Nefunkční vztah, líbí se mi někdo jiný

mmaarrkkeettkkaa
14. bře 2014

Zdravím holky. Chtěla bych Vás poprosit o radu, či zkušenost. S partnerem jsme spolu 10 rok, máme dvě malé děti ( 6 a 3 roky ) ji delší dobu nám to neklape, vlastně žijeme spíše vedle sebe než spolu. Bohužel. Máme rozdílný pohled na svět, trávení volného času, sex.....a tak bych toho mohla jmenovat daleko více. vždy jsem to byla já, kdo se to snažil ve vztahu nějak urovnat napravit, prostě jsem to byla já, kdo více miloval, kdo byl ten závislý. Udělal některé věci, které se těžko odpouštějí a zapomínají, kterými, dá se říci se mi až zhnusil, přes které se mi jde opravdu velice těžce přenést, byť se staly relativně dávno ( ovšem jsou i jiné, které se mi příčí ), ale v tomto směru mu prostě nevěřím. Jsou kdy, kdy je to fajn, výlety atp, ale jako bych nesnesla jeho blízkost, doteky..............Nikdy by mě nenapadlo, že vydržím co vydržím a budu to tiše snášet ( o násilí nejde ). Vlastně jsme spolu jen kvůli dětem, myslím, že to tak cítíme oba, jen to nebylo vyřčeno. Před dětmi se nehádáme, neventilujeme svoje problémy a netaháme je do toho. ještě bych podotknula, že jsem nikdy nebyla ve vztahu nevěrná a ani nevím, zda bych to dokázala.....ale teď si připadám jak puberťačka..........ve školce, kam vodím syna, se mi již druhý rok líbí jeden tatínek, který tam vodí své dítě.....a já prostě nevím co dělat....vídáme se téměř denně. Jestli se mu líbím to netuším, nějaké náznaky by snad možná i byly, ale je možné, že si to přikrášluju a je to třeba jen moje tajné přání. Třeba vůbec netuší, třeba ano, nedokážu posoudit. nutno dodat, že je ženatý, tedy myslím - je to vysoce pravděpodobné a má velice pěknou ženu - tedy spíše než pěknou - ženu s obrovským sex apealem.
A teď přemýšlím, zda, abych si nedělala "plané naděje", chodit se synem v jinou dobu, abychom se nepotkávali a tím pádem bych na něj tolik nemyslela a nebo chodit ve stejný čas jak nyní, vídat ho a kochat se tím, že je se na co dívat 😀
Byla by nějaká rada?
děkuji.

andelka
14. bře 2014

Zkusit poradnu. Pokud vztah zlepšit nebude možné, férově se rozejít a neřešit to ani nevěrou, ani okukováním ženatých chlapů a domýšlením. Pokud se rozhodnete dát vztahu upřímně šanci, budete se tomu muset věnovat celí, ne myslet bokem na něco nebo někoho jiného, jinak to krachne. Když to nevyjde, nechat si čas na uzdravení srdce, zklidnění nového života a pak teprve hledat někoho dalšího. Nezávazné schůzky s jinými muži tomu procesu pomáhají, ale nesmí se zajít daleko ani hned padnout do vážného vztahu.
Držím palce.

zamilovanadonej
14. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa Sama vím, že nemá cenu se trápit v nefunkčním vztahu. To, že se ti líbí jiný muž je možná jen signál, že jsi pro nový vztah otevřená, a je na čase pořešit svůj vztah stávající... 😨

antoinet
14. bře 2014

Asi budu staromódní, ale pořídit si 2 děti znamená závazek dělat celý život maximum, aby rodina byla funkční a partneři se měli rádi. Jasně, že to vždy není lehké. Ale to, že se někomu líbí někdo jiný, je argumentem pro změnu možná tak na základce/střední, dospělou ženu by nějaké poblouznění nemělo hned vést k myšlenkám na konec vztahu a tím i konec kompletní rodiny.

andelka
14. bře 2014

@antoinet já myslím že to poblouznění je důsledek a ne příčina. A na závazky jsou vždycky dva. Každopádně se to musí řešit včas, ne když už je vztah vyhořelý, partneři odcizení..pak je v něm nedobře i dětem.

gepe
14. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa muj manzel je takove povahy, pokud by mel po ceste do prace skolku, tak by tam taky denne vodil dite/deti. Podle me to vubec nic neznamena pro jinou zenu, max. to co mi vyzniva Tvem prispevku, ze by si nejaka na nej zacala brousit zuby.
Zenska, ktera se rada nekdy nepokocha pohledem na "peknem mase", podle me neexistuje. I ja se rada nekdy pokocham, kdyz ten kousek stoji za to. Ale nenapadlo by me hned si nejak v hlave cokoliv predstavovat, natoz pri dennim potkavani si domyslet, ze by s nim mohlo neco byt. Kor kdyz vim, ze je zenaty! A to nezavisle na tom, ze mam doma manzela a dite.
Co vlastne ten Tvuj manzel udelal?
ps: pokud mas pocit sexualni frustrace ci nevybiti, chces minimalne milence, najdi si svobodnyho, treba jen na sex. Pokud chces vztah, tak hlavne! zacni si novy vztah, az ukoncis ten stary.

@andelka muze byt dusledkem, muze byt vsak i pricinou. To my nevime.

andelka
14. bře 2014

@gepe jasně, v některých případech i příčinou, ale u zakladatelky mi to tak nepřijde. Tam myslím je hlubší problém v současném vztahu. To že kouká po jiném je špička ledovce, ne základ.

laurital
14. bře 2014

Rozhodne si nemyslim, ze clovek by mel zustavat v nefunkcnim vztahu jen kvuli detem, je ale nutne, aby sis sama sobe uprimne odpovedela, jestli jsou vase neshody neresitelne, nebo je, mozna i vlivem soucasneho okouzleni, resit nechces.
Rozhodne ale zastavam nazor, ze by sis predevsim mela vyresit soucasny vztah a ne se vrhat hned do noveho, navic s clovekem o kterem vis, ze ma rodinne zavazky.

gepe
14. bře 2014

@andelka ono to je subjektivni pohled pouze jedne strany. Samozrejme muze, ale ani nerekla, co manzel/provedl.
Ma si nejdriv svoje problemy vyresit doma, pak teprve resit jine chlapy. Kor me osobne se nelibi, ze si predstavuje chudaka jednoho tatinka, ktereho vidava, jako sveho potencialnino milence, byt pri vedomi, ze ma rodinu.
At si udela poradek doma - jakkoliv (poradna/odlouceni/rozvod) dle jejiho uvazeni a pak teprve operuje s myslenkou na zacatek s nekym jinym.
Neresi hlavne otazku co se stavajicim manzelstvim, ale to, zda nebude za blbku, pokud oslovi a pokusi se o jineho manzela.
To mi fakt prijde mimozni. 🙂

iq_test
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
14. bře 2014

@gepe jj, to si myslím totéž. A ono i kdyby tu vypsala důvody proč se jí třeba manžel zhnusil apod. tak pro půlku z nás to může být jasné a pro půlku nepochopitelné (prostě že někomu by to vadilo hodně, někomu méně, někomu vůbec..) Do vztahu dvou lidí člověk nevidí. Každopádně řešit oslovení tatínka ve školce v téhle situaci je dost předčasné, zvlášť když ví že manželku má.

petrajurinova
14. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa pokud jde jen o to podívat se na hezkého chlapa, klidně choď do školky v takový čas abys ho viděla. Pokud se ale zaobíráš myšlenkou, že bys s ním chtěla začít flirtovat, dej si raději studenou sprchu a jdi si zaběhat. Hledat východisko z nudy a neporozumnění ve vlastním manželství snahou rozbít jinou rodinu je hodně sobecké a stupidní.

laurital
14. bře 2014

Souhlasim, ze to, co je pro nekoho neprekonatelny problem, muze byt pro jineho drobnou a lehce tolerovatelnou libustkou.Resenim ale neni namontovat se do vztahu nekomu jinemu, problemy se maji resit tam, kde vznikly-v rodine.

danfal
15. bře 2014

Já moc netuším, co se tady řeší. Hezkých tatínků jsme měli ve školce spoustu, vždy se usmáli, ale rozhodně to neznamenalo nějaký zájem o jinou maminku. Myslím si, že chudák chlap ani neví, že po něm někdo tolik touží a že se někde na MK řeší možnost jeho nevěry 😅

katchula
15. bře 2014

souhlas s @danfal tatínek by asi koukal 🙂 😀
Zakladatelce bych poradila, pokud si opravdu dělá nějaké naděje, aby chodila do školky jindy a dotyčnému se vyhýbala 😉 Jak píší holky, je třeba začít řešit problémový vztah s manželem a ne si zadělat na případné další problémy...

willow4
15. bře 2014

🙂) jj ten tatínek by asi koukal 🙂 Osobně si myslím, že když je člověk v krizi a neužírá-li se sebelítostí tak je celkem logické, že kouká kolem, nebylo-li by to s jiným lepší... Ale to je chvilková záležitost... pak to chce párkrát si "zadupat" (uzemnit se), potlačit své idealizované sny a zase sníst tu dnešní dávku reality 🙂 Ale jde to někdy těžko, když kolem je takových lákadel 🙂

lucieandrlova
16. bře 2014

Ano, tatínek by asi koukal... a chudák jeho manželka...
Teda děsí mě představa, že bych byla v její kůži. Můj manžel je strašně hodný k lidem a usmívá se na ně, tak mě celkem děsí, že by to nějaká maminka brala jako popud k akci...

willow4
16. bře 2014

Tak on jinak vypadá tatínek, když si jde vyzvednout dítko ze školky a jinak, když se dohaduje, kdo dnes vynese koš a uklidí špinavé ponožky 🙂) ale to v té školce vidět není 🙂

mmaarrkkeettkkaa
autor
17. bře 2014

Tak omlouvám se všem, které můj dotaz natolik rozesmál. Chtěla jsem se vypsat nic víc. Nepsala jsem nic o tom, jak ho chci sbalit a popudu k akci.

mmaarrkkeettkkaa
autor
17. bře 2014

A nebojte, jsem soudná a nikomu rozbíjet rodinu nehodlám.

lenkalenulka
17. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa ahojky , kdyz to ctu skoro jak bych psala ja az na ten zaver( u me v okoli zadny chlap🙂 ) ale chapu te 🤐 , myslim ze proste potrebujes konecne nekoho zase milovat, mit pocit ze se libis a jsi milovana... proto ses az tak zamilovala'' ja preane vim ze kouknout na me nejaky chlap co by se mi libil a citila bych ze tam neco je tak si ho snad i vezmu😉 proste citve stradas a dlouho( ja zatim 6 let) a pokud se nekdo takovy nasel kdo te tak uchvatil je to presne to ze ti chybi ten spravny cit/vztah/chlap/sex... asi bych do zenateho nesla, preci jen je to nefer a je to proste otazka casu kdy se takhle zakouka do jine kdyz bude treba ve vztahu s tebou byva to proste vestinou takhle:-\ moc ti asi neporadim, jen drzim pesti ze se najde nekdo volny a budes zase stastna a budes mit ten nejsilnejsi duvod odejit... drzim pesti!

mmaarrkkeettkkaa
autor
17. bře 2014

@lenkalenulka já vím, že je to důsledek našeho vztahu, protože jak jsem se zmiňovala na začátku, opravdu nejsem podváděcí typ do vztahu jsem vždy dávala maximum. A to, že se mi líbí někdo jiný ( v podstatě neovlivníš, zda-li je ženatý nebo ne ), tak je to jakoby úniková cesta. V manželství se musejí snažit oba, ne, aby zachraňoval pořád jen jeden, protože to síly časem dojdou. A to jestli by si tatínek ze školky, o kterém jsem se zmiňovala, ťukal na čelo a strašně se divil a smál, že se o něm na modrém koníkovi zmiňuju, je mi v podstatě jedno, protože mu to vykládat nebudu, zvolila jsem proto tuto diskuzi, při které to byly bohužel některé holky, které se vyjádřily k tématu, které si nejspíš na to čelo ťukaly, protože jak jsem psala, nikomu rodinu rozbíjet nehodlám, nehodlám ani flirtovat a ani nazývat jeho manželkou chudákem, jak tu někdo psal, protože proč by měla být chudák? Když vůbec nic nedělám? Jen jsem chtěla radu, ne výsměch.

lenkalenulka
17. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa no presne jak pises, ale moc se v tomhle neda radit, ja te naprosto chapu...

willow4
18. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa Ahojky, myslím, že Ti rozumím... taky jsem v nefunkčním vztahu a když vidím někoho, kdo vypadá, že by mohl být fajn, tak mi letí hlavou mraky myšlenek, to neovlivníš.... To je příroda, člověk hledá partnera pro spokojený život. Nicméně nejsem zvíře a tak samozřejmě instinkty potlačím, myšlenky zaženu a jedu dál.. uvařit, vyprat, uklidit....povzechnout si na koníkovi 🙂 Chápu Tvůj povzdech, ale řešení nevidím.

pluba
18. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa Dobrý den, poradil bych Vám nejprve si vyřešit své pocity, zklamání... Není pravda, že jsou věci, které nelze odpustit. Neodpouštíte kvůli druhému, ale kvůli sobě. Klasická poučka říká: Pokud si přehráváte jakoukoliv stresující historku, kdo Vám v ten okamžik ubližuje? Partner, nebo Vy? A kdo to dělá častěji - kolikrát si vytvoříte daný pocit?Zpracovat lze i to, že mám (asi i oprávněně) pocit, že do toho vztahu pořád investujete jen Vy. Na vyřešení vlastních pocitů nepotřebujete partnera ani jeho snahu. Teprve potom si položte otázky: Chci v tomto vztahu pokračovat? Chce můj partner pokračovat? Jsem ochotna pro to něco udělat? Je on ochoten pro to něco udělat (když se dozví - nejlépe ne výčitkami), že "jde do tuhého"?

orchidis
18. bře 2014

@willow4 A baví tě takový život? Nestálo by za to něco změnit...? Neber to, prosím, jako rýpání. Jen otázka. Pro mě je to dost nepochopitelné, vždyť žijeme jen jednou! 🙂
Ale chápu, že je to těžké...sestra odcházela od chlapa roky (mají 4 děti) a je to těžké a ještě bude...

willow4
18. bře 2014

@orchidis 🙂) Nebaví... pořád to řeším... Jednou je líp, jednou hůř... Tchýně říká - nemlátí Tě, nepije, co by za to jiný daly...Tak se snažím vidět to dobré, co tam zbylo (nic není černý nebo bílý)... Navenek jsme fungující milující se rodinka... Právě, žijeme jen jednou... a mám právo ničit dětem domov? Vlastně všechno? jsme na sobě totálně závislí (finance, práce, bydlení, děti)... ani jeden bez toho druhého "nepřežije"...

orchidis
18. bře 2014

@willow4 Chápu... a co je u vás za problém, jestli se můžu zeptat? Prostě už to vyprchalo?

willow4
18. bře 2014

@orchidis Kdybych na to měla jednoznačnou odpověď tak jsem spokojená 🙂 Každou chvíli převáží něco jiného... sobectví, neschopnost empatie, ponižování, egoismus, nejistota, nulová podpora, manipulace, různý smysl pro humor (pro jednoho ponižující, pro druhého super vtip), nemožnost spolehnout se, vědomí, že druhý umí lhát a používat to proti mě, špatný vzor pro děti, žádný společný zájem, neschopnost se domluvit... až po takové prkotiny jako nohy na jídelním stole, krkání po jídle, noční bílení ledničky, šťourání v nose při rozhovoru, smrkání do sprchy 🙂... Ale máme dvě úžasné a náročné děti a ani jeden z nás je sám nezvládne...

karotky
18. bře 2014

@mmaarrkkeettkkaa ,...................úvodní příspěvek mě rozesmál(promiň 😔 )a to se mi nestává tak často 😀
Nicméně k tématu-já už s manželem táhnu ve svazku 14.rok a ani jeden si nemyslíme,že by bylo něco špatného na tom,že se tomu druhému líbí i někdo jiný,než já.To,že nebude koukat po jiných,lze od normálního protějšku očekávat max. do doby,než opadne ta prvotní zamilovanost.Být Tebou,já bych se klidně každý den kochala(věřím,že Tvůj partner se v tomto směru také neomezuje a určo to neřeší tak do hloubky jako Ty 😀 ),ale nechala bych si to jen pro sebe-tzn. nesvěřovala bych se s tím ani partnerovi a ani tomu tatínkovi. 😉

laurital
18. bře 2014

@karotky Na nahodnem kochani se jako takovem neni urcite nic spatneho, horsi je to ve chvili, kdy zacnes dotycny objekt systematicky vyhledavat.To u romantickych povah muze skoncit poradnym prusvihem 😉