Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

kacamura
28. zář 2010

@evatk já lino luxuju... zametat to nemá cenu je to tam za půl dne znova (jako, že je tam toho za půl dne znova hodně)... myslim, že koberec by v našem případě byl lepší....
@luppita jo to sme na tom podobně... akorát, že Mufík teda Jídlo krade Jonáškovi... připlíží se k němu a sprostě mu ten rohlík sebere....

vinifera
28. zář 2010

@luppita Môj krmi všetkých troch. Najviac ma vytáča keď už nechce ranajkovať tak im poza môj chrbát nahádže svoje ranajky a ja potom neviem koľko toho požrali psy a koľko krpatý. No a na chlpy pomôže iba vysávač. Premiestnovať to z miesta na miesto nemá žiaden význam. Treba to odrazu povysávať.

bay
28. zář 2010

@evatk Denne vysavame. Resp. tteraz uz vysava maly, kedze to denne videl a bol pri tom, tak povazuje za uzasnu zabavu ked moze vysavat on. Tak to po nom len skontrolujem a povysavam rohy kde je chlpov najviac. Takze mame poriadok a dieta ma skvely navyk (len do kedy mu vydrzi? 😀 )

@luppita No u nas pomaha len vyvriet psov na dobu ked sa krmi sam. Inak si da tak 2x do pusy a ostatok ide psom 😠 A po dojedeni "vysavaju" jedlo zo zeme. A ze ho tam malo nebyva 😔 Ale maly ochotne krmi hocikoho kto prejavi zaujem jest aj ked on este nie je najedeny 😉

evatk
28. zář 2010

no mě přijde nejlepší vysávání, vysávám většinou večer, ale v průběhu dne je třeba to taky uklízet, to se nedá, tak nechci furt štrachat s vysavačem, malá se mi plete pod nohama, pes se vysavače bojí, tak tady lítá jak splašený...chci ji toho sem tam ušetřit

a ještě něco - i když víte, že máte psy hodné a neublížili by - necháváte děcka ať jim dělají absolutně cokoliv? já mám totiž potřebu ro korigovat, i když máme psa, na kterém by se dalo dříví štípat, hrozný dobrák, až blbec... ale připadá mi výchovné, aby dítě vědělo, že i toho psa může něco bolet apod., že si prostě němůže na něj dovolit vše a navíc to pak zkusí i na cizího a bude zle

evatk
28. zář 2010

@bay no vidíš, super nápad, hned jak to půjde, malé to vysávání svěřím 🙂

no a podcenili jsme neostříhané drápy a už máme v novém linu rýhy, když nás pes divočil... no asi je třeba to brát tak, že
prostě se psem nic nemůže být tip ťop... hned se povalí se psem drápy zkrátit

kacamura
28. zář 2010

tak já luxuju obden... denně to fakt nedávám... manžel mi s ničim nepomáhá takže jsem na to sama a prostě to nedávám denně... a Jonášek mi s tím zatím opravdu pomáhat nemůže... vždycky na luxování sedí v židličce... a největší chomáče sbírám no...
jinak ho fakt nenechávám aby psovi děla co se mu zlíbí... učim ho aby ho netahal a když už se k němu dostane dělal MALÁ a ne ho tahal a už mu to trochu de... tak jsem ráda... ale pes se ho stejně furt bojí a utíká.. tak se to moc nestává...

bay
28. zář 2010

@evatk No myslim ze lino dostane zabrat aj od malej nie len od psov. Aspon ti to uz potom nebude tak luto 😀 😉

No a ja som sa snazila maleho naucit robit moja. Moc mu to nejde. Teda hladkat este neviem. Zatial ich tak max jemne pobucha. Ale zacal robit haji s havami, cize sa na nich prituli a kedze su to relativne male psy tak to uz neustoja a zvalia sa a on si na ne lahne a prelieza cez ne.... (to davam pozor aby na ne moc netlacil alebo na ne neslapol - len aby sa tulkal) a obcas (ale to uz fakt zriedkavo) ich taha za chlpy, usi - to uz robi len ked nie su na voditku a chce ich niekam dotiahnut, ale to mu vzdy zakazujem. A este miluje robit dentalne prehliadky. Tak na tom sa chechce neskutocne 😀 😀 Ale nikdy nenechavam dieta a psa bez dozoru a aby som nebola na dosah aj ked psy vedia ze nic nesmu aj keby im nohy lamal 😔 A teda ho zboznuju, aj ked sa ho boja ale uz sa to lepsi, kedze im uz vie hadzat aportiky (aj ked vacsinou sa im ho snazi strcit rovno do tlamy a oni to tak nechcu a chcu si hadzat), trochu sa natahovat, davat odmeny, ....

luppita
29. zář 2010

@bay ja aj ked tu moju zavriem v izbe kym jeme, maly ju aj tak hlada a pre istotu jej to nahadze na zem, takze nepomaha ☹
@evatk ja vysavam tak 2 - 3 x za tyz, inak len zametam.... mame stastie ze yorksir neplzne, ma srst ako vlasy a uprimne ja plznem viac ako ona 😠 viac menej vysavam svoje vlasy 😝
mi sme sa teraz uz naucili moja.... vie ju pekne pohladkat, ale predtym ju miesto hladkania buchal.... tak to som mu nedovolovala, nasa fenka aj tak vecsinou prchne ked sa jej nepaci, ale minule jej tak zdrapol chvost (nemohla ujst), ze uz aj zuby vycerila na neho a zavrcala.... snazim sa mu vysvetlovat, ze ju to boli.... ale tak asi by neuskodilo, keby ho trosku rafla, aby vedel.... (ona nekusne, len drgne zubami.... ). tak sa napr (sokova terapia) naucil na velkej posteli nevymyslat, nepocuval ma ze moze padnut, tak som ho nechala nech padne, trosku placu bolo, ale odvtedy na kraj postele ani nepachne 😝 alebo aj na velke sufliky na komohe to fungovalo, stale dokola som mu opakovala ze nech tam prsty nedava ze to bude boliet.... jeden den som mu to prestala zakazovat, tak zo 3krat sa zacvakol a uz tomu da pokoj (ale to som sa bala, tie sufle su take velke a tazke), ze ak by silnejsie treskol do neho tak mu to aj prst odsekne 😖

evatk
29. zář 2010

@luppita my maáme zlaťáka a to množství chlupů je neskutečné... nevěřila bych kdybych to neviděla 😀

vinifera
29. zář 2010

@luppita raz mi kamarát povedal veľkú pravdu: Chlapi sa nevychovávajú chlapi sa učia na vlastných chybách. takže som krpcovi nikdy nezakazovala otvárať komodu lebo som sa bála že si ublíži. Už ako malinkatý prišiel na to že musí opatrne zatvárať a otvárať lebo si inak ublíži. Veľmi je v tom dôsledný🙂) Z postele ho našťastie svokra naučila krásne schádzať pekne riťou dole. Aj so záchododvou misou to bol nekonečný boj. Stále sa tam chodil šprtať. Veľmi sa mu páčil Duck WC čistič. Chodil tam dovtedy kkým poza môj chrbát toho Ducka nevyšprtal a nezjedol. Netváril sa moc nadšene. Ale odvtedy tam už nechodí ho vyšprtávať. Asi nechutil 😀

radushka
30. zář 2010

@evatk my máme taky fenku strašnou dobračku, která si nechá všechno líbit.Ale malé důazně říkám, že jí nesmí tahat (i když tomu ještě nerozumí), ale spíš to říkám i pro to, aby si Beckinka nemyslela, že se jí může dělat všechno, aby věděla, že má ještě pořád zastání 😉

kelila
10. pro 2010

Ahoj dievčatá, nechcela som napísať do témy, aj keď som si Vás občas čítala.
Včera nám zomrel psík maďarský vyžliačik, Mal 7 rokov a bol už dosť chorý, obličky mu už v poslednej dobe fungovali na menej ako 20%. Život s ním považujem za najúžasnejšie obdobie, a dovolím si povedať, že v našom prípade po narodení malého, nám Jerko viac dal ako priniesol starostí. Len vďaka nemu Ondrík začal v období keď mal aj tabuľkovo loziť skutočne loziť, štverať sa na gauč za ním ( tým pádom nám odpadla rehabilitácia Vojtovou metódou, ktorá bola ordinovaná pretože sa narodil predčasne a ani nemal 1800g ), tešil sa, že ku nám pribehne do postele, keď sa zobudí, že mu dá pá pá keď pôjde spať. Keď bol Ondrík ešte v športovom kočíku tak ľudia neverili vlastným očiam, keď videli malého ako v kočiariku drží vôcku, a akože vodí Jeríka, a ako sa pri tom obaja tvárili, jeden pyšný na to že vodí psa, a druhý tiež dôležitý... Už teraz keď malý bol trošku väčší naučil sa dávať mu granule na kuchynskom pultíku, a to tak že si priložil stoličku a nasypal mu tam granule z odmerky, skočil dole a odniesol to psíkovi na miesto. Keď Jerko papal, tak malý bol pri ňom, napodobňoval ho a niekedy aj premiešal lyžičkou jedlo, ak sa mu prilepilo po stranách. Bola to podarená dvojica. Pamätám, že zo strany nášho psa to bola láska na prvý pohľad. Ani raz nebol problém so žiarlivosťou, ale je pravda, že psík bol dobre vychovaný, s perfektnou povahou, bol hravý až do konca. Ondrík sa naučil ako šetrne zaobchádzať so psíkom, že nemôže mu pichať do očiek, ťahať za chvost, podeliť sa so psom o všetko - hračky, jedlo...Takže v MC nemám problém s agresivitou dieťaťa, aj keď bol malý už niekoľkokrát buchnutý inými deťmi, prípadne mu vytrhli z rúk hračku. Bola to dobrá škola pre malého naozaj. Za celý čas čo sme mali psíka nebol Ondrík chorý. Pomohol jeho imunite, musela som ísť venčiť či bol sneh, pršalo, alebo bolo krásne počasie.
Až teraz mi je ľúto, že keď už som mala tak starého vycvičeného psa, a malý už mohol pochopiť zložitejšie princípy fungovania so zvieratkom doma, a už nám to fungovalo perfektne, prišla táto hrozná strata. On bol plnohodnotným členom našej svorky. A teraz som zistila aká je to strata. Malý chodí k jeho miestu na gauči a nechápe kde sa stratil, ide mu odniesť hračku, a hľadá ho po celom byte, nechápe, že dáva pá pá miestu, kde už psík nie je ☹ A ani mu to nedokážem vysvetliť. Sorry, tak som Vám teda popísala vecí, a ani neviem či to patrí do tejto témy.

elienka
14. pro 2010

@kelila To je krásny príbeh

georgine
14. pro 2010

@evatk jedině vysávat... nic rychlejšího na psí chlupy neznám naše fenka líná v obdobích a to pak vyčesávám kartáčem a moktrou rukou i koberec, a 2krát denně vysávám..
my postelového psa nemáme, má vedle postele svoji podložku a tam si nás kontroluje, je to barzoj takže by zabrala jedno lůžko takže tím pádem spí na zemi 😀 nemyslím si že by měla nějakou újmu 😀

kaya60
14. pro 2010

@kelila nieco tak krasne som uz davno necitala, my sme mali dvoch jazvecikov, uz su to roky, obidvoch nam zrazilo auto pred nasim domom, je to dost davno, deti su uz medzitym velke a chceli by psika, ale ja stale nemam odvahu to prezivat znovu, bolo to take smutne... Ale ked som teraz citala tento krasny pribeh, zatuzila som znovu po psikovi

elienka
14. pro 2010

@kaya60 tak aby si uz zacala vyberat steniatko

kaya60
14. pro 2010

@elienka desat rokov odolavam, ale ten krasny clanok od @kelila bol asi impulz 🙂