Nie sme šťastní, ale nechceme sa rozviesť

torik
3. únor 2011

Ahoj ahoj, mam taky netradicny manzelsky problem. Netradicny preto, lebo sa citim prilis mlada, aby som ho riesila. Mam 25 rokov, manzel ma 27, brali sme sa minuly rok v juli, nemame deti. Po strate manzelovho zamestnania (minuly rok asi v aprili, takze este pred svadbou) sa nas vztah vyrazne zhorsil. coraz castejsie sa hadame, milujeme sa asi raz za tyzden, niekedy aj dlhsie nie. hadky vznikaju z odlisnych nazorov a presvedceni - ja mam pocit, ze mi vobec nerozumie a on naopak, ze mu nerozumiem ja. aj ked sa udobrime, nemame na seba chut. mam ho velmi rada a neviem a ani si nechcem predstavit, ze by som s nim nebola, ale bojim sa, ze sme viac nestastni ako stastni.
asi pred dvomi dnami sme si to obaja priznali, ze to nase fungovanie vobec nie je harmonicke a ze sa obaja trapime. ale rozviest sa nechceme. da sa to nejako zachranit?

lenkabu
3. únor 2011

Asi dá,nevím jak,co manželská poradna? Manžel je pořád bez práce?

vendulka
3. únor 2011

šla bych se poradit s odborníky...určitě se to nějak zachránit dá 😉 držím palce

peroli
3. únor 2011

jako první bych si asi sedla a pořádně si promluvila a probrala to ze všech stran... pokuď se shodnete na nějakým názoru že to chcete ještě za každou cenu spolu zkusit, nějak to oživit a ne zůstat v nějaké té denní rutině tak pak bych asi taky doporučila nějakou poradnu a nebo pak ještě někam z domu vypadnout, jestli je to jen trošku možný tak někam odjet na nějakej pobyt, dovolenou nebo něco podobnýho... někam kde by jste mohli na chvíli utéct těm svým problémům, tomu dennímu stereotypu a začít jakoby znovu, zažít něco novýho... prostě takovou terapii... 😉 moc držím pěsti... 😉

j.kriv
3. únor 2011

Pokud chcete vztah udržet a zlepšit oba, tak se určitě zachránit dá, ale chtělo by to manželskou poradnu 😉

wali
3. únor 2011

ja si myslím, že to chce hovoriť, hovoriť a zase hovoriť. podľa všetkého to chcete obaja zachrániť, tak nič nie je stratené. nebolo by riešením nájsť si nejakého spoločného koníčka? niečo, čo by ste robili obaja radi a zblížilo vás to. a potom určite stojí za úvahu ako radia holky - skúsiť manželskú poradňu. držím palce, aby ste nestratili jeden druhého a aby sa to vyriešilo.

werunka21
3. únor 2011

Myslím, že by především stačilo, kdyby manžel našel (fajn) práci. Přišel by na jiné myšlenky... Věřím, že by vám oběma bylo líp 😉

monca665
3. únor 2011

ja by som do poradne nesla nema to cenu...s tou pracou je to lepsie keby si najde novu ano prisol by na ine myslienky to je pravda 🙂

aleachim
3. únor 2011

ztráta zaměstnání je vždycky náročné období i pro dlouholetá manželství, takže se nediv, že máte krizi. Jestli se máte rádi, chcete spolu být dál a vidíte svou budoucnost společně, tak si myslím, že to chce hlavně mraky trpělivosti, hodně o tom komunikovat a pokud jste spolu v důsledku nezaměstnanosti příliš často, možná by stálo za to, abyste si od sebe odpočali.

hupcza
7. únor 2011

tak já mám dojem z příspěvku, že spolu mluvíte, že vidíte problém když ne stejně tak podobně - na tom se dá stavět 😉

otázka je, co přesně chcete - fáze zamilovanosti netrvá věčně a když se musí řešit provozní problémy, navíc dost zásadní, třecí plochy se najdou a dle mého to není nic nezdravého - hlavně na začátku vztahu si je třeba "vykolíkovat pískoviště"

vycházela bych asi i z toho, že pro manžela to musí být těžké - má být chlap, živitel rodiny (bez ohledu na to, že jste jen dva) a místo toho ho živí jeho žena ...no to mu musí pěkně deptat sebevědomí ...v tom se pak může chovat útočně a kritizovat něco, co vlastně ani kritiku nepotřebuje a za jiných okolností by se jimi ani nezabýval ...z toho bych vycházela

ale je to stráááášně obecné, protože je málo info
držím palec

klea81
20. zář 2018

Naučit se efektivně komunikovat! Knihy od John Gray

suzanna123
20. zář 2018

To nevím - my tohle řešili po dětech a šlo to spíš k horšímu. Být bezdětná, 25 letá a vědět, co vím teď, rozvedu se

klea81
20. zář 2018

@hupcza hm, tak u nás fáze zamilovanosti trvá už 21 let 😅já vím, jsme divní 😉