Nespavé dítě, které chce maminku, a pobyt v porodnici s druhým dítětem

valeri10
9. led 2019

Ahoj mám dotaz má někdo nespave dítě a byl v porodnici? Jak to to dítě zvládlo? Dcera bude mít 24 měsíců když budu rodit. Od malička špatně spí. Pořád se budí. Teď je jí 23 měsíců a když se vzbudí tak mě zavolá. Tatínka v noci vůbec nechce jen maminku. Jinak přes den s tatínkem v pohodě (s babickama taky, ale nikdy nebyla beze mě, bydlíme od rodiny daleko, jsem s dcerou většinou sama, manžel pořád v práci ).

pavca1982
9. led 2019

@valeri10 Ona to zvládne, bude muset.Já kvůli tomu chtěla ambulantní porod a klaplo to, ale stejně jsem i s přípravou na porod byla dvě noci pryč.

verionka
9. led 2019

@valeri10 já se toho také bála a první noc beze mě (v roce a trictvrte) zvládl s tatínkem úplně v pohodě, usnul asi desetkrát rychleji a spal snad poprvé celou noc, většinou se bojíme toho, co nikdy nenastane 😉

lucie_j
10. led 2019

Ono se může stát lecos, já u druhého dítěte málem skončila v porodnici 10 dní před termínem a taky by to museli zvládnout. Kamarádka ležela v porodnici 2 měsíce před porodem. Když se může starat tatínek, neřešila bych to, oni to zvládnou, hlavně ať je mimi zdravé, to je to důležité.

rodmmulka
10. led 2019

když zavolá maminku, tak přijde tatínek a vysvětlí jí, že maminka musela do nemocnice....

kittyy17
10. led 2019

Když jsi doma, tak nakonec za ní přijdeš a ona to ví, a proto řve. Když doma nebudeš, tak to zvládne i s tatínkem... Neboj, určitě bez tebe neumře 😉 spíš se bojím o tatínka

valeri10
autor
10. led 2019

Já vím, že to zvládnou, ale chtěla jsem znát zkušenosti abych tatínka trochu uklidnila🙂.

leilinka1234
10. led 2019

Dcera je sice o pár měsíců starší, ale stejný závislák. Před porodem jsem se snad nejvíc bála toho, jak to zvládne starší dítko. Je to závislák, pře pár týdnů před porodem na ní tatínek nemohl ani sáhnout, všechno jen já. Nicméně to zvládla nad očekávání dobře 🙂 všechny nás překvapila. Za námi do porodnice chodila s tátou denně, při odchodu teda plakala, ale vždycky jí taťka na něco ukecal. Stranou šla zdravá výživa 🙂 jednou jí vzal na pohár, pak na výlet, pak doma udělali hranolky... Zkuste druhátko nalákat na něco, co má ráda 🙂 holčička to zvládne, určitě vás překvapí tak, jako ta naše 😉

lucie_j
10. led 2019

Neboj, nakonec si to užijí a ještě více je to stmelí.

valeri10
autor
10. led 2019

@leilinka1234 tak to je super jak to zvládla. Já mám podezření, že dcera je tak trochu vycurana a spoustu věcí a nálad na mě zkouší. Ono to i k tomuto věku tak trochu patří. Spíš mám strach o tatínka, protože jsem si v poslední době nejednou vyslechla, že je mamanek (protože nezvu jeho příbuzné aby malou hlídali. Nedávám ji nikomu na hlídání, protože si mateřskou užívám a ani nevím co bych s volným časem dělala. Všichni příbuzní 300 km daleko takže když někdo přijede tak na víc dnů a já mám prostě ráda svůj klid)

karoczde
29. kvě 2019

@valeri10 a co si zažádat o rodinný pokoj?

karoczde
29. kvě 2019

@valeri10 jsme na tom podobně🙂 . Taky jsem 250 km od rodiny, mám tu jen manžela a jeho rodiče;).