Neshodnu se s manželem na výchově dítěte

teer
18. říj 2012

Ahojky všichni, máte někdo podobnou zkušenost?Před porodem jsme se o výchově miminka bavili a shodli se ale po porodu se hodně změnilo, v něčem si rozumíme ale základní problém je v tom, že manžel razí teorii brát malého ( 3 měsíce) do supermarketů a mhd a já jsem zásadně proti myslím, že je na to čas.. strašně se kvůli tomu hádáme.Já ho podle něj izoluju je chudák a skleníkové dítě, nebude mít imunitu,ale to ho mám schválně tomu vystavovat?.Nepřesvědčila ho ani pediatrička a ta má přeci zkušenosti a já s ní souhlasím dělala to tak i má máma a nějak jsme to nepocítili byli jsme s bráchou nemocní jako jiné děti ani víc ani mín.Malej má ted zánět průdušek a já mám na jazyku "hlavně že je izolovanej" 😠 To samé mi říká i tchýně a mě to prostě ničí.Máte někdo podobnou zkušenost a pokud ano jak jste to řešili?Děkuju moc jsme z tohohle vážně zoufalá.

teer
autor
20. říj 2012

@tarra27 no právě že nemám u jiných je to chlapům bud fuk a neřeší to a nebo naopak souhlasí s manželkama, nezažila jsem že by byl někdo v tomhle v rozporu ..je ot těžký dneska už měl sbaleno že odejde..

nae
20. říj 2012

@teer Súhlasím s tebou. Úplní izolácia nie je dobrá, ale zbytočné cestovanie MHD a trajdanie v supermarketoch nie je pre mimino to pravé na získanie imunity. Vadí to aj mne ako dospelej.
Nech sa o mimi teda stará v každom prípade ochorenia on, nech vidí, aké to je starať sa o choré dieťa.

evaviki
20. říj 2012

@teer sbaleno?? to kvoli tomu, ze malu izolujes?? bez urazky, ale to mi v tom pripade pripada iba ako zamienka..

blandik
20. říj 2012

@teer - ono se celkově nedoporučuje dítě takto přehlcovat podněty, což třeba takové pobíhání po obchoďácích rozhodně je..myslím, že dítěti první rok je nejlépe doma...

tarra27
20. říj 2012

@teer já si myslím, že ho očkuje maminka - jeho....není normální, aby si balil věci kvůli takové blbosti...a narovinu, pokud to udělá, tak ho nech, at jde....fakt....at si uvědomí, jak blbne....

problém je podle mě vv tom, že poslouchá svoji matku víc než tebe....dá na ní.....a to je blbě...on si musí uvědomit, že vy jste jeho rodina a že jste na 1.míste a že maminka můlže říci svůj názor, ale že záleží na vás....a vy dva máte rozhodovat....

teer
autor
21. říj 2012

@nae to jsem ráda že se mnou někdo souhlasí asi jsem potřebovala slyšet že má někdo stejný názor tak děkuju 🙂 No ono toho bylo víc nejen tohle tak nějak si lezeme na nervy a je to hlavně proto že má takový zvláštní názory které podle mě jsou úplně mimo a spíš by malému uškodili jako tahle imunita..ale dneska to bylo mnohem lepší přišel z noční vzal si ho k sobě do lehátka a mě nechal odpočinout a celkově se mu dnes víc věnoval tak doufám,že to nebyl jen jeden den 😒

teer
autor
21. říj 2012

@blandik přesně myslela jsem půl roku ale ono to stejně vyjde tak na to jaro protože ted budou samý chřipajzny a inverze takže tolik ven chodit nebudeme a to malému už bude skoro rok..

teer
autor
21. říj 2012

@tarra27 no já ho nechala být a nezastavovala jsem ho pak najednou začínal tak pochodovat po bytě jako že přemýšlí co si vzít já se starala o malého a jeho jsem ignorovala..no a nikam nešel a začal se chovat líp popovídali jsme si a uvodíme no je to těžký tohle období přitom je to tak nádherný mít miminko..

teer
autor
21. říj 2012

@evaviki on má pocit že nemá slovo když řekne svůj názor a já se řídím co myslím já tak má pocit že na malého nemá právo rozhodovat ..ale já mám za sebou pediatričku tak jsme přesvěsčená že je to správně no a to je to pořád dokola ..necvím kde vzal jistotu že je chytřejší než pediatr

daasenka85
21. říj 2012

@teer já to asi jako jedna z mála pochopim. mám za sebou psychoterapii z důvodu lehčí formy agorafobie a panické poruchy a MHD mi vadí celkově. trénuji to a už to není tak hrozné jako dřív, ale vzhledem k tomu, že máme auto a řídím, tak teď na nějaký "trénink" kašlu, taky se mi nechce v těhu zbytečně vystavovat prskajícím lidem v MHD "jen tak" (byť pro účely léčby psychiky). jinak chodím normálně ven, i když je hnusně (jsem na rizikáči), tak jednou týdně až za 14 dní do restaurací, na nákup samozřejmě taky, ale z toho MHD taky nemám dobrý pocit (a teď nemyslím jen z psychických důvodů 😀).. na druhou stranu, pokud auto nemáte a jinak se dostat z bodu A do bodu B nemůžete, od prosince už bych jezdila, nejspíš už bude mrznout a viry pochcípají..

evaviki
21. říj 2012

@teer no ja poznam tolko blbych doktorov,co odporucaju kraviny... 🙂 Neber to zle,ale ak by si nebrala jeho postoj iba v tomto,tak snad neodchadza.. myslim,ze problem bude inde.. Kazdopadne skus nejaky kompromis,trebaa mhd nie,ist obcas na nakup ok.. moj syn bol nedonoseny a ockovany neskorsie..mhd som nechodila,ale na nakup ano,aj do nejakeho centra,v malom obchode tiez stretnes chorych ludi..

teer
autor
21. říj 2012

@daasenka85 No jasně uvidíme já nechci být extrémista jen se řídím svými pocity auto máme takže úplně v pohodě můžeme někam dojet..a nákup doběhnu když je manžel doma nebo nakoupí on máme to kousek..

tarra27
21. říj 2012

@teer báječný, to jsi udělala perfektně.....msuíš být nad věcí - i kdyby jen před ním....a v klidu......nedělat hysterku, pokud máš vždy pádné argumenty a ty máš....tak si stůj za svým...pokud to není vysloveně blbost .) super 🙂

teer
autor
21. říj 2012

@evaviki no je fakt že obchodák je odvětraný a když půjdu třeba ve všední den brzy ráno tak tam bude pět a půl lidu ..takže s tím souhlasím ale mhd fakt sriktně ne..no u téte pediatričky jsme vyrostla já i bratr takže jí věříme a nikdy nám nedala antibiotika zbytečně nebo se v něčem sekla takže jí opravdu věřím..

teer
autor
21. říj 2012

@evaviki jo a že to není jen o otmto názoru jsme už psala že to není pouze o tom ale nejvíc s ehádáme kvůli tomu.. 😒

teer
autor
21. říj 2012

Pobrouzdala jsem se po internetu a našla jsme že taková krize je úplně normální, že to tak bývá o narození miminka tak jsem se trochu uklidnila..

sookie
24. říj 2012

@teer ahoj, ja taky mela problem s tim tahat mimino do obchodu a mhd, delala jsem to jen v opravdu nezbytnych pripadech, jinak nakupoval manzel nebo ja kdyz prisel domu, kdyz sme byli na prochazce oba, tak jeden z nas jezdil s kocarkem venku. jasne ze by to mimcu asi neublizilo, ale proste mi to prislo zbytecny. necouram s ni obchodama ani dnes, jen rychle nakoupim a rychle ven🙂
a jestli te to potesi, doma jsme po narozeni mimi taky meli desnou krizi, srovnavalo se tak 3/4 roku, vsechno novy, nova rodicovska role, manzel unaveny z prace, ja z celodenni pece o mimi, furt sme hadali, taky se temer nazapojoval do pece, max jednou za tyden prebalil. ted uz dobry, mame zajety ritualy, nerikam, ze by toho nemohl delat vic, ale prestala sme to resit:/ otazka je, jaky to bude, az se narodi druhy mimi, bojim se toho uz ted...

teer
autor
26. říj 2012

@sookie Ale pokud plánujete nebo už čekáted ruhý tak to jste dobře ustáli..mě říká že druhé už nechce po tom co prožíváme ted..asi je krize normální ale je to peklo to řešit..no holt zacouvám nebudu nic po něm chtít a budu se start sama třeba nezájem vyvolá zájem..