Neustálé otázky na druhé dítě. Jak tyto otázky už provždy utnout?

klokanka31
12. dub 2021

Už po narození naší malé se nás rodiče a tchánovci vyptávali, kdy bude další. Myslela jsem že je to přejde, ale malé je 11 měsíců, a stupňuje se to. Pokaždé když spolu mluvíme, tak stejná otázka, kdy bude další 😠A už se otázky objevují i od širšího okolí. Už mě nebaví dokola odpovídat že druhé nechceme, protože na to dostanu odpověď že uvidíme časem, že ženský rodí i ve 40. Hlavně že moje mamka si ve 30 přišla už hrozně stará na další dítě, a mně ho bude vnucovat ve 40 😒 Jak se dají tyto otázky jednou provždy utnout? Mám už co dělat abych nebouchla vzteky.

lachtanice86
13. dub 2021

Rodine jsem řekla at se neptaji, 2x jsem musela zopakovat a ok, ale kamarádi to bylo peklo. Pokaždé když se mě někdo zeptal, ja se zeptala jestli už dnes su.kal, přímo takhle a světě div se, dali pokoj hned

mon_88017
13. dub 2021

Naše rodiny rodiny se v tom taky vrtaly, naštěstí mým rodičům stačilo říct, že nebude, protože NECHCEME. Tchánstvu to trvalo trochu déle (asi se chtěli dočkat toho "pokračovatele rodu"- máme v rodině, co nese jméno, samý holky), ale nakonec jim argument NECHCEME taky stačil.

makovice88
13. dub 2021

A to ja se temto dotazum zase nedivim, prijde mi to jako normalni lidska zvedavost. Tak mate jedno, tak se proste ocekava, ze budou dalsi..Ja se s tim taky potykam celkem casto, ale nejak to neresim. Vim, ze lidi jsou proste zvedavi.
Mame skoro 2 letou holcicku a cekame druhe, ale nikdo o tom zatim nevi. A porad musim poslouchat, kdy bude druhe. 🤷‍♀️
V tvem pripade bych rekla, ze uz dalsi mit proste nemuzu a hotovo. 😁 Protoze ve chvili, co reknes, ze nechces, tak to nezni tak definitivne.

jako_mala_holka
13. dub 2021

Máme dceru a už od šestinedělí poslouchám, že ještě toho kluka... Když říkám, že nejspíš bude jen jedno, protože to pro nás (hlavně pro mě) není sranda, i finančně, abychom si něco užili, apod apod, tak prý musíme!!! mít druhé 🤔😅 na to říkám, že nemusíme nic... Takže soucítím 👍👍👍💕
Tip s kapavkou snad někdy fakt zkusím, až budu zoufalá 😄

emamaira
13. dub 2021

@katule1990 přesně, jediná správná možnost je páreček 😂 čekám druhého kluka a všichni řeší, jaká je to škoda a jestli nejsem zklamaná 🙈

jako_mala_holka
13. dub 2021

To je život... Od 15... Už máš kluka? Už bude svatba? Už bude dítě? Už bude druhé? Už sedí? Už chodí? Kdy jdeš do práce?
Ty máš kluka brzo/furt nikoho nemáš, svatba ve 20 je brzy/je ti 30 a nejsi vdaná, dítě ve 20 je brzy/ve 30 už budeš určitě neplodna, tak honem honem, dítě má 2 roky, tak honem další, ale to správné pohlaví, ať je páreček, už sedí, to je brzy, ještě nesedí, nechodí, určitě mu něco je a nevěnujes se mu, máš druhé dítě brzy, to nezvladnes/ještě nemáš druhé, no to budou dva jedináček, spatneee, všechno spatneee, jsi divná 😉🙂😄

jako_mala_holka
13. dub 2021

Jo a ještě... Ty UŽ jdeš do práce? / Ty jsi JEŠTĚ FURT doma? A taky mě oblíbené Proboha ty nekojis?/ Proboha ty ještě kojis?
Atd atd atd až donekonečna... A až umřeš, tak umřeš určitě moc brzy a nebo moc pozdě 🤔😄

ruzova_pastelka
13. dub 2021

@emamaira To si nepomůžeš, já čekám kluka (k první slečně) a první věta od tchánovců stejně byla: "Bude to kluk, jo? Tak to musíte mít třetí!" A ano, já to taky nechápu 😄

klokanka31
autor
13. dub 2021

@jako_mala_holka Přesně ☺ si ale říkám že lidstvo pořád je jen a jen nespokojený. Jako by nebylo lepší říct: jedináček? Super, budete na něj mít víc času. Dítě ve dvaceti? Aspoň budeš mladá maminka. Dítě ve 30? Aspoň sis užila taky mládí. Atd...

baraskaska
13. dub 2021

@klokanka31 tak ja to taky moc nechapu ale zaroven je mi ta vtirava zvedavost jedno. Takze si odemelu svy a jedu dal. 🙂

angelinie
13. dub 2021

@klokanka31 Mne prijde nejlepsi na spoustu veci odpovidat jednoduse "Nevim." To je takova neprustrelna odpoved, na kterou uz se pak neda ptat moc dal, kdyz nevis :D

sahrazad1
13. dub 2021

Jedináček je možná super pro rodiče , ale už méně pro to dítě , jelikož je pak jednou samo . A jestli se divis, proč prarodiče chtějí vnoučata , tak si par let počkej a třeba ti to dojde . Jinak k tvému dotazu , musíte být s manželem zajedno , a také tedy myslet na své existující dítě . Jestli si myslíte , ze ho o nic neochudite , když bude samo , tak je to OK . Prarodičům to citlivé vysvětlete , ono jim stejně nic jiného než to přijmout nezbude .

izz76
13. dub 2021

@klokanka31 To počkej až se na to začnou ptát dcery jestli by nechtěla bratříčka nebo sestřičku 😃 My máme s manželem každý svoje dítě a třetí společné a i tak se nás lidi občas ptají kdy bude další a to mame 2holky a kluka a už nám bylo 40let. Já tyhle otázky považuju za neslušné, sama od sebe se na to nikoho neptam dokut na téma nepřijde řeč. Moje kamarádka otravnou tchyni odpalkovala tím, že pokud tak touzi po dětech může se vzít nějaké opuštěné dítě do pěstounské péče.

klokanka31
autor
13. dub 2021

@sahrazad1 S manželem jsme zajedno. A nemyslím si že bude jednou sama, bude mít svou rodinu. Kolem nás jsou samí sourozenci, a v dospělosti jako kdyby ani nebyli. Prostě si jsou cizí. A naopak jedináčci jsou spokojení.

jako_mala_holka
13. dub 2021

@sahrazad1 myslím, že se nikdo nediví tomu, že prarodiče chtějí vnoučata... Tady jde o to, že do jistých věci nikomu nic není... Nikomu 😉 ideálně takovym prarodičům, co měli jedno dítě a od toho očekávají, že bude mít snad 5 deti... Případně moji rodiče, já mám dva sourozence, já mám jedno dítě, brácha žije ve svých 27 letech furt u nich a rypalo by se do mě? Jako proč? Nevidím důvod... Nehledě na to, že to kolikrát zajímá a "trápí" cizí lidi, kolegy v práci, kamarády... Přece do toho nikomu nic není, já osobně se na takové věci neptám, dokud o tom nezačne ten druhý, protože ani mne do toho nic není a taky nevidim do situace... 🙂 totéž by pak člověk čekal i od ostatních

jako_mala_holka
13. dub 2021

@klokanka31 nekdy mi to též tak přijde, já jsem ze tři sourozenců, s bráchou (27) si nemám co říct a ségra je o 16 let mladší, tam už si někdy připadám jak kdybych byla její máma/teta, proste jiny svět

klokanka31
autor
13. dub 2021

@jako_mala_holka Můj manžel má nevlastní sourozence (o 10 a 20 let starší) a nesnášejí se. Já mám staršího bráchu, v dětství ještě ok, ale v dospělosti hrůza. Chtěla jsem to nějak slepit, nemá zájem. A v příbuzenstvu to samé, nesnášejí se, nestýkají, bojují spolu. A zase třeba bývalá švagrová jedináček, a pochvaluje si to celý život.

terezia10
13. dub 2021

No to je těžký. My máme 2 holky a furt tak 3 a kluka a ja uh se naštvala a řekla jsem ze to jsou holky něco min nebo co ? Manžel řekl jasny vnouče bude paradoxně to vadí spis okolí než nám 🙃ne vždy je dobrý mít sourozence my se sestrou máme normální vztah až teď když ji je 30 jinak to bylo peklo