Nonstop hysterická máma (babička)

11. srp 2020

Prosim Vas, kdo mate taky takhle narocnou mamu, jak to zvladate? Da se v tom nejak normalne zit? Vidat se s ni? Pr.z dneska - jede za nami na navstevu. Jsem doma sama s dvema detmi ( jeden kojenec), zijeme na vsi, neni tu obchod, manzel pracuje v jinem meste. Tento tyden se mu nehodilo prijet a s tim ze prijede babicka, tak ani nemusi ( jsme si mysleli). Babicka se objednala na 3 tydny ( pulka domu teda patri ji, takze to neberu jako uplne jako navstevu, i kdyz ti nebydli, neberu to tak, ze se musi ptat, jestli muze prijet a podobne). Ze pry me pomuze s detmi. Dneska rano ji pisu, jestli by po ceste vyzvedla nutrilon, nejak jsem automaticky predpokladala, ze nam po ceste i nakoupi. Primo jsme se takhle nebavily, ale prislo me to logicky, kdyz rikam, prijed, manzel tu nebude, aspon nam pomuzes, kdyz jsem bez auta.

mari2
12. srp 2020

Zkus Metodu RUŠ... Nejlépe rovnou kurz.

lora1987
12. srp 2020

Tech rad tu ale bylo nekolik, ale ze je nechces slyset, to uz je tvuj problem 🤷‍♀️ Proste po mame nic nechtej. A jeste bych doporucila prepsat byt na mamu a dum na tebe. Ono totiz neni jedno, ze to prepsane neni, jak sama jiste vidis.

volcok87
12. srp 2020

Můj terapeut rozhodne nejde cestou utnuti kontaktu, ale ucime se jak zpracovat její jízlivost a narážky aniž bych se t toho zhroutila a docela to funguje. Pomalu a těžce. Moji rodice bydlí o par ulic dal, takže tam to zpretrhani by ani neslo.

zelenaesmolda
12. srp 2020

@volcok87 zmenila bych terapeuta

volcok87
12. srp 2020

@zelenaesmolda proč, protože mi neřekne ať odstrihnu hned všechny co mě “serou”? Ty si najdi terapeuta 😄

zelenaesmolda
12. srp 2020

@volcok87 kdyz se o tuhle problemstiku zacnes trosku zajimat tak se dozvis,ze na psychopaty,manipulatory atd nic jineho neplati nez utnout kontakt.Vetsina tehle diagnoz je nelecitelna z velke casti proto,ze dotycny ve svem chovani nevidi problem a nehodla ho menit.Tyhle psychologicke hry proste zdravy clovek nema sanci vyhrat protoze narozdil od psychonu ma hranice za ktere nejde.Kazdy psychiatr ti rekne,ze prerusit kontakt je nejlepsi reseni jestli chces mit nekdy klid.

anuliinka2013
12. srp 2020

@volcok87 A to jsem prave i zakladatelce psala, ze ma resit sebe, stejne jako hodne uzivatelek ji tady davalo rady... Ona ale spis chtela slyset, ze je mamka ta spatna a ze to ma tezke... Jinak myslim, ze vychova poznamenala spoustu lidi. Nemyslim to zle, rodice delali, co mohli, resily se jine veci nez jak spravne vychovat deti... ono ale staci nezvladnute obdobi vzdoru (jsi zla, kdyz se vztekas) a problem je na svete (potlaceni emoci, ktere se v puberte vynori a vedou presne k takovymhle malichernym hadkach a vybuchum). Idealni je prave zacit resit sebe a jak takovehle situace zvladat, aby to clovek "ustal". A nelitoval pak, ze se pripravil o babicku...

kami1984
12. srp 2020

zrovna tento odkaz bych moc jako relevantní zdroj nebrala. Prostě tam kamery byly, byl to open space a kolikrát přišlo upozornění, když byl často někdo na netu, je to hlídané.
To samé bylo v elektru kdysi za dob brigád, byly kamery, jednou se ztratily peníze a vedoucí nás pokladní sjel komplet na kameře, vše šlo vidět a zjistilo se..
ono to je vcelku jedno, přece jen člověk je svém životě pořád pod dozorem kamer, jen si to kolikrát ani neuvědomí.

krutak1fle
12. srp 2020

No ja te chapu.
Ten ton, kterym jsi to psala uz bude pouze vyvrcholenim dlouhodobych sporu a averze.
Nicmene ja tady tedy vidim chybu na strane matky.
Jeji problem pochazi nekde z minulosti.
Vidim v ni uplne ukazkovyho sociopata.
Mame taky jednoho v rodine a mam nacteny stohy odborne literatury a pribehu souziti se sociopaty.
Vse si obhaji a otoci jeste proti ostatnim. Spoustu veci a situaci si bud upravi nebo uplne vymysli a dokonce jim i veri, aby se mohla postavit do role obeti a toho, kterej pro vsechy dela prvi posledni a vy na ni takhle. Vic asi v definici sociopata.. doporucuju procist.

V tomto konkretnim pripade matka bude typ cloveka, co ma rad hlavne sam sebe. Predstavuje si, ze do domu na samotu se pojede rekreovat, ale nazve to "pomoc s detmi", coz uz je samo o sobe manipulace.
Cetla jsem pouze prvni list konverzace, ale pochopila jsem, ze k v noucatum nema buhvijaky vztah. Jede udajne vypomoct, ale vybira si co bude delat a ne co je treba.
Vymysli si nepodstatnou cinnost, ktera neni prioritni nebo je uplne mimo, ale ktera ji bavi a bude ji prodavat jako pomoc a bude vyzadovat nekonecny vdek. V opacnem pripade bude vyvolavat pocit viny v nevdecnem diteti.
Deti je ochotna "pohlidat" az kdyz usnou, aby ji neobtezovaly.
Jinak si tam jede sobecky uzivat a ocekava full servis. U ni je na prvnim miste jeji vlastni spokojenost.
A ten nakup nutrilonu ti bude davat sezrat pri jakykoliv vhodny prilezitosti...atd. atd.
Fakt neni co zavidet.
Tady to lepsi nebude.
Stejne z toho vyjdes jako ta spatna.
Dulezity je si to srovnat v hlave a pochopit situaci a delat veci tak, abys ji nepotrebovala a nemusela ji byt vdecna. I tak si stejne neco najde.
Treba jen to, ze ti dala zivot.
Dalsi typickou vlastnosti je provokace. Vyprovokuje te a pak to vsechno otoci, jak jsi na ni hnusna.
Vsude bohuzel radi, ze jedine vychodisko je sociopata ze sveho zivota odriznout. Tady kvuli spolecnemu majetku asi tezko, ale je pravdepodobne, ze i to je promyslena manipulace. Manipulativni lidi si na sobe vytvari ostatni lidi zavisly, aby s nimi prave mohli mavat jak chteji. Ono je to parazitovani nabiji, zatimco osatni vysava.

Kdyz kouknu treba jak to chodi u nas...
Me taky jezdi mamka na tyden nebo dva.
Navareno mam, ale kdyz nahodou ne, svet se nezbori a vyresime to.
Bud nakoupi po ceste a nedela z toho zadny drama, nebo pohlida deti.
Proste prijede, holky na ni naskacou a nehnou se od ni. Nebere je jako otravnej hmyz, i kdyz jsou narocny. Proste si to uziva jako babicka. Coz u vas evidentne uplne chybi.
Kdyz je treba, povesi pradlo nebo kdyz jsme vecer u zvirat, udela veceri. Zadnej stres.
Proste se zapoji a jede. Me to pomuze fyzicky a nijak me to nezatezuje psychicky. Naopak

No preju pevny nervy.