. říj 2009

daj pripadne vediet, ako to dopadlo, a ci sa vam podarilo posunut dalej a nieco vyriesit. drzim palce 😉

diddi
14. říj 2009

peganson sorry,ale ked si otvoreny a citlivy na virtualnom fore a to k anonymnym ludom a nie k svojim najblizsim....tak....tak zacni od seba

macka01
14. říj 2009

tiež budem rada ak dáš vedieť ako to dopadlo 😉

paganson
autor
14. říj 2009

Diddi:

Ano otvoreny v zmysle mojho vnutra som len tu, ale citlivy som k celemu okoliu, a na to asi doplacam, ze som vzdy riesil kazdeho druheho a svoje problemy v sebe drzal, az mi to prerastlo cez hlavu, chcel som aby bola spokojna zena, nasi, svokrovci, vsetci, a dokonalost neexistuje, nehovoriac ze som pri tom zabudol na veci, ktore trapia mna. Som citlivy tym ze chcem a snazim sa pomoct, nie tym ze niekomu sa vyplacem do narucia, ale s tou otvorenostou vdaka anonymite mas pravdu...

macka01
14. říj 2009

poučenie do budúcna možno viac riešiť seba ako iných,oni teba teraz neriešia a ostal si na to sám

kristina25
14. říj 2009

ako pise macka, treba mysliet na seba, lebo mozes nakoniec ostat sam.

uhlik09
2. únor 2010

ahojte potreboval by som poradit mam vztah uz nieco vise 6 rokov z toho 3 roky sme aj zobraty a mame 3rocneho syna ale posledne mesiace zacala chodit s kamaratkou von len vecer ma na tom dost velku zasluhu aj pokec vyostrilo to tym ze som ju vyhodil z domu ( ku jej mame) je tomu uz 3 tyzdne a ona sa uz nechce vratit spet a stale mi vyhadzuje na oci ze som ju vyhodil ja ju milujem nadovsetko a aj ona mna ma stale rada a tiez jej to nieje jedno.ked odysla tak 2 tyzdne som sa jej doprosoval ale ona je strasne tvrdohlava a hrda navyse jej mama sa jej vyhraya tym ze ked teraz od nej odyde tak sa tjm uz nesmie vratit ja by som ju uz nikdy nevyhnal pretoze ju nadovsetko milujem a aj maleho.ako ju mam presvedcit aby sa vratila?ja si myslim ze ci nechce bit ta ktora je na koni a moze si so mnou robit co chce nerozumiem tomu rozprava mi napriklad ze ma dobreho kamarata s ktorym bola na chate aj s malym ale ja viem ze tam bola aj jej kamaratka a jeho mama ale ked som je povedal ze aj ja mam dobru kamaratku ktoru ona pozna tak sa okamzite urazila a zacala kricat pomohla by nam nejaka pomoc z vonku myslim manzelska poradna alebo nieco take???

frisbee
2. únor 2010

uhlik,veď toto všetko už ti poradili kočky vedľa v manželskej poradni,čo ešte chceš rozoberať? 😕 😕 😕 😕

vieraj
2. únor 2010

uhlik a skutocne ju nevyhodis, aj ked bude chodit na pokec a do barov po nociach? ...........

centik
2. únor 2010

frisbee mas nieco proti tomu ze to okopcil aj tu? 😀

uhlik09
2. únor 2010

Nie nevyhodil by som ju uz nikdy chodila by do prace a co sa tyka nocnych vijazdou mne nevadia len nie takym spôsobom ako doteraz a to ze som to uz pisal v manzelskej aj tu je len preto lebo to chcem riesit a potrebujem nejake rady a nazor.

ani3012
2. únor 2010

centík
frisbee tým nič zle nemyslela. 😉

centik
2. únor 2010

ani si to nepochopila, sak ja fris poznam len sa smejem 😉

filipal
2. únor 2010

Uhlik, ja som ti este nenapisala svoj nazor, tak ho pisem:

uprimne - myslim si, ze tvoja manzelka ta ma uz dost a chce sa rozviest. ked je zena ochotna sa tlacit v dvojizbovom byte spolu s 5 osobami a uprednostni to pred volnym bytom s manzelom, tak je to jasne.
jednoducho uz s tebou nechce dalej zit. vidim, ze ta to teraz mrzi, ale asi sa s tym uz neda nic robit.
samozrejme manzelsku poradnu mozes vyskusat, asi vas tam aj poslu, ak naozaj tvoja zena poda ziadost o rozvod.
vas vztah je uz ale dost vazne naruseny....usudzujem z toho co pises.
to, ze si s nou bol pocas trojrocneho manzelstva len 3 krat vonku je vysmech! keby ze 3 x za mesiac....
nudila sa vo vasom manzelstve, tak sa snazila rozptylit...mozno si jej opakoval stale to iste dokola, ako tu nam.
vies, kazdy vztah si vyzaduje nejake zdokonalovanie, nejaku dynamiku, inac zakape...

to, ze si ju vyhodil z bytu ona vyuzila, ako vyborny argument svojho odchodu...

samozrejme sa mozem mylit, kedze vychadzam len z toho co si napisal....a mozno si sa ani so vsetkym nepochvalil.

takze este zhrnutie: my ti tu velmi nepomozeme. skus tu poradnu.

centik
2. únor 2010

ja si tiez myslim uhlik ze uz ta nechce.. sorry..

frisbee
2. únor 2010

ja centíka zbijem a bude 😀 😀 😀 😀 😀

uhlik09
4. únor 2010

babi aj tak Vám veľmi pekne Ďakujem 🙂