Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

kapr
20. led 2010

No přesně. Jen jsem teď převzala iniciativu já, takže podle potřeby ho stříhám já a jednou za rok mu dopřeju (no dopřeju 😅 ) komplet péči v salonu. Tu chystám na březen🙂

radushka
15. únor 2010

Holky, tak my už máme malou doma 😵 .Narodila se 10.2.2010 minutu po půlnoci - si umí holka vybrat datum 😀 .
Náš tygr je z ní úplně paf, musíme jí (fence) všechno ukazovat a tak.Ale je strašně hodná a dokonce už jsem je nechala spát spolu v posteli a úplně v poho. Beckinka sice malou chce pořád očuchávat, ale jinak je to fakt v pohodě.
A dokonce dneska zvonila sestřička - zkontrolovat malou - a Beckinka vůbec neštěkala, jak kdyby věděla, že malá spí a ona nesmí štěkat 🙂 .Tak uvidíme, co přinesou další dny.Zatím jsme doma asi 24 hodin, tak se chudák psíček vyrovnává s novým človíčkem 🙂

radushka
15. únor 2010

No tak s tím neštěkáním jsem to přehnala 😅 😀 .Ale malá se nebudí, když ten náš tygr zaštěká, takže asi to holky nějak zvládnou 🙂

vinifera
15. únor 2010

Nebude sa budiť tak do troch mesiacov. Potom už bude počuť lepšie. Ale dovtedy by si havo mohol zvyknúť že sa nešteká ked bábo spí. Ten môj to trocha pochopil. 🙂

radushka
16. únor 2010

vinifera: no jak tak sleduju, tak ten náš to teda asi taky trochu chápe, protože štěká rozhodně míň, skoro vůbec.Dneska zase zvonila baba s letákama a pes byl úplně v klidu.Tak uvidíme, zatím se chová "vzorně" 😀

lidiab
17. únor 2010

Ahoj všem, máme 7letého amerického kokra, je to miláček celé rodiny, no a čekáme v srpnu miminko. Nejdřív jsem uvažovala že psa dám na ten první měsic k mamce, ale ne kvůli hygiéně, vono to mimčo těch prvních pár měsiců se psem přece ani nepřijde do kontaktu. Maximálně si jej pes očuchne a běží si po svém, na podlaze se takhle malé mimi neválí a psa jsme nikdy neměli v posteli i když občas když je vykoupanej tak si ho vezmu na gauč. Uvažovala jsem o tom že ho na čas dáme k mamce jenom proto že se bojím že na něj nebudu mít čas, manžel pracuje a pes je zvyklý chodit ven 4krát denně. Jenže jsem si to rozmyslela, napadlo mi že to pes ucítí že jsme ho dali pryč kvůli někomu jinému, urazí se a možná dokonce bude žárlit. Je to docela divoch, na procházkach si občas vyskakuje ale nikdy na jiné psi nežárlil, ale kdo ví ce se stane když se objeví mimi Tak jsme se rozhodli že ho necháme v klidu doma, at' se s novým kámošem seznámí a uvidíme co dál. Při nejhorším si ho manžel bude brát do práce.
Menší obavu mám ale z toho že je pes bohužel docela nemocný, má epilepsii a neléčitelnou kožní chorobu. Není to nakažlivý a dávame mu na to pochopitelně léky, ale faktem je ten náš hafan občas trochu smdí a nejde s tím v podstatě nic dělat. Když je vykoupanej tak je to v poho, je sametovej a voní, ale po několiak dnech a obzvlášt' když to s tou nemocí má horší tak je fakt cítit. My jsme na to zvyklí ale nevím zda je to pro mimi to nejlepší.
Ale ani vteřinu jsme neuvažovali o tom že ho dáme pryč natrvalo, i když nám mamka naznačovala že by si ho ráda vzala 🙂 Jenže mi ho nedáme!
No a co tady občas holky píšou o červech atd tak tím že odstraníte z domácnosti psa či kočku ničemu nezabránite. Je totíž obrovské riziko chytit červy a hlisty v pískovišti a vyskytují se i na špatně umytém ovoci či zelenině. Pokud máte zvířátko řádně odčervené, péčujete o něj a dodržujete hygienu není se čeho bát. No a i když už děcko červíky dostane tak to také není konec světa. Dostane jej hodně děti a rodiče o tom často ani neví.

ivika18
17. únor 2010

lidiab, já bych ho určitě nedávala ani na ten měsíc pryč, stoprocentně by pak mimčo přijal hůř. S tou nemocí, pokud není nakažlivý, tak o nic nejde, prvních pár měsíců bych si ale určitě umývala ruce od psa, než chytnu mimčo. A ten smrad, podle mě každý pes smrdí, akorát když ho máš doma, tak ti to nepřijde. Tak jsme měli u našich psa a necítila jsem to a teď když už s nimi nebydlím, tak to cítím, i když to není žádná katastrofa. Tím chci říct, že kdo nemá psa, ten ho ucítí, ať je pes jaký chce. No ale vy s ním bydlíte, tak co je komu po tom. S odčervováním s tebou souhlasím, venku je to horší, svojeho psa si odčervíš a víš, že je v pořádku, ale co může být venku, na to radši ani nemyslet.

beruska24.9.
21. bře 2010

Maminky, které máte už plazící se, lezoucí miminka 😀
Tak mě napadlo, jak to vypadá, když se pak ty miminka pohybují po zemi???
Ať zametám jak zametám, ať vysávám jak vysávám, chlupy jsou všude. To pak budeme mít místo jednoho chlupatého tvora doma chlupaté tvory dva 😀
Jek to řešíte, příp. neřešíte??

kacamura
21. bře 2010

Lezoucí miminko ještě nemám, ale chlupů všude hodně a když je malej na bříšku takjsou většinou pak chlupy i v jeho puse snažim se mu to pod tou pusou uklidit, ale těch chlupů je prostě moc... takže mu pak akorát očistim pusu a ruce a všechno je v pohodě... prý je dobře když je miminko od narození doma s nějakym chlupáčem, takové děti jsou pak méně nachylné k alergiím 🙂... zato mě maminka držela v naprostý čistotě a jsem alergik a ekzematik (nikdo jinej z rodiny to nemá)... dítě potřebuje z něčeho získávat imunitu takže trocha chlupů neni na škodu... čistota je důležitá, ale nemusí bejt tak uklizeno aby na zemi nebylo jediný zrnko prachu... přijde mi přehnané když mi jedna kolegyně vyprávěla, že vytírala dvakrát denně (její syn tedka bere prášky na imunitu)... u nás doma je celkem čisto, ale neni to jako ze žurnálu a všude mi říkaj, že takhle má vypadat zdavé mimi 🙂... prostě troška chlupů si myslim nevadí...

beruska24.9.
21. bře 2010

kacamura - koukám, že si píšeme rady vzájemně 😀
My máme dlouhostrtého miláčka a chlupy z ní jen lítají 😝 Malá se tento víkend naučila přetáčet na bříško, takže počítám, že jak to vypiluje do dokonalosti, přidá přetáčení na záda a pak jí budu nahánět po celém bytě 😀
Haf se malé líbí, nejradši by se za ní (za hafem) rozběhla 😀 takže se mám na co těšit.
To pak bude mít malá nejspíš chlupatý i žaludek zevnitř 😕

vinifera
21. bře 2010

No vysávam každý den. Aj tak sú chlpy všade ☹((
Proste mám extrémne plznúce plemeno. Tak je to katastrofa. No a kým krpec lozil tak bol komplet chlpatý. Pozbieral za mnou to čo som nepovysávala 😀 Teraz už chodí ale sem tam sa ešte pustí na 4. Tak je to už lepšie. Len ked ide k svokre krpatý tak ho oblečiem do čistého a už ho nepúšťam na podlahy kým po neho nepríde svokor 😝 😀 Až nevyzerá ako havo. 🙂
Takže snaha enormná efekt takmer žiadny. Teraz len dúfam že o mesiac u alergologičky nám nevíde že sme alergický na psa. Lebo máme atopický ekzém a niečo nám ho veľmi zhoršuje. Lebo to sa môžem potom zrovna odstreliť - máme doma psov troch.

cuttysark
21. bře 2010

no holky, tak som zvedava, jak to bude u nas. Mame 5 mesacne havie mimi a v maji cakame ludske mimi 😝 😝 😝 😝 fuh trochu sa bojim, ako to zvladnem so psom a mimcom doma.....a to este nespominam 2 kocacie mimisky, ktore tiez mame 🤐

beruska24.9.
21. bře 2010

vinifera - ta naše líná v létě v zimě, prostě rozdíl nevidím 😖
Takže to vypadá, že prostě chlupy neřešit, stejně budou stále všudypřítomné.
Hlavně se potom nesplést, který ten chlupatý tvor je vlastně haf a který dítě 😀 😀 😀

kacamura
21. bře 2010

Beruska: 😀 ... náš je taky dlouhosrstej tedka taky hodně líná, ale k luxování jsem přidala vyčesávání a je to o hodně lepší 🙂... cuttysark: tak to nevim jak bych to zvládla s dospělým psem je to pohoda, ale myslim, že když do května toho pejska všechno naučíte (jako aby poslouchal) tak to půjde 🙂...

beruska24.9.
21. bře 2010

kacamura - já jí vyčesávám od malička, dokonce používáme veterinární šampon, který by měl i omezit vypadávání chlupů.
No, zatím jsem si nevšimla, že by to mělo nějaký účinek 😖

kacamura
21. bře 2010

bruska: čim krmíš? občas je hodn důležitá strava...

beruska24.9.
21. bře 2010

Granule Pronature (číslo si nepamatuji) jsou to kvalitní granule a navíc na doporučení veterináře. Žádné levné granule ze super/hyper a podobných marketů.
Jako mňamku dostává takové ty poloměkké (polotvrdé) kroužky, žvýkací botky z ´´buvolí´´ kůže a dětské piškoty (po těch se může utlouct 😀 ty jí prostě nemůžu nedat.
Jinak je zdravá, srst má krásnou, jen ty chlupy všude 😒

vinifera
21. bře 2010

No kočky Vy môžte aspon vyčesávať. To je super. Ked som kedysi chodievala venčievať kóliu tak som ju vyčesávala. Bolo super že väčšina chlpov sa proste vyčesala a zahodila. No ale ja mám polomopsa - takže také krátke chlpy. To ráno z neho vonku vytrasiem čo sa dá a on príde dovnútra a aj tak tratí chlpy a tratí. On sa otrase a okolo neho to lieta na všetky strany 🙄
Granule máme tiež kvalitné na odporúčanie veterinára. No a za piškotami sa ide zabiť. Inak by ani nepočúval - ale piškotky su mu svate tak to počúvne na slovo 😎 Celkom fajn je ked má sveter oblečený. (to je novinka - lebo inak svetre som mu neobliekala lebo nie je to tak krátkosrste plemeno že by mu bola zima) ale má to výhodu že ked sa otrase tak chlpy ostávajú pod svetrom a nie všade okolo🙂)

kacamura
21. bře 2010

no jo no tak to už ti neporadim... my tak kvalitní krmivo nemáme my máme takovou střední třídu no... tak doufám že se to na tý srsti neprojeví... ono se k těm jeho chlupům ještě přidávaj moje vlasy :( celý těhotenství pohoda a ted mi to zase padá hrozně... 😖

beruska24.9.
22. bře 2010

Včera jsem hafušu koupala, dnes vyčesávala a byly to hrsti chlupů 😝 Malá ležela na zemi na bříšku a pořád tahala hafušu za tlapku 😀 Prostě haf je lepší než milion hraček 😉 Jen jsem dočesala, ta potvůrka naše se oklepala a chlupů jako když sněží.

vinifera - něco jako svetříček (pletla jsem ho) jsem dávala, když byla štěňátko a učila jsem jí venčit. Teď už má přes 5 let, takže žádné psí oblečky nepoužíváme.
Takže to není svetříček, ale lapač chlupů 😀

kacamura - s těmi vlasy jsem na tom podobně a to už mám půl roku po porodu. A navíc mě u malé v postýlce víc rozčilují moje vlasy než psí chlupy 😝 😀

kacamura
22. bře 2010

mě to příšerně rozčiluje snad se to srovná.... 🙂 .... a psí chlupy jsou a budou všude at ěláš co děláš... když je nebude vyloženě polykat tak neublížej 🙂

pipatko
22. bře 2010

Ahojte..ja mam doma 10 tyzdnove mimino a k tomu moje druhe "mimino" fenku bischonika. Pred tym ako som bola tehotna, fenka k nam rano zaliezla do postele (vlastne sa pytala - lebo skakat na postel ci gauc nesmie a ani to nerobi) Ked som otehotnela, prestali sme ju bravat do postele a ona si na to po par dnoch zvykla. Ma svoju postielku ulozenu vedla nasej a tam prespi celu noc. Ked sme doniesli maleho domov, trvalo jej dva dni, kym si na neho zvykla a odvtedy nemame ziadny problem. Stale spi s nami v spalni a ani sme neuvazovali, ze by sme ju dali niekde inde. Podla mna by sa potom citila odstrcena a mozno by tak dobre maleho neprijala. No a mame velku vyhodu - rasa bischon neplzne takze mi nastastie s chlpmi nemame problem.

buducamama
24. dub 2010

Tak my mame ovciaka a to v byte. Plzne otrasne, to vysavam kazdy den, vsetci naokolo mi vravia nech ho predame, teda okrem psickarov 😝 Mam ho strasne rada, je to perfektny pes, myslim, ze aj k babu, ale neviem si predstavit ked sa bude plazit male po zemi 😒 Aj priatel ho chce predat 😒

gumimaci
24. dub 2010

buducamama: my mame doma kocura. tiez sme pocuvali, ze ho mame dat prec. Pytala som sa aj doktorky a so sestrickou mi povedali, ze ak je zdravy, nieje na to dovod. Niektori ludi su asi jednoducho prehnane hystericky. My sme sa s priatelom dohodli, ze kocura v ziadnom pripade nedame! 🙄

saska.t
24. dub 2010

ja mam 2 fenule jack russlov 3 a 8 rokov a mala 2 roky nikdy som ani neuvazovala dat ich prec, s malou krasne vychadzaju a miluju sa navzajom nadovsetko a zda sa mi velmi nelogicke a nezodpovedne dat psikov prec len preto, ze sa narodi babatko... vysavam kazdy den koli chlpom ale inak v tom problem nevidim...

kacamura
24. dub 2010

buducamama: nějak jsem nepochopila proč by ste ho měli dát pryč??? jenom kvůli chlupům???chlupy mu neublížej a jestli vysáváš každej den tak jich tam nemůžeš mít tolik... navíc jesti s malým dobře vychází tak nevidim problém... pravda asi by radši zahrádku, ale ted máš mimčo a můžeš s nim spoustu času trávit venku tam se proběhne... já mám taky velkého psa a bydlíme v paneláku.. a byl zvyklý bejt venku 24 hodin denně... je vidět, že mu to chybí, ale je naopak strašně vděčnej a je rád, že sme na něj hodný a že dostane najíst... a ven s ním chodím na dlouhé procházky ted jak už je hezky tak to jde.... chlupy máme taky všude malej zatím neleze ale až poleze tak ho hold budu víc hlídat aby si nestrkal ruce do pusy a nejdřív mu případné chlupy z rukou sundám a budu doufat, že tu zem nebude lízat 😀 .... pokud váš malej neni na psy alergický tak mu jeho přítomnost neublíží ba naopak prospěje 🙂

buducamama
25. dub 2010

kacamura-babo sa este len ma narodit. Praveze strasne teraz plzne, vysavam kazdy den, ale tie chlpy su na zemi hned potom a aj chumace 😒 Priatel sa boji, aby ich male nevdychlo a aby nemalo zdravotne problemy z toho. Este aj mamca, ze no idealne podmienky bude to male mat, a to myslela ironicky 😝 Ale tiez si myslim, ze lepsi zivot so psom ako bez psa. Nech si male zvyka ze neni same na svete 🙂

kacamura
25. dub 2010

být tbou tak bych s prodejem vůbc nespěchala... vyčesáváš ho??? u nás to hrozně pomáhá když ho vyčešu.... chomáče máme taky a problém žádný neni... počkejte si jak na malého bude reagovat.. a jestli to s těma chlupama bude opravdu tak hrozné a zkuzte ho na náká místa v bytě prostě nepouštět nebo do jednoho pokoje... bala bych se totiž že kdybych ho dala pryč třeba na týden nebo na měsíc, že by si pak pejsek připadal odstrčenej a nemusel by se k malýmu chovat dobře... my máme honě malej byt a jsou místa v bytě kam ho prostě nepouštim... pejsek k nám přišel 14 dní před tím než se malj narodil a byl zvyklej, že jem se mu hodně věnovala, jak přišel malej tak už jsem se mu tolik věnovat nemohla tak byl pár týdnů smutný a k malýmu si vždy jen čuchnul a šel pryč, ale tedka už by s ním chtěl kámošit i když Jonášek když už ho spozoruje tak se ho snaží chytit za chlupy... jednou to budou fajn partáci 🙂 ....

buducamama
25. dub 2010

My sme zatial v 1izbovom, ale chceme ist do 2izboveho. To si priatel nevie predstavit v tak malom aj pes aj dieta. Vycesavam ho. No a tiez si myslim, ze na imunitu je lepsie zvieratko. Uz som bola minule tak nastvana, ze som mu povedala, ze moje decko bude aj so svinami spavat, nech neni z neho nejaka kvetinka 😝

kacamura
25. dub 2010

a ještě mě napadlo, protože si myslim, že těch chlupů z nich denně nemůže padat tolik... abys vzala pejska na procházku tam ho vyčesala (já jsem koupila takovej ten kartáček pro miminka a u něj byl ještě hřebínek je hodně hustej a jde mi to s tim vyčesat s jinejma kartáčema a hřebínkama mi to nešlo) a poprosila manžela aby vzal vysavač a obrátil byt vzhůtu nohama a všechno vysál, pže předpokládám, že ty už se tolik hejbat nemůžeš tak by bylo lepší aby to udělal on... a když tam pes nebude... a myslim, že byste na pár tejdnů, když ho budeš denně vyčesávat neměli mít v tom bytě chlupů tolik 😉 ....