Nevera ve vztahu. Odpustit nebo ne?

kukinka
2. kvě 2007

odpustit?Ano nebo ne?Co si myslite?

andik
10. čer 2007

aaa já si myslím,že není dobré zatahovat do toho jiné lidi,i když je to rodina.Tohle si musíte vyřešit jen vy dva.On by se měl zachovat jako chlap a už něco začít řešit.Pokud chce rozvod,měl by Ti to říct,at víš na čem jsi.Tohle mi přijde divné a dětinské,schovávat se a nic neřešit.Ale Sue má pravdu,takoví je každý chlap 😠

Asi bych za ním do té práce nakonec šla.Přece to takle nemůže trvat donekonečna 😠

sue
10. čer 2007

Aaa, správne... ale vyberaj tie peniaze z účtu - minimálne to zober na polovicu 😔
...a svokrovcov som nemyslela tak, že robiť nejaké scény alebo tak... ale keď vyvádzal môj otec a povedali sme to konečne babke, narobila riadny cirkus a hneď bol v rodine poriadok 🤐 ono... vieš... keby sa za ten vzťah nehanbil a teba nemal rád, už dávno by ju predstavil doma a požiadal o rozvod, aby s ňou mohol žiť legálne...

aaa
10. čer 2007

On chlapec asi neví, co chce... čekal scény, které se nekonají... já mu v klidu napsala, že ho miluju, že to spolu vyřešíme, žádné výčitky. A brečím si doma, kde mě nikdo nevidí.
Taky myslím, že není dobré to řešit třeba přes rodiče, proto jsem tchýni usměrnila a je klid. Zatím 😠 .

aaa
10. čer 2007

Jedna moje známá řekla, že on je teď zmatený jako moucha za sklem 🙂, ať ho nechám být, že chlapům dýl trvá, než jim dojde,co vlastně udělali. Zítra to budou tři týdny.

aaa
10. čer 2007

sue-my máme každý svůj účet 😉 , na tom společném skoro nic není.

andik
10. čer 2007

aaa takže si myslíš,že se ještě vrátí?

mirka414
10. čer 2007

aaa tomu mojmu to trvalo skoro6mesiacov.necakaj ze to bude hned.tiez nevedel co chce ale nikdy v tom nebola ina zena bol to skor strach a trosku problemy v praci.bud trpezliva ja som uz tiez nedufala...

aaa
10. čer 2007

andy, fakt nevím... byla bych ráda. ale nejsem si jistá.

zanett
10. čer 2007

aaa, no to snad neni pravda, co ten tvuj manzel vyvadi! Zajimalo by me, jak dlouho to takhle chce valet dal? Tohle prece nejde donekonecna! Chapu, ze tvoje nejistota (co on udela dal, jak se zachova atd), ta musi byt strasna...je proste hrozny nevedet...asi bys urcite nemela podavat zadost o rozvod; za prve to byl jeho napad odejit (ne tvuj) a ty mas snahu dat vsechno do poradku (jenom kdyby i on chtel), tak je nelogicke, abys podavala zadost ty, to kazdy chape, ze si to musi srovnat hlavne on. Navic neni moc jasne, co minila tvoje tchyne tim, ze pry nikoho jineho nema. Tak proc tedy odesel? Kazdopadne, preju hodne sil, cosi mi rika, ze takhle to uz nebude trvat dlouho... 😉 hodne stesti

aaa
10. čer 2007

zanett-on jí nepřiznal, že má ženskou, ne hned zkraje, teď už to asi ví.

olus
11. čer 2007

ahoj kočulky,

aaa, je mi líto, že máš takové trable, přeju ti ať se vše vyřeší k tvé spokojenosti a aby ses netrápila a rozhodně nejsi divná, že tě to trápí, když s někým strávíš kus života, tak to to prostě nemůže být jedno

my měli jen krátkou debatu, jasně že nic nepřiznal, řekla jsem mu rovnou, že mi to připadá jasný - to popřel(jak jinak) ale přesvědčivý to nebylo, na to už ho moc dobře znám, tak jsem mu řekla, že dokážu pochopit úlet, ale ne opakovaný a ať dotyčné sdělí, ať ho už nekontaktuje
chová se (podle mě) provinile- je mazlivej, je to tak nějak jiný, to prostě člověk vycítí, teda snad neslyšim trávu růst, ale připadá mi, že mu to došlo, že ty jeho kecy neberu
naštěstí nemám čas o tom moc přemýšlet, s miminkem je záhul a navíc vyřizujeme ten barák, takže fofr
doufám že až se přestěhujem, tak se zklidní, jestli ne, má smolíka, hypo je na nás na oba, ale majitelkou domu budu jen já, nejsme totiž manželé
ale to už předbíhám, myslím, že to byl fakt jen úlet
ikdyž to v současné situaci(tolik měsíců bez sexu) chápu nebo spíš se snažím pochopit, tak je mi to hodně líto

aaa, souhlasím s tebou, rodiče bych do toho netahala, většinou nemají šanci pomoct a jen jim to ubližuje

zatím všem páčko, ještě se ozvu

andik
11. čer 2007

olus ufff

takže si myslíš,že něco bylo?Pokud šlo jen o sex,taky bych to chápala,i když je to sprostý 😒

olus
11. čer 2007

andíku,
nechci mu křivdit, ale když si znovu přečtu tu SMS, tak se mi to zdá jasný a ostatním nezaujatým asi taky - na předchozí stránce je citace
nemám teď náladu ani chuť na nějaká gesta - máme 2 děti a bydlíme v jeho bytě, navíc řešíme nové bydlení, je to složitý, myslím, že šlo určitě jen o sex....doufám...

jé, teď koukám, že jsi z Berouna, my se chcem stěhovat do Lochovic - to je 6 km od Berouna

andik
11. čer 2007

Lochovice znám,to je od nás kousek. 🙂

Já bych to asi dál taky neřešila. 😉

olus
11. čer 2007

doufám, že nebude důvod to dál řešit..
zatím pa,
musím pracovat, třeba si brzy pokecáme osobně...

andik
11. čer 2007

věřím,že to bude ok.On by od rodiny neodešel. 🙂 Dobrou a držím palce. 😉

kristtin
17. bře 2009

Hanka 274 myslím, že si v tom čo si písala, že by ťa manžel nikdy nepodviedol dosť naivná. Myslím, že ilúzie sú to krásne a povedzme si pravdu, že zamilovanosť (ako píšeš, že ste zamilovaný) trvá 2 roky. A čo potom? Človek nie je tvor monogamný, aj keď v kultúre v ktorej žijeme sa to od nás nepriamo vyžaduje. Preto sa "to" všetko deje v tajnosti. A v podstate súhlasím s príspevkom-názorom Katy1979. Aj keď človek tomu nechce uveriť a postaviť sa pravde do očí. Ja som zatiaľ nemala negatívnu skúsenosť s neverou, že by ma niekto podviedol (aspon o tom neviem), ale ja som to urobila. A tie ma to trápi, že to tak funguje ako to funguje...

evenka
16. dub 2009

ahoj lidičky...je to strašné když se dozvíte že vám je chlap nevěrný už rok!NĚCO JSEM TUŠILA APOŘÁD SI OPAKOVALA NECHCI NIC VĚDĚT,CHCI JEN VĚŘIT ŽE TO TAK NENÍ A NAKONEC TO NEVYDRŽELA MILENKA A VŠECHNO NAPSALA V SMS.MILUJU VAŠEHO MUŽE ROK SPOLU CHODÍME.SAMOZDŘEJMĚ SE NEPŘIZNAL A ZAPÍRAL.NE DLOUHO VŠECHNO VYŠLO NAJEVO.JÁ ODCHÁZÍM U MĚ JE TO UBOŽÁK.KACZKA TEBE OBDIVUJU VÍM ŽE HODNĚ ZÁLEŽÍ NA OKOLNOSTECH,ALE JÁ TO NEDOKÁŽU ODPUSTIT

martiuska
17. dub 2009

kristtin: presne tak, suhlasim s tvojim nazorom o monogamnosti. Bohuzial, aj ja som citala psychologicku knihu, ze clovek je tvor, pre ktoreho je monogamia neprirodzena a je len umelo vytvorena spolocnostou. Pre vsetky tvory v prirode[a najma pre samce] je priznacne, ze chcu svoje semeno rozniest co mozno najdalej 😀 , pret0 vlastne nevera vznika. Je to podvedomy pud a je velmi silny. Vo vztahu celkovo ide viac menej o parenie[prepacte vsetci, ktorych to uraza], ale je to tak. Laska je len ine , poludstene, civilizovane vyjadrenie pre tento akt. a kedze po case vyse 80% ludi pociti k svojmu partnerovi apatiu, az nechut, hladame sa inde. O tomto je nevera o nicom inom.

zuzatko55
8. únor 2010

myslim že nie,myslim že i ten čo odpusti nikdy nezabudne 😢 ☹

sabiatko
8. únor 2010

neprirovnavala by som vztah dvoch ludi k zvieratam. okrem toho su druhy zvierat, ktore spolu ostavaju cely zivot, teda nie su "neverne" 😝 tiez si myslim, ze u ludi, ktori su neverni, nejde o to "rozniest semeno", pochybujem, ze su neverni preto, ze chcu mat viac deti.

kiez by nevera vobec nebola, aki by boli ludia stastni...

kacka.va
27. led 2011

zajímavé, že většinou ty knížky o tom, jak je monogamie nepřirozená píšou chlapi. Já jsem četla knížku, kde popisují, že civilizace prochází vývojem a že se částečně vyvíjí tak, že už nejsme zvířata a nejde primárně o přežití (když muži byli bojovníci a potřebovali rozsévat co nejvíc semene). akorát, že se to chlapům hodí jako výmluva a zároveň jako omluva, protože prostě si nevěrou dokazujou, jak jsou úžasní a jak na to mají.

slniecko.15
26. únor 2012

Už vopred sa ospravedlnujem za otravovanie, ale už s neviem rady. Mám ročne dieťa a nefungujuce manžestvo, kde ma manžel byl,ponižoval, nespaval somnou s dôvodu že sa mu hnusím. Ja som to žial vyriešila tym najhorším možnym sposobom a podviedla som ho. On ma vyhodil z bytu a postval proti mne celu rodinu ktorá ma má teraz za kurvu. Pri rozvode chce bojovat o maleho a bojim sa aby mi ho nezobral. planujem sa vrátiť k nemu s dôvodu, že nemal pravo ma s dietatom vyhodit a ja v podstate nemám kam ist.a o maleho sa musi starat. Potrebujem poradit, co mozem urobit aby mi ho nevzala co by som určite robit nemala, som zufala a už nevladzem zdravo uvazovat.poradte mi prosim co najsko

filipal
27. únor 2012

@slniecko.15 v prvom rade musis znova ziskat stratene sebavedomie. tvoj muz tebou riadne manipuluje. zial nevidim to inac, iba na rozvod.
to na co sa pytas, je uz usporiadanie po rozvode vsak?
za neveru sa nastastie v nasej krajine zakonne netresta ani nic podobne, ako sa ti snazi tvoj muz nahovorit. podviedla si ho, v tom sa uz nepapri (mala si na to dôvod), ale je to uz za vami.
dalsia vec je, aky vztah mate obaja k bytu. mate byt ako spoluvlastnictvo manzelov, alebo patri len jednemu z vas? to su uz pravne zalezitosti.
kde teraz byvas ty s dietatom? plati ti tvoj muz vyzivne? lebo na to mas narok.
ak nemas peniaze na pravnika, mas narok na pridelenie. skus sa ist pozriet do oddelenia paragrafy.
co sa tyka starostlivosti o vase dieta, tvoj muz nema sancu dieta ziskat do opatery. ale aj tak by som ho predbehla a poziadala o predbezne zverenie dietata do tvojej starostlivosti.
v tvojej situacii potrebujes hlavne psychologa a pravnika.

luky82
24. únor 2013

Ahoj všem, včera jsem udělala, co bych před tím nikdy nemyslela chtěla jsem si poslat SMS z jeho mobilu a zjistila, že má manžel přítelkyni na pracovišti. Jsem z toho strašně špatná máme dvě malé děti. Ona je vdaná a má 4. Manžel si chce se přijet promluvit, ale on to neumí, když jsem se na něco zeptala mlčel. Celou noc jsem na nohou, nemůžu se ani napít jak je mi zle, ale snažím se kvůli dětičkám. Sice tvrdí že si psali jen SMS a na FC, ale já už mu to nevěřím. Nechci se podřizovat tomu že máme děti, pracují spolu a já to neskousnu. Jen si nedokážu představit jak to zvládnou děti ☹

didi44
25. únor 2013

@kukinka ...ja som za odpustenie...keby ti bol neverny z lasky...odisiel by bez vahania aj sam...takto mozes ostat v manzelstve a zbierat plody tvojho snazenia...

pavla777
25. únor 2013

@luky82 , ked sa chceš o tom baviť , môžeš mi napísať ip

osudova
11. říj 2013

Zamyšlala som sa nad slovom - odpustit - . Ano, odpustit možeme malému dietatu, ked niečo vyvedie, odpustit možeme niečo, čo sme robili nevedome, neumyselne. Ale nenahovárajme si, že sa dá niečo odpustit, čo bolo páchané umyselne, len preto, lebo som to tak ja chcela, len preto, že sa mam v danej chvíli dobre, mam z toho zisk, požitok, lebo ked pácham tento skutok, aj ja viem, že robím zle, že niekoho podvádzam, že niekomu v danej chvíli robím zle, aj ked ešte o tom nevie.Aj mna moj muž podvádzal, robil to umyselne, lebo od rozkoše nevedel čo zo sebou. Mal doma všetko, čo chlap ku svojej existencii potrebuje. Ja som pracovala každý den 12 hod.bola som unavena, ale bolo upratane, navarené, bol sex, viac ako by sa mi páčilo. Len bolo menej spoločných aktivít. Na 10x opakovanom vtipe som sa už smiat nevedela. Ja introvert, moj muž extrovert. ako sa s tým dá žit. Ale žili sme tak spolu 35 rokov. Dnes s nim žijem dalej. Zijem s ním už dva roky bez lásky, bez emocií. Nemam ho rada. Nadalej sa nesmejem na jeho vtipoch, poznám ich už všetky. Ja som si jeho neveru nenechala pre seba. Vedia o nej všetci jeho kamaráti, jeho aj moja rodina, známi. Poznaju nás, a vedia, že sme nežili tak, aby sme museli riešit tento problém. Mimochodom, podviedol ma možno s viacerými, nepátram, ale s jednou rozvedenou s detmi, podviedol ma s dcerou jeho najlepšieho kamaráta. Samozrejme že to vie aj jeho rodina. Teraz je stále so mnou, nikam nechodí, hambí sa. Zijeme spolu. Spím s ním aj mám sex. Predtým sme samilovali, teraz je to len z mojej strany sex, nič iné len sex. moj muž to vie, a viem, že to ho ranilo najviac, viac, ako keby som odišla. Teda odpusti, či nie. Ako odpustit niečo, čo sa vám vynára vmysli tisíckrát za den. Keby sme s ipovedali, že odpustila som, a všetko by sa zabudlo. Nie, odpustit sa nedá, ale dá sa s tým žit. Dokedy, neviem. Nebránim sa novému vztahu, ale ho nevyhladávam. A keby som sa zamilovala do iného muža, bez emocii odídem. Lebo bez vzájomnej lásky sa tažko žije.

trochuprazanda
11. říj 2013

@osudova Jako bych to psala já, stoprocentně souhlasím.

osudova
11. říj 2013

@trochuprazanda dakujem. Neviem, kolko máš rokov. Ja si teraz hovorím, že keby sa to bolo stalo pred 20, 30 rokmi tak s ním nebudem. Ale ani to nie je pravda, lebo vtedy boli malé deti, bolo potrebne sa o ne postarat. Nikto nevie ako by sa zachoval vtedy. Nikto nevstupuje do manželstva s tým, že bude musiet riešit neveru. Ale teraz po tolkých rokoch viem, že už sa nemusí všetko ligotat, ani domáca strava. treba aj zvýšit hlas, aj poprosit. treba rešpektovat jeho rodinu ale aj moju. Je potrebne sa rozprávat, nehovorit že nie je o čom. Treba aj chválit a nehorit si, ved on ma tiež nechváli. Mala som byt ja tá mudrejšia. Mala som ja dvíhat jeho ego tým, že aký je fešák, aku ma dobrú postavu, aký je silný, mala som sa viac smiat. Teraz to už viem, už s tým nič nenarobím, ale aký požičaj, taký vrát. Teraz sa už nebudem správat ako pubertiačka a dvíhat je 62 ročné sebavedomie. Ja už mám pred sebou menej, ako za sebou. Mám to vpodstate lahšie, ako mladé ženy. Ja možem mat obavy už len pár rokov, že ma bude podvádzat, ale mladí, tí maju život pred sebou. Preto neviem, naozaj neviem, či ostat, či odíst. Lebo ta škvrna na našej duši bude stále, či sa nám to páči, či nepáči. A tlct si hlavu, aby sme dostáli amnéziu, nemože každá. Lebo tá diera v našom srdci bude aj vtedy, ked vztah ukončíme. Lebo jeden chlap v našom živote to pokazil. Myšlienka, že mi to može urobit aj druhý tam bude stále. Náš život už nikdy nebude taký, ako pred neverou.