Nemám ráda svou tchýni, poradíte?

baterie
8. kvě 2013

Mám problém se svou tchýni, asi jako každá druhá ženská. Ale v mém připadě je to jiné, protože nejde ani tak o to, co dělá, nebo nedělá, ale vadí mi jaká je. Nebudu to dlouze rozepisovat, prostě je falešná. Je to ten typ zdánlivě milé, srdečné, přátelské, ochotné ženské, která má všechny ráda a všichni mají rádi ji. Každý mi plácá po ramenou, jakou mám skvělou tchýni, ale já do ní vidím, jak je to neupřímné, jak se snaží cíleně každému zavděčit, podbízí se, maže med kolem pusy aby si omotala lidi kolem prstu a pak s nimi manipulovala. Snaží se vzbudit u ostatních lítost, především ohledně zdraví (které má mimochodem naprosto v pořádku) aby získala pozornost a to co chce. Ale k věci 🙂 Nemám ji tudíž ráda jako člověka a s tím se prostě nedá nic dělat. Jako když dělá něco, co vám vadí, dá se to vyříkat, nějak to řešit, ale když mi vadí jako člověk, nevím co s tím. Dokud jsme byli samy s manželem, byla mi volná. Co s nám narodil syn, tak ho samozřejmě chce vídat. A jelikož bydlíme ve stejném malém městě, tak co nejčastěji. A pro mě je to každodenní boj. Chápu že chce vnuka vidět, ale vadí mi mít ji nakýblenou doma a samotné ji syna nepůjčím, prostě nezvládám aby moje dítě bylo s někým, koho já nesnáším. Vím, že jsem mrcha a chci s tím něco dělat. Snažím se vždycky na každém najít něco pozitivního, ale u ní to prostě nejde. Nevím jak se té averze zbavit, abych byla schopná dát jí dítě, hodit nohy na stůl a neřešit ji........Poradí mi někdo?

gwendelina
7. lis 2015

@lupka2 přesně to si myslím, je pro mě cizí ale já se nedám hold stejně bude v práci a chodí pozdě domu takže budu jen s mami a malým. Tchyni bych musela zabít ještě se o ni starat to určitě ne díky za podporu 🙂

chrisstinna
10. led 2016

Jako by jste mi mluvila z duše! Az na ten rozdíl, ze my miminko teprve čekáme. A v 5 měsíci to došlo tak daleko, ze jsem kvuli "tchýni" byla v nemocnici a malem potratila. Vynucuje si také pozornost, vymyšlené nemoci, kdyz se stala ta ma příhoda, hledali jsme ji celou noc do 5 do rána. Proste ji evidentně vadilo, ze tu nikdo na ty jeji herečky výkony uz nereaguje. Přítel díky bohu byl vychovavan svou babičkou. Takže nemůžu říct, ze by nevěděl o tom jaká je, ale přesně jak říkáte, knoura, ve většině je to pro všechny chudinka. Ted skončila na antidepresivech, kdyz jsme ji dokopali k psychiatrovi. Nenavidim ji. Ohrozila život mého dítěte ... Přítel je z ni uz sám na větví, protoze si vymysli takové blbosti, ze se na to uz ani neda nijak reagovat. Pritelova otec je skvělý člověk, ale je na nem videt, jak uz jen ... Proste žije ze dne na den a přežívá to jak ona tu z cele rodiny vysává energii. Ja ji treba přestala vnímat. Jen ji pozdravim a tim to pro me hasne. Pro mne je to bezpaterni člověk beze smyslu pro realitu. Domácnost katastrofa, varit neumí .... Je to težké, snažím se ji respektovat jako matku mého přítele, ale sama jsem ji do oči řekla, ze ji nevěřím a k me dceři se bez mého dohledu a svolení nepriblizi. Kdyz jsem otěhotněla, mela tendence o miminku mluvit jako o svém! Mela řeči tipu "uz aby jsi to porodila a konecne jsem to mela u sebe" ... Sháněla si starý kočár po pritelovi za našimi zády. Nejhorší je ze bydlíme ve stejném baraku. Je to velký barák kde bydlí prave tchyně s tchanem uprostred babi s dedou a v poslední části my s přítelem. Každy svůj vchod. Ale stejne si neumim představit, ze bych treba malou nechala někde na zahradě samotní v kočárku az se narodí...

zdenka35
10. led 2016

Nemyslim si,jak tu jiz nekdo zminoval,ze tchyne muze za vlastnosti syna,ze ho vychovala.Muj muz je pravy opak sve matky i otce,je uprimny,hodny,obetavy,pozorny a milujici......ma tchyne je jedna velka falesna přetvářka ktera i o syna stoji 2 krat za rok a to bydli naproti v baraku,ne jako jeho zenu nema rada,jen muzovi rekne jednou za rok,ze me ma rada,ale muj muz vi co je mit rad a ze me maji milionkrat radsi cizi lide nez jeho todina,ze me znaji,pomahaji,respektují a jsou na blizku.To ze jsem si vzala dospěleho muže,neznamena ze musím milovat jeho matku a stykat se s ni,kdyz vim ja i ostatni ze me rada nema a nestoji o me ani o meho muže,a ze ho chce vidrt jednou za rok to z ni matku nedela.....ale my jsme ti špatný,protože se pretvarujd,naštěstí ji tu všichni znaji.....nikdy jsem k ni nebyoa zla,jen uprimna,ne falesna jako ona ke me,k nam....5 let me neprijde na jmeno,kdyz me potka na ulici pozdravi a projde kolem me jak cizi,kdyz jdu s muzem zastavi se,ječí ,usmiva se a pretvaruje....ted ji muz rekl ze čekáme dvojcatka a ona jen před nim jak je štastná a vzkazala po nem ze gratuluje,tot vse,uz je to mesic me ani nezavola nic....tak asi tak,ha aspon o ni reknu ze ji rada nemam,nesnasim pretvarky...ona řekne jednou za tok muzovi jak me ma rada ake její ciny to nedokazuji 🙂 sama mam syna dospeleho,treba me jeho holka sedet nebude,jako ja tchyni,sle budu ji respektovat uz kvuli synovi ☹ 🙂 tak by to melo byt.....a ze ji nechci k detem??Nechci jen proto ze nosim deti jejiho syna o ktereho nestoji jak je rok dlouhy ani o me....a vidime ji jak se nam pod okny hrabe v popelnici,protože je to jeji hobby.....diky opravdu ne

gwendelina
11. led 2016

No děvčata není to jednoduché. Já jsem trávila svatky u našich apozvala jsem i tchyni kvůli příteli je to jeho matka, ale mela jsem co dělat. Boze ona je tak falesna pořád si jen stěžovala. Pak se vysmivala nasim tradicím jelikoz oni to tak nedelali bože a nejvic bylo kdyz si sedla ke mně u štědrovečerní večeře a zacla do me hustit ty jeji hemzy, furt ze za nami prijede alespon na tyden nonto muze ale ja pojedu domu k nasim 🙂

lupka2
11. led 2016

@gwendelina jako klobouk dolů před tebou. Pozveš jí na ty nejhezčí svátky v roce (pro mě teda jsou jedny z nejhezčích) a ona se vysmívá vašim tradicím? Uuuuf, to bych nedala. A vlastně i kdyby to nebyly vánoce, tak tohle se přece nedělá. Ale zase jsi měla tu nejlepší příležitost jí říct, že nepotřebuješ, aby jezdila a už vůbec ne na týden. A ty pojedeš k rodičům po porodu?

gwendelina
11. led 2016

@lupka2 ja uz mam po porodu 2 mesice. Právě,že jsme ji pozvali aby videla maleho a nemela potrebu za nami jezdit. Jeste jak prijela k nasim tak rikala, ze zapomněla darky pro nas doma se nedivím jelikož jsem dostala skrabku na brambory, mydlo a kulicky marlenky no des to radsi nic nez to.

lubica1208
17. led 2016

je to ťažké, ja som už stará popri vás a dodnes nemám so svokrou dobrý vzťah....sama si to spôsobuje, mám dve deti a robí medzi nimi rozdiely....vnuka miluje, vnučka ako by ani neexistovala. Dcéra má rokov a nikdy u nej nebola ani jedno poobedie, nikdy ju k sebe nezobrala spať....ako ju môžem mať rada? Aj vzťah medzi nimi je chladný. Podla mna nemá rada ani svojho syna. Ked ku nám príde správam sa slušne , uctivo, ale tam to končí, žiadne emócie, žiadne dôvernosti, bežná konverzácia, nepustím si ju za brány súkromia. Musíte sa stým naučiť žiť, a najmä ak váš manžel je slaboch a neurčí jej pravidlá. Nikde nie je napísané, že musí u vás vysedávať každý deň, toto dobrú krv nerobí, majte svoje sukromie, slušne jej to oznámte, ak niekde budete vychystaná a ona príde nevhod, nedajte sa obmedzovať....časom si na to zvykne.....

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
elviegirl
19. čer 2019

Ajaj, řeším už několik let to samé 😕Jsme v jednom domě..

kittyy17
19. čer 2019

@baterie kamarádka má tchýni a tchána o tři baráky vedle. navnoucka se chodí dívat tak jednou za měsíc na pět minut, nic mu nekoupili ani na nic nepřispěli,kamarádce s ničím nepomůžou, ani kočárek nechtějí vozit. Hlavně že chodí denně venčit svého psa....
Lepší falešná babicka se zájmem, než lhostejná...