Nezvládám nevlastní děti. Asi opustím manžela

anicka81
28. pro 2008

Zase mam jednu ze svych krizovek, tak pisu sem, abych se treba dozvedela vas pohled na vec.
S manzelem mame malou dcerku (1 rok) a manzel ma jeste dve male deti s predchoziho manzelstvi. Travi u nas hodne casu, dokud jsme nemeli vspolecne dite, tak jsem to jeste nejak zvladala, ale ted uz jsem tak nejak na konci sil. Premyslim o tom, ze manzela opustim. Kvuli detem. Zni to hrozne a mozna vam budu pripadat jako zla a sobecka macecha, ale tak to skutecne neni. Problem je v tom, ze to nezvladam.
Jsem od prirody introvert, tichej clovek, co ma rad sve soukromi, ticho, klid, veci v poradku a s detma jde vsechno do haje. Nebudu psat, ze moje nevlastni deti jsou rozmazleni spratci, protoze to neni pravda a to jsou presne ta slova, co pouzivaji nenavistny macechy a k tem se ja opravdu nepocitam. Jsou to normalni deti, trochu hyperaktivni a hodne hlucny.
Vzdy, kdyz u nas jsou, tak ja jsem psych. v pr... Prvni den se drzim, ale pak uz se to neda ovladat, dostanu depku, mam prujem, jsem vycerpana, nevyspala.
Bydlime v malem byte a clovek nema kam utect. Deti celej den jen rvou, litaj nebo se perou, vsude je neporadek, chaos, v obyvaku rve TV, na PC hra, skacou na posteli a jecej, behaj po byte, rozhazujou hracky, me tresti hlava, varim, peru, zehlim, dokola uklizim, do toho v naruci vlastni dite, ktery taky jen non stop breci a nepusti se me na minutu. Pripadam si jak v nejakym spatnym filmu, kterej bohuzel vubec nekonci.
Jsem vycerpana na maximum fyzicky i psychicky. Nevim, co s tim delat. Manzel sve deti miluje a ja mu nikdy nebudu davat ultimata a nechci vypadat jako zly clovek, ze ho opustim kvuli detem, ale co mam delat, kdyz to nemohu snest?

verusky
9. čer 2015

@tammy6 hm, to by bylo fajn ta vymena. ale asi neni realna. dnes i vcera jssem spinila a premyslim, jestli nezachvatat k dr. ale musela bych s malou, no mozna zavolam. nejancila jsem, ale miminkovi podminyk zrpovna idealni nedavam (to by davala, kdybych opravdu vypadla z tohoto domu)
pritel je flegmatik, takze ten by deti k vyuce nevedl (kluci maji ty ctyrky), domacnost klasika chlapu- pere se, az neni co na sebe, myje se mycka, az neni z ceho jist...

verusky
11. čer 2015

@tammy6 potesim Te 🙂 vcera jsem odjela. plan vlakem, ale nakonec nas vezl pritel, ktery pry nemuze pracovat, jak je ze me mimo. u rodicu se nestavil, jen nas vyhodil a jel dal. byl nastvan, jak nam v aute neni dobre (proste ty dve hodiny jsou zahul a jedna dcera je po me, v aute trpi, druhe uz to prislo dlouho a mala se po hodine vzbudila a k zaveru dvakrat blila a on nechtel, at ji beru ze sedacky). ja si rekla brzy po prijezdu _ma to vubec dal cenu?? to je muz, ktery je drsny, vydrzi vse a naprosto nema pochopeni pro bolistky. zadne pochopeni, chce vse prevalcovat. vcertne nejake citlivosti.
ale to jen tak n aokraj. jsem tu v pohode, prochazka s kocarem nadhera (rodny vzduch), pece rodicu, kteri stuj co stuj stoji pri me (i kdyz mam taky more chyb).
bylo mi predevcirem vecer tak nakonec zle, ze jsem volala p.uc z klaviru, ze zkousky nebude hrat v patek, ale odehrajeme je zitra a jedeme pryc. dalsi telefonat pak vcera ucitelce ze skoly, ze tretacka mela byt prezkousena z prvouky a aby ji to posunula na pondeli. a hotovo. jetse zitra zavolam do baletu, ze holky dnes sice chybi, ale ze v utery na generalku a predstaveni se dostavi. no potize, ale nemuzu byt tam, kde nefunguju.

tammy6
11. čer 2015

@verusky
Tak ted si mě opravdu potěšila...zaplat pán bůh, že si z toho zakletého zámku vypadla. Tady se uklidníš, popřemýšlíš a dáš se dohromady. Zkoušky ani to ostatní neuteče, důležité je, že ty budeš v pohodě. Hlavně at jsi ty i to malé co nosíš v pořádku. Babička s dědečkem si užijí holky a opravdu povzbuzující je, že stůj co stůj stojí na tvé straně a podporují tě. Tahle podpora je pro tebe moc důležitá. Člověk najednou pocítí, že ho někdo má rád a že na světě není sám. I když touto oporou by měl být třeba partner, ale ve vašem případě je to komplikovanější. My taky nebo spíše já řeším takový malý problém a to je tchýně...!!!!!! Už mi leze krkem, mám 7 leeho syna Adámka a tenkrát tchýně nefungovala, jelikož u nás je to dlouhý příběh, prostě svého vnuka teprve poznává, jelikož na babičku si hraje teprve dva roky, a ted čekám druhé, a to se může přetrhnout. Je u nás každý den , věčně volá nebo píše. Já jsem zvědavá co bude dělat až ten prcek bude na světě, pokud to i nadále bude takto pokračovat budu ji muset říct, že takhle fakt ne. Já si musím s dětmi udělat režim, a kor ten týden kdy ještě budem mít elišku to je partnerova dcera z prvního manželství, a ne abych věčně obskakovala tchýni u kafíčka. Začínám mít fakt averzi, ale můj příběh ti někdy povyprávím od začátku....je to na dlouho 😎 😀

verusky
11. čer 2015

@tammy6 no vim, uz jak te opustil v patem mesici tehotenstvi, taky krasny pribeh 🙂 hele, nastav tchyni pravidla hned jeste po prazdninach. vysvetli ji to. nenech si zkazit sestinedeli, jako ja. nejen ze nas bylo v dome sedm, jeste porad nejake navstevy, tenkrat i pracovni pritele!!!! (a ja jim varila kafe a bylo mi tak tezko, ze bobinku musim dat do sedacky a ona place...).
nastavila bych vazne pravidla, ja to tak udelala u druhe dcery. mela jsem je taktez 16 mesicu po sobe a tchyne si myslela, ze tu starsi bude mivat kazdy den (prece ven musi chodit i v prosinci denne!!). dala jsem ji utery a patek a tezce to vydychavala... ale ja se za tri mesice odstehovala.
zaklety zamek je uzasny 😵 😵 😵

tammy6
12. čer 2015

@verusky
No ted ji dám tak 14 dní jestli návštěvy omezí, pokud ne, řeknu jí to. Jinak bych se z ní zbláznila. Předtím jsem si taky musela pomoci sama a nikdo mi nepomohl tak nevidím důvod proč by to ted mělo být jinak. Já si ten režim s dětmi musím udělat, ale abych ji ještě obskakovala tak to opravdu ne. A jak je tobě na rádoby dovolené? užíváš si klídečku? jsi v pohodě? hlavně si odfrkni...přítel třeba nenapsal ?? 😀

verusky
12. čer 2015

@tammy6 pritel dnes volala radis jsem to tipla, jako ze mi dobila baterka. rikam- zapomnela jsem rict, ze je potreba dat do mrazaku spenat- ja ale nejsem doma- tak napis smsku - komu??- no klukum- ale ja s nimi jedu zitra k barchovi na stavbu - no ale dnes maji cele odpoledne volno, je to hodina prace- natrhat lupeny, umyt, 5 povarit, dat do pytliku a je. a vypla jsem. MA PROBLEM ZADAT UKOL.
ted vola s mym otcem uz asi hodinu a to je realny cas. neco jsem slysela, muj otec - ona je ted ale biologicky prdla... ale s tim nic nenadelas... ale jak muzes nekoho posuzovat, ze pred peti lety... ale me taky nepujde freza a budu kurvovat a pak mi pujde a budu se usmivat jak mesicek na hnuj... ja myslim, ze tata si mysli, ze ho k necemu dokope a ted mam takovy vzne pocit, ze je to marne.
vcera napadlo- zeptat se, jestli ma v planu v budoucich dvou letech me pri jakekoliv stiznosti ci unave rict, ze si za to muzu sama, ze on ctvrte nechtel. pokud ano, nema to cenu (takto mi to ted porad predhazuje). pak jestli neni schopen vydrzet par mesicu zateze, tak co je to za chlapa? pokud jeho synove nechapou, ze zena s tolika lidma v baraku, kojici, tehotna nema jeste silu se na ne usmivat a ptat se, co bylo ve skole, kdyz nosi ctyrky, tak at si ziji nekde v ulite pohodicky a usmevu. tzn.v jejich dome, ktery bych teda pripadne opustila. pritele nechapu. ja jsem v cudu, reknu, ze si musim odpocinouta a on nas zase bombarduje telefonaty (ve stredu rekl, ze uz nemuze pracovat, on se asi v zivote nesetkal s emocema, jeho byvala zena byla naprosto poslusna a hodna.
jinak babicka uvari, vezme malou, ale je tady humbuk prace na zahrade, do pul dvanacte v noci jsem ji pomahala s jahodama... no jako co chci, vybrala jsem si stejneho magora, jakou jsou mi rodice...

tammy6
12. čer 2015

@verusky
Přítel ti předhazuje, že čtvrté dítko nechce? jako uznávám, že na dnešní dobu je to opravdu neobvyklé, ale co, situaci je třeba řešit a zvyknout si na tuto představu a kor při takovýmto počtu lidí v baráku, stanovit prostě jasná pravidla. Ten bude dělat to, ten zas tohle, jako tolik lidí nemůže zvládat jen jeden a ještě ke všemu kojící. Já chápu, že uživit děti a celou rodinu je záhul, ale prostě tak to je a pár měsíců, či let se dá nějak zvládnout, ale je třebabýt důsledný a kompromisní. A kdyby došlo na nejhorší, máš kam jít a co děti?? já věřím, že to nějakým způsobem vyřešíte a vše se ustálý a bude to dobré....

chroustinka
12. čer 2015

@anicka81 necetla jsem celou diskuzi ale urcite neprehanis, toto by vydrzel malo kdo. deti z predchoziho vztahu ma tvuj muz takze prioritne se ma o ne starat on travit s nimi ucelne cas. jestli to nezvlada, asi si bude muset omezit styk s detmi. sesti a sedmilete deti uz musi respektovat urcita pravidla - minimalne ze vecer kdyz ty uspavas miminko tak se nerve nebeha atd. ale to by vsechno mel dozorovat uricte tatinek. takhle brzy skoncis na antidepresivech.

verusky
13. čer 2015

@tammy6 ano, ze cekame ctvrte, mi predhazuje porad (ci je to chyba??). rekla, ze bych, ze je taktez jako ja psychicky labilni (ted kdyz jsem v jistote nazoru me rodiny).
po hovoru s mym otcem muj otec udelal jasny zaver, kluky totalne vyskrtnout. z jsakychkoliv ukolu, vychovy, vseho. on nesnasi, kdyz se na ne sahne. navic pritel nesnasi rad, pravidla, system, jsou to pro nej temer sprosta slova. na tom taky horime. nasvic je absolutne nedusledny (coz se totalne bije s moji vychovou). takze bude jen otazka casu, jak se to vyvrbi. po vcerejsi vecerni, nocni debate s otcem a moji kamaradkou, co prijela, mam pohled, co nesmim (jakkoliv kritizovat kluky), nad cim zapremyslet (pani na hlidani, na pomoc) a zacit se mit rada, mit svoji hrdost (mamka absolutne alegricka na pritelova slova, co mi rekl, ze tam by teda nebyla ani minutu). ja mam nevyhodu, ze na me padne uzkost a spatne tam dycham, to otec i kamaradka rekli, ze na to moc rad nebude a at si nezahravam s blazincem (rodice ted maji kamaradku, ktere o vanocich umrel manzel a ona uz se dvakrat travila a nekolikrat ji navstivili v blazinci a to uz je konecna- byt cely zivot na lekach (navic moje dve tety maji poporodni laktacni psychozu a zbytek zivota v pr...)). takze kdyz to na me bude padat, okamzite se sbalit a ac 150km, odjet.
jsem husa. mohla jsem tusit z nekolika veci, ze tam budu sama proti cele jeho rodine a i siroke jeho rodine (ktera samozrejme uz tak dulezita neni). nic, to jsem nezvladla (verila jsem v jeho IQ). ale kamoska mi u autarekla, ze jsem sikovna, ze to zvladnu a ja brecela, protoze jsem nic pekneho dlouho neslysela. takze si to budu muset psat, rikat si. ja se v soucasne dobe jen kritizuju, nadavam si a radost nikde.
tak snad zvladnu a bude lip.

tammy6
13. čer 2015

@verusky
Sice tě dobře neznám, ale podle toho co píšeš a jak to píeš je rodina a hlavně děti na prvním místě a máš všech pět pohromadě, což se očividně nedá říci o partnerovi. Ale to co píšeš, to je jako kdybych psala dříve já. Partner byl defakto to samé, na jeho holčičku jsem nesměla říci žádné špatné slovo, ale vyvrcholilo to tím, že začla lhát a hrát si na chudinku a já to tenkrát narafičila tak, že zrovna do toho přišel a vše slyšel. Takže mi dal za pravdu a začal po ní trochu šlapat. A ted táhneme za jeden provaz ve většině případech, u některých si musíme napřed promluvit, ale situaci vždy vyřešíme, důležité je to, že já dosahuju svého a ten malej sr.. má útrum. Už taky bylo na čase, za chvilku by holčička asi přerostla přes hlavu a to jí bude teprve 12. U vás je to zapeklitý případ, ale takhle nejde dál žít, to by si opravdu skončila na práškách nebo v blázinci. A máš tu krásné děti a další na cestě..a kritizovat se nemáš proč, na jednoho člověka a ještě těhotného je toho opravdu dost. Držím palečky at se samozřejmě rozhodneš jakkoli, bude to dobré rozhodnutí. Hlavně at jsi ty, malinký a holky v pořádku

verusky
14. čer 2015

@tammy6 tamus, diky. uvidim, jsem v klidu a dnes tam jedu s byvalym pritelem (veze holky domu 🙂).
jak se rika- problemy jsou od toho, aby se resily. muj tatka jeste vcera uhodil hrebik na hlavicku, ze vlastne pritel je egoista, ktery v detstvi nesnasel ucitelske, autoritativni prikazy sve maminky, tudiz je na ne alergicky. a ja z nasi historie vytahla par situaci, kdy fakt nevyhovi memu prani jen proto, ze to je me prani (vcetne 14 dni po porodu, kdy jsem potrebovala obejmout). to pak tata rekl- tak pokud se s timto nepohne, je do zivota nepouzitelny... nezavidim...
ja mu predloni domluvila schuzku s psycholozkou (chodili jsme s tatou od holek do manzelske poradny, je to skvela zenska, obcas jsem k ni pozdeji odborne skocila na pokec, uz spis kamaradsky), protoze se neumel radovat ze zivota. schuzka dopadla desne pro me (rozebiral me a ja pak plakala), a psycholozka pozdeji rekla verdikt- zajiste je to velmi schopny muz, ale do vztahu nevhodny...
takze mam, co jsem chtela. chtela jsem ho zachranovat, ukazat mu, ze rad a poradek jsou prirozene zivotu a taky zjednoduseni, ze uklizeno harmonizuje cloveka... ale ted mi vse hazi pod nohy.
ale cert to vem. ja se rozhodla, ze se stuj co stuj budu radovat ja, z miminka, z deti. takze jen najit cestu, jak v zakletem zamku (🙂) usmevne prezit. a musim si taky prestat stezovat, takze sem ani nebudu moc psat (doufam...).
dekuji, tamy. a at Vam to porad slape. u nas kluky stoprocentne vyskrtavam a snad me s necim jinym dnes neprekvapi pritel.

tammy6
14. čer 2015

@verusky
Tak ty si nějak neztěžuješ, ale jednou za čas je třeba se z toho vykecat, znám to u sebe. Jednou za čas je potřeba vše probrat s někým neutrálním. A tvé rozhodnutí mě velice těší, že taky budeš myslet sama na sebe, budeš v klidu, budeš si užívat holky a mimčo, a vynech stres kvůli tomu prckovi. Na děti partnera z vysoka kašli, at si dělaj co chtěj, ty si jich nevšímej. A s partnerem to zkuste a uvidíš zda to má budoucnost či nikoli. Ale souhlasím s tatkou je to silnej flegmouš a egoista, a asi do života či do rodiny totálně nepoužitelný, ale třeba tě překvapí....

dorinek
22. čer 2015

@anicka81 - já taky nerada dávám ultimáta, ale být na tvém místě, tak bych je manželovi dala. Jsou to jeho děti, jezdí k vám kvůli tatínkovi, takže první pravidlo, které bych zavedla - děti přijedou pouze na ten den, kdy má manžel volno a on se jim bude věnovat. Neexistuje, že on bude v práci a pak si půjde hajnout, jelikož je unavený. Argument, že jiný ženský to taky zvládaj, bych smetla ze stolu větou - já nejsem jiná ženská, já jsem já a mě to vadí !!
Druhé pravidlo - žádná řvoucí televize, žádný PC - pokud tě neposlechnou, schovej kabely.

A pokud máte střídavou péči a děti u vás delší dobu bydlí, tak bych trvala na tom, aby navštěvovaly školku, školku a byly tam do odpoledne, ve družině.

Pokud rozumná domluva s manželem dopadne špatně, tak ti nezbývá, než přistoupit k poslední možnosti - odjet na pár dní k rodičům, popř. někam jinam, když je to takový leháro, ať si to manžel pár dní zkusí.
Jinak teda z tvýho popisu se mi zdá, že by na tobě mohl člověk dříví štípat - možná, že si toho necháš dost líbit a děcka toho zneužívají 🙄 Nejsem zastánce fyzických trestů, ale kolikrát pár plácnutí na prdel pomůže víc, než domluva... 😅

dorinek
22. čer 2015

Teď jsem si všimla, že odpovídám na starý příspěvek 😅 Tak to pardon, doufám, že anicka to už vyřešila 😀

jennie28
7. črc 2015

Ahoj, úplně tvou situaci chápu, jsem v podobné... Možná ještě horší situaci...vychovávam nevlastního syna od jeho 10 let, k tomu máme ještě dvě společné malé děti...je to hruza, dokud s nanama nebydlel bylo vše ok, pak se přestěhoval,narodili se děti a teď, když je v puberte, tak mi dělá naschvály, taky jsem přemýšlela o rozvodu, ale kvůli dětem toho nejsem zatím schopna, tak hold musím "trpět"...navíc jeho vlastní matka ho navadi, ať mě neposlouchá... hold není nad to vychovávat "cizí" děti...občas lituju, že jsem dovolila,aby se k nám nastehoval

klaras26
12. črc 2015

Jábych jednou praskla ddveřmi a 2 dny se nevrátila aby poznal jak to musí byť postarat se o vsechno..

mrkev27
12. led 2016

@1kacaba1 Ahoj, resim přesně totéž. Přítel 2 děti ve střídavě péči... Já, bolest zaludku a sviravy pocit, pouze z přítomnosti... To deprese nebude 🙂

zdenkarez
9. únor 2016

Ahoj. Cizí nebo vlastní, to je jedno!
Být tebou, tak: nejdříve si musíš říct, zda bez tohoto problému s manželem chceš být (nebo je to jen záminka k rozchodu?), pokud si odpovíš ano, tak se manželovi svěř, že prostě nezvládáš péči o ty tři prcky naráz. Že musíte vymyslet, jak to vyřešit.
Určitě by pomohlo, kdyby jsi si našla minimálně jednu věc, která se ti na nich líbí a přináší ti radost. Pak by určitě pomohla aktivita (třeba vymyslete kam se jet podívat, co by chtěli dělat, atd. Tak jak už ti tady radili.). A pak zkuste NEVÝCHOVU...
Přeji pevné nervy a ať Vám to dopadne dobře...