Nesnesu se s rodinou přítele, problémy před svatbou

michaelatvrda90
2. lis 2013

Krásný den, 🙂 Potřebovala bych s něčím poradit. Z předchozího vztahu mám 2 děti 4-5let 🙂 našla jsem si přítele byli jsme spolu 1,5 a byli jsme do sebe strašný blázni, dohodly jsme se tedy že půjdeme do třetího miminka. Dneska má slečna půl roků. Ale prostě nesnesu se pořádně s jeho rodičema, kor se sestrama! Ta jeho nejstarší mě úplně nenávidí a ta jeho druhá tak tak..... S jeho mámou jsme měli ze začátku konflikty a furt nám kecala do toho, at si nepořizujeme 3 dítě že nám ten vztah nevydrží, ty dvě děti bere jako vlastní, a říkají mu tati! Jeho máma si nepřeje aby jí děti říkali babi a ta nejmadší může. Což mi příde pro ty děti nefér! Oni za to snad nemůžou že jsou nevlastní ale pořád by je měla brát jako vnoučata a to ona nechce ☹ Jsem s toho neštastná ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ale rovnou k věci. Včera jsme tam jely pac jsme si chtěli o něčem promluvit a něco dořešit, domluvili jsme se s přítele že se příští rok vezeme a když otec pomale nejeví zájem o ty dvě děti tak by si je po svatbě nechal přepsat na sebe! Ale zase jeho máma řekla že si to nepřeje a bude proti" Příjde mi že nesnese moje děti, a tu nejmladší jen rozmazují! Už mě nebaví jak dělají pořád mezi nimi rozdíly ☹ poslední dobou se s přítelem jen hádáme" řekla jsem mu že chci aby jsme měli všichni stejné příjmení ale nevím jak dál...... 😒 Jeho máma mi nevěří, a myslí si že ten vztah ukončím a bude muset platit na 3 děti ale já s ním chci být jak přesvědčit už nevím ☹............Máte s tím někdo zkušenost? ☹

blahova_andrea
2. lis 2013

@2hanah u nás to bylo stejné. projev dobrou vůli a klidně je pozvi a když odmítnout, tak to ber s klidem a čekej dál. já čekala, občasně jsme se prostě zeptali, jestli už je čas, jestli chtějí vidět mě a vnuka a jednou...najednou byla odpověď ano. a od té doby je vše ok. šlo to pak už nějak samo. takže fakt vydrž. některým situacím čas fakt prospívá. přítel právě kvůli věčnýmu rejpání taky docela přerušil kontakty a mě to snad mrzelo jednu dobu víc jak jeho. nakonec vše dobře dopadlo. my byli trpěliví a prarodiče "dostali rozum".

laurital
2. lis 2013

@2hanah Hani, jdete na to správně.Jak píše Andrea, dejte tomu čas, neuzavírejte se před nimi a uvidíte.Časem se hrany obrousí.
Držím palce!

michaelatvrda90
autor
4. lis 2013

Díky holky 🙂

pepibubu
7. lis 2013

Hlavně nevím, proč je pro vás souhlas či nesouhlas jeho matky tak směrodatnej... On je přece plnoletej, a tak si může dělat co chce.... nepotřebuje maminčin souhlas k osvojení, nebo jo? 🙂