Nevera ve vztahu. Odpustit nebo ne?

kukinka
2. kvě 2007

odpustit?Ano nebo ne?Co si myslite?

morusa
3. kvě 2007

Kdysi někde Lucka Bílá napsala ,že pokud ji partner podvádí, tak je to její chyba. Asi to tak není stoprocentně, ale myslím ,že pokud se ve vztahu objeví nevěra, tak je to proto ,že se vyskytl problém a oni ho nevyřešili, nevšimli si ho..Protože silně pochybuju, že spokojenej, opravdu spokojenej chlap si půjde jen tak z plezíru užívat jinam ( pokud teda není notorický sukničkář).

wladka
3. kvě 2007

morusa, moze byt.. ale nemyslim si, ze mojmu nieco chybalo.. vsetko mal, varila som mu, upratovala, prala, sex pravidelne, ked prisla malinka na svet, vsetko sa tocilo okolo nej a este akurat co musel pocuvat, je moje caste hubovanie - za to, ze chodil neskoro domov, v noci, rano??? a to je dovod k nevere? cim dlhsie to viem, tym viac sa mi zhnusil.. proste si ani neprajem, aby na malinku sahal.. fuj, s tymi rukami.. ale je to asi prechodny stav - zufalstvo, zatrpknutost, hnev.. ale co bude potom neviem.. strasnew ho lubim, ale ublizil.. strasne.. boli to..

aj spokojny chlap moze stratit hlavu.. nikdy nehovor ze nie..

marinka
3. kvě 2007

No co já vím ze svého okolí, tak většinou zahýbají chlapi, kteří jsou doma obletovaní a cítí se jistí v kramflecích - mají pocit, že když zahnou a přijde se na to, tak jim bude odpuštěno, protože by bez nic jejich manželka přece "nemohla žít". Nejlepší je najít zlatou střední cestu - dát občas chlapovi najevo, že by si náma neměl být na 100 % jistý. U nás stačí občas prohodit, že se mně snažil sbalit nějaký chlap na ulici (což si nevymyšlím, občas se to stane 🙂 a hned jde vidět, jak si manžílek uvědomí, že má doma hezkou ženušku, o kterou by byl pořád zájem. Chlapi mají rádi komfort, ale zase nemusí domácí puťky, takže občas vyrazit někam s kamarádkou a neudělat večeři, dát mu dítko na hlídání a zajít si zacvičit, pečovat o sebe a tak 🙂Tohe je aspoň můj názor..

wladka
3. kvě 2007

mari, mozno hej, v nieco v tom je.. je mozne, ze si bol moj isty, ze to neurobim..

wladka
3. kvě 2007

a este, ja som mu davala malu, ze si idem vybehnut do mesta.. vyvadzal jak sprosty, ze chce byt so mnou, ze naco sa budem flakat.. ma rad malu, ale sam byt s nou akosi nechcel byt.. 😒

sue
3. kvě 2007

... prípade nevery sa nič nedá povedať na 100%
Hanka, obdivujem tvoje presvedčenie a veľmi ti prajem, aby si sa nepopálila 😔
Hmm... je obrovský rozdiel medzi fyzickou (sex, bozky...)a psychickou neverou... tiež medzi záležitosťou na jednu noc a dlhodobým podvádzaním... tiež či je to len o sexe alebo aj chodia spolu na výlety, do múzea, na výstavy...
Osobne nepoznám chlapa, ktorý by niekedy, aspoň raz v živote nepodviedol... o ženách neviem - my sme v tomto pokryteckejšie a málo z nás sa prizná...
Ja som aj podviedla (to som mala ale asi 16 😀 ) a bola som aj podvedená... bolo to krátko pred plánovanou svadbou, pravdepodobne aj kvôli stresu okolo toho som prišla o bábätko... chcela som ten vzťah udržať, odpustla som, aj sme nezrušili svadbu a ešte sa to ťahalo asi 2-3 mesiace, ale nakoniec sme sa rozišli... hnusilo sa mi, že ma má hladiť rukami, ktorými hladil niekoho iného, blééé, bolo mi na vracanie z neho... ale možnože to len chcelo čas, viem si predstaviť, že keby sme mali detičky, premáhala by som sa viac...

marinka
3. kvě 2007

Wladko, je to těžký, někdy se člověk může snažit jak chce, ale je to houby platné.. :(
Sue, s tou statistikou je to smutné, ale je to buhužel tak :( Můj manža má velmi radikální názory na nevěru, já bych mu třeba jeden zálet odpustila, ale on říká, že pro něj moje nevěra byla důvod k rozvodu.. No, jsem radši, než kdyby říkal,že jeden úlet nic není, pak bych se bála mnohem víc, že mi bude nevěrný, ale jsme spolu teprve 5 let, kdoví, co bude říkat za dalších 10, že? Jednou jsem se o tom bavila s tátou a řekl mi, že všichni chlapi v naší rodině (strýcové a spol.)jsou nevěrní a někteří dokonce mají dlouhodobé milenky :( No drsné..

evi3
3. kvě 2007

Tiez si myslim, ze kym to clovek nezazil, vsetky reci o tom, ako sa zachovam su hypoteticke, aj to, ci to odpusti, alebo nie. Je to vzdy o vztahu tych dvoch ludi. Ja som tomu svojmu na zaciatku povedala, ze ak mi bude neverny, urcite na pridem, aj ked nebudem patrat (lebo som velmi dobry pozorovatel), ze mu to nepoviem, ale uvarim mu na veceru psiu konzervu 😀

lenadka
3. kvě 2007

suhlasim s marinkou, nerozmaznavat prilis, dat najavo ze je o nas zaujem-fak to zabera najviac a ta psia konzerva to tiez nema chybu 😀 😀 😀 😀 😀

sue
3. kvě 2007

...ešte k tej mojej nevere v 16tich... samozrejme to bola "nevera" typu, že som išla do kina s iným chalanom, nie tým mojím... okolo sexu to ani nechodilo 😀 😀 😀 😀

hanka274
3. kvě 2007

babulky, par prispevkou som si precitala....no ale staci mi...ze na tom nic neni, na niakej nevere. Proste si uzijem a idem domov, vsetko je ok, milujem deti, manzelku a tak!???? 😀 😀 parada, tie vztahy musia byt jedna radost, ked si toto niekto mysli.
Mam rodinneho priatela, ktory ma okolo 40-tky, aj zena, 2 dospele decka, a jedno okolo 5 rokov. Ma frajerku dlhe roky, pretoze ma zvlastnu zenu.
Moze si za to sama, nevidi to. Trva to asi 6-7 rokov... 😅 😅
su medzi zenami mrchy, aj medzi chlapmi. Ale este stale su na svete zeny aj muzi....ti co maju v sebe svoju hrdost, velke city, oddanost, vernost a hlavne kocky nieco v hlave!
😉

elliana
4. kvě 2007

hanka, ja verim, ze aj MM ma hrdsot, city a oddanost a ze by ma nikdy nepodviedol, ale nikto nie je neomylny a dokonaly,preto za nikoho ruku do ohna nedam. A vzdy sa moze stat, ze zlyha. Prave vtedy, pri takom zlyhani, je tu otazka, ci odputit.
Neviem, mozno by som odpustila, ale zabudnut, to asi nie. Na sposobenu bolest nezabudne asi nikto.

kukinka
autor
4. kvě 2007

Hanka274: Souhas!Myslim si to taky a taky tezko chapu zensky,co stale odpousti a chlap jim stale zahyba.Jenze si myslim,ze si to delaji samy,ten nerad totiz vi,ze manzelka vzdy odpusti a on ji nejak ukeca 😀

ervotoc
4. kvě 2007

hanka274 suhlasim s tebou,taky tak,rovnaky nazor mám 😉

krejcirice
4. kvě 2007

Já jsem si do nedávna také říkala neodpustit ale co jsou děti tak to beru trošku jinak.U přítele jsem zjistila že jsi s jednou píše erotické sms(tvrdil že sní nic neměl fyzicky )ale nejak mu to nevěřim párkrát se to opakovalo.Ted mu vůbec nedůvěřuji jen mu zapípá telefon nebo někam jde bezemě a už vidím v představách jak si někde s nějakou užívá.Ale kvůli dětem to ještě s ním zkusím.Jen ted si říkám že jestli se to ještě bude opakovat tak ten vztah ukončím samu mě to dost trápí.Možná mam i strach z toho jestli by mě někdo ješte chtěl se dvěma dětma.

andik
4. kvě 2007

krejcirice mám kamarádku,která se rozvedla se 3 dětmi a má nový vztah 🙂 Myslím si,že s dětma to je určitě pak složitější,ale ne nemožné 😉

josefa
4. kvě 2007

krejcirice, to mi je líto ☹ Když už se to ale párkrát opakovalo, tak bude asi lepší porozhlídnout se po někom novém. Tak jak píše andik.

mixka
4. kvě 2007

ja mam pocit, ze hanka presviedca viac seba, ako nas 😔 sorry hanka, nic v zlom 😵

hanka274
4. kvě 2007

mixka- 😀 😀 nepotrebujem nikoho presviedcat, a seba? A to ako? ako pisala tusim ex...svedomie neoklames, pokial teda niake mas, ze?! 😝

mixka
4. kvě 2007

hanka, nespochybnujem tvoje svedomie a ani nikoho tu, len mi to tak prislo... ze pardon 😉 a ja tiez urcite nejake mam 🙂

hanka274
4. kvě 2007

ak mas, nemusis potom seba presviedcat o klamstvach a hovadinach...a nemyslela som na nikoho konkretne, ani na teba.

bublinkajasminka
4. kvě 2007

noo pridávam sa do príspevku......môj drahý je každý druhý večer vonku na "stene" - aby ste tomu rozumeli je to lezec a lezie po umelej stene a tam trénuje a nikdy mi nenapadlo ísť tam ho skontrolovať lebo viem že tam je....sme manželia dva roky a nemám najmenšie podozrenie myslieť si niečo iné......

ervotoc
4. kvě 2007

jéé Hanke vsetko naj k prvemu ročiku 😉

hanka274
4. kvě 2007

no dakujeme! to som necakala v tejto teme...dakujeme krasne! 🙂

ukana
4. kvě 2007

odpustit alebo nie? rozoberala som si to v hlave vsetky pre a proti a nemozem jednoznacne povedat s urcitostou ani jedno. Vseko zavisi od vela faktorov. Aka nevera to bola, ci trvala dlhodobo alebo len raz, ci su v hre deti, ako sa k tomu stavia ten podvedeny, aky maju manzelia medzi sebou vztah, aky maju sex, ako chcu fungovat do buducnosti, ci maju nejake spolocne plany, ci spolu travia aj volny cas....atd. S kym ten podvodnik podviedol. Ci to bol rodinny znamy alebo len neznama osoba. Co medzi nimi bolo a ci to mienia opakovat. Je tam vela faktorov a roznych kombinacii, takze vseobecnu odpoved momentalne netusim. Nie som si tak stopercentne ista ako niektore z vas, ze by som zasadne povedala NIE NEODPUSTIM. Aj to je tazke a naucit sa zit sama, s detmi, uzivit ich, postarat sa sama o domacnost. Niekedy je rozumnejsie odpustit. Niekedy zasa nie. a netusim ci mam doma idealneho monogamneho manzela. dnes mozno ano, ale o rok, o dva??? A ja ?? nepodvediem? teraz nie, ale zivot na nas chysta rozne pokusenia, budem sa citit nemilovane, deti vyletia z domu, budme samy, ODOLAME??

hanka274
4. kvě 2007

Netreba sa nad tym podla mna zamyslat, co bude...odola?....odolam? naco? naco preboha? ja sa zamyslam nad dolezitymi vecami v zivote: ci budeme mat do do huby, kde byvat, ci dam vsetko detom a tak....ak sa nad tym budeme zamyslat, bude zene hrabat, a picne jej z toho. A potom sa to stane. nevera, ci uz z jej strany alebo z manzelovej. 😉 a nemuselo byt!
a ja som to tu uz pisala, to ze neodpustis neznamena, ze budes sama! ak je niaka zena, ktora odpusti, moze nadalej zit s muzom v spolocnej domacnosti. Preto som to myslela, ze to nema nic s detmi, teda neopustis, neodpustis ale neopustis.

ammalka
4. kvě 2007

Holky a obáváte se, že to Váš manžel nebo přítel někdy udělá?

bambulik
4. kvě 2007

Ahoj holky. Záleží co si kdo představí pod pojmem nevěra. Většinou je to pro někoho tělesné. Někdo bere jako nevěru už psychickou, že myslíme na někoho jiného než na svého partnera a pro někoho znamená nevěra až po sundání spodního prádla....
Mě by se asi nelíbilo kdyby si dennodenně můj Honzík psal smsky s nějakou holkou, ale na druhou stranu já jsem odmalička měla více kamarádů než kamarádek, tak bych to pochopila i u něj kdyby třeba měl kamarádky,.....
Ale už to beru tak že nikdy neříkám nikdy,. Každej se chce líbit a ženské udělá dobře když se po ní otočí někdo jinej.... A nikdy neříkej nikdy... Já osobně za sebe ruku do ohně nedám, ráda laškuju, flirtuju, s Honzou jsem tři roky a neodvedla jsem ho, ale nikdy nevím jestli bych nepoznala někoho kdo by mi za to stál... Ale zapírala bych a zapírala...Nešlo by o cit, protože Honzu miluju nadevše, ale o pocit... Snad mě nikdo neukamenuje...

ammalka
4. kvě 2007

Já teď, co mám svého Honzíka a jsem konečně zamilovaná, vím, že bych to neuděla, možná z trucu 😀 . Kdyby mi to ten můj udělal, tak fakt nevím?????

hanka274
4. kvě 2007

no o tomto som pisala....zamyslate sa a aby vam z toho nepiclo? budete mat krajsi vztah, ked si nebudete lamat hlavu, ci ti manzel urobi take nieco alebo nie.
Je velky rozdiel mat priatela a manzela. Tiez som rada flirtovala ked som mala priatelov, ale nie pri priatelovi-manzelovi. tam uz hra trosku aj rozum... 😉