Nezvládám nevlastní děti. Asi opustím manžela

anicka81
28. pro 2008

Zase mam jednu ze svych krizovek, tak pisu sem, abych se treba dozvedela vas pohled na vec.
S manzelem mame malou dcerku (1 rok) a manzel ma jeste dve male deti s predchoziho manzelstvi. Travi u nas hodne casu, dokud jsme nemeli vspolecne dite, tak jsem to jeste nejak zvladala, ale ted uz jsem tak nejak na konci sil. Premyslim o tom, ze manzela opustim. Kvuli detem. Zni to hrozne a mozna vam budu pripadat jako zla a sobecka macecha, ale tak to skutecne neni. Problem je v tom, ze to nezvladam.
Jsem od prirody introvert, tichej clovek, co ma rad sve soukromi, ticho, klid, veci v poradku a s detma jde vsechno do haje. Nebudu psat, ze moje nevlastni deti jsou rozmazleni spratci, protoze to neni pravda a to jsou presne ta slova, co pouzivaji nenavistny macechy a k tem se ja opravdu nepocitam. Jsou to normalni deti, trochu hyperaktivni a hodne hlucny.
Vzdy, kdyz u nas jsou, tak ja jsem psych. v pr... Prvni den se drzim, ale pak uz se to neda ovladat, dostanu depku, mam prujem, jsem vycerpana, nevyspala.
Bydlime v malem byte a clovek nema kam utect. Deti celej den jen rvou, litaj nebo se perou, vsude je neporadek, chaos, v obyvaku rve TV, na PC hra, skacou na posteli a jecej, behaj po byte, rozhazujou hracky, me tresti hlava, varim, peru, zehlim, dokola uklizim, do toho v naruci vlastni dite, ktery taky jen non stop breci a nepusti se me na minutu. Pripadam si jak v nejakym spatnym filmu, kterej bohuzel vubec nekonci.
Jsem vycerpana na maximum fyzicky i psychicky. Nevim, co s tim delat. Manzel sve deti miluje a ja mu nikdy nebudu davat ultimata a nechci vypadat jako zly clovek, ze ho opustim kvuli detem, ale co mam delat, kdyz to nemohu snest?

janulle22
28. pro 2008

ahoj ani...no nemas to lehke ale jsou to deti a je jasny ze budou delat kraval,bordel a vse...tve dite az bude v jejich veku taky nebude sedet na zadku aby maminka mela klid... 😉 ale to preci neni duvod k rozchodu ne...?jak casto jsou u vas...?a je s vama i tvuj manzel...?a co kdybys je vzala na nejake hriste nebo nekam jkde by se vyblbly a doma uz by nemeli silu...nebo si promluvit s manzelem jak to vidis ty a citis...

blau
28. pro 2008

Tak chod na prechadzku a nech sa za ten cas stara manzel. Ale ja myslim tiez, ze to dvodod na rozchod nieje. Musis najst riesenie ako sa ukludnit a nezblaznit sa. Nemas nejaku kamaratku s ktorou by si to pebrala na kave, alebo zober sa na navstevu k rodicom. Neboj riesenie sa najde. Moja maminka mala 4deti a tiez sa nezblaznila z toho 3 chlapci 😉

kitty68
28. pro 2008

no a kde je manzel??? 😕

lisounek
28. pro 2008

ani: janulle ma pravdu, pokud se mate radi, tak proc to vzdavat...ale naprosto Te chapu, me by to asi taky nicilo...neumim si to predstavit..to co pises delaji presne moje dve netere a to je vidim jednou treba za par mesicu (moc se nestykame nastesti) a jsem z toho uplne vyrizena...a byli u nas v sestinedeli a ja mela svoje dite do toho oni tu rvaly, skakaly, ve vsem se hrabaly a sapaly se na dite do toho mi matlaly svetla kresla od marcipanu a divaly se u toho na DVD pohadky (a pri tom patlaly celou plazmu atd.)..ty joo ja to taky nemusim a desim se, ze jestli takove bude i moje dite, tak me klepne...mam taky rada ve vsem poradek, ale s detma se clovek musi smirit s tim, ze ten uz nikdy nebude tak jako driv :o)) bohuzel!!

janulle ma pravdu, jak casto k Vam jezdi? co vymyslet program - vylet, bazen nebo prochazka? Nebo at s nima jde obcas nekam manzel...at mas klid.. 😔

anicka81
autor
28. pro 2008

Dekuju za prispevky.
Samozrejme vim, ze deti takove jsou a vim, ze moje nebude jine. Sama jsem to psala, ze i moje rve, nehazim spinu jen na nevlastni deti. Naopak, dokud jsem nemela vlastni, tak to slo, ale miminko je hodne narocny samo o sobe.
Jsou u nas hodne casto, v podstate se da mluvit o stridave peci.
Ja prave v duchu vim, ze to neni duvod k rozvodu, ale opravdu nevidim jine reseni. Moc se snazim, vzdy si rikam, ze to tentokrat ustojim, ale nikdy se to nepovede a je to cim dal horsi.
Ono je taky neco jineho vychovavat vlastni deti a cizi. U cizich te vsechno stve dvojnasob, protoze k nim nemas ten cit.

lisounek
28. pro 2008

ani: a co na to rika manzel?? bavite se o tom?? 😕

skurinka
28. pro 2008

ahoj anicko,a co dela manzel kdyz jsou jeho deti u vas?venuje se jim nebo je mu to jedno?a jak jsou vubec deti stare? 😉

anicka81
autor
28. pro 2008

S manzelem se o tom bavime. Jeho argument je to, ze zeny normalne vychovavaji nekolik deti a neblazni z toho. Bohuzel k nim asi nepatrim. Ale na druhou stranu si myslim, ze tohle by zvladalo jen malo zenskych. Protoze je to opravdu na jednu zenskou moc.
Manzel je navic vetsinu casu v praci a kdyz prijde, tak je unaveny a lezi.

Lisounek: aspon trochu vis, o co jde. Jak jsi to popisovala s tema neterema, tak to je presny. Ja si myslim, ze zenska, co to nezazila na vlastni kuzi a dlouhodobe si to ani poradne nedokaze predstavit a nedivim se, protoze ja si to taky takhle nepredstavovala. Moje sestinedeli byl jen stres. Deti u nas v te dobe byly hned po narozeni dcery skoro mesic a pul.

lisounek
28. pro 2008

ani: fiha no tak ja bych asi argumentovala s tim, ze pokud nebude doma, tak ze je tam nechci 😲 😲 vim je to sobecke, ale to se fakt neda... 😔

skurinka
28. pro 2008

deti ale k vam chodi na vikend nebo?tak by jsi mel na ne tata udelat trochu casu.a nebo to deti delaji naschval.ja mam synovce 8let a u sebe doma je to zlatej kluk ,ale jak prijdou k nam je to katastrofa.

anicka81
autor
28. pro 2008

A on mi na to argumentuje, ze nekdo vydelavat musi. Coz je pravda. Nakonec, kdyz je doma, tak mi to stejne nepomuze, spis je to jeste horsi, protoze on je presny opak me a sam je velice hlucny a neporadny, takze si s detma hraje tim stylem, ze rvou jeste vic, nez normalne, takze dekuju za pomoc.

lisounek
28. pro 2008

hmm a taky je otazka, jakou maji vychovu od malicka, takze ty uz s tim asi nic moc neudelas...a hlavne jako nevlastni matku Te asi nebudou respektovat to je prave ono ty joo to je ale situace 😕 😲

lisounek
28. pro 2008

hmm tak ten je teda dobrej...bych ho poslala s nima ven a konec!! At jdou do kina ven proste nekam at mas klid..ono jedno vlastni dite da zabrat az az..a kdy si jako mas odpocinout?? ty joo je to od nej sobecky...pak se ale nedivim, ze bys od nej chtela odejit, kdyz se takhle chova (vydelavani je jedna vec, ale deti jsou prece jen jeho a jeste k tomu mate dalsi, takze at se snazi a nechova se sam jako dite... 😠 😠 )...kdyz ja jsem v tomhle dost radikalni teda 😨

skurinka
28. pro 2008

tak to je spatny .a co je zkusit nejakou praci zabavit.jeste jsi nepsala jak jsou deti stre at muzeme neco vymyslet

anicka81
autor
28. pro 2008

Detem je 7 a 6, znam je odmalicka a porad si rikam, ze to casem bude lepsi, ale opak je pravdou.
Zabavit... no, nejak by se zabavit daly, ale clovek na to nema energii, maximalne prvni den, dva. A dny jsou fakt dlouhy a deti neunavitelny. Kdyz do toho mam jeste mimino a celou domacnost na krku, tak absolutne nestiham.

Lisounek: Ja tak radikalni nejsem nebo spis ve vztahu k manzelovi ne. Ten je chodici dominance. A navic absolutne nechape, "co mi jako je". Jemu bordel nevadi, hluk uz vubec ne, deti jsou spokojeny, ma je u sebe, tak on taky je taky happy, jenom tu je strasna manzelka, ktery se porad neco nelibi.

johanda
28. pro 2008

Aničko, jak staré jsou ty děti? To k tobě nemají fakt žádný respekt ? Občas hlídám synovce a neteř a to je taky síla (znásobená řvaním mých harantů 🙂),ale když už mi hodně lezou na nervy, seřvu je, vypnu DVD , komp a rozdělím je, ať trochu vychladnou. Máme domluvu - bordel klidně jo, ale uklízí se společně. Většinou mám přichystanou nějakou u nich doma"zakázanou" hru - třeba malování vodovkama po kachličkách v kuchyni, ale před tím musí dát do pořádku rozbombardovaný byt. Zkus jim trochu naplánovat den, aby se zabavily bez toho, aby tě psychicky deptaly.
BTW manželův argument, že ženské vychovávají více dětí a zvládají kulhá na obě nohy,jelikož většina ženských děti vychovává dobrovolně. Ty v podstatě neneseš za manželovy děti vůbec žádnou zodpovědnost, jsou jeho a on by se o ně měll starat, ostatně vaši domácnost navštěvují proto, aby se jim věnoval on, nikoli jeho druhá žena. Sděl mu, že jsi unavená a frustrovaná a že nehodláš bez jeho pomoci vychovávat jeho děti. Zkus ho s nimi vypravit někam ven, přibal k nim i malou dcerku a udělej si volno. Venku můžou řvát jak na lesy a ty budeš mít klid.

lisounek
28. pro 2008

ani uprimne bych to teda asi nedala ☹ a koukam, ze u Vas jsou fakt asi casto, to ma teda byvala manzelka dobry 🤐. Problem je v tom, ze kdyz on nechape Tvoje pocity, tak nechape ani celou tuhle situaci a to se pak nedivim, ze myslis na rozvod...protoze me kdyby manzel nerozumel, nechapal a jeste si jen delal dle sveho, tak bych asi taky tak uvazovala..ono to tedy neni jen o tech detech, ale o celkovem pristupu Tveho muze!! A urcite by mel respektovat nejaka pravidla a snazit se pochopit, jak to myslis...jenze proc by to delal, kdyz jemu to vyhovuje..myslim si, ze je to sobecky fakt, ale nevim jaky mate mezi sebou vztah, takze to nemuzu posuzovat..a pokud ho milujes, tak je treba nejaky kompromis, ale to by mel pochopit i ON a pokud ne a vis, ze by Ti bylo lepe bez nej a hlavne budes mit kde byt a tak, tak by byl rozvod na miste, ale v tomhle si asi musis poradit sama, protoze co clovek to nazor fakt 😕 😒

skurinka
28. pro 2008

hm,ja vim mas jeste svoji malinkou taky verim ze chce mit broucek klid.u nas plati ,nebo plati delam souteze .kdo namaluje ten nejhezci obrazek tak dostane malickost "bonbon".a to mam 1h cas a klid.nebo spivame .pak musi nastoupit manzel chca nechca ponevadz taky musim neco udelat.po obede jde urco tvoje malinka spat ,tak se muzou koukat na pohadku a odpo ven tak na 2h a do vecera je to kousek.

lisounek
28. pro 2008

johanda to vystihla moc hezky 😉

lisounek
28. pro 2008

ted me tak napadlo nechodi nekam do skolky skoly ?? 😕 a jaky k Tobe maji vztah??

skurinka
28. pro 2008

no lisounek madobrou otazku

slunicko552
28. pro 2008

Tak jsem to přečetla a taky myslím,že lisounek má dobrou otázku.To když u vás byly měsíc,chodily do školy u vás a potom zase doma?A pokud bydlí blízko vás a chodí do stejné školy tak by snad nemusel být takový problém,aby šly zpátky domů ne?To je matka celý měs.nevidí? 😕

anicka81
autor
28. pro 2008

Mladsi do skoly jeste nechodi a starsi ted zacal chodit do soukrome a tam je vsechno volnejsi, takze manzel porad ze skoly uvolnuje, aby mohly byt vsichni u nas pohromade.
Nevim, jak presne to je s jejich matkou, neznam jeji pocity, ale kdyz je mesic nevidi, tak je v pohode, pritom si ale myslim, ze deti miluje a spatna matka neni.

Kdyz jsou u nas deti, tak prave ani mala spat nejde, jen tak na chvilicku, protoze je tu takovy hluk, ze ani nemuze. Vzdy ji pul hodiny uspavam, porad beham do vedlejsiho pokoje, jestli muzou byt chvili potichu, ale vsechno marne. Pak je nevyspala a rve o to vic. Dokonce jsem kvuli detem i prestala kojit, protoze jsem to nezvladala. Mala na to potrebovala klid a ony porad jen rvaly a vbihaly do pokoje, kde jsem kojila, takze to skoro nebylo mozne. Az tak je to tady spatne. Asi si nedovedete predstavit, v jakem jsem stresu.

Kdybyste me videly... Kruhance pod ocima, vycerpana, nevyspala, vystresovana....

janulle22
28. pro 2008

pokud se tvuj manzel k tomu stavi takhle tak by jsem si s nim promluvila rekla jak to je a rekla ze jsou to hlavne jeho deti a ze by si mel na ne udelat cas a vzit je nekam na vylet do aqaparku nebo nekam...nemuze vse nechat jen na tobe...a jak tu nekdo radil ze udelat sourteze spolecne uklizeni to neni spatnej napad jen to zkusit...drzim ti moc palce...neni to asi jednoduchy... 😒 drz se...

lisounek
28. pro 2008

ty jooo to je desny...jeste je uvolnuje ze skoly 😠 😠 no tak to by teda videl! myslim, ze byste meli radikalne neco zmenit nebo se zblaznis a to male dite prece taky potrebuje klid 😕 jo a vubec se nedivim, ze kdyz je matka mesic nevidi, tak ze je v pohode 😝 a druhy mesic je ma jako ona?? promin ja si neumim predstavit, jak to probiha ta stridava pece 🤐

janulle22
28. pro 2008

nejsem zastance telesnych trestu ale co je moc to je moc a hned by ode mne schytaly...a pokud by manzel mel kecy proc je biju tak bych mu rekla at si je teda s nema sam a zbalila bycg se a sla k rodicum... 😠 😠

helcah
28. pro 2008

Aničko zvýšila jsi na děti někdy hlas nebo jim něco zákazalo apod.? Možná že jsi na ně příliš hodná a tichá a proto nemají žádný respekt a dovolují si. Jenže je to tvoje domácnost a to oni musí pochopit. A to je hezký že si manžel chce odpočinout po práci, jenže ženská na mateřský má taky dost práce a ráda by si třeba odpočinula. Co manžel dělá že se cítí tak unavený? Stěhováka?

poletucha
28. pro 2008

tak mne tohle neprijde jako normalni domacnost 😅 Manzel je teda fakt dobrej, asi bych ho nechala par dni jenom s detma a odjela s malou pryc...to jako jeste bere dite i ze skoly? no nevim,jestli je to pro nej to nejlepsi 😕 A ty jses na ne asi fakt moc hodna, nemazlila bych se s nima. Vim,ze je to tezky,kdyz to nejsou tvoje deti,ale tak nemusis pouzivat telesny tresty...ale proste dokud neudelaji veci podle tebe, tak jim zakazat to,co maj nejradsi atd...ja takhle valcila v USA jako au-pair se trema detma a musim rict,ze jsem je docela srovnala do late, i kdyz jsem z toho obcas byla zrala na blazinec 😉 tak drzim palce a hlavne bych to vyresila co nejrychlejc a nejduraznejc s manzelem

vanusak
28. pro 2008

Jednoznačně začít u manžela a srovnat nejdřív jeho!

johanda
28. pro 2008

Anicko, to si děláš srandu, že děcko neposílá do školy, ne? Ví to jeho matka? Bych si s ní o tom povykládala. Moje dcera chodí do první třídy a taky nemají nějak echt tvrdý režim, ale když chybí, někdo se to s ní musí doučit. Promiň, ale tvůj manžel mi přijde jako krajně nezodpovědný chlap. Nejenže své povinnosti háže na tebe, ale kašle i na vzdělání svých dětí, aby mohly být spolu... tož to je fakt důvod, proč zanedbávat školní docházku. 😝 😠 Nechce po tobě náhodou, abys děcko vyučovala čtení a psaní ty?
Střídavá péče je super, myslím, že je pro děti rozvedných patnerů ideální, pokud jsou ovšem rodiče rozumní a zachovávají víceméně shodný režim u otce i matky. Se mi zdá, že u táty mají pré a žádné povinnosti.
Přestávám se ti divit, že uvažuješ o rozvodu. Život s takovým manželem asi fakt není nic k závidění, kór, když je to ta ztělesněná dominance, jak píšeš. Spíš bych ovšem řekla nevyzrálost, nezodpovědnost a neúcta k ostatním lidem 😝