Neohlášené návštěvy tchýně. Jak to máte zařízené vy?

agnny
23. lis 2010

Ahoj, obracím se holky na vás, chci znát váš názor, zkušenosti, jak vy to máte "zařízené" s návštěvami tchýní u vás doma. Moje bydlí 10 minut autem od nás a odjakživa jezdila na návštěvu stylem, že zazvonila u dveří a bylo, nikdy nedala dopředu vědět, že se k nám chystá. Samo jsem nadšená nebyla ,ale nejezdila nijak často, tak jsem to zkousla. Změna nastala po našem přestěhování do nového domu. Milá tchýně je u nás doma 1-2 do týdne, opět stylem, stojím u branky a zvoním, oslavujte a vpusťte mne do vnitř 😠 Musím říct, že již pořádně skřípu zuby, ona si sedne do kuchyně a dvě hodiny s ní mluvím O NIČEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S manželelm se kvůli tomu hádáme, mám dojem, že by to s ní měl nějak vyřešit on, jenže chápu, že s ní se nic moc řešit nedá, a manžel pokud by jí něco řekl, tak by to nezaobalil a byl by z toho křik a slzy. Jsem zapoměla napsat, že jeho máti je hysterka, urážlivá a vztahovačná ženská. Holky, jak to máte s návštěvami tchýně vy, nemám pravdu, že by se měla dopředu na návštěvu ohlásit?? Normálně zavolá, a my se rozhodneme jestli ji tady chcem nebo ne, přece mi nemůže stále vtrhávat do mojí domácnosti ☹ Děkuji za každý názor.

lidiab
23. lis 2010

Ja mam nastesti tu nejlepsi tchyni na svete, ale znam pripady jako ten tvuj. Jediny zpusob jak to vyresit je ze s ni manzel promluvi. Pokud ji to reknes ty tak se urcite urazi a bude s toho velky povyk. Pouze syn ji muze poprosit at navstevy oznamuje, nebo dokonce se radeji pta zda prijet vubec muze. Ptas se jak je to s navstevami tchyne u nas...pokud ke tchanovcum nejedeme v tydnu na par dni sami (manzel pracuje kousek od nich) tak tchyne jezdi tak jednou nebo dvakrat do tydne k nam. Vzdy se predem domluvime a hlavne ji muzu narovinu rict ze jezdit nema. Ale rikam, ja mam opravdu velky stesti ze je to chapava, hodna a moudra zenska.

crca
23. lis 2010

@agnny docela tě chápu 😅 My jsme měli něco podobného-tchýně nám nechala barák a vdala se přes cestu,jenže tím,že si pořád myslela(i manželův bratr),že když tady bydlela,30 let,tak k nám bude chodit pořád 😠 upřímně,nejhorší na tom bylo to,že to měli naučený i sousedi a její známí,že prostě přišli aniž by třeba zazvonili,my jsme si nemohli udělat nečekanou hezkou chvilku 😅 ,protože jsme nevěděli kdo k nám vleze 😠 Pak se to nějak uklidnilo,nic jsem jí neříkala((možná manžel 😅 ),ale když jsme jednou obědvali a ze zdola se ozval soused,jestli mám manžela doma,tak do vjel už takovej vztek,že jsem na něj zařvala,ať si laskavě uvědomí,že je oběd,že leze do cizýho baráku a ť příště laskavě zvoní a ať příjde odpoledne 😀 Já už byla fakt na nervy......od té doby máme všude zamčený a klíč v zámku.Já naštěstí teda s tchýní vycházím,když se mě narodili děti tak jsem se bála právě toho,že tu bude imrvere,ale v pohodě a teď jsem ráda,když příjde byť neohlášeně 😀 kvůli dětem,kdy si aspoň na chvilku oddychnu 😀
Nevím jak ti poradit,musíš ty sama prostě nenápadně třeba říct,"je zrovna jsme chtěli jet pryč",nebo to máte kliku,že jsme doma,taky jsme mohli být pryč,radši příště cinkněte 😉 "a asi bych do toho dala trochu jízlivosti 😀 a nebo prohodit"jeje,vy už jste zase tady? 😀 A to,jestli se urazí není tvůj problém.Závislí na ní asi nejste ne? 😅

editah222
23. lis 2010

Moje tchýně je zlatá a neměla jsem s ní nikdy žádné rozbroje, ale po porodu měla pocit, že mi musí pořád pomáhat a taky k nám začala chodit bez ohlášení. Vadilo mi to, protože jsem chtěla klid. Řekla jsem ji to, ani se nějak neurazila, spíš ji to asi mrzelo, protože mi chtěla pomoct a ne mě naštvat.
Od té doby je klid a bez pozvání k nám nechodí 🙂

agnny
autor
23. lis 2010

Holky ,díky. crca-tak to je taky maso, s těma sousedama. Já vidím ten rozdíl - mí rodiče- a to by ani nemuseli- vždy dopředu zavolají. Já nepochopím tu její drzost, se stále někam tlačit, jo a při poslední návštěvě jsem několikrát řekla, že jsme se před 5 minutami vrátili a že měla štěstí a taky několikrát, proč nezavolala. A nic, zakoulela očima a neřekla nic. Kdysi, ještě na starém bydlení, taky přijela neohlášená a my byli zrovna u našich na návštěvě ( o dva baráky dál). No tak volala kde jsme, že stojí před naším. Manžel se začal bleskurychle oblíkat a já jsem celá otrávená taky vstala a utrousila pár poznámek na její adresu a šlo se domů, a to jsem byla pekelně na....á a taky to bylo ze mě asi cítit. No vzduch by se dal krájet, ale stejně se nic nezměnilo, já myslím, že takovým lidem to asi nikdy nedojde. Až je mi ztoho smutno, ať si tu napíšeme cokoliv, je a bude to boj na dlouhou trať ☹

evena
23. lis 2010

slušně jí u kávy řekni aby se ohlásila, že už se hodněkrát stalo že přišla nevhod, vymysli si třeba že ste byli na odchodu a museli ste překopat plány .. já byla docela srab když tohle moje tchýně dřív dělala, ale po tom co sem spala po noční a neslyšela zvonek mi odemčela barák a pustila k nám řemeslníky 😕 tak sem si začala dávat klíč do zámku, vyvěsila zvonek, nereagovala na bouchání a že to byl kolikrát kravál že by provalila dveře 😀 časem člověk otupí a dokáže říct tolik věcí že je z toho pak tchýni smutno 😉 buď statečná, maximálně se urazí a 14 dní nepřijde na návštěvu 😉 😀

lenka.pce
23. lis 2010

Ahoj, já bych jí přímo, ale slusně řekla, ať se předem ohlásí, abyste byli doma a tak podobně. A co třeba se domluvit na jenom v dni v týdnu kdy dorazí na návštěvu? Myslím, že není nutné si nic vymýšlet a pokud jí to nedocvakne, tak řekni manželovi, ať si s ní promluví.Já mám naštěstí tchánovce super, bydlí deset minut autem od nás. Na návštěvy se domlouváme( stejně jako s mými rodiči), přeci jen taky máme určité plány a aktivity. Samozřejmě se někdy stane, že mají nečekaně cestu do města, tak se staví( ale je to opravdu výjimečně, tak jednou za dva tři měsíce). ale mě to nevadí, taky jim občas děláme "přepadovky" a přijedem nečekaně posedět na odpoledne.
Ale zarazila mě jedna věc, píšeš, že tvoji rodiče se ohlašovat nemusí, tak proč tchánovci ano?Jsou to přeci taky rodiče tvého muže.

agnny
autor
23. lis 2010

lenka- víš proč jsem napsala , že se ohlašovat nemusí? Protože kdyby k nám jezdili posedět nadmíru a mě nebo manžovi by to vadilo, tak si to bez jediného mrknutí oka vysvětlíme - já a moje mamka, a pokud by se stalo, že by přijeli a my nebyli doma, tak mají rozum a jedou zase domů a nenahánějí nás telefonem, kde jako jsme a ať se hned vrátíme dom, pač oni stojí před domem.
Možná vše beru tak nějak citlivěji, já nejsem moc na návštěvy, mám ráda svůj ( náš) rodinný klid, a takto časté vtrhnutí do domu mi zkrátka nedělá dobře. Navíc má ve zvyku jezdit kolem páté šesté večer a když v půl osmý odjede tak lítám jak hadr ( 2 malé děti). Já myslím, že kdo to nezažil, tak se do mé situace nedokáže pořádně vžít, já bych brala taky hodnou, rozumnou babičku, ale to už jsem si měla rozmyslet ,když jsem si brala manžela, teď už jen musím taktizovat a nejen co se neohlášených návštěv týče 😠

lenka.pce
23. lis 2010

Je pravda, že když rodiče bydlí blízko, tak to hodně svádí k tomu, jen tak u vás zastavit. A co takhle využít tu její podvečerní návštěvu k pomoci s dětmi? Já jsem právě za takovéto odpolední návštěvy ráda(hlavně v tomhle počasí, kdy se nadá být dlouho venku), kluci se vyblbnou s babičkou, já si můžu třeba vyžehlit nebo v klidu uvařit večeři. jiná věc asi bude, pokud tchýně přijde, sedne si ke stolu a vyžaduje tvoji pozornost a péči?

lusi80
23. lis 2010

tak já se taky přidávám,tchánovce máme přímo pod sebou,bydlíme v rodinném domku,je jejich,oni bydlí dole my nahoře v nástavbě,ze začátku to byl teda děs,když jsem se nastěhovaly tchyně tady byla pořád,měla pořád pocit že mi musí pomoct,že nic neumím a nezvládám 😠 ale opak byl pravdou,na mateřské není kam spěchat,navíc syn byl zlatej takže proč 😲 až jednou,syn byl v pokojíčku,já šla za ním,on zavřel dveře takže jsem nic neslyšela a ani mě nenapadlo že by někdo chtěl jít k nám,tak jsem si hrály,a ejhle,někdo se nemohl dobouchat a doma tchánovci slyšely že jsme doma,tak si tchán otevřel,měla jsem povytažené klíče,a to už jsem se ozvala 😠 😠 i manželovi se to nelíbilo,máme přeci svůj život,od té doby si nikdo neotevřel,vždycky zabouchají a je to 😉
a ohlašovat se??????tak to já jsem taky pro,nemám ráda taky přepadovky,že se neohlásí moje mamka mi neva,(ale ona moc nejezdí,spíš čeká že přijedu já) přece jenom jsou to moje mamka a jde i za mnou,pořád si s ní mám co říct,tchyně je přeci jenom cizejší ke snaše tak proč se neohlásit???a většinou bývají manžílci dýl v práci tak je doma nezastihnou milé maminky 😀 😀 a obzvlášť když si sní nemáš co říct
to já když mám problém nebo se mi něco nelíbí tak to řeknu manžovi a on jim,jednou když se narodil starší tak jsme se tak pohádaly že už nemám odvahu 😝 😝 a oni na manžu dají 😀

agnny
autor
23. lis 2010

lusi, přesně tak, já to taky tak cítím, moji mamku uvidím ráda i 3x do týdne, a pusa se nám nezastaví, řehcem se, manžel je z nás divej, z takové návštěvy mám radost a je mi hezky, po příjezdu tchýně mám náladu na bodu mrazu.
Já se obecně nerada hádám a nesnáším otevřený konflikt, takže se bojím jí říct něco, aby nebylo peklo, to ona umí udělat. díky za názory.

radka.m.
23. lis 2010

ahoj,tak já si dovedu představit,jak se asi cítíš,ono není návštěva,jako návštěva 😉 ,jak tady někdo psal,že takové podvečerní návštěvy má rád-to jo,ale jak jsem psala,je rozdíl mezi návštěvami,ne každá je stejná,alespon tak to je u nás,když přijde navečer moje mamka,tak si hraje s dětmi,věnuje se jim,a když mám koupání s malým,zkontrolovat dětem úkoly,nachystat večeři,tak mi třeba pomůže s koupáním a pak zabaví malýho,abych si mohla zbytek udělat,co potřebuji,kdežto,když přijede tchyně,tak sedí jak pecka u stolu,dětí se akorát chvílema na něco zeptá,aby řeč nestála a mně stojí práce a když jsem náhodou něco při její návštěvě dělala,tak se jako zase urazila,že se jí dostatečně nevěnuji,pak když odjela,tak jsem musela všechno nahonem dohánět a to je pak blázinec a nevím,co dřív 😝 .Jinak já jsem tohle vždycky nějakou domluvu řešila přes manžela,protože jsem toho názoru,že je to manželova matka,takže takovéhle věci by měl především řešit on s ní,protože já jsem v postoji někoho cizího,takže manžela bere vážněji,abych pravdu řekla,tak ani nechci svou pozici měnit,protože s tchýní jsme si nesedli od začátku,takže máme mezi sebou antipatie a za těch 17let manželství jsem poznala,že ani nemá cenu na tom nic měnit,takže udržujeme jenom takové ty vztahy ze slušnosti 😎

lojzina
23. lis 2010

ahoj.Jak to tak ctu tak nezavidim,nechtela bych tento problem resit ani za boha,taky mam rada svuj klid a neohlas.navstevy moc nemusim.Nastesti-tchyne jezdi jen kdyz jsou narozeniny,vanoce a pod.,takze-no problem.Jindy,jen tak,ji tady neuvidime.Je to tak od zacatku,vlastne je to jeji volba.takze tak 😉

margheritabianca
28. únor 2014

Mě to přijde ještě dobrý, když bydlí někde jinde. To můžeš dělat, že nejsi doma, ne? Já jsem stejně s dítětem pořád venku, takže by se k nám prostě nedozvonila. Bohužel bydlíme přímo s ní, takže před ní neuteču..☹

londoneye
28. únor 2014

Holky, tchýně s tchánem bydlí deset minut pěšky od nás, už několikrát se stalo, že zazvonili nebo zavolali, že jsou před barákem. Manžel šel vždycky dolu se psem a stál s nima venku, já je doma nechci. Nemám je ráda. Když se ohlásili dopředu, tak jsem je samozřejmě nahoru pozvala. Teď má manžel narozeniny, tak se přemůžu a jdeme tam v neděli na oběd, jsme pozvaní. Mám měsíc do porodu, tak doufám, že mě baba zase tak nenaštve, abych neporodila předčasně.

mat_ova
28. únor 2014

Moje tchýně to dělala standartně dcerám, že bez ohlášení přišla na návštěvu, "pomoc" s dětma. Holky si teda nikdy nestěžovaly, tak to asi neřešily.
Já jsem všeobecně na neohlášené návštěvy alergická, tak jsem po sestěhování s manželem řekla, že nechci, aby měli tchánovci klíče...manžel to akceptoval. Tchýně pracovala hned přes cestu od našeho bytu, pár pokusů měla se stavit, ale nebyli jsme doma ( dvakrát jsem byla doma sama s prostě jsem dělala, že doma nejsem 🙂 ). Po několika marných pokusech se už bez ohlášení nestavila a začalo to fungovat.
Teď jsme se odstahovali 35 kiláků daleko, do vlastního domu, a oni si netroufnou jet takovou "dálku" neohlášeně. Už mají i klíče. Akorát, když se domluvíme na návštěvě, tak neřeší čas (jednou se domluvíme na dvě odpoledne, a oni přijedou v jedenáct a pak nám čumí do talíře, po druhé nám nejsou v jedenáct dopoledne ještě říct, jestli odpoledne přijedou...).
U nás to bylo prostě vždycky o prevetivních řečích, a vždy musel vše vyřídit opatrně manžel (je dominantní histerka, takže musí být po jejím, a když není, urazí se, pindá, vyčítá a pak položí telefon 🙂).

Za mě doporučuji, aby tchýně prostě neměla klíče a pak dělat že nejsem doma, mělo by jí to přejít 🙂

elvira
28. únor 2014

Nemám ráda neohlášené návštěvy kohokoliv - existuje přece mobil - zvednu telefon a zeptám se, jestli se to hodí, jestli se můžu stavit, popř. kdy... A totéž očekávám od ostatních.
Jako naschvál mám po příjezdu nečekané návštěvy stoprocentně bordel, zavařuju, maluju atd. a navíc jsme totál vymetení s občerstvením.
Zkusila bych to tchýni říct, že ji ráda uvidíš, ale ať se předem ohlásí, že tě to ruší, popř. nemusíš být doma a musela by zbytečně vážit cestu...
PS: k nám teď tchýně už skoro rok nevkročila a myslím, že se ani nechystá a je klid po všech stránkách... S vyjímkou toho, kdy ji potkám ve městě, to je pak na odstřel a já se nas.... na hodně dlouho dopředu. 😠

kenijaj
14. bře 2014

ahojky, měla jsem něco podobného, s tím rozdílem, že naše babička bydlí přes zahradu a my jsme v dvougeneračním domě se sestrou, takže přišla za dcerou a od ní rovnou k nám......... bez ohlášení, bez zaklepání, někdy stihla i vybrat a přečíst poštu a aby toho nebylo málo, občas sebou přivedla i nějakou návštěvu. Tekly mi nervy a byla jsem úplně hotová, hádala jsem se s manželem, jenže ten je flegmouš, věčně není doma a je mu to jedno. Když malej začal chodit, začala jsem zamykat dveře -dobrý důvod. ( U nás by totiž otevřené hovory o slušnosti ohlásit se opravdu nepomohly, ona je prostě zvyklá, oni ten dům stavěli, atd....) Můžu Ti napsat, že si jednouo ty zamčené dveře málem zlomila nos, měla ho hoooodně nateklý, jaké to pro mě bylo pohlazení. Několikrát jsem jí udělala to, že když jsem viděla auto, honem jsem začala kluka oblékat, že máme něco domluveného a ať se nezlobí, pak jsem si vyčíhala situace kdy chodí a přesně před tím jsem odjížděla, nebo spíš utíkala. Když to zkrátím, bylo to neskutečně hnusný období plné nervů a vnitřního vzteku, ale nebudeš tomu věřit, podařilo se mi jí touhle formou vychovat a protože jsme většinu času doma sami, dneska se i těším, kdy přijde, chodí tak 2x-3x v týdnu dáme kafčo, pokecáme a světe div se někdy i zavolá, jestli budeme doma. A ještě větší světe div se, někdy jí zavolám i já a stavíme se za ní 🙂 . Takže držím palce!!!!!

noatakco
8. dub 2014

Ahoj. Nedávno jsem řešila ten samý problém, ale akorát s přítelovou sestrou. Bydlíme totiž u jeho rodičů a tak sestra je na denodenním menu. Nakonec se vše vyřešilo křikem na přítele a ten si to s ní asi nějak domluvil, že už u nás není dvakrát denně, ale třikrát v týdnu... 😀 K přítelovým rodičům naopak chodím já každý den na kávu, je s nimi sranda a jsou strašně fajn. Tvojí tchýni bych opatrně a hezky řekla, ať je tak hodná a ohlašuje se dopředu, že jste mladí lidé a máte sem tam svoje nečekané intim chvilky atd a sem tam jiné plány..zkusila bych to podat úsměvně aby pochopila, že jí tam chcete, ale že se musí hlásit, aby nevyrušovala. Každopádně to chce pevné nervy..Já jen doufám, že taková tchýně nikdy nebudu... 😉 Přeji ti ať to dopadne co nejlépe..

zuna81
8. říj 2014

Tak moja svokra byva od nas 15 min. peso. Ked sa nam narodil maly, chodila neohlasene raz do tyzdna. Vzdy zavolala asi stylom, o 5 minut som u teba... Takze vzdy rychlo spratat neporiadok, je jedno ci maly place... Po case som prestala riesit, ze mi ziza na prsia, ked kojim. Respektovanie sukromia jej nic nehovori. Taka perlicka - potrebovala vyplnit tlacivo k odpusteniu koncesionarskych poplatkov, to ako pre dochodcov. Manzel jej ho vytlacil. Stacilo jej vypisat perom harok A4, mala by to za 5 minut. Ale ona niee. Dokvitla za mnou, ze ona si to vypise online. 🙂 Stravila tym 3 hodiny. Samozrejme som jej musela asistovat, popritom tisit maleho a tiez dozerat, aby nam nerozhasila PC. :-P A dnes dalsi gool. Ona sa nevie prihlasit do .gmailu. Chcela sa dovalit o 21:00. Dobre vie, ze mame problemy s uspavanim drobca. Zatrhla som to. Ci neletel manzel k nim?? 🙄

luciebx
8. říj 2014

ja teda mam uzasnou tchyni takze I kdyby chodila obden vubec by mi to nevadilo... me vzdy temata na tema silena tchyne dost vytaci do kolen... HOLKY UVEDOMTE SI ZE TAKHLE JEDNOU O VAS BUDOU MLUVIT VASE SNACHY pac se to neustale toci dokola.. vy taky nebude dokonale pro vasi nastavajici snachu.. nebo zetaka... kdyby k tobe domu chodila TVOJE mamka 1x do tydne.. to by ti nevadilo? jen proto ze je to tchyne tak to vadi? to same s darky pro dite.. atd.. neustale se tu resi to same dokola.. pokud svoji tchyni nemam rada.. reknu ji to.. nechod k nam.. s myma detma se nestykej.. bla bla bla.. jednou se to otoci pro vam a vy budete na miste tchyne ktera snacha nechce ukazat vnuka nebo nesmi dojit bez ohlaseni.. vsak je to rodina. dojit snad muze I bez ohlaseni tydne dopredu abbyste na to byli psychicky pripravene... mozna je to jen muj nazor

zuna81
8. říj 2014

luciebx: O.K., momentalne som na nu nahnevana a vypustam paru radsej tu. To, co tu pisem, je len vrchol ladovca, malickosti, cez ktore sa viem preniest. To, co mi naozaj vadi, je, ako sa zachovala v niekolkych konkretnych situaciach. O tom tu ale pisat nebudem, je to prilis osobne. Blahozelam k super svokre. Urcite aj take su. Neviem povedat, aka budem svokra ja, ale urcite necham svoje deti rozhodovat same za seba.

tarra27
8. říj 2014

@luciebx myslím si, že nektere holky vys....ale na druhou stranu jsou tchýně, jak ta moje a te jsem sebrala syna, odtáhla do zahraničí a navíc si s ním pořídila deti...plus teda díky me nedrží tolik s jeji rozmazlenou dcerou (sestrou meho muže) a nekují spolu pikle proti me....tudíž vše blbě...on bby si mel na me ztěžovat sestře a mamince a ony ho chlácholit a říkat at vydrží....nejprve surozenci, pak až svoje deti a pak až manželka/manžel....
jsou milé,přesladké, ale jen se otočíš, kudla v zádech...a nejlíp dve...pomluvy, mají radost když jsme meli problemy a ještě je vytrubují....
a já??? ke své tchýni jsem slušná, z dovolene vždy pošlu pohled, byt nikdy nenapiše, že dekuje neboo se nezmíní, že ji udelal radost neb že vubec došel....chovám se slušně, ale zbytečně nevyhledávám ji....pošlu jednou za čas fotky holek, když tam jedeme, nikdy jsem nebránila ani detem ani ji aby se mazlily, naopak ještě babičce pusu před spaním....
a ona při odjezdu kdy neví kdy je zase uvidí jim dá jedny malé bonbony do auta společně pro dve....narozeniny a svátky, vánoce žádné dárky, max ponožky, ktere dává všem....dva roky nic nedostaly.....jen posloucháme, jak manžel nevidel sestřiny deti....ale me je to putna už.
Chovám se slušně, vždy bych ji pomohla a i kdyby byla nedej Bože nemocná, vždy bych se postarala....nenechala bych ji dát do ustavu....proste je taková..je to smutné, mohly jsme mít na pohodu vztah...ono když za váma na vlastní svatbe chodí manželova rodina co vlastne proti vám mají....no a toho je víc...ale mám si otravovat život??? ne....mám krásný deti, manžela....v závěru jsou to neštastné nespokojené ženské....

bobule333
9. říj 2014

Popravdě je to jen na Tobě,jaké si stanovíš hranice. Manžela bych do toho netahala. Bude mít vždy jiný názor pokud je to jeho matka. Řekni tchyni, že ji vždy ráda uvidíš,ale pro Tebe bude lepší, že se vždy operativně domluvíte, jak vam to bude obou vyhovovat. Měla jsem hrozně vlezlou tchyni takže mluvím ze zkušenosti. Hlavní je důlezite si zachovat dusevní zdraví

marjir23
24. bře 2015

Ahoj vsem, na tohle musim zareagovat. Mam bohuzel tu "blbou" tchyni. Pro ty co maji tu "super"zavidim a verte,ze kdo nezazil, nepochopi. Chodi k nam bezpozvani jak a kdy ji napadne, nekdo muze namitat ze je prece rodina tak proc se hlasit? Tady par prikladu toho proc se hlasit predem. Mame rodinny dum a psi, takze nezamykame (tchyne by si stejne odemkla)...po obede se natahnete a usnete, sup vleze vam tam tchyne a vzbudi vas...jdete naha z koupelny a tchyne proti vam....mate doma navstevu a sup najednou tchyne sedi u vas u stolu...ziji v tom 5let a verte, ze kdyby mi to delal kdokoliv jiny tak mi to vadi uplne stejne, kazdy clovek ma narok na sve soukromi. Reseni? Ja jsem bohuzel zatim zadne nenasla. Slusne jsem pozadala at da vedet ze jede, nezajem...zamykala jsem se...nefunguje...sedne si na terasu a ceka...nebo si ji nevsimam, ze treba pochopi, ze ted se to nehodi...nic nefunguje....kdyz mi ruply nervy a uz jsem na ni byla neprijemna, tak se alespon urazi a tyden se tu neukaze. To jedine mi funguje...prestanu s ni komunikovat a je chvili klid. Jinak mi ji tady mame temer denne a vikendy ji bereme sebou i na vylety a nakupovat, takze ma slusny komfort, cokoliv potrebuje ma, starame se o ni, poskytujeme ji spolecnost atd. Vztahy nemame spatne, ale pres tohle je temer nemozne se prenest, necitim se tu jako doma, kdyz nevite kdy se rozleti dvere a prijde. Jestli jste nekdo nasel reseni, sem s nim. Ja tedy uz premyslim ze se prestehujeme nekam hodne daleko, pak nas takhle prepadavat nebude moct 😉

ppetrac
24. bře 2015

Věř, že to máš ještě dobré! My bydlíme tak, že mezi námi je jen zahrada-branka. Dřív to byl jeden velký pozemek. Takže ne jednou dvakrát týdně, ale my ji tam máte v létě jednou dvakrát denně a to nekecám! Bydlíme 5 let a první dvě léta jsem vážně uvažovala, že odejdu. Pořád jsem jen brečela. Manžel to taky nechápe, ale je to jeho máma, tak jí neřekne Nechoď sem!
Takže dokud u vás musí zvonit, je to ještě v pohodě. U nás prostě přijde! Nejvíc miluju, když sedíme na terase s naší návštěvou a ona přijde, to bych ji zabila.
Bohužel mi nezbývá než to snášet, ona se nezmění! Jinak je hodná, rozdala by se, ale tohle je na mě moc. Jsem dospělá a nechci "bydlet" s tchýní!! Drž se! 🙂

elvira
25. bře 2015

@marjir23 - proč má tchýně klíč od vašeho domu? To nechápu. Já nemám klíč od jejich, oni nemají od našeho. Když něco potřebuju - domluvím se předem - třeba zalít kytky o dovolené. Na návštěvu se předem ohlašuju všem - i když jdu jen na skok.

Jinak - nejlepší tchýně je tak, která bydlí dostateně daleko, aby vám neviděla do talíře, ale taky dostatečně daleko, aby mohla přijet hlídat děti.
PS: jsme s tchýní v jedné vsi, nevídáme se, nehlídá, nenavštěvuje - naštěstí je to pro nás všechny vyhovující stav - myslím pro nás, pro ně už méně...

smallinka
25. bře 2015

když se holky narodily normálně jsem všem řekla ať dají VŽDY vědět dopředu, že je to hektický a ještě do toho návštěvy. A to nejen tchýně ale prostě všichni. Pochopily a teď se všichni hlásí 😉 Manžel si vyřídil svoji rodinu a já zase svou... no ale co tady čtu z těch tvých dalších příspěvků, tam je asi chyba v tvým chlapovi jak se k tomu staví.... měl by si uvědomit co je pro něho důležitý.

hedusska
25. bře 2015

Ahojda holky , jak to tady čtu, jsem docela ráda, že tchýně neví ani kde bydlíme..😀 před 4 lety vyhodila přítele z bytu, jen tak nezduvodne , už ho nepotřebovala na hlídání nejmladší dcery. Tak od te doby je u nás . Tchýně ví, ve kterém městě bydlíme, ví že bydlíme v baráku, ale to je vše. A jsem ráda...Vidět ji 2x do roka mi opravdu stačí a myslím že příteli taky. Tak Vám všem přeji pevné nervy 😉

smallinka
25. bře 2015

tak já mám tchýni v pohodě.........ale i tak návštěvy lepší dopředu hlásit.

maki73
25. bře 2015

mám podobný problém, tchýně sice nechodí neohlášená, protože nebýváme doma 😀 ale problém máme s tím, že má klíče od domu a chodí si sem sama, co je ještě horší, tak nám sem leze i švagrová, bere si její klíče a prostě si klidně chodí k nám, kdž nejsme doma, potože má pauzu ve škole (manželova mladší sestra), jenže klíče jim vzít nemohu, protože kdž mám odpolední, tak tchýně bere malou z mš a pak ji vozí k nám, mají dům celkem daleko, takže počká u nás, než přijde manžel z práce a pak nastane ten problém, nejede domů ale sedí tad až do večera, většinou mám to štěstí se s ní potkat večer kdž přijdu naprosto utahaná ještě já a pomalu ji musím tlačit ze dveří...katastrofa, kdo nemá, nepochopí, žádné naznačování a milé žádání nepomůže, prostě jediná šance je donutit manžela, ať ji tvrdě zprdne, jinak efekt 00nic u nás...Jenže ona se po čase stejně zase otřepe a odurazí a přijde znovu...ta naše už se zjevně oklepala a to naposled, jak s ní manžel "promluvil" tak se urazila řádně...jenže je to prostě taková pí... že to není možné, teď už mi alespoň nehrabe do věcí a nedělá "pořádek" protože to jsem vážně nemohla rozdýchat a mé poznámk poustěla evidentně jedním uchem ven...naštěstí po velkém úsilí (3 rok) jsem přesvědčila manžela ab něco udělal, tak přeji hoooodně štěstí a tvrdě do ní 😀 však co, kdž se urazí, budete mít alespoň klid 😀