Neohlášené návštěvy tchýně. Jak to máte zařízené vy?

agnny
23. lis 2010

Ahoj, obracím se holky na vás, chci znát váš názor, zkušenosti, jak vy to máte "zařízené" s návštěvami tchýní u vás doma. Moje bydlí 10 minut autem od nás a odjakživa jezdila na návštěvu stylem, že zazvonila u dveří a bylo, nikdy nedala dopředu vědět, že se k nám chystá. Samo jsem nadšená nebyla ,ale nejezdila nijak často, tak jsem to zkousla. Změna nastala po našem přestěhování do nového domu. Milá tchýně je u nás doma 1-2 do týdne, opět stylem, stojím u branky a zvoním, oslavujte a vpusťte mne do vnitř 😠 Musím říct, že již pořádně skřípu zuby, ona si sedne do kuchyně a dvě hodiny s ní mluvím O NIČEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S manželelm se kvůli tomu hádáme, mám dojem, že by to s ní měl nějak vyřešit on, jenže chápu, že s ní se nic moc řešit nedá, a manžel pokud by jí něco řekl, tak by to nezaobalil a byl by z toho křik a slzy. Jsem zapoměla napsat, že jeho máti je hysterka, urážlivá a vztahovačná ženská. Holky, jak to máte s návštěvami tchýně vy, nemám pravdu, že by se měla dopředu na návštěvu ohlásit?? Normálně zavolá, a my se rozhodneme jestli ji tady chcem nebo ne, přece mi nemůže stále vtrhávat do mojí domácnosti ☹ Děkuji za každý názor.

guinea
29. bře 2015

@maki73 To je teda peklo. Ale já bych to vyřešila takto:
Ohledně dcerky - vyzvedla by ji z mš a odvezla K SOBĚ domů, kde by ji pak vyzvedl tvůj manžel.
Ohledně klíčů - zlomila bych naschvál v zámku klíč, a následně nechala zámek vyměnit za ten, ke kterému je speciální karta, bez níž ti nepřidělají další klíče. (Když by chtěli klíče - tak bych se vymluvila na to, že jsem zapomněla nechat přidělat, a pak na to, že nemůžu najít tu kartu. Kartu bych obřadně zakopala na zahradě).

romantika
29. bře 2015

velice klidne bych asi lhala, zatloukala se doma. nekdy není reseni ani rict to na rovinu. navsteva jako navsteva, zvlast s dětmi je to tak neslusne, když kolikrat vecer dite nespi a přes den potřebuje mama nabrat dech. nebo tchyni zacit slapat po krku, kamarádka když se nakybluje tchyne tak ji da papirek se seznamem co ma udelat, - vytrit, setrit okna a tak.ja bych na to teda nemela zaludek, mne jezdi taky tchyne jen se pozvat na obed, na kafe a rozhodit rytmus. no ten papirek moc neodradil, ale kamaradka ma naklizeno 🙂))))) ja mam tchyni daleko a když se blizi, mam zaludecni nevolnosti. z hloubi duse jsem pochopila, proc zeny touzi mit aspoň jednu holcicku.
nicmene jsem se taky porad bránila, chranila a men porad pomlouvala jak ji nechci deti dat a ze moje mama muze. tak jsem ji rekla, ze potrebuji at prijede na tyden, hlidat deti a byl pokoj. A to jsem 10 let polykala na sucho když jsem o ni jen slyšela.
priste bych chtěla mit silu predat ten papirek se seznamem co mi ma uklidit, ale asi bych se smíchy potrhala jak by reagovala..................

adelka21
29. bře 2015

@agnny já mám tedy asi osvícenou tchýni, Kamarády i známé, protože když k nám někdo jde, hlásí se dopředu.

marjir23
1. dub 2015

Přesně jak tady píšete. Měl by to řešit můj chlap. Prostě všeobecně "dítě" s rodiči. Já to mám s našimi v pohodě. Do ničeho nemluví a nezasahují i když s něčím nesouhlasí, neřeší...plně respektují že už jsem dospělá 🙂 ....on je tady taky problém v tchyni jako osobě....nedokáže nic přijmout...když jsem ji otevřeně a naprosto v klidu a pohodě požádala, aby se předem nahlásila, když k nám jde na návštěvu, tak se nejdříve zeptala proč?...odpověděla jsem jí...protože je to mé přání....ona se urazila...to jsou její reakce...urazí se....na mě kdysi zkoušela i citové vydírání, slzy, velký pláč...atd.....jenže já na to nereaguji, naštěstí to není moje máma ale můj chlap bohužel ano,ten je na to dost citlivý a hodně špatně snáší tyhle její citové výlevy, takže se s ní už do žádné větší diskuze ani pouštět nechce....ne že bych ho bránila, ale na druhou stranu se mu nedivím....kdybych já měla takovouhle matku, tak nevím, nevím, zda bych to vydržela.No teď je situace taková, že jsem si zařídila hlídání jinde....doufám, že to bude klapat. Jsem připravená na to, že až přijde, že chce hlídat, tak jí řeknu, že může, ale jen u sebe doma ( ona si totiž k nám v pohodě vodila svoje návštěvy v době, kdy malého hlídala ani jí nenapadlo, mi tuto info jaksi říct....řekl mi to můj malý syn 😠 🙂 🙂 )......tak mi držte palce a't vydržím a necouvnu zpátky.

guinea
1. dub 2015

@marjir23 Já jsem zatím osobně tenhle problém neřešila (a snad ani nebudu), ale vím, že je to problém častý, a stoprocentně na něj zabírá jedna věc. Je tedy jen pro silnější povahy, ale několika kamarádkám už to zafungovalo.
A tím fíglem je - sex. Buď ho jen zmínit, a nebo předvést. Marjir, v tvém případě by stačilo na otázku tchyně proč se má před svou návštěvou u vás hlásit, odpovědět: "Protože s manželem - tvým synem, často a rádi využijeme příležitosti na sex, a byli bychom neradi, abys do toho vešla ty, drahá. Nebo snad chceš svému synovi upřít sex?"
No a když to nepomáhá, tak se pokusit vysodovat, kdy se má tchyně objevit, a rovnou jí nějaké to číslo předvést.
Jak říkám, je to jen pro silné povahy, ale funguje to 😀

mischiczka88
1. srp 2016

Jezis,to je jako bych to psala ja! Uplne presne! Stoji u baraku a vola,jestli jsme doma. A kdyz jsem si parkrat dovolila rict,ze by bylo fajn kdyby zavolala dopredu,byla urazena. Ten muj chlap to totiz zaobaluje tak,ze ona to zrejme nechape. No je toho vic,ale tak stejny problem me dokonce i mile prekvapil 🙂

barborajohana
3. srp 2016

á moje milá zlatá úplně mi mluvíte z duše. Mám pocit, že mluvíte o mé tchyni. Sice naštěstí k nám až tak často nepáchne, ale když už tak buď neohlášeně, nebo volá, že stojí před barákem. A co je úplně na hovno, že když je teda u nás a pořád kecá o bývalé ženě mého přítele. Taky se snažíme nastavit pravidla, ale prostě vztahovačné a paličaté ženské to nevysvětlíte :(

allyster
28. srp 2016

Zamykat 🙂

jijanka
28. srp 2016

Jo tak u nás to bylo tak, že chodila nečekaně, prostě sedla na kolo a dojela. Když jsem řekla manželovi (tehdy ještě příteli), že se mi to nelíbí, že návštěva se má ohlásit, tak jí to přetlumočil a pak ty "nahlášené" návštěvy vypadaly tak, že se sedla na kolo, poslala sms "za chvíli jsem u vás" a bylo vymalováno 😀

carmilla
28. srp 2016

Také jsem řešila podobný problém...tchyně je extrémně všetečná a zkoušela to hodně...to, co občas vyvede, je prostě na palici. :D Naštěstí přítel stojí při mně, respektive co při mně - dokáže kopat za sebe a za svůj klid, takže zvládáme vymezit určité hranice. Ale musí se od začátku, hned, i za cenu nějaké "bouřky"...

yelowangel
28. srp 2016

Ahoj nečetla jsem všechno ale i přes to že nemáš ráda konflikty si budeš muset dupnout. Buď jí to vysvětlí manžel a pokud ne a zas přijde nehlášeně a bude se dobývat nepustit ji. Děti spí, nejsme doma, nemám čas za chvilku jdeme pryč nezlob se babi...ať udělá scénu venku na chodníku. Co vám může? Zavolat policajty že ji nechcete pustit do vašeho vlastního bydlení? A manžel ať se staví pak na hlavu říkalas mu to x-krát a neudělal nic. Podle toho co píšeš nějaký taktizování je zbytečný, když jí naznačíš že ji tam nechceš a jenom protočí oči, budeš muset být tvrdá i za cenu scény. Nebo ji pusť dovnitř s tím že ale za 10 minut odcházíte na písek, nákup a pod. A pak ji vypakuj a opravdu odejděte. Když bude dělat scénu dej jí najevo že tebe to vůbec nebere, když chce mít hysterickej záchvat řekni jí že můžeš zavolat sanitu a odvezou ji přímo na psychiatrii, pokud bude ječet normálně ji vyhoď s tím že nemáš zapotřebí tohle poslouchat ve vlastním domě a už vůbec nechceš aby u toho byli děti. A pamatuj si jednu věc - čím víc budeš klidnější a nad věcí, tím víc bude ona vytočená a přitvrzovat. Držím palce.

yelowangel
28. srp 2016

A ještě jedna věc. Pro mě by neexistovalo že bych se zvedla z návštěvy a letěla domů byť jenom o 2 baráky jenom proto že milostivá stepuje za dveřma. Když chce manžel ať jde, ale bez tebe. I vy máte právo na svůj život a svoje soukromí stejně jako ona. Svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhýho.

saxana2177
14. lis 2016

Ahoj holky, jsem tu nová. Koukám, že nejsem sama. Podělím se o zážitek s neohlášenou návštěvou od tchýně. Nebyla jsem doma, byli doma jen moji kluci, tchýně potřebovala na wc, což nechápu, protože bydlí naproti v baráku. Měla jsem tu nepořádek a vím, že ona je puntíčkář a určitě to vizitýrovala :( :( Ale další věc, že se sama odhlásila z mého emailu a šla se podívat na svůj, protože jí jeden den nejde počítač 😒 Myslím, že určitě věděla, že se chce podívat na poštu, tak snad mohla zavolat a ani jednu z nás by tak neuváděla do rozpaků.
Takže myslím, že v dnešní době mobilních telefonů je víc než slušnost se ohlásit na návštěvu předem.

carmilla
14. lis 2016

@saxana2177 To, ze tchyne potrebovala akutne na WC bych lidsky dokazala pochopit, ono nekdy fakt rozhoduje i par metru. 😀 Nicmene vlezt nekomu do e-mailu je mimochodem dnes uz kvalifikovano jako trestny cin - spada to nejak pod normu upravujici listovni tajemstvi. Proto jsou dnes po soudech tahani treba zarlivi partneri, kteri svemu protejsku smejdi v mailu nebo na Facebooku...Mozna bych tchyni, ciste pro zajimavost, poslala nejakou zpravu z cerne kroniky na toto tema. 🙂

mischiczka88
16. lis 2016

Damy,ja chci nkterou z vas domu,abyste to vysvetlila tomu memu chlapovi. Sice mu porad rikam,ze si myslim,ze toho nechci moc,aby se mi clovek ozval,kdyz chce prijit,ale bud to nechape nebo to stale nechape jeho matka,ktere jsem to i ja rikala nekolikrat osobne. Vrchol tady toho byl v pulce zari,kdy mi volala pul hodiny predem,ze prijde a kdyz jsem ji rekla,ze nejsme doma,servala me jak male decko a urazene praskla telefonem. Abych si to s ni vyridila samasamavolala volala jsem ji,aby mi praskla telefonem znovu. Zapojila jsem tedy do toho i pritele. Je to hooodne zdlouhave. Kazdopadne od te doby s tchyni nekomunikuji(hlavne ona se mnou),coz by mi tak nevadilo,jakoze to je doma pomalu zakazane tema,protoze jakmile se nacne,je doma tak tyden dusno. Ja jsem malo vstricna apod. ... Ovsem mila"babicka"tezce dlabe i na sveho vnuka. Jak si ona a pritel predstavuji svatky,to nevim,na to se radsi ani neptam...ale to bude moje smrt!!!

carmilla
17. lis 2016

@mischiczka88 Tak pokud se někdo urazí jenom proto, že někdo není doma, když si vzpomněl přijít na návštěvu, je to známkou určité nevyzrálosti. 😀 Ale otázkou je, JAK jste jí řekla, že nejste doma...Jaký byl tón, jestli jste jí nedala nějak nevybíravě najevo, že u vás stejně není vítaná apod. To už my tady nemůžeme posoudit...Každopádně pokud jste jí normálně, slušně, v klidu sdělila, že nejste doma a že třeba někdy příště...vůbec bych se nestresovala tím, že se na toto konto tchyně urazila. Neměla proč se urazit, čili je to jen a jen její problém a její mínus. To bych úplně hodila za hlavu, nijak bych se jí nevtírala, prostě bych počkala, až vychladne...a ona jednou vychladne. 😝

mischiczka88
17. lis 2016

@carmilla jo,rekla jsem ji to normalne. I kdyz ona vyklada neco jineho,ale neresim ji. Ja cekam,ze vychladne a hlavne ze se konecne vzpamatuje. Dela ze me po rodine takovou mrchu,ze to nema obdoby,nastesti vsichni vi,jak dobre umi prehanet a jakou ma potrebu,aby ji vsichni litovali. To nemeni nic na tom,ze pritel stejne po me chce,abych ja byla vstricna a udelala ten prvni krok a to proste neudelam. Je to vypocitava mrcha! Me ovsem nechybi..😁

carmilla
17. lis 2016

@mischiczka88 No jo, nekteri lide maji smysl pro drama. 😎 Neres ji, neres, co o tobe pinda, nenech se vyprovokovat - soudni clenove rodiny si jiste udelaji obrazek sami... Pokud ale necitis zadny duvod se omlouvat, neni duvod se snazit tchyni vlichocovat...nech to byt, ono to vyhnije... 😉

apollo20
4. kvě 2018

@crca tak to máme teď na vlas stejně, najednou ti stojí v obýváku... "Já už ani neklepu"... :/