Nezvládám nevlastní děti. Asi opustím manžela

anicka81
28. pro 2008

Zase mam jednu ze svych krizovek, tak pisu sem, abych se treba dozvedela vas pohled na vec.
S manzelem mame malou dcerku (1 rok) a manzel ma jeste dve male deti s predchoziho manzelstvi. Travi u nas hodne casu, dokud jsme nemeli vspolecne dite, tak jsem to jeste nejak zvladala, ale ted uz jsem tak nejak na konci sil. Premyslim o tom, ze manzela opustim. Kvuli detem. Zni to hrozne a mozna vam budu pripadat jako zla a sobecka macecha, ale tak to skutecne neni. Problem je v tom, ze to nezvladam.
Jsem od prirody introvert, tichej clovek, co ma rad sve soukromi, ticho, klid, veci v poradku a s detma jde vsechno do haje. Nebudu psat, ze moje nevlastni deti jsou rozmazleni spratci, protoze to neni pravda a to jsou presne ta slova, co pouzivaji nenavistny macechy a k tem se ja opravdu nepocitam. Jsou to normalni deti, trochu hyperaktivni a hodne hlucny.
Vzdy, kdyz u nas jsou, tak ja jsem psych. v pr... Prvni den se drzim, ale pak uz se to neda ovladat, dostanu depku, mam prujem, jsem vycerpana, nevyspala.
Bydlime v malem byte a clovek nema kam utect. Deti celej den jen rvou, litaj nebo se perou, vsude je neporadek, chaos, v obyvaku rve TV, na PC hra, skacou na posteli a jecej, behaj po byte, rozhazujou hracky, me tresti hlava, varim, peru, zehlim, dokola uklizim, do toho v naruci vlastni dite, ktery taky jen non stop breci a nepusti se me na minutu. Pripadam si jak v nejakym spatnym filmu, kterej bohuzel vubec nekonci.
Jsem vycerpana na maximum fyzicky i psychicky. Nevim, co s tim delat. Manzel sve deti miluje a ja mu nikdy nebudu davat ultimata a nechci vypadat jako zly clovek, ze ho opustim kvuli detem, ale co mam delat, kdyz to nemohu snest?

verusky
5. čer 2015

@tammy6 to jsi tedy vyresila bezvadne. mas urcite i plus, ze jsou ve Tvem domecku (muzes je kdykoliv vyhodit). ja jsem v dome pritele, ale muzu se odstehovat zpatky tech 150km a holkam vzit nove kamarady ve skole (a treba by zase nasly ty stare na predchozim bydlisti). preziju i tu ostudu pro ostatni, ze se vracim se ctyrma detma misto dvou. ale tak nejak vim, ze na takove rozhodnuti je hodne, hodne brzy. zatim je me misto tady.
kluci od pritele jsou zde porad, za mamou chodi na nastevu jednou za mesic nebo za dva. Vy aspon tyden dachnete... kluci jsou hodni, ale ve skole ctyrky, v pokojich bordel, domaci prace asi neexistuji, ale co se zlobim, cely tata... kdyz tata potrebuje, pomuzou (posekat travnik, donest drevo). ale me vadi, ze tu jsou, uz tak ty me ctyri deti mi davaji zabrat. a jak uz jsem psala, nechapu, ze mi to pred nejakou dobou nevadilo... ted jsem proste pretizena, v krizi, je mi zle a visi na me mimino. dalsi energii proste spatne snasim...
pritel pred chvili dojel a lehl k nam do loznice, rekl, ze to male bude zase holka a usmival se. jsem zvedava, kdy otevru zase tema, ze by sli kluci bydlet par domu vedle k babicce (tedy ten osmactiulety s pritelkyni). do pristi psycholozky (15.6.) bych mela znat nejaky nazor. je tpo drsne, na druhou stranu, ten kluk by mohl byt rad, ze muze mit s babou naproste soukromi. bude se holt v osmacti ucit samostatnosti 🙂 (stejne se ji, co chce, kupuje, co chce, jezdi kam chce).
ale jak pisu, kluci jsou v jadru hodni, nejsou zadni neprejicni a zli. jen nic nemusi. ani se ucit do skoly (ctyrky).

elu
5. čer 2015

myslím, že ted je to náročné, kvuli tomu, že malá je ještě malá, ale počkej až jí budou tři...to už se da s nima do party a budeš za ně ráda, že nubudeš muset hrát pořád pexeso, ale pujdeš si po svým a děcko bude zabavené....vydrž prťka, vydrž! 🙂, bude líp

tammy6
5. čer 2015

@verusky
Já chápu , že se čtyřmy dětmi je to náročné a do toho ti kluci, kteří nemusí nic dělat velmi těžké, a plně s tebou cítím. To nejmenší mimčo, tě ted potřebuje , najdi si jeden den v týdnu a udělej si aspon část dne pro sebe, jinak se zhroutíš a pak se těžko dáváš dohromady. Vím, že jsi vycucaná jak citron, ale pro sebe to musíš udělat nebo se zblázníš. Vím, že manžel je také unaven po celodenní dřině v práci, ale bylo by dobré, kdyby aspon jeden den tobě od dětí ulevil, nebo zaměstnejte toho kejstaršího s přítelkyní, at mimčo vezmou na procházku...

verusky
6. čer 2015

@tammy6
@elu dnes meli oba kluci s tatou jet ke strycovi pomahat na prestavbe domu (jezdivaji tam). rano vyplynulo, ze jede jen tata, pavlik cosi vysvetloval a s vojtou se nepocitalo, ze spatne pracuje. tak me to na chvili zkazilo naladu... ze tady budou cely den trcet bez povinnosti (ja jim odmitam davat, ja se proste o ne nechci starat, ja mam ted averzi a ja chci, ze kdyz tata chce, aby si delali, co chteji, at jsou ted pryc. at nejsou pod strechou se mnou (holky za chvili vstanou, musime docvicit na nastroje \)vcera to nevyslo), musi doklidit pokoj a natrenovat predstaveni )úi s manaskama) k narozeninam, pomuzou taky upect dort.
ja vim, holky, je to hrozne, ale ja si nemuzu pomoct. ja proste tu averzi chytla a konec. nejlepsi je pro me mlcet (jinak jsem neprijemna, prisna, nastvana). rano, jak mi pritel rekl, ze jde sam a odjel, normalne jsem byla s malou a rikala si- jedine pryc. jinak to nedam. jako dnes budu delat, ze tu nejsou, budu se starat o me tri holky, na obed jdem s nasi polivkou k tchyni a pak asi pujdem na prochazku, i kdyz bude-li vedro, tak to venku ted nezvladam, motanice.
je hezke rict, ze by pavlik s pritelkyni mohli mit malou, ale me prijde rozkazovacne jim ji dat, asi se s tim moc prdim. neumim to mozna rict hezky (v tom by mi mohla pomoct ta psycholozka). mozna taky , jak si odpocinu ty tri tydny u mych rodicu, co mam v planu, naberu sil a dojedu a najednou rozdelim ukoly (tak kluci- utery vari pavlik, ctvrtek vojta, vecer od peti do sesti budete na stridacku hlidat ivusku). a ja se v te hodine bud povenuju holkam nebo sobe. sobe ted nejvic potrebuju dat odpocinek, takze kdykoliv muzu, lezim nebo spim. vcera jsem i otevrela knizku (hrabica neco jako laska leci).
kluky tu nechci, jezisi, kde bych to kdy rekla. mozna si potrebuju ulevit. je fakt, ze ja absolutne nesouhlasim s jejich stylem zivota, krom skoly nic nedelat, jen co tata rekne (vyjimecne). konicek nic, povinnost nic, uceni spatne. ja mam predtsavu uplne jinou, ja v jejich veku drela pet hodin za klavirem... cetla jsem, kreslila, studovala... ach jo. holky jsou taky sikovne, budou mit jednicky (ta starsi ma velmi prisnou ucitelku, tak to budou hodne zaslouzene jednicky!), pristi tyden zkousky na hudebe z nastroju, dalsi tyden predstaveni v baletu, koncertiky v hudebce (to mi dojede mama na dva dny pohlidat a ja bych si mohla udelat radost a konecne v predini na zed nakreslit kytku, co mam uz pul roku na papire).
tak jsem se tu zase vypsala.
vcera jsem se i radovala a mela trosku smysl pro humor. pritel delal posezeni pro sve zamestance plus zname, ani nevim, kolik tu byla hruza lidi (ja se venovala detem, jen jsem nachystala maso, on uz to griloval), byla becka piva. a predtim jsme tak pekne u piva povidali se sousedama (sousedka se taky snazi o miminko), pritel mel dokonce malou na rukach, to je co rict. takze jsem byla chvili celkem v pohode a radosti.
pak jsem premyslela, jak to udelat, abych tento pocit mela casteji. rozhodne se nezabyvat tim spatnym, to naopak vytesnit (delat, ze tu kluci nejsou, ale to se snazim uz dva mesice).
mozna si ty Vase rady fakt vezmu k srdci az po tom odpocinku, ted na to nemam. a nebo co vim, treba to zkusim i dnes.
pekny den preju. monolog 🙂...

victress
6. čer 2015

@anicka81 jak to s vámi dopadlo? nečetla jsem celou diskusi a už mi přijde zbytečné něco radit, za 7 let už se to určitě nějak vyřešilo, jenom by mě zajímalo jak...🙂

tammy6
6. čer 2015

@verusky
Když čtu tvé články, svírá se mi až srdce. Ty odpočineš opravdu potřebuješ. A myslím si, že jakmile si odpočineš , popřemýšlíš, tak pak uděláš rázné kroky, co se týče kluků a vše se budeš snažit udělat život k obrazu svému. Ted chápu,že nemáš na nic náladu ani sílu a jen defakto přežíváš a děláš vše automaticky jak robot. Ale s těma klukama je na čase něco udělat, tohle flákání, nic nedělání ani školní povinnosti to není úplně vhodné,, co z nich bude? tohle manžel nevidí?? A s tím starším klučinou, seber odvahu a normálně at mimčo vyvezou. Jsou u tebe, svítí, koupají se a jedí, tak tohle je minimum aby ti oplatili péči a starost kterou s nimi máš..kolik let je těm jeho klůkům??

verusky
6. čer 2015

@tammy6 tamy, ja jsem vetrelec v jejich dome (a kluci nikdy na me nebyli drzi, jsou v jadru hodni a akceptuji me) a ja uz se pokousela prave nekolikrat trazne a s vervou zacinat. a vsechno jsem vzdala... klukum je osmact (tretak na gymplu a polovinu tydne tu travi s pritelkyni, i spi) a patnact cerstvych, devatak, po prazdninach jde na intr. ja se nastehovala loni a jako tehotna se s tim mladsim ucila (zlepsili jsme trinact znamek!! ucila jsem ho tri mesice na kytaru, pracovala jsem s nim v kuchyni, na zahrade). ale pak se narodila mala a sotva jsem zvladala i me holky a domacnost a mimino a pritele (dennodenni vareni). odpocinek mi rekla i psycholozka, naprpsto nutny. ale ja myslim, ze s raznosti zas prijit s nejakymi plany je blbost. vis, on pritel je chaotik a desne svobodny. je hodny a pak dre i za sve zamestnance a sve syny. umi nekdy byt prisny,a le to by musel mit cas. v tydnu ani rana, dojede sedreny vecer a prece nebude na kluky prisny. to uz tu je zavdeno let a let (ma je deset let v peci!!). zenska ruka tu chybela (kdyz tu byla baba, bylo to jete horsi, televizka a tak).
priteli jsem i rekla, ze mu dam seznam, co delaji za odpoledne moje holky a co jeho kluci. NECHCE NIC SLYSET. mam delat, ze nejsou. on proste vydelava penize... a asi zenska je na vychovu a domacnost. jenze ta zenska ma male mimino a jeste je tehotna...
moc hezky jsi mi napsala. ale asi bych si nemela delat plany na jejich zmenu (to jsem pochopila az po roce a pul, doted jsem se snazila, delit obcas ukoly, ale ted dva mesice krize a pritel nic, nic...).
urocen rodiny dela zena. a ja s nimi nemam NIC.
takze pote, co mi pritel rekne, ze kluci budou dal bydlet u nas, jsem zvedava, co mi poradi psycholozka. sama rekla, to jde asi tezko, delat ze nejsou, kdyz tam jsou, ze? ale nejake metody urcite budou... jak zmasirovat mozek...
na ten odpocinek k rodicum se desne tesim....... a budu muset rict o tehotenstvi (oni chudaci slyseli plac v telefonu minuly a predminuly tyden, kdy se to na me uplne navalilo a ja to nezvladala (ted uz mam trochu nadhled).
napada Tebe neco? jak si nevsimat? pritel je nevychovava a jak rekl, je s nimi spokojeny. budou chodit svedomite do prace a budou dobrymi otci. vic nepotrebuje. a kdyz je vola v sobotu, je-li doma, na pomoc, jdou.

ve24
6. čer 2015

No nechci se tady nikoho dotknout, ale jak si jednou něco začnu s chlapem co má děti, tak s tím musím počítat, že je bude chtít mít i u sebe. Navíc, jak musí být dětem, ty to určitě vycítí. Já bych nechtěla být v jejich kůži, s ,,macechou,, to není nikdy jednoduché. Ty vidí jen ty svoje děti a jiné bohužel ne. Trošku se to chce zamyslet, co kdyby se nedejbože stalo něco vám, manžel si našel jinou ženu a ta by se chovala k vaším dětem tak jak vy k nim.

verusky
6. čer 2015

@ve24 to vis, ze se tak zamyslime... rikam si, jak by mi bylo, kdyby chtel me deti dat vedle (ale na druhou stranu dospele, proc ne?!). vis, ono se to neda predstavit dopredu. a kdo nezazil, nechape... sedm let pry trva, nez se sziji nevlastni s nevlastnimi. a tech sedm let ma svuj vyvoj a asi to neni zrovna ruzova cesta...
takze je idealni, kdyz clovek muze pridat prave svuj pohled, co jemu pomohlo atpod., protoze moralne neco povidat, kdyz jsem nezazil, co asi druzi resi, je v tuto chvili trosku jednoduche.

ve24
6. čer 2015

zažila jsem to v rodině, tak to vidím trošku zas jinač. Teta si vzala chlapa co měl 2 děti ona byla svobodná. Spolu měli jedno dítě. Nakonec jejich manželství stejně krachlo, protože ji začali vadit právě ty jeho 2 děti. říkala, že ji to jako svobodné bezdětné nevadilo, ale teď jo. Hlavně co se týkalo peněz, jinak je u sebe měli minimálně.

shine2015
6. čer 2015

@ve24 v tomhle mas pravdu, ale jen částečně.....upřímně, verusky ma trpělivosti az az, jabych nezvládla ani tolik lidi v dome i kdyby byli všichni moji příbuzní....

ve24
6. čer 2015

tak já mám taky ráda svůj klid 🙂 prostě mě to tak zrovna napadlo, jak jsem to četla.

orchidis
6. čer 2015

Ahoj všem,

včera jsem v čekárně u zubaře pročetla asi půl MK, 😀 😝 a musím říct. že tahle diskuze mě neskutečně zaujala. Nemám osobní zkušenost, jen zkušenost kamarádky, kde to taky krachlo ve schématu každej jedno svoje (otec to svý měl ve střídavce) + jedno společné. Vím, že tohle vážně není jednoduchá cesta a každého, kdo se pouští do budování patchwork family bycho hodně varovala. Ještě to většinou jde, pokud jsou moje děti a tvoje děti, ale jak přibudou ještě naše děti, tak je zle.

@verusky Upřímně? Nic ve zlém, ale proč jste si to další miminko ještě pořizovali? Já naprosto chápu všechny dobré důvody (aby nebyla sama, atp), ale zvážila jsi situaci? Tolik dětí, neorganizovaná domácnost, přítel, který při tobě nestojí a ještě další miminko? To ho přítel tak moc chtěl? Nebo spíše ty? Děti jsou dar, no, to jsou - i ty, které už máme. Upřímně řečeno, kdyby po mně někdo chtěl, abych dala svý sotva zletilý dítě pryč, poslala bych ho někam.
Teď se z tohoto vlaku už bude hodně špatně vystupovat, tahat za záchranné brzdy, atp.
Doporučovala bych spíše partnerskou terapii a paní na domácnost a na hlídání. To by snad byla cesta ke zlepšení...

Držím palce a přeji zdravé miminko a v rámci možností spokojenou rodinu.

verusky
6. čer 2015

@orchidis nevim, komu odpovedet driv 🙂
tak miminko jsem chtela ja, muj sen mit ctyri deti. porad jsem verila, ze nase rodina bude fungovat. vse se totalne a najednou sesypalo s mymi tehotenskymi nevolnostmi. prave jsem z toho ko a samu sebe v tuto chvili, kdy jsem uplne v pr... nepoznavam a nechapu, ze mi driv kluci nevadili. proto jsem taky navstivila tu psycholozku, protoze si neprijdu zcela normalni a hrabu se v emocich, hormonech a nemuzu najit vnitrni klid.
jeho zletile dite s pritelkyni by bydlelo pet domu vedle, kde je babicka, dum je pritele a kluk je samostatny (uz jsem psala- ji, co chce (malokdy je s nami u obeda), kupuje, co chce, jezdi, kam chce, ma tatovo auto). tata tam stejne bude porad... a i s tim pocitam (ze bude delit pozornost). i jsem rekla, ze je mozne, ze tam bude radsi (kluci v pohode, ja matka ctyr deti nervozni).
mozna jsem sama takova, ze mi nevadi, ze deti odejdou, nejsem proste matersky typ, co by zachranoval a opatroval ditka. ja vedu k samostatnosti. a to co nejdriv. takze i me by nevadilo, kdyby holky po skole rekly, ze bydli jinde (snad ne v nejakem drogovem centru...).
my se s pritelem mame radi. a nektere veci vyvstaly v prubehu naseho souziti (psal mi, ze kluci vari, perou, pecou, kdyz ziji s tatou, ale nakonec jednou za pul rok... ja myslela, ze nase domacnost bude spolecna prace... byla dokud jsem neporodila... myslela jsem, ze mi pomuze s organizaci a zatim on to nechal na me a ted rekne- tak to nedelej a bez si lehnout, ale boze, domacnost fungovat s miminem musi... dnes jsem treba uklizela po flamu a me se tak navalovalo ze zbytku... (mel tady vcera posezeni se zamestnanci a kamarady). on je dric a je porad v cudu. chapu. do jeste unora klukum jasne rikal, at se hlasi po skole a ze jim dam ukoly, pak onemocnel a uz to nenabehlo, uz ani nemel moc snahu, mozna je sam unaveny, vyplatil brachu z domu a ted to potrebuje znovu nasetrit).
tak to by snad stacilo...

verusky
6. čer 2015

@orchidis a mas uzasnou pravdu, ze dokud je tvoje a moje dite, tak to jde, ale jak prijdou nase deti, je to v cudu.....
taky si myslim, ze za tri roky, az nebudu v tomhletom pretizeni, budu uplne jina, s nadhledem, tesit se do prace, tolerovat atpod....

verusky
6. čer 2015

@ve24 no psala to tu orchidis, ze dokud neprijou deti spolecne, nevlastni nevadi... neco na tom bude i s tou tetou.
nejhorsi na tom je, ze dopredu nevime, jak se zachovame... cloveku nekdy muzou prijit oci pro plac nebo to nezvlada a ztraci klid... je to ne tvrda prace na sobe, ale sakra drina... a to jsem ted v relativnim nadhledu a jak je to tezke, nedej boze, kdyz jsem se minuly tyden placala v emocich... ja tady ani nemohla dychat, ja byla uplne vynervovana a tajne jsem plakala...

shine2015
6. čer 2015

@verusky já měla nervy i totálně rozhozee chování do 15tt a to jsem se chtěla rozvádět bez důvodu, vadilo mi vše....srovná se to po 4 nebo 5mes těhotenství a pak začne možná trochu v šestinedělí,první rok rok a puil bude náročný a pak zase lépsi a lepší....neboj.
Já mám rada svůj klid a mít i 7lidi v baráků nebo flamy aja těhotná, to by na me nebylo.....navíc jsi kdysi psala,ze i lidi z prace k vám chodí atd.....no me by kleplo. Drž se a neboj, budelip.

verusky
6. čer 2015

@shine2015 to mas pravdu, ze ja jsem ted mimo a byla jsem presne takto i v sestinedeli (to me poprve vadila pavlikova baba, ze tady spi. a sestinedeli preslo a prestala mi vadi). ze bys mi nesla nadeji? treba ze bych si odpocinula u rodicu o prazdninach a pak prijela a byla uz v klidu? to by bylo hezke... a pak teda zas vydrzet sestinedeli...

tammy6
6. čer 2015

@ve24
Ano svým způsobem máš pravdu, napsala si to hezky. Ale pokud by dítko fungovalo tak jak má, žádný problém ani naschvály by nebyly. Pokud si udělá své povinnosti jako např, uklízet a udržovat pokoj v pořádku, připravit si každý den do školy, napsat úkoly...tak s tím problém není, já po své nevlastní dceři nic víc nechci. Ale ona není schopná udělat ani tyto základní povinnosti, tak zřejmě někde ve výchově došlo k malému výpadku. Jsem toho názoru, že domácnost, zahradu a vše ostatní mám na starosti já, taky po ní nechci žádnou práci či pomoc, chci po ní pouze uklizený pokoj, učení popř aby byla naučená do školy...

tammy6
6. čer 2015

@verusky
Vetřelec nejsi, jsi jen podrážděná, jelikož je toho na tebe v tuto chvíli moc. Já taky v zápalu vzteku partnerovi řekla, at si vezme toho nevychovaného zmetka a jde pryč, ale zaplat pan buh za tuto větu, jelikož se u nás vše srovnalo. Ale od toho našeho incidentu mi dceruška trochu vadí, a jsem ve střehu, už jí nevěřím. Dělám to tak, že když ten týden ji máme, udělám si co se týče jí povinnosti, jako úkoly, svačina do školy atd a tím to pro mě hasne, ted si holčička uvědomuje co udělala, a snaží se. Já jsem ted ve 29 tt a můžu říct , že poslední tři nebo čtyři dni mi začínala vadit i partnerova matka. Já pevně věřím, že postupem času se vše ustálý, tak se držím zuby nehty. A tobě držím palečky, už at jedeš k rodičům a tam si dáchni, odpočin , načerpej ztracenou energii a vše pořádně rozmysli, ale věřím a vím, že postupem času vše bude dobré a najdete společnou řeč a pohádkové sžití....

1kacaba1
8. čer 2015

@verusky Promiň, že píšu až teď, dřív jsem se k tomu nedostala. Špatné je, že Tě přítel nechce podpořit v tom rozdělování úkolů. Jak Ti zdůvodnil to, že nechce zapřáhnout velké a už i dospělé děti? Ten můj v tomhle se mnou souhlasil, ale už na výkon těch povinností moc nedohlíží. Je naštvaný na mě, když si stěžuju, že jeho děti buď povinnosti nesplnily vůbec, nebo to odflákly. Tudíž jsem včera nejdřív vybuchla na něj, proč se ta situace stále opakuje, že jeho syn se na věc vyflákne a on ho pustí pryč za přítelkyní, a pak jsem seřvala kluka. Bylo mi z toho hrozně, ale výsledek se dostavil. Chlapec přijel, uklidil, co měl, a dokonce to vypadá, že pořádně.

Můj přítel by s odstěhováním našich dospělých dětí také nesouhlasil. Ani si netroufám to navrhnout. Asi bychom spolu nemluvili už vůbec. Ale faktem je, že by to pomohlo hodně. Snad někdy dostudují, najdou si práci a vyjde to, ale vidím to ještě tak na deset let rozčilování. Nevím, jestli to je možné vůbec ustát.

Budu držet palce, aby Tvůj přítel aspoň pochopil, že jsi doma na mateřské dovolené, abys pečovala o ty, kteří se o sebe sami nepostarají, a ne, abys pečovala o dospělé děti. Ty by Ti měly pomáhat.

verusky
8. čer 2015

@1kacaba1 u nas se to vyhrotilo totalne. ja uz porad plakala (hormony), jsem vztahovacna, je mi zle. vcera do nej hustila jeho brachy zena (jak mi dnes povedela) a on dosel v noci a chtel, at si k nemu lehnu a rekl, ze me ma rad. ja tise plakala a ho to nastvalo a pak mel skaaarede reci, ze jsem si musela dat prst do ucha, at ho neslysim. pak rekl, at jdu, tak jsem sla spat do kuchyne, rekl to nehezky, takze se v podstate sel hned omluvit. nase debata v kuchyni katastrofa, dva cvoci, co jeden o koze, druhy o voze. zakazal mi o prazdninach odjet k rodicum, rekl, ze si me nikdy nevezme za zenu, ze spatne vedu ivu, neusmiva se (ma tu ted od bratra o dva mesice mladsi dvojcata, ale ivuska je jiny typ, je premysliva, usmev si clovek musi zaslouzit). ja pak mlcela jako vzdy, protoze s nim debatit nema smysl.
dnes jsem to nemohla skousnout, mnoho vet se vracelo, tech, co sem ani radsi nepisu. on se usmival, objal me, pracoval chvili na zahrade nez odjel pracovat do brna. ja ale plakala, takze zase dusno a par vet.
vysledek- ja totalne v prdeli, v tom baraku uz nebudu (mimochodem v noci ujasneno, jestli jsem blazen, ze by nekdy kluky dal vedle, takze budeme dal zit v tomto poctu). volala jsem tudiz svemu nejstarsimu bratrovi, ktery byl nadsen z meho tehotenstvi (jim se nedari treti a svagrova uz ma 42). ten rekl, at kaslu na vse, at tomu malickemu dam klid a at prijedu. pak volat s mamkou, ji rict o tehotenstvi, ta navrhla, at dojedu k nim (o dve hodiny cesty vlakem min (takze jen 🙂 tri hodiny), nasledne prisla svagrova si pokecat, co my dva (je takova nadhledova) a pritel volal, ze bude vsechno dobre, ze me ma rad, ze to zvladnem, ze jestli chci vic penez na mesic, ze mi da, ze pani na hlidani muzu vymyslet (nebo do domacnosti) a ze bude vic byvat doma.
NO A PAK VOLAL MUJ OTEC, kteremu pritel prave volal. takze ten mu jasne rekl, ze jeho vychova a moje vychova jsou totalne odlisne, ze my jsme byli zvykli makat a podavat vysledky, on vychovava flakace. pak mluvil o dalsich nekolika vecech a nakonec, at si nezahrava s tim, ze me taky blbyma kecama muze privezt do blazince (me mamky dve sestry skoncily po porodu na laktacni psychoze a obe cely zivot berou leky. a muj tata jediny pochopil, ze mamce v tehle dobe musi byt oporou (a ne blbe kecat, nebo brat na lehkou vahu) a tim ji zachranil. a ze pokud kojim, jsem tehotna, je to silene spojeni, ktere proste musi chapat.
no nejlepsi je dat priklady a a na to je muj otec odbornik. takze vliv to melo dobry (ten priteluv pokorny telefonat). ale ja si s nim chci (ted vzal ke svemu tatovi malou) popovidat a dal nevim, jestli se zase dva cvoci nechytnou. proc nechce kluky zamestnat? protoze domacnost vedu ja a vedu ji negativne a detailne (stezuju si, ze to kluci neudelali lip). vytvarim dusno (obzvalste kdyz s holkama cvicim na nastroje- normalni- clovek chce vysledky a ty s detma zas tak po dobrem nejdou nebo by to bylo zdlouhave a obzvalste je dusno, kdyz mas mimino a chces vysledek za co nejkratsi cas (nemam prostor se kazde cacore pul dne venovat po dobrem).
tak tak. jinak pritel rekl, ze se mnou muze k te psycholozce, kez by to platilo.

shine2015
8. čer 2015

@verusky super, ze mas zastání u tatky, to je prostě báječný!!!! A heled, co ti ma co zakazovat jet k rodičům??? A já bych jela alespoň na tři týdny. Prostě se seber a jed, klidně na měsíc, at ví, jak to doma vypadá,když tam nejsi.

tammy6
8. čer 2015

@verusky
Tak na to samé jsem se chtěla zeptat, ty se musíš ptát, že pojedeš na delší dobu k vlastním rodičům???!! i přes jeho protesty se seber a jed, ty oddych potřebuješ a on si potřebuje uvědomit co v tobě má, a jak jinak než tehdy až budeš mimo domov. Ale co tak čtu, tak věčně plnej barák lidí, staráš se o všechny, do toho jsi důsledná na holky, kojíš mimčo a další na cestě....no upřímně já už bych byla v pavilonu šest v Bohnicích, tohle se nedá vydržet, aspon kdyby tedy ty dospělé děti přidali ruku k dílu, ale takhle fakt ne. Zaplat pan bůh, že máš podporu v sourozenci a tatkovi, ten si myslím tomu hodně pomohl a mohlo by se to trochu odebrat do lepší a klidnější atmosféry, partner by si mohl uvědomit, co vše zastaneš...

verusky
9. čer 2015

@shine2015
@tammy6
no devcata, efekt nulovy... vecerni povidani o nicem. i tu spolecnou psycholozku jsem vzdala a radsi pujdu sama, to bude prospesnejsi. je zabedneny. je spokojeny a nic menit nepotrebuje. co vice dodat, nezajima ho, ze ja to potrebuju jinak. taky rekl dalsi skaredou vetu a to uz me teda poprve nastval, ze jsem rekla, ze je hovado a hodila po nem polstar (tykalo se to tehotenstvi a to vazne prehnal). cimz jsem se uklidnila a muze mi byt ukradeny. jeho maminka do toho rekla, jak to maji v brne s dvojcatama tezke a to jsou na ne dve (svagrova a ona) a ja na to, ze to taky nemam jednoduche a ona - ale prosim te, to prece nemuzes srovnavat. ja nevim, ze vsichni vi, jak se citim a co tu resim. tak jsem zmlkla, nema cenu... nema cenu stejne jako s pritelem. on je spokojeny, tak ja jsem nespokojenec, porad neco resim a at prestanu.
jinak tchyne jeste zaperlila, ze nam rikala (jenom synackovi), ze si nemame zadne dite porizovat, ze je to zatez. ze mame kazdy dve a to staci. no, promluvil nekdo, kdo neplanovane cekal treti, malem to manzelovi ani nerekl a hnal se hned na potrat (pritpom manzel poslusny, pracovity, krasny velky barak, babicky ve stejne ulici...)
uklidy me nebavi, takze tu mame trochu jak po boji. uz asi paty den. jako neni to uplne nejaka hruza, ale neco, na co nejsem zvykla.
a posledni vec- holky, az odjedu- nevyhoda je, ze odjedou ctyri clenove domacnosti- ja, kojenec a dve holky. takze tady budou jen opet tri chlapi a ti jsou naprosto v pohode. efekt by melo pouze, kdyby odjela ja sama a zustaly tady dve holky i ten kojenec.
a jinak- take jsem hledela, ze mi zakazuje odjet k rodicum. a mlcela jsem, protoze odjedu dej se co dej a jestli se s tim chlapec nesmiri a nepusti me pak dovnitr, jak vyhrozuje, tak to uz je jeho problem. ja jsem jasne rekla, ze na tri tydny si jedu odpocinout na prazdniny.
nechapu, ze nechape, ze chci odpocinek... on je neschopen vciteni. (jinak to holky neni spatny chlap, porad se dre a dre, bud ve firme nebo kolem domu (mame to nedodelane venku).

shine2015
9. čer 2015

@verusky hlavně odjet...me by z toho všeho hrablo. Mas můj obdiv a hlavně se nedej, někdy to chlapi zkouší ale nesmis ustoupit

verusky
9. čer 2015

@shine2015 no to vim, ze me chtel zastrasit. mozna jsem mela odjet hned, jak to zacalo (tri tydny nazpet). a ja vul porad- holky jeste zlepsuji znamky ve skole, musi chodit do hudebky, pripravuje se baletni vystoupeni. porad ohledy, pritom partnersky vztah se sesypal. jen kvuli memu pretizeno a nomoznosti vypadnout a srovnat se.
tak dekuju za podporu. i tak je to jeste presne tri tydny, co musim vydrzet a ja nevim, nevim, jak to dat, aby jeste nebylo hur. ale hlavne ze uz jsem vic v klidu.

shine2015
9. čer 2015

@verusky pokudmuzes odjede hned.....a nehadej se, nechej ho tam dlouho....mě byz toho opravdu piclo.....ono je to i hormonálně, ze jsi rozladěna,ale on se i tak chová dost jak blb

verusky
9. čer 2015

@shine2015 odjet ted uz nemuzu. zitra zkouska dcera fletna, ve skole branne zavody. v patek zkouska druha klavir. tata si je pak odveze a ja se s nim muzu svest (rodice bydli par kilometru a dojedou pro me). to bych si odpocinula sobota, nedele. akorat mala je v aute totalne blici, tak nevim, jestli me to stoji za to,ale asi jo, prece se tady nebudu usmivat na tchyni a tri chlapy, kteri si kazdy dela, co chce.
dalsi tyden maji holky v pondeli prespani ve skole, v utery a stredu baletni vystoupeni, ve ctvrtek koncert fletna. v utery az ctvrtek tu ale bude moje mama. dalsi tyden teprve mic, jen v patek vysvedceni.

tammy6
9. čer 2015

@verusky
Jakmile to půjde, i kdyby na den či dva, seber se, vezmi kojence i holky a zmiz z domu, nebo ty či partner řeknete něco, čeho byste mohli litovat. Ty si musíš odpočinout, nechat všechny tyto starosti na chvíli za dveřmi, a co by bylo dobré pro zlepšení vztahu, kdybyste byli s partnerem jen vy dva někde aspon o víkendu sami. Ale s tím kojencem to půjde těžko, to chápu. Potřebujete zase najít jeden druhého, jelikož se oddalujete. Pokud byste byli zcela sami bylo by vhodné si o všem promluvit a hlavně ukazat partnerovi že ty si taky jen člověk a to vše co se odehrává je na tebe moc. Že potřebuješ jeho jako oporu a ne aby ti házel klacky pod nohy. Pokud tonehodlá změnit, navrhni mu, at si to s tebou na den či dva vymění. Obstarat holky, aby z nich něco bylo, zkoušky atd. Do toho mít věčně na krku mimčo, a ještě uvařit, uklidit a obstarat partnera i ty jeho dospelé děti....