Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

michaelak.
5. říj 2007

Tiez sa priklanam k nazoru,ze nie su nezvladatelne ale" svojske".Nasa tiez pocuvala,bola zlata,lubili sme ju strasne ale ked sa k nej priblizili deti nedoverovala som jej.Proste ona deti neznasala.Loren :a to lucenie je fakt hrozne!My sme sa "rozlucili"pred vyse 1,5rokom a ked si spomenieme na to je to este stale bolestive 😢 .

loren
5. říj 2007

ano aj nas black bocil od deti ale nikdy neublyzil ale bola som v strehu ked dieta aj tak silou mocou za nim slo 😉 , kolko mala vasa nas mal 16 rokou

michaelak.
5. říj 2007

nasa iba 11r.Ale ten koniec bol fakt otrasny.A vraj od inekcii "zaspi".Houbis,ona chudatko sa este chcela nadychnut a ono jej to neslo tak lapala po dychu.Vas mal aku smrt?Prirodzene alebo inekcia?Nam prestali creva pracovat,uz aj vodu vracala a nevladala sa postavit na nohy.A vraj mala aj rakovinu krcka a same cisty.Brrrr,hrozne.

michaelak.
5. říj 2007

Ale nam chyba velmi.Muzovi zvykla nosit kluce alebo penazenku v papulke ked chodili po meste.

loren
5. říj 2007

booooze to mi ani nevrav mi sme ho museli dat tiez uspat uz nam vsade cikal potom aj kakal uz sa to nedalo ☹ mal aj rakovinu prichvoste na vajicku na papulke a klby ho tiez boleli ked si lihal tak asi 30 sekund mu to trvalo,ale vonku mu akoby nic nebolo to bolo divne zato doma to bol opak uz ho nic nebavilo bol taky iny uz taky mam vsetko na haku 😒 ked mu veterinar pichal iniekciu tak aj ked som chcela byt s nim nezvladla som to a usla doslova a brat s otcom boli pri nom ale este som pocula zaknucanie a to som nemala pocut tie vycitky co som mala potom, brat povedal ze to sknucal len od vpichu potom uz sa pocikal pokakal a uz nic necitil len nervy este trochu fungovali a este dostal vraj 2 iniekcie do srdiecka priamo ,no poviem ti je to pre mna tazke stalo sa to pred 4 mesiacmi ,dala som ho aj do imaginarneho psieho cintorina

michaelak.
5. říj 2007

Auz nechcete dalsieho?Ja som potom vyhlasila,ze uz v zivote ziaden pes a ani 2tyzdne nepresli a ja som musela mat psika.To som pravdaze nebola este tehotna.Tento je tiez zlaty ,pocuvny ale uz to nieje to co sme mali pred tym.

loren
5. říj 2007

nechcem. ja to uz nechcem zazivat znovu aspon teraz to tak citim aj ked sa vravi nikdy nehovor nikdy 🙂 chyba mi neskutocne

michaelak.
5. říj 2007

ved aj nam chyba.Ale vraj cas je najlepsi liek-tak cakam kedy ten cas pride a preboli to.Lucim sa idem si lahnut lebo okolo 1hod vstavame na papu.Vy este papate v noci?Dobru noc!!!

lenchita
5. říj 2007

luculka, loren: uznávám, že když se dobře vychovají , nemusí být kokři nezvladatelní 😔 já jsem to nemyslela ve zlém - doma je to zlatíčko a když mu jasně řekneme, co smí a co ne, tak poslechne (aspoň na chvíli 😉 ), ale venku je to hrozný divoch a hrozně nás vláčí...nemluvě o tom, že bez vodítka je to nemyslitelné ☹ náš kokřík je moc moc temperamentní 😵 a je na něm vidět, že moc dobře ví, co se po něm chce, ale má svou hlavu a dělá si to po svém a donutit ho, aby poslouchal je opravdu náročné... 😖

loren
5. říj 2007

ano papame dobru noc idem aj ja ,pa

luculka
5. říj 2007

lenchita tak o tom vlácení ani nehovor.... 😀 😉 ...je ako utrhnutý z retaze ked sa dostane von.....a jedine co mi na nom vadi ze je alergický na psov...hrozne na nich vrci...na feny nie....ale ked stretneme psa...hroza 😒

maddla
6. říj 2007

Tak já taky musím něco přidat, máme doma dva psy a bála jsem se jak to bude probíhat s mimi, ale je to úplně v pohodě, chod domácnosti je pro ně pořád stejnej, rozhodně jsme je nikam neodsunovali, to by bylo horší než lepší a jde to všechno krásně, vysávám ob den aby tu byl pořádek ale to jsem dělala vždycky. Nejsen zastáncem vychovávání mimi ve sterilním prostředí.

dendisa
6. říj 2007

no, podle mě je jedna věc sterilní prostředí a druhá věc pěs v posteli. Taky máme mazlíka, kterého všude bereme s sebou. Ovšem do postele jedině když je vysprchovaná, a to odjakživa. Už je na to naučená a po každém koupání si to před spaním nárokuje. Když si představím, po čem všem šlape a v čem venku rochní čumák, když očuchává (plivance, vajgly, chcanky lidské i psí, fekálie, prach, odpadky, motorový olej...) - ani se v tom nemusí vyválet, aby se to na ni nalepilo. A pak si hezky na to povlečení položím mimino, abych si ho nakojila. No, podle mě pěkný hnus. Leda bych fenku koupala každý večer, což pravděpodobně nedělá nikdo.

michaelak.
6. říj 2007

dendisa:a to ked sa vratite z vychazky tak neosprchujete psika?Nas hned ako prideme z vonka tak prva cesta je do kupelni.

dendisa
6. říj 2007

michaelo, kdybychom ho měli sprchovat po každé procházce, tak je ve vaně 3x denně 😉 . Vedle toho, že mi to přijde uvalené, denně koupat psa je koledovat si o jeho kožní problémy, taky mu to nabourává imunitu. Ale to je věc každého, já jenom napsala svůj názor.

maddla
6. říj 2007

S tou postelí to je extrém, to jsem nemyslela, my je taky do postele nepoustime, to se stane opravdu zridka a k nohoum a po kazdy prochazce je teda nekoupeme, to se ani nesmi, utirame akorat packy.

michaelak.
6. říj 2007

ved ja nic v zlom.ja nasho nekupem po kazdej prechadzke,ja ho iba osprchujem cistou vodou.

zdina
6. říj 2007

ahojte kocenky teda spis milovnice psu, i kdyz jsem vas nedocetla uplne, tak mi to neda a musim prispet. Od malicka jsem vyrustala u prarodicu, kteri meli statek, misto panenek (ktere jsem odmitala) jsem mela jehnata a male nutrie jse mvozila v kocarku. Psi, kocky byli samozrejmosti. Samozrejme mam zemedelku a zkousky na vycvik psu.
Kdyz jsem se pak vdala mela jsem 3deti behem peti let a k tomu v byte vlcaka. I kdyz nesmel do postele, obcas jsem nemohla pohnout nohama nebo me bylo velmi teplo na zada. Proc asi? Jednou jsem nemohla v byte najit psa ani nejmladsi dite - sedeli pod stolem, dcerka mela na kline misku s granulema a krmily se navzajem ona jendu fena jednu. Dcerka je zdrava,nema zadne zdravotni problemy.,studuje.
Nyni ziji i ja na statku, celou dobu se pohybuji ve staji mezi kravami, pes (holandsky ovcak) je stale s nami doma i venku. O tom, ze bych ho pokazde sprchovala nemuze byt ani rec. Jasne utrit tlapky, ale tim to konci. Neco jineho je pokud prsi a je venku blato. Jak psala dendisa kazdodeni sprchovani je cesta k tomu zadelat psovi a tim i sobe na kozni problemy.
O tom, ze bychom psa dali pryc protoze cekame miminko, nemuze byt ani rec a zamezit mu pristup do domu - take ne. Pes je clen rodiny a rodinu kolem sebe potrebuje. I kdyz treba nas pes chodi na noc do stale, ale uz je na to tak navykly, ze v urcitou dobu ceka u dveri a jde sam.
Nedoporucuji, ale kvuli miminku menit psovi zabehnute, muze se to obranit proti miminku. Pokud neco zmenit, tak jeste pred prichodem miminka.
Jedine co nedoporucuji a uz to tady taky nekdo napsal, nechavat male dite samo se zviretem.

maddla
6. říj 2007

Zdina mluvis mi z duse!!!!!

nuninka
8. říj 2007

Ahoj holky, tak timhle tematem jste mi udelaly fakt radost. Ja jsem velka milovnice pejsu, ale i jinych zvirat. Mame doma v byte biglicka Maggie, kocoura Filipa a jeste morce. To ma teda svuj vlastni prostor. Jsem rada, ze ctu, jak to jde pekne dohromady, mimco i zviratka. Moje mama, ale i manzel, maji trochu obavy, hlavne teda mama.Ze az se to mimco narodi, do jakyho neporadku ho privedu, vsude chlupy a tak.Ja jsem vsak zastancem toho nazoru, ze mimi si aspon vytvori poradnou imunitu a taky vztah ke zviratum uz odmalinka. Jinak taky mame doma plovouci podlahy a dlazbu, takze je to lepsi, ze je hned videt veskery smeti a chlupy. Minimalne obden teda musim luxovat a az bude mimi, tak asi jeste casteji. Jinak pesan i kocour s nama taky spi v posteli a ja si myslim, ze s tim problem nebude. Mimco bude mit preci svou postylku, kam se oni nedostanou. Nejhorsi jsou opravdu hystericky lidi a matky, jak tu uz nekdo psal, ktery udelaj z deti chudaky, co se k smrti vydesej, hned jak videj psa. Muj bratranec si bohuzel takovou jistou osobu vzal, maji dva kluky, 7 a 3 roky a hlavne ten starsi dostava uplny hystericky zachvaty, jakmile vidi psa. To z nej udelala jeho matka. My se s nima nestykame, protoze nas pesan je clen rodiny a nechavat ho doma, kdyz jdu k nim na navstevu, mi prijde na hlavu. Oni by k nam domu taky nesli, kvuli zviratum. Je to nehygienicky. Takze deti zijou ve sterilnim prostredi a je zajimavy, ze jsou vecne nemocny. Vseho holt moc skodi.

denousek
autor
8. říj 2007

no to je tak vzdycky kdo to s peci prehani tak ma deti nejvic nemocny a jeste k tomu z nich vyrostou posery ktrerym se kazdej bude jen tak akorat vysmivat!!!zalozila jsem tohle tema abych zjistila jestli jsem jedina ktera si mysli ze pes a miminko jde dohromady a velice me potesilo ze se to ttady tak rozjelo,moji pejsci za to vdeci vam ze se nebudou dit zadne zmeny 😉

marky24
8. říj 2007

ahoj, jsem moc ráda že je tu toto téma, my máme dva německé boxery, jednomu jsou dva roky a 8 měsíců a druhému je 8 měsíců, takže ten starší má přes 30 kilo a ten mladší skoro už taky. Do nedávna s náma spali taky v posteli, ale jelikož jsem těhotná a přestalo tam být k hnutí, tak už asi měsíc přes noc spí za dveřma ložnice, je to s nima trochu boj,jsou na té posteli docela závislý, ale začínaji si zvykat. Když jde manžel ráno do práce, tak mi je tam sice pustí, ale i to by jsme chtěli do porodu odbourat aby do postele prostě nelezli. Jinak další opatření už dělat nehodlám. Jsou zvyklý být s námi doma a když chtějí tak jdou ven, máme sice baráček se zahradou, ale aby byli zavřený někde venku v kotci to jsme nikdy nechtěli, takže i po porodu budou doma.
Jelikož někteří lidi z našeho okolí furt maji tendence to řešit jak to budem dělat až se mimi narodí a že by jsme je měli mít zavřený třeba v dílně nebo prostě mimo byt, tak jsem s toho byla krapet nervózní jak to bude vypadat, jestli to nebude doma chaoz a tak, tak mně toto téma a vaše názory a zkušenosti moc potěšili. 🙂 Myslim si že si v pohodě zvyknou, nejhorší asi bude ten návrat z porodnice když budou radostí skákat že mně vidí a mimi jim bude hrozně vonět, takže ho budou chtít asi olizovat a první dny než si zvykneme, ale pak už jim to ani nepřijde že je tam někdo navíc. 🙂

luculka
8. říj 2007

marky aj my to dlho riesime...teda hlavne tiez okolie 😠
tiez ma nas psik vlastný kos...kde spi v noci a rano mi ho manzel pusti do izby....no a je na postely aj cez den...ale to tam je prehoz...takze dufam ze to nejako zvladneme 🙂 🙂

cat
8. říj 2007

Kocky co by ste robili na mojom mieste? Pes vlciak na dvore RD, do domu vstup zakazany striktne. Problem je ze syna nemozem nechat sameho na dvore ani sekundu lebo by mu 100 percent ublizil, to je agresivny vlcko strazca od policie. Alebo ho dame "prec" alebo sa moje decko nikdy nebude moct same vonku na dvore hrat..

radoslava
8. říj 2007

Cat a nemoze byt ten psik v nejakej voliere.

cat
8. říj 2007

hm..nato nemame priestor ☹ uvazujem ze ho dam bratrancovi on ma firmu s kamionmi a potrebuje vlckov na strazenie. aspon by ostal v rodine, mohli by sme za nim kedykolvek..ale je mi z toho smutno 😢 no decko si dokalicit nenecham.

makelka
8. říj 2007

Tak my máme 2,5 letou fenku pudlíka, toho menšího a je to taky pěkná žárlivka, než si na malýho zvykla, docela dlouho to trvalo, teď už je to ale pohoda a gaučák je to teda prvotřídní. Taky s náma spí v posteli a nejradši nasomrovaná na našich polštářích 😉 Ale fakt si zvykla a nebojím se ji s malým nechat, ona se ho spíš bojí, ví, že ju akorát bude tahat a ubližovat jí a to nechce tak se dobrovolně dekuje 😉

cat tobě držím palečky, ale asi bych spíš řešila nějakej ten výběh, či aspoń kotec na dobu, kdy budete na zahradě vy a zvykala vašeho pejska na přítomnost dítěte, psa bych ale určo pryč nedával

apricots
12. říj 2007

Já si nemyslím, že z miminek, který nespí odmalička na jedný hromadě se psem vyrostou poserové. Nikomu nic neberu, ať si to každej dělá jak chce, ale já bych v životě nenechala malou o samotě se psem, natož aby spal v jedný posteli...z toho mi běhá mráz po zádech, přece jen ti pejsané co choděj i ven jsou doslova bacilové bomby a nemyslím si, že když se psem nespim v posteli(ani ho nemám doma) že tím pro malou dělám sterilní prostředí a že z ní bude posera. To já jen že neodsuzuju nikoho, kdo touží žít se psem, ale nelíbí se mi, když někdo odsuzuje někoho, kdo psa nepotřebuje a nechce a nedovoluje ani cizím psům olizovat miminko...prostě je mi z toho hrozně, když sme u tchýně a pak všude na malej najdu dlouhý psí chlupy, i když ten pes k ní skoro ani nešel. A to ho kolikrát vídám, jak venku olizuje, ne li přímo žere kde co a tím myslím i OPRAVDU nechutný věci...

kacarinka
13. říj 2007

ahojte,
neda mi neprispiet, pretoze som velky psickar 😀 mame doma v byte psa - lepsie povedane fenku argentinskej dogy. je to pravoplatny clen nasej rodiny, bez ktoreho si zivot nevieme predstavit. ako som otehotnela, vobec sme neriesili ci ju dat prec alebo nie. cele tehotenstvo "prezivala" so mnou. 30.9.2007 sa nam narodilo dievcatko - Alexandra, takze ma 13.dni. po prichode z nemocky sme nasej havuche ukazali malu, nechali sme ju nech si ju pekne ovonia. prijala ju velmi pozitivne, stale sa okolo nej mota, strazi ju. co sa tyka chlpov - davame pozor aby sa malej nedostali do pusinky, vysavam skoro kazdy den, nie je to sice zabava, ale co uz 5min. denne ma nezabije 😎

denousek
autor
13. říj 2007

apricots kdyz nekdo proste doma psika nema tak nema ptz je tak zvykly..tak je to jeho vec...ale nekdo treba doma psika ma a ti co ho nemaji tak jen odsuzuji ty lidi kteri je maji a to se mi prave nelibi!!ze ti lidi co je nemaji jen nadavaji tem co je maji jak je to nehigienicky a tak kdyz ani nevi o cem mluvi neni tp tak strasny jak to vypada kdyz ma nekdo psika tak je odhodlany po nem samozdejme i uklizet a tu cistotu si hlidat ale pro lidi bez psu budeme proste jen spiny co nejsou normalni ze maji doma psa...takovym lidem bych tak doporucovala si taky psa poridit aby pochopili ze to neni tkova hruza jak to vypada ale nesmi byt shnilí ty chlupy proste vysavat..ne nadarmo se rika pes nejlepsi pritel cloveka ale pochopi to jen ten co sam psa ma...