Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

buducamama
25. dub 2010

Ja ho len vonku vycesavam, len parkrat pred vysavanim ho vycesem aj vnutry. Je to ovciak tak fakt z neho pada 😖 Tiez sme mali najprv v dome hafana, ale bohuzial situacie v zivote sa menia a teraz je s nami v byte a nevyzera ze by sa nejak trapil. A ty mas ake plemeno?

kacamura
25. dub 2010

no to je hodně malinkej byteek tak jestli to pude tak se přestěhujte co nejdřív my chcem taky do většího aby měl malej nejlím svůj pokoj a nějakej kout kde si bude moct hrát... tady ho moc nemá ☹

buducamama
25. dub 2010

A toho havika mate akeho? LEbo vacsina bab co tu pise, maju malych a to sa s nasim porovnat neda. Aj ked jedna tu ma tusim labradora a to je tiez obludka 🙂

kacamura
25. dub 2010

vypadá jako Hovawart ale je to kříženec dobrmana s retrývrem... je nádhernej... má dobrmaní zbarvení ale tělo a chlupy retrývra... je taky o něco větší než retrývři.... a chlupů je z něj taky mooc a navíc máme špatnej vysavač a ucpává z těch chlupů tak musíme pořídit jinej tak tedka jenom zametám... což ělám pomalu dvakrát za den... ale malýmu chlupy nevaděj sem tam se v pusince nějakej objeví ale neni to časté...

buducamama
25. dub 2010

Hovawarty su aj cierne s palenim, normalne si ho zivo predstavujem 🙂 Musi byt krasny. My sme upchali vysavac uz tiez. A dnes este vysavat kufor auta kde ho vozime, som zvedava ako to prezije chudak.. My mame chlpy aj na utierke, na cistych riadoch sa nejaky najde, no proste vsade, chodime chlpaty, stale ich zbieram. Ale je to nas nufacik maly smradlavy co narobim 😀

vinifera
25. dub 2010

buducamama - ľahké to nebude. Máme doma 3 psov. Našťastie sme v rodinnom dome. Chlap mi s nimi nepomôže. Povedal že ke´d chccem psov tak sa mám starať. Bývali sme na byte. Tam to šlo - zobrať 2 psov von a venčiť. Nemám predstavu ako by som to robila s kočíkom - výťah atď. Teda francúz je flegmatik to by šlo ale ten polomops to je katastrofa. Máš nevýhodu že ti chlap už teraz povedal že psa preč. Nebude ti chcieť pomáhať. NO potrebuje veeeľa vybehať. Keby si ho naučila chodiť pri kočíku tak by to šlo. Alebo keby si sa dohodla už teraz s manželom že bude s mimi sám hodku doma ked sa narodí (čo napr u môjhho chlapa nehrozi - lebo je furt v robote) tak by to šlo aj s tým venčením. V samotnom styku pes dieťa problém nevidím (teda zatiaľ vidieť nechcem - lebo moje dieťa má atopický ekzém a malému robili testy z krvi na alergiu na psy a mačky a čakám na výsledok jak na ortieľ smrti) Píšem chaoticky lebo toho chcem veľa napísať. A ponáhľam sa preč.
Takže pes by mohol ostať ale musíš sa s priateľom dohodnúť aby ti pomáhal.. Ja som si nevedela predstaviť venčenie. Ked chlap odchádza do roboty ráno o 9 a vracia sa večer o 19 dá večeru a príde o 22. Takže ak sa určia pravidla tak problém nie je.
Chlpov mám doma na tony - a to je ten pes malý. Ale je to polovica mopsa čo je celoročne plznuce plemeno. To je desné. To môžem chlpy exportovať. Vysávam každý boží den a aj tak je tu furt nachlpené. Ale pokiaľ sa vyslovene alergia na chlpi nepotvrdí pes nikam nepôjde (a svokra asi dostane infarkt) 😝
A ked sa potvrdí tak pôjde max na dvor. 😉

kacamura
25. dub 2010

je fakt, že (ovčáka máte že??) ty chlupatěj hodně, babička ho měla a hodně chlupatila, ale taky se to dalo... a je hodnej/ná??? Muf je zlatej neublížil by mouše (člověku jenom na povel a je pravda, že psy hlavně kokršpanělové se před nim musej mít na pozoru, už musí venku nosit košík, ale jak je to štěně nebo fenka nebo jakej koliv pes kterej mu dá najevo, že si s nim chce jenom hrát, tak si hraje 😀 ).... ale musim bejt ve střehu a vždycky si ho k sobě včas zavolat.... a myslim si, že byste to s nim měli zkusit napřed.... at má malý imunitu 🙂 .... dneska je docela vzácnost dítě bez alergie nebo ekzému a pes hodně pomáhá omu aby nebyla 🙂

lidiab
25. dub 2010

Ahoj holky, jdu si k vam pro radu. Myslite ze je rozumne si porizovat v 7 mesici tehu noveho pejska? 😒 Ten nas chlupac nam pred trema tydny zemrel, ja si ale zivot bez psa neumim predstavit. Za mesic mame pred sebou statni zkousky a premyslime ze bychom si potom poridily noveho pejska. Uplne male stene asi ne, ale asi tak pulrocniho, aby uz alespon nedelal doma hromadky a louzicky. Co myslite? Rodine to radsi vubec nerikame, rekly by ze jsme blazni 🙂

buducamama
25. dub 2010

vinifera-my sme sa davnejsie o tom venceni rozpravali, ze rano by chodil on a potom ja, ale to ked bude mat pracu asi hrozit nebude 🙄 Teraz podnika tak sa to da, ale musi si este nieco najst popri a to bude potom horsie. Esteze ho sem tam bavi navarit 😀 Drzim palceky, nech drobec nie je alergicky. U nas nikto nema v rodine alergie, ked neratam obcas brata na pel. A ja na potraviny, ale na nejaku kombinaciu potravin co neviem prist na to na ake. Alergologicka mi ani testy nerobila, ze to moze byt z hocicoho a vacsinou sa vyhadzem alebo opuchnem ked som po chorobe a imunita je oslabena. A to som tiez nikdy nemala len posledne tri roky. Len horsie to mate, ze to su hladkosrste psiky, von by som ich dala asi ked tak vsetkych nech sa nejako zahreju, alebo v zime by byvali vnutry. Dom bol fakt v tomto idealny, pes bol aj vonku aj vnutry.
kacamura-ona cudzich ludi neznasa, boji sa ich, najma na chlapov je ostra. Deti su pre nu zaujimave, moc s nimi do kontaktu zatial neprisla, ma rok a pol, a deti naokolo moc nemame. Ale myslim ze v tomto problem nebude, ona je velmi rozumna a ucenliva. Vlastne az teraz som si uvedomila, ze som o nej pisala ako o psovi, takze je to fenka 😀

buducamama
25. dub 2010

lidiab-ja by som si ho teraz tesne pred porodom nekupovala. Mas so sebou starosti a nieto este so psikom a este ked sa babo narodi, nebudes sa mat ako mu zozaciatku venovat viac. A to take steniatko potrebuje. Ja som normalne rada, ze nasa uz ma rok a pol a je na cistotu naucena. A to sa nevedela dlho naucit cistotnosti, nekakala a necikala v byte az ako 9 mesacna. Takze som mala co robit so psom. Aj teraz to bude pre nas skuska ako to zvladneme aby sa necitila odstrcena. Takze ja by som so psikom urcite pockala.

kacamura
25. dub 2010

lidiab: k nám přišel pes 14 dní před porodem, ale jsou mu už 4 roky a je vycvičený... takže nebyl problém, ale štěně bych si v žádném případě nepořizovala, nezvládla bych se starat o miminko a ještě učit štěně povely a tak... jestli chcete pejska co nejdřív zkste nějakej útulek s hodný vycvyčeným dospělým psem, jinak to nevidím... u nás je venčení v podstatě jenom na mě... přez den jdeme i s kočárem a večer čekám až Jonášek usne a jdu s ním nachvíli ven... manžel je pořád někde pryč.... vinifera aké držim palce at neni alergický 😉 ....

ivika18
25. dub 2010

lidiab: my jsme si vzali štěně, když byl malýmu něco přes rok a bylo to dost náročný a to bylo v létě a mohli jsme být furt venku, s malým miminkem si to fakt neumím představit, budeš to mít jak 2 děti

lidiab
25. dub 2010

diky za reakce 🙂 Ja jsem asi trochu mimo protoze ten nas pejsek v pulrocnim veku uz umel v podstate uplne vsechno, naposledy doma udelala louzicku kdyz mu bylo 5 mesicu a to jenom protoze jsem neprisla vcas abych ho vyvencila. Vencit jsem ho ale musela velmi casto nez se to naucil. Takze ten vek asi neposuzuji spravne, mate asi pravdu - pulrocni pes je jeste stene 😅 Tu vekovou hranici asi opravdu budeme muset posunout.
My v podstate i predpokladame ze si poridime pejska z utulku, nebo pripadne od nekoho kdo se o psa uz nemuze starat. Furt na to musim myslet, mne osobne pripada ze se stenatkem je to jednussi. Ale priznavam se ze jsem mela na stenata opravdove stesti.
Nevim proste, srdce rika ano, ale mozek rika ne 😒

lidiab
25. dub 2010

iviko - vis, my jsme puvodne planovaly ze budeme mit psa i mimouse. Pejska bych nikomu nedala, maximalne tyden po porodu mamce. Takze se psem jsme na 100% pocitaly, vymyslely jsme kam budem davat lehatko aby na nej nesahl, i kocarek jsme vybiraly podle toho abych mohla drzet i voditko. Koupila jsem si knizku o tom jak psa zvyknout na miminko, jak ho cvicit atd. Jenze plany se roztrousily a ted nevim zda se jich mame jeste drzet...

kacamura
25. dub 2010

lidiab: my to zvládáme dobře.. ale jak řikám pes už je dospělej a vycvičenej a je to fakt mazel... takže pokud chcete pejska tak doporučuju, ale jenom dospělého... a pořidte si ho třeba až měsíc po porodu aby přišel už do zaběhnutého koloběhu s miminkem... ten náš hodně strádal když jsem se mu před porodem hodně věnovala a najednou mín...

neu.sona
25. dub 2010

Já bych si rozhodně k dítěti velkého psa nepořizovala! Nikdy nevíš, jak ten pes vyrůstal a jaký má a bude mít vztah k dítěti. Kdežto, když máš hafíka od štěněte, tak ten pes se přece jenom malinko přizpůsobí. Je zvyklý, že po zemi běhá něco co je mu skoro velikostě bližší.
My máme doma psů šest. Velcí jsou samo na dvoře a doma máme dva krysaříky. První přišel měsíc po porodu a v pohodě jsem vše zvládala. Druhý přišel před nedávnem. Naučili se, že malý je tahá za nohy a ocásek, což mu zakazuju a oni se před ním raděj uklidí a neřeší to.
Jinak Lidiab: Určitě pejska nikam nedávej. Dá se vše zvládnout i s miminkem. Ale musíš hafíkovi věnovat trochu péči, aby nežárlil na malé. Já vím, ze začátku to jde hůř, ale dá se to. Přece budeš potom chodit s prckem v kočárku ven a tak můžeš hafíka brát sebou. A co se týče nějakých nemocí, tak pokud pes normálně navštěvuje veterináře, tak by mělo být vše ok. Ba naopak, když má dítě od malička doma nějaké zvíře, tím víc je odolné a není tolik nemocné. Náš malý ještě nebyl pořádně nemocný. Je jednou měl rýmu a teď mu rostou zoubky.
Samozřejmě, až začně prcek lézt a podobné věci, tak prostě musíš oba hlídat. Malému dát jasně najevo pravidla a psa hlídat. Ale to musí každý, i když má sebevíc vychované zvíře. I když říká, on mu nic neudělá. To známe.
Prostě buď v klidu. Ono se to upraví samo 🙂

vinifera
25. dub 2010

Inak s tou imunitou to môžem potvrdiť (aj napriek nevôli svokry) je môj malý v kontakte so psami od narodenia. Prvý krát mal sople až ako 10 mesačný keď mu šli zuby. Prvé antibiotika (a to boli vôbec prvé lieky) mal až v roku ked sa mu infikoval ekzém. Nám sa ekzém prejavil až v 7. mom mesiaci - čo sa u mnohých iných miminiek prejavuje aj omnoho skôr.

lidiab
25. dub 2010

neu.sona - ja prave take mam pochyby o dospelem psovi, premyslime o nejakem "adolescentovi" cca 7-10 mesicu. Pocitam ze by mel tech cca 2 mesice na to se zvyknkout. Na psy jsem zvykla, nebojim se ze bych to nezvladala. V podstate se obavam pouze dvou veci - toho ze by maly mohl mit alergii, ale zase na druhou stranu kdyby nas pes nezemrel tak by tam to riziko take mohlo byt. Myslim si ale ze pokud dite prijde do prostredi kde uz je nejake zvire je riziko vzniku alergie mensi, ale mohu se mylit. Ta druha vec je reakce rodiny, uz tak nam namlouvaly ze ten nas neboztik pejsek bude muset alespon na cas pryc, s cimz jsme nesouhlasily. Toho naseho jsem mohla bez problemu dat na den dva i tyden mamce ci tchyni a byl skoro i rad ze jede na "dovcu" protoze maji zahradku a rozmazlovali ho.
Diky za povzbuzeni!
Kacamura - take diky za povzbuzeni 🙂
Nechame si to jeste mesic projit hlavou a uvidime, ale ja to vidim spise na ano nez na ne!

neu.sona
26. dub 2010

lidiab: ani tak Vám nedoporučuji takhle starého hafíka. Záleží odkud byste si ho vzali, ale většinou dávájí lidé pryč takhle starší psy jen proto, že je na nich nějaká chyba. Ať už exteriérová, tak povahová. Nejlepší je opravdu nějaké vyrovnané štěňátko od dobrého chovatele. Sice ho musíš naučit chodit čůrat ven a ostatní věci, ale zase se parádně sžije už od malička s prckem a je to potom mnohem jednodušší.
Co se týče alergie, tak bych se nebála. Právě naopak děti, co vyrůstají se zvířaty v domáctnosti potom nemají takhle problém s alergiemi. Já mám třeba alergii na kde co, ale se psy žiju celý život, co je mám úplně v pohodě. Je pravda, že jsem jako malá doma psa neměla. Nejdřív na dvoře asi v deseti a za pár let prvního doma. 🙂

kacamura
26. dub 2010

je fakt, že k nám přišel už pes dospělej a 4letej a kdybych neznala jeho minulost tak se asi budu cukat... ale vím, že i vyrůstal s dětma (problém je že mu pak ty děti vždycky někdo sebral a je na něm vidět, že se na něj nechce moc vázat a bojí se že mu jeho novýho kámoše zase někdo sebere), taky je vycvičenej a miluje lidi... nemyslím si, že by ublížil... ale zase pravda je taková, že i když máš pejska od štěněte vždycky semuže stát, že mu prdne v kouli a něco udělá a je jedno jestli ho máš od štěněte nebo z dospělosti, al u dospělého pejska je dobré znát celou jeho minulost....

neu.sona
26. dub 2010

Samozřejmě. U každého, ať sebevíc vycvičeného pejska nemůžeš nikdy říct na stoprocent, že Ti neudělá nic dítěti. Děti jsou hrozně necitlivé vůči všemu, než se to naučí a ten pes to nechápe. Spousta rodičů si myslí, že ten pes nesmí, ale opak je pravdou. Pro ně je dítě podřadná vrstva, takže to tak neberou.
Prostě nikdy nenechávat dítě osamotě se psem, to je pravidlo.

michaela80
26. dub 2010

tento problem riesim aj ja...mame bisona ktory spi s nami v posteli a mm nesuhlasi ze ho dame z postele prec, ked sa mala narodi...podla neho je o.k. ked je pes v posteli ale mala by mala byt v postielke ...
mam sice vyhodu ze ona neplzne a je to taky plysak...ale akosi s tym nie som stotznena ze by mala spat aj po porode s nami v posteli....

lidiab
26. dub 2010

Ja prave take myslim ze brat si domu k diteti dospeleho psa neni dobre. Nikdy nevite co toho pejska potkalo, treba ho chteji dat pryc protoze se dostal "do krizku" s ditetem, i kdyz nevinne. Tu zast vuci detem si muze prece zachovat a k dospelym byt pritom hodny a mily. Ale i psovi ktereho odchovate od stenatka to muze v hlave rupnout, to je pravda. Je to hodne slozite!
Takze myslite ze i tech 7 mesicu je hodne? Mnoho chovatelskych stanic nabizi starsi pejsky, treba protoze se nehodi na vystavy a nikdo je proto nechce. A zustavaji jim zpravidla dyl nez ostatni pejskove, byva jim kolem tech 6-7 mesicu nez je udaji. Ten nas americky kokr byl take "vadnej", prerostly a mel trochu jiny tvar lebky nez by mel.

michaelo - u nas to byl pravy opak, ja jsem chtela aby pes byl v posteli (i kdyz vim ze to neni spravne), manzel nechtel. Tak nakonec v posteli nespal, jen obcas se mnou na gauci. Pokud bych se rozhodovala zda v posteli pes nebo miminko, tak jasne ze miminko. Pejsek, i tak maly, by mohl miminku v posteli ublizit, a to jak chtene tak i nechtene. Pokud nechces aby pes spal v posteli po porodu tak je nejvyssi cas ho to naucit. Zacnete ho odnaucovat ted a nez prijde mimi snad uz i zapomene ze nekdy v posteli spal. Ale zalezi to na kazdem pejskovi jak to vezme.

haanhobe
26. dub 2010

Když se malý narodil měl náš hafík už rok a půl, byl čistotný, spal s námi v posteli, navyklý na všechny členy rodiny, nejvíce na starší dceru. avšak po narození syna nám dával jasně najevo pravděpodobně svoji žárlivost a začal čůrat vevnitř, teda jen občas ale ... stála jsem třeba v koupelně a klidně se vyčůral, abych to viděla. Trvalo to necelé dva měsíce. Při každém kojení mně ležel u nohou.
Dnes jsou to velcí kamarádi, dělí se o jídlo, někdy s námi v posteli spí oba. Ale dle mého názoru je to opravdu druhé dítě a pokud je člověk sám, je toho dost. Pes potřebuje jít ven vždy, ale dítě někdy prostě nemůže - nemoc, špatné počasí a pak je třeba už pomoc někoho jiného.

buducamama
26. dub 2010

My psa v posteli nemavame, aj ked vacsina z vas ma psa maleho a nie ako ja, ale aj tak by som to nezniesla. Predsa len ta postel mi pride ako nieco take osobne co ma byt ciste. Ale kazdeho osobna vec.
lidiab-nemyslim, ze polrocny psik je uz stary na privykanie na pana. Len ide skor o to, ze nevies nikdy aku osobnost psika dostanes, kazda chyba sa da napravit, ci uz navyk cistotnosti, nicenie zariadenia bytu apod. Skor ide o to, ci budes mat dost casu a nervov ho tomu odnaucit a vychovavat pri tom dietati. Este nevies co ta caka s nim, zbytocne ta to zatazi.

kacamura
26. dub 2010

náš mufíček je nejhodnější pejsek na světě, ale potřebuje vědět kde je jeho místo, tudíš neexistuje aby spal v posteli, když k nám přišel tak to zkoušel, ale dostal zákaz ted už to ví a do postele snad už neleze... aspon sme ho tam dloooho nepřistihli... ale koš nám vybírá pořád jak mu to tam voní tak mu to prostě nedá a můžu dělat co chci.... a na mylýho je taky hodnej, tuhle jsem mu řekla at hlídá kočárek a opravdu u něj asi půl miuty seděl a pa si šel po svym... ale bylo to poprvé co u něj aspon chvíli zůstal předtím vžycky šel za mnou povel nepovel a přitom moc dobře ví co mu říkám akorát se mu nějak nechce poslouchat....

kapr
28. dub 2010

......jsem tu dlouho nebyla a vida 😀
gratulace ke špuntům 😉
Nám se to krátí, tak uvidíme co maxipex mates na to 😵

exupery
6. čer 2010

Nasa MAša ,bigel bude mat v novembri dva roky,dcerka ma 4mesiace,a stale je to niekedy na nervy zvladat ich obe,pretoze nas pes je ako male decko....Stale na malu dava pozor,a najhorsie je,ze vsade musi s nami chodit....je to nase druhe babo,ale neviem si predstavit,ze by sme ju mali odsunut bokom,preto,ze sa nam narodilo dieta...taakze vsetko je ako predtym,spava s nami v posteli,rano Nelke vyoblizuje nozicky,nosi jej kosticky do hojdacky a strazi ju ,ked zaspi na balkone...

kacamura
6. čer 2010

exupery: to je hrozně hezký 🙂 .... to ten náš blbec 🙂 na Jonáška moc nereaguje, příde k němu očichá ho olíže mu obličej, ale ani náhodou ho nehlídá... přitom Jonáš už se po něm tak sápe a Muf nic.... přitom vím, že má děti a všechny lidi rád... ale přišel k nám už jako dospělej a hlídal už dvě děti a vždycky mu je sebrali.. tak jestli se na něj nechce upnout páč se bojí, že mu ho zase seberou či co???

beruska24.9.
6. čer 2010

Ahoj kacamura, tak co psí chlupy?? 😀 U nás už je to mnohem lepší, možná i tím, že malá leze po 4, stoupá si a sedá, takže není jen rozpláclá na bříšku. Občas jí vytáhnu i nějaký chlup z pusinky, ale vypadá, že jí to nevadí.
Jinak ta naše psí slečna na malou pořád žárlí, jen projde okolo, příp. malou olíže a lehne si někam poblíž, ale v dostatečné vzdálenosti od malé. Zato malá jí pořád nahání a chce jí dělat malá - neumí to, takže jí tahá za chlupy 😔 A ta naše psí dobračka drží, poulí oči a když dostane šanci, zdrhne. Většinou někde leží a chrápe a jak si začnu hrát s malou, tak je u nás a doráží na mě, že chce podrbat a pomazlit (je to hrozný mazel, narozdíl od malé). Takže svým způsobem mám děti dvě 😀