Nesnesu se s rodinou přítele, problémy před svatbou

michaelatvrda90
2. lis 2013

Krásný den, 🙂 Potřebovala bych s něčím poradit. Z předchozího vztahu mám 2 děti 4-5let 🙂 našla jsem si přítele byli jsme spolu 1,5 a byli jsme do sebe strašný blázni, dohodly jsme se tedy že půjdeme do třetího miminka. Dneska má slečna půl roků. Ale prostě nesnesu se pořádně s jeho rodičema, kor se sestrama! Ta jeho nejstarší mě úplně nenávidí a ta jeho druhá tak tak..... S jeho mámou jsme měli ze začátku konflikty a furt nám kecala do toho, at si nepořizujeme 3 dítě že nám ten vztah nevydrží, ty dvě děti bere jako vlastní, a říkají mu tati! Jeho máma si nepřeje aby jí děti říkali babi a ta nejmadší může. Což mi příde pro ty děti nefér! Oni za to snad nemůžou že jsou nevlastní ale pořád by je měla brát jako vnoučata a to ona nechce ☹ Jsem s toho neštastná ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ale rovnou k věci. Včera jsme tam jely pac jsme si chtěli o něčem promluvit a něco dořešit, domluvili jsme se s přítele že se příští rok vezeme a když otec pomale nejeví zájem o ty dvě děti tak by si je po svatbě nechal přepsat na sebe! Ale zase jeho máma řekla že si to nepřeje a bude proti" Příjde mi že nesnese moje děti, a tu nejmladší jen rozmazují! Už mě nebaví jak dělají pořád mezi nimi rozdíly ☹ poslední dobou se s přítelem jen hádáme" řekla jsem mu že chci aby jsme měli všichni stejné příjmení ale nevím jak dál...... 😒 Jeho máma mi nevěří, a myslí si že ten vztah ukončím a bude muset platit na 3 děti ale já s ním chci být jak přesvědčit už nevím ☹............Máte s tím někdo zkušenost? ☹

laurital
2. lis 2013

@michaelatvrda90
Zkus se na to podívat i z její strany, syn si po velmi krátké známosti pořídil dítě a další dvě si chce osvojit.V kůži té mámy bych se také obávala, že vztah, který ještě není prověřený pár lety soužití, může ztroskotat a syn pak bude mít vyživovací povinnost na dvě, pro něj prakticky cizí, děti.
Já bych zbytečně netlačila na pilu a místo ukřivděnosti bych se snažila tchýni ukázat, že to myslím vážně a jednám zodpovědně a uvážlivě.Pokud to bude oboustranně klapat tak věřím, že ani ona nakonec nebude nic namítat.

blahova_andrea
2. lis 2013

já mám taky nevlastní děti a rozdíly moje rodiče nedělají. jsou babička a děda pro všechny, všem kupují stejně. samozřejmě mají s vlastním bližší vztah, protože se s ním víc vidí. u vás je důležité, aby jste vy dva byli za jedno, aby byl přítel na tvé - vaší straně a dokázal si to u rodiny obhájit. jeho matka nemá co kecat do toho čí děti adoptuje nebo ne!

blahova_andrea
2. lis 2013

@laurital to je všechno sice pravda, ale ani delší vztah jeho kvalitu neodráží a životaschopnost do budoucna nezvyšuje.

laurital
2. lis 2013

@blahova_andrea A po roce je hned všechno jasné?Co jiného podle tebe prověřuje vztah než délka soužití a překonané krize?

blahova_andrea
2. lis 2013

@laurital ono prověřovat vztah je fajn, ale záruky nejsou nikde a nikdy. partneři se dokáži nemile překvapit i po 20 letech a jít od sebe a to už na děti bývá pozdě. taky nechápu lidi, co se berou po pár měsících a do roka stihnou i mimčo, ale někdo to tak má a občas jim to vyjde líp než těm, co léta čekali a vztah přechodili a nikam dál to nevedlo a ztratili spoustu času. samozřejmě chápu i postoj maminky, rodičů. to jsi napsala správně. prostě je to matka, myslí na dobro svého dítěte a vidí reálnou hrozbu do budoucna. ale stejně nemá právo být takto striktní. nakonec by mohla přijít i o vlastní vnouče. na obou stranách by měla být nějaká tolerance, snaha o porozumění a vstřícnost k řešení problémů a společné budoucnosti. když se ona bude sebe víc snažit a tchýně sebevíc bojkovat, tak je to stejně marný boj. většina mužů nakonec podlehne matce, místo aby se postavili na stranu své "nové" vlastní rodiny.

laurital
2. lis 2013

@blahova_andrea Podívej, z mého pohledu by syn měl ve vší slušnosti říci, že o své rodině si bude do budoucna rozhodovat sám.Na druhou stranu bych ale na straně zakladatelky zvolnila, protože obavy tchyně jsou pochopitelné.Na mě to působí tak, že to zakladatelka strašně žene a možná z toho má pak tchyně pocit, že se ho snaží uhnat.Takže proč nezvolnit, rodinu snad dělají především jiné věci než společné příjmení, ne?

evitaa
2. lis 2013

Odstřihla bych jeho rodinu a žila si vlastní život. Co má kdo kecat do života někoho jiného. Nebo je snad k něčemu potřebujete? Žijeme někde v pravěku, aby se muselo žádat o svolení se svatbou rodiče?

ivajaro
2. lis 2013

Podívej, moje máma měla jiný příjmení, já taky a sourozenci taky (měli jinýho tátu než já) a opravdu se neřešilo, že nejsme "rodina" podle jmen, důležitý bylo že se jako rodiny chováme ...
Co se týká "tchýně" zkus si s ní promluvit, čeho se vlastně bojí a proč se tak chová? Třeba tě nebude "poslouchat" ale pořád bych se snažila s ní nějak promluvit ....
A co se týká toho že se nechová k tvým starším dětí, neřešila bych to ... já mám taky nevlastní babičku která moje sourozence nevlastní rozmazlovala a já byla odstrčená ... bylo mi to fuk, já babičku nepotřebovala pro mě byli důležitý rodiče. Tak to zkus i s tvýma dětma, aby věděli že doůležitý jsou máma a táta a né babička, která vlastně babička není a u té maldší, dokud je takto mainká tak rozhoduj ty o ní, a prostě si dupni!! Je to tvé dítě né její...
Je to jen můj názor, ty se rozhodni podle sebe 😉

blahova_andrea
2. lis 2013

@laurital souhlasím.

blahova_andrea
2. lis 2013

@evitaa tak ne vyloženě žádat o svolení, ale každý si přirozeně přeje mít rodinu funkční, velkou a v pohodě. ano...někdy to nejde. ale hned odstřihávat? to je snad až ta poslední možnost, ne?

michaelatvrda90
autor
2. lis 2013

Holky, nevím ☹ Už mě to štve on má od rodičů auto skoro vše může se prý vrátit domů kdy bude chtít tak čemu se divi že?

golymetr
2. lis 2013

mám taky dvě děti z předchozího vztahu pak jsem si našla přítele ten byl bez dětí chtěl aspon jedno dítě chodili jsme spolu asi 4 měsíce a já otěhotněla jeho rodina mě bere skvěle i mé dvě děti berou jako vlastní nikdy proti mě nešli mamka (tchýně ) je skvělá sama si prošla jako já tim samým že měla dvě děti s jiným partnerem a třetí dítě s druhým prošla si peklem protože druhá tchýně ji absolutně odmítala ,mě přijala hned jako svou dceru a já jí mám jako vlastní mamku,s přítelem jsme spolu dva roky letos v červnu jsme se vzali a vše nám klape
hold do lidí člověk nevidí a třeba jiný stim mají problém přijmout děti jako vlastní ale ty děti zanic nemůžou měla by se tchýně nad sebou zamyslet jak se chová aby se jí to v budoucnu neobrátilo proti ní

michaelatvrda90
autor
2. lis 2013

Nj jenže jeho máma je vdaná a má všechyn tři děti s jedním chlapem, a jeho sestra mě pořád uráží že jsem odpad a podobně.... Jen že si má najit inteligentsní ženskou a né blbku a že nemá vychovávat cizí parchanty ☹ Moc mě to bolelo když jsem si tohle od nich přečetla! Mám ho ráda ale příjde mi, že víc stojí při své mámě atd.... Když se s ním pohádám a řeknu něco porti jeho mámě tak už mi nadává ☹

laurital
2. lis 2013

@michaelatvrda90 Míšo, jak to máte vy dva mezi sebou?Jestli tedy chceš odpovědět.
Dospělý chlap rodiče respektuje, ale stejně tak vyžaduje i respekt pro svou partnerku a nenechá se v zásadních věcech ovlivňovat.
Já chápu její, řekněme ne příliš nadšený, postoj k osvojení tvých dětí, alespoň dočasně, co se mi ale hrubě nelíbí je její postoj k tvým dětem všeobecně.Tady by se za tebe měl přítel postavit a vysvětlit matce, že si nepřeje rozdílné chování ke VŠEM vašim dětem.Měla by vás respektovat jako rodinu, k čemuž patří i to, že nedovolí, aby kdokoliv mluvil špatně o jeho partnerce.

teeerez
2. lis 2013

@michaelatvrda90 Ja bych teda zbytecne netlacila co se tyce zmeny primeni deti a prijeti od noveho partnera za sve. Vzdyt to muze udelat kdykoli ne? Treba o 3 roky pozdeji az bude situace uplne jina. Tchyni trochu chapu,proste je to velky zavazek a je to dost rychle.

Na co bych naopak tlacila je, aby babicka ke vsem detem pristupovala stejne. Skoro bych s ni zkusila dat dohodu (at ma pocit ze neustupuje, nekteri lide to proste nedokazou...) ze nebudes chtit aby jeji syn mel zatim nevlastni deti na sebe, ale ty deti by to nemeli pocitovat - takze ji budou rikat babi a ona se ke vsem bude chovat stejne. Pokud to nedokaze akceptovat, tak bych tam nejezdila. Detem to dost uskodi, kdyz budou videt, ze babicka nema rada jen je, nepovede to k nicemu dobremu :( at se baba kouka vzpamatovat :(

blahova_andrea
2. lis 2013

@michaelatvrda90 my to máme za sebou taky. přítel kdysi odešel od rodiny, nechal u rodičů svoji ex s dětmi a prchnul. rodiče to dlouho nemohli rozdýchat. taky ho po dobrém i po zlém lákali zpět, ale prostě nechtěl. časem jsme se poznali my a logicky rodiče nechtěli slyšet ani o nové partnerce, pak ani o dítěti. trvalo to dlouhou dobu než se vše srovnalo. chtělo to vážně pevný postoj muže a hodně času v klidu, aby se všem srovnaly myšlenky a priority. pokud jsou to opravdu rodiče duší i srdcem, tak si uvědomí o co vše by mohli přijít a dostanou rozum a akceptují, že syn je dospělý a dělá vlastní rozhodnutí, i když nemusí být správná. ty bys opravdu neměla tlačit na pilu. mě taky nezbývalo než čekat a žít si mezitím po svém. dnes jsme jedna velká rodina, vyšlo to. do svatby a případného osvojení máte času dost, tak si vážně v klidu promluvte a pak tomu dejte čas, aby si to nějak sedlo. když oni uvidí klidnou a vyrovnanou ženu, která se snaží řešit problémy v klidu a po dobrém a ráda si na to dobré v životě počká, tak jim to třeba otevře oči 😉 s tím, že pro ně ale tvé děti nebudou všechny vždy na stejném postu by ses ale měla pomalu smiřovat. neber to jako tragédii. děje se to i mezi vlastními sourozenci, v pokrevních rodinách. není to konec světa. důležité je, aby každé dítě na světě cítilo, že je milované a je jedno jestli maminkou, tatínkem, tetičkou, babičkou nebo sousedem. důležité bude, abys mezi svými dětmi nedělala rozdíly ty. aby jsi se nesnažila těm starším vynahradit nelásku "babičky". já bych teda taky nenechávala vnouče u prarodičů bez dozoru a pokud by pod dozorem dělali, co se mi nelíbí, slušně bych se ozvala.

blahova_andrea
2. lis 2013

@golymetr přesně tak. děti nemůžou za to, komu se narodily. ale někdo má holt tvrdší palici 😉

ladkaspackova
2. lis 2013

@michaelatvrda90 každý radí podle svého a já bych také napsala něco podle mě...mám trochu podobný problém ale ze strany vlastní mámy....dnes už manžel má také děti z prvního manzelství a brali jsme se do roka co jsme se poznali....moje máma s tím moc nesouhlasila, má na to jiný názor, a všechno podle ní je špatně....je toho hodně co jí vadí a jak se chová...mě to moc mrzí, protože si také říkám že je jedno čí jsou děti, hlavně když vidím jak se o ně manžel stará a jaký je dobrý táta, přesně takového jsem si vždy přála....... to ona nevidí, vidí jen to svoje....a to když jsem byla málá tak mi vždy říkala jak jí mrzí že se o nás táta nestará že by si představovala jiného tatínka atd.....dnes je mi 33 a vím jaký je život....děti sice nemám....ale kdybych měla pořád poslouchat co mi říká nebo radí máma tak bych vlastně vůbec nežila, tak jak žiji dnes a to je štastně...vím že štěstí není nikdy napořád a proto si ho chci chránit co nejdéle, proto si myslím, že pokud s manželem budete držet za jedno tak jak tady radí ostatní @blahova_andrea a nebudete žít život podle maminky, budete mít to své štěstí hodně dlouho.......a někomu dokazovat že spolu budeme dlouho nebo tak něco to je směšné....žij si život podle sebe, tak jak to chceš a tak jak to cítíš....možná by bylo dobré kdyby jsis s tchýní sedla a vysvětlila jí jak se věci mají.....by mě zajímalo kdyby to bylo naopak a tvoje máma by dělala rozdíly mezi jeho a vašemi dětmi...joj to by se jí nelíbylo....moje máma mi dokonce říká že má můj muž dluhy protože platí alimenty...ježiš vzdyt mi děti nezatajil když jsme spolu začali a to že ho miluji a miluji i jeho děti je jako špatné?? možná ani děti mít nebudu moct a budu ráda jednou že budu moct mít vnoučata...a že nebudou vlastní no a co...

blahova_andrea
2. lis 2013

@michaelatvrda90 sestru bych v klidu poslala někam. ta nemá do ničeho vůbec právo kecat. svůj názor mít může, ale sama není příliš vysoké inteligence, když se naváží sprostě do někoho, koho nezná.

laurital
2. lis 2013

@blahova_andrea Souhlasím, sestru bych bez váhání poslala tam, kde slunce nesvítí 😉 .Tím pomlouváním se prezentuje sama v nepříliš lichotivém světle.

evaviki
2. lis 2013

@michaelatvrda90 chapu,ze si nastvana.. ale chapu i pritele, ze nechce poslouchat, jak je jeho mama neprijemna.. zkus otocit nejdriv pri mluveni s partnerem, rekni,ze jeho mamu chapes, ze si teda zatim adoptovat deti nemusi, ze nechces jit proti ni.. jenom ze te mrzi, ze tve deti nema rada.. Spolecne se vsema detma bych tam na navstevu nechodila, aby to starsi nevnimali spatne, kdyz dela takove rozdily.. a tchyni bych taky rekla, ze chapes jeji obavy, ale ze te mrzi pristup voci detem, ktere prece za nic nemuzou.. hlavne v klidi, zbytecne se nehadat, stejne by se to pak otocilo proti tobe..

michaelatvrda90
autor
2. lis 2013

Holky, takže nebudu na něho tlačit s tím přepsáním 🙂 ale včera jsem četla to, jak si psal s mámou že po včerejšku ví že my dva spolu nebudeme! Jen že jsem jí řekla svůj názor :D My se tedy vezmeme tady jsme o to m diskutovali a už vážně mám jeho mámu v paži, ona si semnou píše vše ale když tam dojedu tak ze sebe dělá strašně milou a když odjedeme z návštěvy domů, tak už vipisuje příteli jaká jsem a že s náším vztahem to nevidí dlouho 🙂 taky byla ze začátku proti našemu vztahu, a včera mi jasně řekla jak od něho odejdu že malou si berou oni 😀 Tak chápete to?

evaviki
2. lis 2013

@michaelatvrda90 na takove reci vubec nereaguj.. je to blbost..i kdyby jste se rozesli, tak ona na dite narok nema.. 🙂 nech ji,nech si keca, co chce.. kdyz bude mit pritel od tebe klid a pohodu,tak mu po chvili zacne vadit to,co keca jeho mama.. protoze uvidi, ze ty se nehadas, si v pohode, mila a prijemna.. a jestli vam to klape, tak maminku s jej rozstvavanim posle do certa sam..

ladkaspackova
2. lis 2013

@michaelatvrda90 hlavně klid...máš to s ní těžké...ale možná právě po svatbě se to trochu změní....

dora13
2. lis 2013

@michaelatvrda90 myslim, ze s jeho matkou nenadelas nic, ani kdyby ses pretrhla. jestli si neco vzala do hlavy, tak nema smysl presvedcovat ji o opaku, bude si na to muset prijit sama.
jinak co se tyce rozdilu mezi vnoucaty -- zazila jsem to taky. babicka vzdycky mela radsi sestrenici nez me a brachu. ne z nejakych pokrevnich duvodu, proste bydlela ve stejnem meste, takze ji babicka uprednostnovala a zacala to pomerne zahy davat hodne najevo, uplne jsem nenavidela tam jezdit. kdyz jsem jim oznamila, ze se budu vdavat, tak mi rekla, ze asi neprijdou, protoze by mi museli davat nejaky darek a oni setri na sestrenici, ktera ceka miminko. vysledek je ten, ze je to pro me vicemene cizi pani, nemam treba ted vubec v planu ji oznamovat, ze jsem tehotna, stejne bych se maximalne dozvedela, ze sestrenka uz ceka druhe, nebo neco podobneho. ale k veci -- pokud tchyne bude od sebe vnoucata oddelovat, tak driv nebo pozdeji je ztrati a nejvic to bude jeji ztrata...

2hanah
2. lis 2013

@michaelatvrda90 Zkušenosti zatím chybí, ale jsem v naprosto stejné situaci, ještě mě bohužel nerozvedli, ale třičtvrtě roku jsem s novým partnerem, jsem strašně šťastná, on taky, s dětmi mají úžasný vztah, taky už mu řeknou "tati", bydlíme spolu tři měsíce, ale jeho rodiče mě taky nesnesou právě kvůli mé minulosti, přítel s nimi už čtyři měsíce nebyl v kontaktu, takže fakt oceňuju, že mi dal přednost, ale chceme se brát a vím, že ho ta situace uvnitř trápí a chtěl by se s nimi asi usmířit, řekla jsem mu, že je zkusíme pozvat na oběd, ale mám strach, že pak bude všechno horší, že do něj budou rýpat, ať mě nechá, no snad to zvládne, věřím mu, má svou hlavu a zatím ukázal, že i soudný rozum...

danfal
2. lis 2013

@michaelatvrda90 Asi to nebudeš chtít slyšet, ale ony to opravdu nejsou jeho děti a tvoje tchýně není jejich babička. Nikoho nemůžeš přinutit, aby měl někoho rád. Já jsem s Vojtou sama, ale kdybych měla partnera, nikdy by mě nenapadlo, aby si moje dítě osvojil. Buď ráda, že přítel má děti rád a láska se přece neměměří tím, jestli si osvojí tvoje děti nebo jak se chová tchýně.

michaelatvrda90
autor
2. lis 2013

@danfal Jenže on si je osvojit chce, ale jeho máma je proti 😒 Bere je jako vlastní

blahova_andrea
2. lis 2013

@ladkaspackova mluvíš mi z duše. takto jsem to brala od začátku já. taky jsem věděla, že má přítel děti, milovala jsem je od první chvíle, co mi je přivedl ukázat a moji rodiče taky. nikdo jim nedává znát, že jsou polovičně jiné krve. dřív jsem si myslela, že děti mít nebudu, že možná ani nemůžu a byla jsem ráda, že budu "mámou" aspoň takto částečně. nakonec máma jsem a mám prostě o nějaké to dítko víc a porodů méně. je fakt, že ty peníze, které se dávají každý měsíc jinam jsou zátěž, ale bohužel. věděla jsem do čeho jdu a on se musí starat o všechny své potomky, i když nám ty peníze pak třeba chybí jinde. přeji ti, abys i ty měla jednou své vlastní mimi, když máš tak správný postoj k životu.

krev opravdu není všechno. každé dítě si zaslouží být milováno.

laurital
2. lis 2013

@michaelatvrda90 Míšo vyčkejte a po svatbě si udělejte to, co budete chtít vy dva.Zatím bych to nechala být.