Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

radushka
18. led 2010

kapr: my bydlíme v bytě a taky když někdo jde po chodbě( ale spíš cizí, než nájemník), tak štěká.No a na zvonek reaguje stejně.Štěká jak blázen a těší se na návštěvu.Nejhorší je, když to zvoní jenom ženská s letákama a nikdo tím pádem nepříjde.To jí musím vysvětlovat, že to byly letáky a že ýádná návštěva nebude 😠 .No snad to pochopí, že štěkat nemá,když malá bude plakat.
Jinak každopádně se nejdřv přivátat se psem a až pak s těma ostatníma 😉 .A nechat očichat mimčo - to je jasnačka.Aby si pak psík nemyslel, že sme mu koupili novou hračku 😀

kapr
18. led 2010

😀 😀 😀 radush s těma letákama jsi mě teda rozesmála 😀 😀 úplně jsem si to představila 😀

radushka
18. led 2010

kapr: jo ona to sranda je, ale když ti ta babizna zvoní 2x do týdne, tak bych vraždila 😠 .A chudák náš tygr se může radostí zbláznit, kdo to k nám jde a ono pak nic.Vysvětluj psovi, který kňučí u dveří a mele ocasem, že to byla jenom letákbaba 😠 . Si asi dáme pak na zvonek lístek - zvoňte jen v nejnutnějších případech - vlastní úmrtí,atd... 🙄 😀 😀

jindri
18. led 2010

radushka: spoléhat na to, že to pochopí je hlopoust 😉 . Radím vám dobře, naučte psa štěkat na povel a hlavně povel ticho. Jinak máte na problélem zaděláno. Vím o čem píšu 🙂

radushka
18. led 2010

jindri: hm, tak o to se snažíme(ale teda ne nijak histericky).Holt se budou holky muset sžít 😀

jindri
18. led 2010

radush: není nic horšího, než když se ti konečně podaří toho čertíka uspat a pes ti začne štěkat bůhví na koho na chodbě ....

kapr
19. led 2010

jindři dáš mi prosím tip, jak naučit psa reagovat na povel ticho?
Slyšela jsem že se mu má šeptat do ucha, když štěká. U nás zatím reaguje na nesmíš, ale to musím zvýšit hlas, aby přestal. Což není řešení. A dala jsem si závazek, že do porodu bych ho to ráda naučila. 😵

rainee
19. led 2010

my sme zatial kym je dcerka mala psa dali docasne k rodicom /je aj tam zvyknuty takze pohoda/. malu prijal od zaciatku velmi dobre, je z nej uplne hotovy, nedajboze zaplace a uz knuci pri postielke 😀 ale problem bol s tym stekanim /on steka len co nieco suchne pri dverach/, babo mi islo z toho zinfarktovat 😒 uvidime co bude ked bude vacsia.

radushka
19. led 2010

jindri: věřím a dovedu si to představit.Fakt to zkoušíme, ale nejsme moc výcvikové typy 😅 .Tip by se hodil 🙂
Jo a má být hysterický, ne histerický 😉

jindri
19. led 2010

Tak můžete zkusit: když začne štěkat, sevřít mu tlamu do ruky a pěkně do očí říct Ticho, pustit tlamu. Pokud přestane, pochválit, dát pamlsek se slovy Tááák je hodný Ticho, to je Ticho. Zdůrazňovat povel. Pokud neposlechne, opakovat sevření. On to jednou pochopí.

Nebo ho mít na vodítku, pokud začne štěkat, vodítkem trhnout a říct důrazné Ticho. Pokud přestane, opět pochváli atd.

Důležité je neměnit intonaci povelu, v učení postupovat stejně. Není nic blbějšího než metody učení měnit. Děláte v tom psovi guláš a výsledek je nulový. Nečekat taky, že to půjde hned. Vše je běh na dloihou trať.

kapr
19. led 2010

Jindři díky za radu. hned to zkusím praktikovat. jen mě tak napadlo, že když mu budu držet tlamu, tak asi štěkat nebude, nebo těžko 🙂 hahaha, ne já vím, že oni dokážou i blafat 😉
Snad to pochopí, když se jinak všechno naučí za 10 min. Myslím jako válet sudy, tancovat, lehnout a sednou. jen dej pac mi trvalo déle. Ale asi jsem mu to blbě vysvětlovala. Nakonec to pochopil. 😀

jindri
19. led 2010

kapr: ono jde spíš o to, aby nepokračoval, když povolíš hubu 😀 to stisknutí slouží k odpoutání pozornosti. Ty dovednosti, co píšeš, jsou jiného charakteru, to dělá, aby tě potěšil a to psi chtějí. U štěkání mu kazíš jeho radost. 😀

sunea
19. led 2010

My sme postupovali opacne: ucili sme povel stekaj 🙂 Ked zacala nasa fenka stekat (napr. pri hre), tak sme to opakovali, chvalili sme. Ked prestala, povedali sme "ticho" - zase pochvala. Pochopila to velmi rychlo.

radushka
19. led 2010

jindri: dík a taky začnem zkoušet 🙂

kapr
19. led 2010

aha, já myslela že mu držíš tlamu proto, aby nemohl štěkat 😀 😀 😀
No já jsem pejskař 🙂
To ostatní dělá proto aby něco dostal Jindři 😉 Když má chuť na piškot tak ke mě přijde a začne si sedat, válet sudy a dávat pac preventivně 😀 😀 😀 😀
je to s psékama sranda 🙂 😉 Miluji je 😵

jindri
19. led 2010

sunea: máš pravdu, už jsem to i psala výš, že k učení povelu Ticho se těsně váže povel Štěkej. 😉 Každý si musí najít svůj způsob jak psíka učit. Hlavní je u toho přemýšlet, jak na toho svého psa 😉

kapr: jojo umějí to s náma vále 😀 t. Já jsem na svojí fenečku pyšná, jak parádně se naučila chodit vedle kočárku, zvládáme zatáčky, otočky a žádné přejeté pacičky 😵

kapr
19. led 2010

No, na to jsem zvědavá jak to budeme dělat. 🙂 Útočítotiž na velké psy, takže musí jít na vodítku. To nevím, co budu držet dřív 😒 .

beruska24.9.
19. led 2010

kapr: Také chodím s kočárkem a k tomu s psíkem na vodítku. Od štěňátka musí na procházky na vodítku, honila auta, cyklisty, zvířata, prostě vše, co se hnulo ☹ Je jí 5 let a teď už honí jen zvířata (zajíce, slepice apod.). Měla jsem z toho strach, jak to budu zvládat, protože byla doba, kdy měla možnost běhat po zahradě a vodítko jsme používali minimálně. Ale naučila se. Teď když jdeme na procházku vyjímečně i s přítelem a ten jí vede na vodítku, tak haf místo aby šla jemu u nohy, pořád se snaží jít vedle kočárku a motá se mu pod nohy 😀

jindri
19. led 2010

kapr: já mám fenku přivázanou k rukojeti kočárku, ale jestli ti útočí na psy, tak to asi nebude to pravé.

raduzkaaa
19. led 2010

Taky se už těším, až s tím naším pometlem milovaným vyrazím s kočárkem, máme křížence z útulku od dvou let, je úžasnej až na to 😀 , že vyjíždí na obří plemena, má z nich asi bobky a myslí si, že nejlepší obrana je útok 😠 Snad nezdolá i vypůjčený výcvikový obojek ☹ Když začne štěkat zkoušeli jsme držet tlamku a rázně říkat fuj, nesmíš, nezabralo, dostává amok. S pejsama máme docela zkušenosti, ale tenhle mazel nám přerostl přes hlavu... Chce to prostě svatou trpělivost a vydržať 😅

jindri
19. led 2010

raduzkaa: už to máš za pár koukám. Ať jde vše jak po másle!
.... evidentně nechápe, co po něm chcete 😅 co se obrátit na výcvik. středisko, teda asi manža, ty v příštích týdnech možná tak letmo zaregistruješ, že nějakého psa máte 😀 😀 😀

izabelkak
20. led 2010

raduzkaaa to s tou tlamičkou riešenie nie je, može to situáciu akurát zhoršiť, asi má zlú skúsenosť ešte predtým ako sa dostala ku vám alebo nebola s velkými psami socializovaná, jediné čo by mohlo pomoct je socializácia s vel.plemenom, nájst nejakého kamaráta, možno štena ktoré bude čoskoro velké, inak to neprekoná, má strach a s tým sa len ťažko pracuje, štekanie pri kočíku Ti isto skor či neskor bude vadiť, našej malej štekanie nevadilo tak do 3 - 4 mes., teraz ju to zobudí, naša mladšia suka sa inak hrať nevie jedine pri tom prechať tak je to trochu problém... blbé však je ak stretneš velkého psa ktorý si to nenená "líbit" naše feny by rozhodne menšieho psa nenapadli, nie je to pre nich súper ...
mohla by si vyskúšať to že odvedieš jej pozornosť ked sa začne pes približovať, povel, pamlsok, hračka hoc čo funguje, alebo sa otočiť a ísť iným smerom, nesmie vyšilovať, lenže to s kočíkom bude náročnejšie, tam je spravidla ideálne ak je pes plne ovládatelný a na povel ťápe pri Tebe... držím palce aby to bolo o.k.

ivaanka
20. led 2010

monaberuska1:

Já sice chápu, že ti vadí chlupy, ale nechápu, že myslíš jenom na sebe a ne taky trochu na psa. Pokud je zvyklý celý život vevnitř, nemůžeš ho jenom tak vyhodit ven. Byl by to pro jeho psychiku hrozný šok. Zajímavé je, že tvůj vlastní jorkšír ti nevadí. Myslíš, že tím, že je labrador větší plemeno, už nemůže chtít být doma s majiteli? Nebo že nic necítí?
To je fakt nejlepší, k někomu se nastěhovat a divit se, že nechce všechno předělat podle tebe.

kapr
20. led 2010

Tak jsme holky zkusili ticho a pamlsek a funguje. Bohužel jen do té doby než jdeme spát. 😀 Z postele v noci jsem prostě nevylezla. Ale na "ticho" zareagoval. Tak uvidíme jak budeme pokračovat 🙂
No a s chůzí u kočárku jsem zvědavá. Zase si říkám, že by se mohl pomalu klidnit. V prosinci mu byly tři roky 🙂 a asi tak úplně často s ním někde trajdat nebudu. Jak máme tu zahrádku tak tam si může lítat jak chce a většinou leží a vyhřívá se na zahrádce a do města ho neberu. Většinou je rád, že má chvíli klidu a může se prospat 🙂
jedině plánuji, že budeme chodit za kamarádkou po cyklostezce. Tak tam ho budu muset držet aby někomu nezkřížil cestu 🙂
A co se týče pejsků a bytu. Já nevím. Když jsem si vybírala plemeno pejska, vybírala jsem 2 roky. Snažila jsem se pečlivě zvážit pro a proti a hlavně si vybrat pejska, který bude šťastný v bytě se zahrádkou. Rovněž u mě zvítězil maltézák i svou živostí a chlupy z něj doma žádné nejsou. Jsou jen v kartáči když ho češu. Holt to je výhoda plemen, které nemají podsadu. 😵
Ale velcí pejsci se mi líbí 🙂 to ne, že bych nebyla jejich zastánce. 😀 jen by mě asi převálcovali. Já nejsem příliš zdatná ve výcviku 😀 😀 😀

radushka
20. led 2010

kapr: tak u nás jak na potvoru zatím nikdo nezvonil a po chodbě šli vždycky jenom sousedi, takže zatím neučíme 😀 . Jak píšeš, psa jsem taky vybírala dost dlouho a důrazně - aby nepouštěl chlupy, nesmrděl, přizpůsobil se životu rodiny, byl vhodný k dětem, byl vhodný i por alergiky, atd. Pořídili jsme si nakonec fenku Coton de tuleár a jsem naprosto nadšená.Je sice trochu větší než maltézáček (nejdřív jsme chtěli miniaturního psa 😀 ), ale je skvělá.
Známí mají absolutně nezvládlého jorkšíra (neurotik a ještě to v něm podpořili), štěká furt, čůrá normálně po bytě (na noviny), nenechá se od cizího pohladit, vůči ostatním psům je absolutně nesocializovaný - bojí se - no hrůza (má už 8 let, takže ho asi ani nepřevychovají).Je mi ho částečně líto, že má takové pánečky.Milujou ho jako dítě, ale s výchovou to nevládli 😖 .

Taky jsem zvědavá jak to bude s kočárkem.Když jedem na kole, tak běží přesně za zadním kolem (ne vedle), tak uvidíme, jak se bude tvářit na kočár 😀 .
monaberuska: chápu, že to musí být děs.Bohužel nevím, co bych ti poradila.Pes tam byl dřív než ty, takže má právo na své místo.Je mi fakt líto ale, že to tvoje rodina nechápe a že jim to nevadí. Já bych zblbla a to nejsem uklízecí maniak 😠 .Držím palce, ať to nějak schůdně vyřešíte 😉

sunea
20. led 2010

kapr: nasa slecna (labradorka) ma uz 3,5 roka a mozem zodpovedne prehlasit, ze psychicky nedospeje asi nikdy 😉 Nie je sice taka neriadena strela, ako prvy rok, ale je dost sisi a nikto nechce verit, ze to nie je stena.

kapr
20. led 2010

No 🙂 věřím, že i tací pejsci jsou 😀
To já pozoruju, že se náš už trochu klidní. Pořád si hraje a lítá, ale už to není v takové výdrži co předtím 😵
radush cotonka zmám. Hele s tou velikostí. Nám maltézák přerostl, takže má přes 5 kg. 😉

radushka
20. led 2010

kapr: 😀 tak to ta naše má taky 5kg.To by si pěkně pohráli 🙂 .Ať žijou malí psi 😀

kapr
20. led 2010

No my ho stříháme, takže jestli je ta vaše koule jak tyhle pejsky zmám, tak by to mohla být veselá podívaná 😀
A fenky on miluje. 🙂

radushka
20. led 2010

kapr: my taky stříháme.Máme ji bez papírů, na žádné výstavy jsme jezdit nikdy nechtěli a je to praktičtější.Zrovna zítra jdeme pod nůžky 😀