Nevlastní dvanáctiletá dcera. Poradíte mi?

martinka2000
8. led 2010

Ahoj všem, potřebovala bych poradit, ze dne na den jsem se dostala do situace, kdy se k nám nastěhovala manželova dcera. Je jí dvanáct let, jsou s ní problémy, lže atd. Díky své matce teď máme problém s klukama a vše kolem toho, jde mi o to, ze už má menstruaci a používá tampony normal, tvrdí, že je panna, ale nezdá se mi to, můžete mi prosím poradit, jestli panna může používat tampony normal ,aniž by jí to nijak nevadilo přes blánu? Nevim si s ní rady, děkuji Martina

sisstin
8. led 2010

Marti: nějak nechápu, co řešíš..tampony používám od svých 12let...to s panenskou blánou nemá nic společnýho 😕 to bys teda mohla vědět 😝

jakoubka
8. led 2010

proč by nemohla 😉

vercak.
8. led 2010

souhlasím se sisstin - tampony používám od 136 let a na panenskou blánu to nemá vliv. Ta je dost pružná a tampon jí teda neprotrhne. Divim se, že máma skro od třech dětí tohle neví.

Martinka - pokud nevlastní dceři nevěříš, tak si s ní sedni a v klidu s ní všechno prober jako její kamarádka. Pokud se k vám nedávno přistěhovala, tak asi taky není zrovna v jednoduché situaci. Vžij se trošku i do její role a zkus jí porozumět. Je v pubertě a v novém prostředí. To je šílená kombinace 😝

vercak.
8. led 2010

jé, jsem se překlepla. Tampony používám od 13 let. 136 se asi ani nedožiju 😀 😀 😀 😀

jakoubka
8. led 2010

někomu se neprotrhne ani při prvním sexu 😅

sisstin
8. led 2010

jinak Marti, mám pocit, že svoji nevlastní dceru až apriori vnímáš jako nežádoucí přírůstek do rodiny 😉 s tím musíš vždycky počítat, že když má tvůj partner již děti z předchozího vztahu..tak se může stát cokoliv 😉 puberta není jednoduché období...a ještě navíc se musela přestěhovat, chtělo by to možná trošku tolerance či porozumění 😉

martinka2000
autor
8. led 2010

no ja mela problem s tampony takze podle sebe kdyz to beru ja ho tam nedala tak se omlouvam jestli jsem vas pohorsila
no to prave nejde si s ni promluvit ta situace je moc komplikovana hrozne lze nejen doma ale i ve skole je to moc slozite je toho hrozne moc a bylo by to na dlouho kdyz bydlela s mamou pila s ni alkohol chodili vecer nespala doma a kdyz spala tak u ni v pokojicku s ni bydleli treba i dva kluci ve veku kolem dvaceti let chodila pred nima jen v kratke sukni a v botech na podpadku zmalovana ve skole ted byl manzel a prisel s tim jak se tam chova s klukama kolem te ctrnactky neni to jednoduche

sisstin
8. led 2010

marti: no tak to je problém 😉 pokud opravdu ta výchova ze strany matky nebyla, tak to bude oříšek 😉 k otci nemá větší respekt? 😉

jabber
8. led 2010

martinka - no tak to potěš 😅 to vám teda držím palce! 😅

martinka2000
autor
8. led 2010

holky ja nejsem semetrika ja to vse vim snazim se ale dela mi hrozne naschvali navstevuje nas od tri let ted bydlela s mamkou v aute tak jsme to resili a je u nas je zla na nejmladsi dceru porad rika ze ji nenavidi dela nam naschvaly je to tezke holky maji doma pravidla ona nic takoveho nezna snazim se jak muzu ale mam pocit ze to je malo nevim co s ni mam delat uz minuli rok ucila moji starsi dceru jak si budou lizat pipiny atd mam s toho strach chci ji dat jen normalni rodinu ale kdyz mi nepomuze ona tak ja sama nic neudelam

vercak.
8. led 2010

marti - tak to jsem netušila, že je to až takhle hrozný. A co se zeptat nějakého poradce výchovného?? nebo psychologa???

sisstin
8. led 2010

marti: tak to mi přijde spíš už na diagnostický ústav teda 😕

martinka2000
autor
8. led 2010

s taty respekt ma ale je naucena ze mu nic nerika jen lze i v uplnych blbostech

jakoubka
8. led 2010

Marti-tak to nemáš lehký 😒 držím palce ,ať se holčina vzpamatuje.
Něco podobnýho řeší kamarádka z neteří,ale až tak ,jak dcera tvého manžela né 😒
Ona se teda zhoršila,když se vrátila bydlet ke své matce,když byla u babičky byla v pohodě 😅
je jí 14 let

jabber
8. led 2010

tebe bude možná spíš ignorovat, že jí nemáš co přikazovat, zakazovat a vykládat, když nejsi její matka, tady musí fungovat asi hlavně otec 😅
Ale je to teda síla a ještě s prckem, co se teprv narodí, řešit takovýhle věci 😅 🙄

martinka2000
autor
8. led 2010

to mi mamka rikala taky ze by potrebovala dostat lekci ale zase mi je ji lito jen jsem ted ve 30 tydnu a jsem s toho docela v haji z nervama je to s ni a s jeji mamou slozita situace mamka se chova jak patnactka pije ma rozstrousenou sklerozu a neleci se ma kluka kteremu je 24 nechavala u sebe bydlet sameho fetaka atd delala denne mejdany holka propada z hlavnich predmetu je ji vse jedno jen ji chybi ten zivot co mela

vercak.
8. led 2010

Nejhorší je, že dnešní mládež se ničeho nebojí. Nás by dřív za takový chování rodiče seřezali a bylo by vyřešeno, ale dneska??? Holky chodí zmalované jak k... a když jim dá rodič facku a řekne, ať se jde umýt, tak se holka sebere a ještě třeba uteče.

Marti - já bych vyhledala odbornou pomoc, tady ti asi moc nikdo neporadí. 😔

jakoubka
8. led 2010

bože ,Marti 😒
Tady fakt jen zásah odborníka nebo jak píše siss na diagnostický ústav 😕
Máš to těžký,byla zvyklá vyrůstat v takovém prostředí s matkou a matka na to kašlala 😠

jabber
8. led 2010

Jinak k tvojí otázce - myslím si, že panna není ani náhodou 😅

martinka2000
autor
8. led 2010

ja vim jen jsem potrebovala poradit dekuji za rady ale je to fakt kdyz ji neco reknu jeste me nahlasi ze ji tyram

jijitka
8. led 2010

Jestli nic nezabírá a je to až tak zlé, asi bych to řešila přes odborníka - psycholog apod. Ale citlivě, ať se ještě víc nezasekne.

vercak.
8. led 2010

marti - prober to s manželem a pokud rázně nezasáhne on a nebo zasáhne, ale nepomůže to, tak to fakt řešte jinak. Kdo ví, co by z ní vyrostlo. Jestli si máma vodí domů feťáky, tak dcera by k nim pak taky mohla najít cestu. je to smutné, ale je to tak 😔 ☹

martinka2000
autor
8. led 2010

nejak ji neresim nechavam to na tatovi nerozkazuju ji nic jen pozadam kdyz neco chci ted jeste neni doma mela do půl jedne skolu a rano odesla uz v půl sedme aby o tom nikdo nevedel je to des nikdy by me nenapadlo ze se dostanu do takove situace nevim si rady vim ze to na zacatku zni jako ze jsem hrozna macecha ale vsichni co ji znaji se mi divi jake mam nervy taky si myslim ze panna neni i ucitelka rikala jak se chova docela ji to vzalo a ze je zla na ostatni deti ve tride a tak byla docela prekvapena kdyz videla manzela ve skole jeji matka tam nikdy nebyla kdyz se reklo ze tam manzel půjde rekla ze ne ze tam jde ona ale pak kdyz ji clovek volal tak rekla ze tam nebyla a ted se ani neozve a nezepta se jak na tom holka je

jabber
8. led 2010

Taky si myslím, že pomůže jedině odborník, nikdo jiný. Pokud to nezajímá její vlastní matku a co víc - ta jí to naučila, tak už s ní - ve 12 letech - nezmůže nikdo nic. Otázka je, jak jí k nějakému psychologovi dostat 😅 Přeju vám hodně sil a trpělivosti 😅

martinka2000
autor
8. led 2010

kdyz se ji clovek pta jestli by chtela aby jeji dite vyrustalo v takovem prostredi jako ona rekne ze ne ale ji se to libilo mezi klukama mela tam dlouho v pokoji kluka ktery je na pervitinu a je hledany bylo tam spousta kluku kolem dvaceti co tam spali s ni v pokoji a ona se pred nima predvadela a chovala se jako k......

vercak.
8. led 2010

marti - to je jasný že se jí to líbilo. je v pubertě, stává se z ní ženská a klukům se líbí. Tohle se asi líbí každý holce, když o ní projevoujou ze začátku zájem. Ale pokud jí nedostanete k psychologovi, tak tam třeba zkuste nejdřív zajít jen ty s manželem a zeptejte se, co s ní.

martinka2000
autor
8. led 2010

diky moc ja to s nim proberu a asi mu to navrhnu aby se tam s ni zaslo nebo jsem premyslela na socialce si pozadat o dohled nad ni socialni pracovnici

unka7
8. led 2010

Martinko,

hlavně přeji pevné nervy a podle mě byste si měli s manželem sednout a domluvit se, jak to budete řešit. Je to o to težší, že jsi těhotná a máš dvě holčičky. Ale i ona to měla těžké, život s opilou matkou bez pravidel a najednou taková změna. Zkuste najít společnou cestu, buď sami nebo za pomoci odborníka. Někdy se stává, že děti, které se chovají agresivně, tak se snaží na sebe upoutat pozornost.

vercak.
8. led 2010

marti - unka má pravdu, třeba chce jen upoutat pozornost, to víš, má teď vedle sebe taky dvě maldší sestry, na které může žárlit a další dítě je na cestě.
Tu sociální pracovnici bych nechala až jako poslední možnost, aby vám ještě třeba holku nedali do výchovňáku víš.

martinka2000
autor
8. led 2010

holky moc diky ja se taky bojim aby malemu nejak neublizila jak se narodi je pravda ze kdybych vedela co me ceka tak bych do mimca uz nesla o to je to ted tezsi manzel chtel jeste jedno dite ale ted tohle zacina me bolet denne pricho tak se snazim byt v klidu aby tam jeste par tydnu zustal a dopekl se 😀