Ako manžela prinútiť k ospravedlneniu a pokore?

funnysunny
17. zář 2017

Ahoj,s manzelem prozivame manzelsku krizu. Soucasti su samozrejme vymeny nazorov a hadky. Co ma vsak trapi je,ze manzel ma pri hadke napr chyti na chvili pod krk, alebo mi silno drzi ramena, priblizi svoju tvar k mojej, rekne mi pal do prdele..Nie je to normalne. Hneva,trapi a prekvapuje ma,ze sa nechce za to vubec ospravedlnit. Tvrdi,ze robim chyby stale dookola a preto tak reaguje.. Ako ho "prinutit" k ospravedlneniu a pokore?

terezapetrova
26. zář 2017

@funnysunny takže beru slova zpet, ja nečetla diskuzi. Nepomohla by nějaká poradna?

funnysunny
autor
26. zář 2017

@terezapetrova uvazujem nad tym,aj som to navrhla.Jeho odpoved:ved ty neuznavas autority..odkial na to prisiel,to netusim..to neni o uznavani autority

terezapetrova
26. zář 2017

@funnysunny hm neni to jednoduchý přeju ať se to vyřeší co nejlepe

odula
26. zář 2017

@funnysunny vyhledala bych odbornika. Myslim na vas

tomikjoejoe
26. zář 2017

Nechci se tady moc vypisovat z osobních věcí, ale moje situace je momentálně podobná popisu té vaší. A je to stále horší, pokud jen trochu můžete jděte od něj, on se nezmění a bude se k Vám chovat pořád hůř. Já jsem to bohužel začala řešit, až když byl můj nejstarší syn nechtěným svědkem toho, jak jsem dostala facku. Já mám čtyři děti a i kdybych chtěla nemůžu se ze dne na den sbalit, musím se na to trochu finančně a psychicky připravit navíc za zády manžela. Přeji Vám hodně štěstí a určitě bych vyhledala odborníka aspoň pro sebe. Mě tedy moc nepomohl, ale přijde mi, že jsem spíš neměla štěsí ve výběru psychologa.

blahova_andrea
27. zář 2017

@odula no jako promiň, ale pokud má chlap takto agresivní reakce na blbosti, tak ho taky sjedu jako malého kluka. až se bude chovat jako muž, zaslouží si jiné chování. jak jinak mu má žena dát najevo, že překročil jistou mez a víckrát ne?! ono s každým se nedá sednout v klidu a promluvit si. knížky a psycho poučky jsou fajn, ale na každého lépe zabírá něco jiného 😉

blahova_andrea
27. zář 2017

@odula teď čtu, že jsi to špatně pochopila, tak proto to pochopení vůči němu.

budouci_maminka
3. říj 2017

fůůů... vyhrožovat našemu dítěti ublížením na zdraví, tak se mi taky udělá zle.. hele, to už bych vyhledala pomoc nějakého bílého kruhu, tam jim řekla podrobnosti a začala podnikat jednotlivé kroky.. (vlastní účet, peníze bokem, nějaký "ruksak", který by se v případě nouze popadl při prchání, záložní ubytování, schovat pasy a rodné listy atd atd). Otázka je, co si fakt doma děláte navzájem, přeci není normální, aby zničeho nic manželovi luplo a začal se chovat takto agresivně a ještě se takto vyjadřoval o vašem dítěti..chlapi jsou logičtí, tam pro takovéto emoce musí být důvod.. každopádně radím udělat si zadní vrátka, vyhledat odborníka, s ním probrat do hloubky situaci a pak se tedy rozhodnout, zda se pokusit společnými silami manželství udržet, či společnými silami se rozvést s co nejmenším dopadem na děti..

mrkvicka88
6. říj 2017

Teď čtu diskuzi a je to docela drsný. Jako v hádce asi člověk řekne ošklivý věci, ale taková agrese směrem k dětem je už moc. Jak to vypadá teď? A kdy se tak změnil? Jak dlouho jste spolu?

funnysunny
autor
7. říj 2017

@mrkvicka88 ahoj,momentalne nekomunikujeme 2 tydne,jenom si zdelime formalne informace.
Ta agresivita a vulgarnost trva zhruba 3 mesice..no par az hysterickych vykyvov mnel uz i predtym.
Navrhla som i poradnu..nechce.