Nevěra. Má cenu zůstávat v takovém vztahu?

alcaalca32
3. únor 2014

ahoj holky,
jsem 2 měsíce čerstvou mamkou.Mám skoro 6 let přítele-tatínka prcka.V létě se mi stal úraz v 5tt,takže neschopenka a spousta času na pozorování a přemýšlení-krom rehabilitací a starostí o miminko.... Jsem už jednou rozvedená,kvůli ex manželové nevěře,takže člověk vycítí,když se "něco" děje.Občas jsme řešili nějaké smsky od "kamarádek",ale nikdy se k nevěře napřiznal. Když jsem byla doma, tak jsem přišla na to, že hledá a odpovídá na různé inzeráty v sexy seznamkách.Scházel se,psal si a volal s nějakou slečnou (prý spolužačkou). Když jsem jí volala a ptala se,zda spolu spí,řekla mi ,že ano..přítel to samozdřejmě popřel..Tenkrát přísahal,že už to nikdy neudělá a všechny ty řeči okolo..Napadlo mě,že nemá cenu setrvávat v takovém vztahu.Kvůli mimču sem se snažila to překousnout a doufat...Byla jsem asi týden před porodem,když jsme to řešili naposled.Dušoval se,že sice na tyto inzeráty reaguje,ale že se NIKDY s nikým nesešel.Prý mě má strašně rád a nechce o mě přijít. Dva měsíce před touto debatou jsem našla list papíru s tel.čísly a adresami slečen-prý už to má dlouho...Keci,zase!!!!Myslela jsem si,že když se prcek narodí,bude všechno v pořádku,že si k sobě najdem cestu a začneme od začátku.Nevěřím mu a popravdě nevím, proč spolu jsme. Mám to pořád v sobě a nevím,jestli to překonám a smířím se s tím... Má cenu zůstávat v takovém vztahu??

codal
3. únor 2014

@alcaalca32 Je mi moc líto, že je tu další smutný příběh.. ze své vlastní zkušenosti ti povím pár věcí:1) U erotických zpráv to začíná, ale většinou to u nich nekončí... s jídle často rostě chuť...2) Chlap může udělat chybu, jsem asi schopná pochopit, že se někde opije a ujede, neplánovaně... pak je to chyba, která bolí, ale možná se dá ještě odpusit, protože ten chlap nechtěl cíleně ublížit, jen to neukočíroval (ač si myslím, že by se to stávat nemělo).. ale v tvém případě je to célené vyhledávání erotických seznamenk, to není chyba, ale podraz, který udělal vedomě a moc dobře věděl, že ti to ublíží. 3) Pokud to udělá opakovaně a moc dobře zná tvůj názor na to, tak si tě neváží a je mu úplně jedno, co si myslíš a že tě tím zraňuje. A pokud mu to je jedno, tak tě nemiluje... několikrát jsi mu na to přišla, několikrát ti slíbil, že už to neudělá, několikrát jsi mu to odpustila a dělá to vesele dál, jeho sebevědomí a drzost je opravdu nehorázná, on se vůbec nebojí, že o tebe příjde...má takový vztah smysl? Chceš opravdu něco takového tolerovat?

laurital
3. únor 2014

Asi jsem divná, ale mně by přišlo daleko závažnější to, že mám doma lháře, který mi beze studu lže do očí, než fakt, že je to ku....ník (omlouvám se jemnějším povahám, ale jinak to v tomto případě pojmenovat nelze).
Člověk může uklouznout, ale měl by se ze své chyby poučit, což se v tomto případě viditelně nestalo a kvůli svému povyražení nadále trápí partnerku a riskuje rozpad rodiny.A stále vidím určitý rozdíl v tom, když člověk neplánovaně uklouzne a v situaci, kdy dlouhodobě a systematicky obelhává partnera a dělá z něj blbce, byť ve výsledku jde o to stejné.Kdo chce kam...

alcaalca32
autor
4. únor 2014

@codal vztahy jsou hrozně složité..Od začátku zná můj pohled na nevěru a vše kolem toho.To co udělal,je podpásovka jako blázem..hlavně vzhledem k těhotenství atd.. Mluvili jsme kolem toho snad milionkrát.Chvilku je klid a pak se to zase děje. snažila jsem se pochopit,proč to dělá,ale nemůžu na nic přijít.Včera jsme o tom mluvili a pořád mě přesvědčuje, že to bylo všechno jenom na virtuální rovině..Chlapi sou fakt jeblí do palice.. Už delší dobu mu nevěřím,ale přijde mi, že on to vůbec nechápe..

killi
4. únor 2014

@alcaalca32 já zažila něco podobného. Seznamky, volání na priváty atd. dlouho jsem si myslela, že by to nikdy reálně neudělal. Vždycky bylo bububu a byl na nějakou dobu klid. Po 12 letech vztahu se přiznal k nevěře ze začátků našeho vztahu, bylo to několikrát a vždycky jen na privátu a s ochranou. V podstatě se přiznal do detailů ke všemu. Pak jsme začali plánovat vlastní bydlení a miminko a on toho nechal. Vyhrotilo se to tak, že já se chtěla rozvést a on pochopil, co všecko tím svým chováním způsobil, 😒 nějak se to v něm zlomilo. Začal to konečně řešit. Sám to teď vidí tak, že měl problém pravděpodobně z dětství. Nicméně řešili jsme to v sex. poradně, já mu to odpustila a teď máme krásný vztah. Já taky pochopila, že v určitých věcech byla chyba i ve mě. Jde to, ale opravdu musí ten chlap to chtít změnit. On to popisoval tak, že si prostě nemohl pomoct jako by to ovládalo. Pak jsme to řešili i tak, že když měl pocit, že si nemůže pomoct tak jsme si volali nebo psali sms. Zkuste tu sex. poradnu, problém může být hlubší a on si to možná ani neuvědomuje. 😒

alcaalca32
autor
5. únor 2014

@killi Děkuji za reakci..Řešíme to skoro denně.Prý o nás nechce přijít, tak sem zvědavá, jak to bude dál z jeho strany vypadat. Zkusím navrhnout poradnu a uvidí se..Děkuji ještě jednou