Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

prada
13. říj 2007

ahojky!
tak mi taky máme psa-postelového a gaučového mazlíčka(mopse).
Skoro 5 týdnů máme doma malé miminko a nemám pocit, že by náš pes byl bacilová bomba. Jednak jsem na pořádek strašný pedant, takže každý den vysávám a obden vytírám celý byt.a kolikrát člověk potká nebo k němu přijde větší bacilová bomba než pes(v podobě člověka). takže co...můj názor je :ať se každý stará o sebe!!!

denousek
autor
13. říj 2007

ano ano presne tak lidi se psama sou akorat tak vic cistotni a uklizi kvuli pejskovi !!

shiju23
13. říj 2007

moj pes maleho zboznuje, ke dplace tak ma vola a knuci, stale pride k nemu a onuchava ho a oblize mu nozku,maly ho zboznuje, rozprava sa s nou.
pes citi pach uz od vtedy,ked bolo este dieta v brusku,snazi sa ho chranit,aby sa mu nic nestalo,psy maju radi deti.

s.arik
13. říj 2007

ad postelový pes+kočka a novorozenec 🙂 :

moje fenka malou krásně přivítala a je na ni hodná 🙂
už ji stihla olízat nohu, tvářičku chráním 😀 😀 😀
jenom je reálné nebezpečí, že na ni šlápne, kdyby byly obě bez dozoru na posteli (po mě šlape pořád a není to příjemné, i když má sotva 7 kilo 😀 ) takže fakt je důležitý dozor, nikoliv separace 😉

apricots
13. říj 2007

no však já říkám, že je to každého věc a nikoho neodsuzuju, ale právě mi vadí to, jak někdo, kdo psa má, zase naopak odsuzuje, že ten, kdo ho nemá neni tak čistotnej, nebo mu z dětí vyrostou poserové. Podle mě málokdy se dá potkat větší bacilová bomba než pes, co chodí i ven, protože jak známo, psík má prostě zálibu očuchávat a někdy i olizovat výkaly, takže mě je z toho pocitu prostě nepříjemně, ale to je moje věc a proto psa nemám, ani nevidím jediný důvod, proč bych si měla psa pořizovat. Pokud ho ale někdo vidí, je to zase jen jeho věc a nikdy bych neřekla, že je ten člověk špína nebo tak, ale prostě mi připadá že když pejskařům vadí, jak o nich někteří nepejskaři mluví, tak nevim proč sami o lidech, co prostě psa mít nemusí, mluví sami špatně....toť vše. Jinak psa jsem už měla, když sem byla dítě, takže nejsem zase uplně netknutá🙂

denousek
autor
17. říj 2007

apricots vsak prave to nam vadi ze se pejskari-a nepejskari navzajem pomlouvaji.....je to proste kezdyho vec a nazvy že jsou špíny nebo naopak sterilni az moc sem fakt nepatri..hold,kazdy vyrustal jinak..nekdo pejska nemel a nekdo jo a uz mu to zustane....hold kazdy sme jiny tak zadny pomluvy fuj fuj fuj.... 😕

balsiger
17. říj 2007

ahoj vespolek...my mame taky zvire - psa-krizence zle a dobre rasy... 😕

je mu rok a je to strasnej kus, porad neco vyvadi,ale povahou bych ho zhodnotila jako pozitivni zvire...porad ma z neceho radost, hlavne z naseho mimi...neni hruby,naopak velice opatrny...jedine, co me stve je,ze jsme propasli vychovu v tom smyslu,ze nam psisko leze do postele...nevim,jak mu to mam odstavit...docela tam i zabira misto, vazi 35kg...

denousek
autor
17. říj 2007

hiii balsiger to pujde tezko kdyz uz si tam zvyknul....jako ono by to slo ale malo kdo na to ma vuli rict mu dolu a ted se divat na ty smytny ocicka co nechapou a mysli si ze neco udelaly .. ☹

zdina
17. říj 2007

Ahoj simi, kde se vsude nepotkame 😉 . Ja ted resim jiny problem, ten skoro ctyricetikilovy drobecek se chce se mnou mazlit a leze pri tom naklin uf, uf. Ale musi mrict, ze i pres svou vahu se snazi opatrne. Kdyz muze tak si poklada hlavu na moje brisko a posloucha co se tam deje. Tvari se u toho staaasne dulezite 😀 .
Simi pokud chces, ja jdu v sobotu s nasim chlupatcem na cvicak, muzu se zeptat jak na toho tvyho. Pisni mi IP co je to za rasu a jak je stary.

balsiger
17. říj 2007

jo jo devcata...pekne jsme tomu dali...(ja a manza)

ja si myslim, ze toho meho fesaka naucim zase na jeho postylku, to vite paradox je, ze ma 2vlastni postylky a polstarky,atd...ale ze by si tam treba vlezl??

musim jeste pockat,protoze toho na nej nesmi byt moc najednou, teprve nedavno se narodila mala, to je pro psa zahul, a jeste k tomu ho vyhodit z postele...to by mi ted asi neproslo tak lehce...jelikoz si malou taky beru k sobe do postele,nechci,aby vznikl duvod k zarleni...

zdina...ja te obdivuju, v 37tt na cvicak????jinak nas pesanek mi taky okupoval bricho a porad se chtel mazlit, oni to asi tusej...

loren
17. říj 2007

zdina chudacik co robil ze ma labku v dlahe, ja si aspon citam tieto prispevky a pozeram fotky co tam mate havkacou pofotenych vsetci su zlaty. basiger to je krizenec rydzbega a pitbula?

lu777
17. říj 2007

Apricots, to je pravda, že většina psů sežere cokoliv.. mám takový exemplář doma 😝 ale venku ho hlídám jako ostříž a když už se mi jednou za čas stane, že to propásnu, tak mu prostě vydrbeme zuby a umyjeme hubu i zvenku 😅
já psa chci, ale špínu nesnáším, dá se to ale.. musí se pes trochu vycvičit a všechny v rodině instruovat o otírání tlap, čištění zubů, kartáčování apod.
plus jsme ho nechali kastrovat, takže nesmrdí ani trochu 😉 a manžel ho tak jednou za měsíc nebo dva vysprchuje a vydrhne šamponem a je krásně hlaďoučký a voňavý 🙂 jelikož je na to zvyklý odmalička, tak neprotestuje..

jinak mě taky plno věcí okolo psů připadá nehygienických.. ale pak jsem se jednou přistihla s botama v obýváku nebo s taškama který byly předtím na chodníku na kredenci a došlo mi, že sterilní byt teda fakt nemáme 😅

no a já se hodně bála psů a měla spoustu výhrad.. pak byl najednou doma a zjistila jsem, že oni člověka prostě udolají.. když třeba ráno vstanu a je blbé počasí a není mi nic moc a doplazím se do koupelny a hafan se ke mně vší silou natulí a pobroukává si 🙂
a tak najednou dělám všechny ty věci, kvůli kterým jsem se lidem se psy smála: mluvím na něj, když je nemocný, tak ho držím v náručí, když jedeme na výlet bez něj tak mu koupím něco na zub a tak..

holky, nejsou ty psi stejně kouzelný? já myslím, že pro maličké je to dobrá výchova, musí se s někým dělit, na někoho myslet, na někoho brát ohled 🙂

kalo
18. říj 2007

Já bohužel psa "vyvdala"...muž ho měl 2 roky před naším seznámením. Tudíž máme hafíka doma, ale já osobně bych si psa do bytu v žádném případě nepořídila. Je to práce a věčná špína...první, co každé ráno dělám je, luxování celého bytu, obden vytírat...všudepřítomné černé chlupy, ze kterých rostu...
Až malinká poleze po zemi, tak to si teda nedovedu představit..
Psy mám ráda, ale do bytu podle mě rozhodně nepatří...

lajla
18. říj 2007

tak mi primo dr rekla, ze pes je k diteti super..ja mam bolonskeho psika, spi s nami v posteli, mala s nami spi taky, ale pes u noh, a mala je k tomu zabalena do zavinovacky a pod perinou, takze pes k ni nejde bez meho svoleni..jen ji olizl hlavicku a ousko..ale je fakt ze hodne zarli bobek 😒

aby
18. říj 2007

Ahojte my máme aj psiny doma. Kamarátka ked mala mať bábatko s izby vypratala aj záclony aj koberce aj psa no neviem či to je až tak dobrý nápad.
Psiny nám nelezú do postele, no kedysi som mama s tou mojou problém kedže má 20kg a teraz vylezie len ked je jej v zime zima v pelechu je krátko srstá tak chlpy v poho. Ale rozmýšlam nad čističkou vzduchu, máte niekto skúsenosť alebo či sa to vôbec oplatí.
lu777 no ja sa rozprávam so psami od 12tich 😀 hádam ma tiež považujú za blbca a ešte aj psiny obliekam do pršiplášťa ked prší do kabátiku ked je zima, nikdy by som ju nedala preč.

myschka
18. říj 2007

já si myslím, že jsou rasy které do bytu vyloženě patří🙂 já jsem teda kočková ale taky kolem sebe vidím lidi co se jim kočka postelovka nelíbí. přitom ven nechodí, vyčesávám denně a jednou měsíčně koupeme. malou zbožnuje, pořád se jí otírá o ručičky a lehá si k ní. když malá pase koníky tak jí očuchává obličejíček a malá mu vykládá. časem chceme i psa, nejlépe labradora a taky dovnitř🙂

zdina
18. říj 2007

Ahoj devcata, vcera jsem nestihala. Simi ten cvicak zvladam s jazykem az na zemi. Nastesti ted v sobotu mame posledni hodinu. A i kdyz ja si psa cvicim sama, je potreba aby sel aspon na chvili do kolektivu, proto tam chodime my.
Loren, ten nas chlupac si usmyslel, ze chyti auto a takhle to dopadlo. Nastesti ted uz vse pohyblive jako cyklisty, auta a pod. ignoruje.

Lu je to presne o tom co sis uvedomila. Muj muz nikdy nemel psa, natoz doma. Kdyz jsme si privezli tohohle, tak mel taky spusustu vyhrad a kdyz jsem je pak zacala upozornovat prave na ty boty, krabice s nakupy atd. tak to zacal brat jinak a pes je od rana do vecera s nami bud venku nebo doma a v noci hlida ve staji. Ono je vse relativni, uklizeno neuklizeno. Co je pro jednoho uklizeno, pro druheho je neporadek. Proste kazdy jsme jiny a je to dobre.

lu777
18. říj 2007

já měla hodně opatrné rodiče na všechno a můžu říct, že snad jako všechny děti jsem si psa nebo kočku nebo aspoň želvu přála, ale nikdy mi to nedovolili 😔 (jako plno jiných věcí 😝 )
mě na jednu stranu taky pes v bytě nebo domě připadá nehygienický, ale zase: my našeho psa prostě koupeme a češeme a čistíme mu zuby.. není někde na zahradě, kde by hrabal díry do hlíny a nespí v boudě, nemá blechy ani klíšťata.. takže si myslím, že kromě toho luxování navíc je to ok 🙂 špinavého psa bych v bytě nechtěla, v posteli už vůbec ne

celkově si myslím, že je to asi jako s dětmi: práce navíc, starosti s výchovou, se zdravím apod., výdaje.. ale na druhou stranu hravost, radost ze života a příležitost se něco naučit 🙂 ... od psů např. loajálnost, ochranářství, jak rychle umí odpustit, když se na ně utrhneme, radost, s jakou nás pokaždé vítají doma apod.

jinak mě pes dvakrát zachránil kejhák a jsem fakt ráda, že když se chci v půnoci projít v létě a manžel je na služebce, tak prostě jdu... a cítím se bezpečně 🙂

s.arik
19. říj 2007

pes a novorozeně v jedné posteli, tak to u nás jde už asi 8 dní a nocí...a všechno v klidu 🙂
jediná kolize: trochu moc jsme hraním rozdováděli pejska a on skočil na postel a přeběhl malé po ručce 😒 no zakňourala, bodejť, psa budem hlídat, aby neběhal kolem tak divoce 😔 😀
jinak vědomně se k malé chová úžasně a chlupy stále nepovažuju za jedovaté....soužití se psem je pro malou určitě přínos 😉

denousek
autor
19. říj 2007

s.arik jasne ze jo!!!prece to miminko na to neumre ze ma vedle sebe pejska jak si nekteri mysli ze 😉

natalien
22. lis 2007

Ahoj holky, tak se chci podělit, jak jsem nadšená z naší mimi slečny 😵 Teď kdy už fakt víc vnímá a je s ní větší sranda, tak začíná dorážet na našeho Bullteriera (mmch naše první miminko a mazlíček postelový) Hrozně k ní (fenka Lea) něco důležitého promlouvá, pozoruje ji a neustále se snaží prstíkama se ji dotýkat. Nechám ji, nechám ji i když strká Leušce prstíky do tlamičky, ale to jen v mojí přítomnosti. No, je to fakt sranda, je pozorovat. Lea je náš mazlik a ona to ví, tak je trpělivá a velmi vyrovnaná. Strašně by mě zajímalo, co se honí Nellince v hlavičce když pozoruje Leušku 🙂

macik
22. lis 2007

holky já mám klientku a ta mi popisovala, jak od té doby co má mimi svého psa nesnáší a jak jen čeká až umře....chudák pes...přitom je to nádherná jorkšíranda, kterou by někdo jiný zahrnul láskou...se mi z ní (té klientky)úplně navaluje...a stejně tak moje dětská kámoška...jako děcko i čerstvě dospělá opečovávala každé zvíře a teď si jen voláme, protože já nevidím důvod, proč bych měla jet na návštěvu na noc a psy nechat doma a ona psy nechce a kratší návštěvu taky ne 😝 ...no její problém, stejně jsme už dneska každá někde jinde...ale nemám pro takové lidi pochopení-pes jako nahrážka citů a když je najdu u člověka, tak psa nakopnu...fakt to nepochopím...čůziny...

natalien
22. lis 2007

macik, pravda pravda, rozumím ti, taky nechodím na návštěvy, kam nemůžu vzít Leušku. A mám i kamarádku, která nechce kvůli ní jít i k nám. Ne, kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi 😠

flora
22. lis 2007

Ahojky, tak mi máme v baráku 2 parsonky, kočku, papouška, želvu a na zahradě 2 hlídače (kavkazáčky). Do postele je nepouštíme,ale všude jinde můžou. Myslim,že když se bude pravidelně uklízet a dohlížet, není v soužití mimča a psa, kočky,... problém. Já taky vyrůstala obklopená zvířaty a žádnou újmu jsem neutrpěla (až na to,že teď máme doma malou zoo 😀 )

ronikacz
23. lis 2007

ahoj, my mame taky pejska - maleho australskeho teriere a to co bude az se mimi narodi moc neresime. Nas pes je teda taky postelak, ale nevim, jak bych uhlidala, aby si na tu nasi postel proste nevyskocil...A co se tyce seznamovani, tak pekne nechame Certika, aby si miminko ocichal a seznamil se s nim. Rozhodne nic takoveho, ze ho budeme od neho odhanet...Verim, ze to bude v poradku a nas pejsem bude mit ty spravne ochranarske pudy :-]

marorlinko
23. lis 2007

moj syncek, nasho hava zboznuje aj ona jeho. ani si neviem predstavit,zeby sme ju nemali, chce sa s nim hrat a ked maly place,tak ked pride nasa sucka k nemu, maly sa smeje.
myslim si,ze zvieratka pomahaju aj na psychiku dietata.
je clonom rodiny, neviem,ako niekto moze byt taky zly k zvieratam, ako tu uz bolo pisane, kto nema rad zvierata, nema rad ani ludi, je to pravda.

loren
23. lis 2007

nasa sara ked vidi svokrinu fenku tak je cela bez seba uplne ju fascinuje dava jej piskoty co dostane sama a ked jej oblizne rucicku tak sa smejka dufam ze to pojde aj dalej takto obaja s muzom milujeme psikov

franziska
24. lis 2007

ahojte,

aj my mame takeho mazlosa, ktory sa furt hrabe do postele, ale odkedy je mala tak mu to zakazujem, lebo je moc divy a urcite by jej poskakal po hlave. Najlepsie bol prvy den ked sme ju priniesli z porodnice, tak isiel zjest vsetky granule/aj ked ich nemusi/ lebo sa bal ze mu ich ten "maly havino v kociku" zje 😀 😀 😀 ale uz si zvykol.

frufrunka
24. lis 2007

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, tak se vyjádřím jen k hlavnímu tématu. Měli jsme doma i 3 psy - směs malí a velcí, malí gaučáci, velcí svým způsobem občas taky. S dítětem to nijak řešit nebudu, psi jsou očkovaní, odčervení a myslím, že když takový pes dítě olízne, tak je to menší zlo, než mimčo před psem schovávat a chránit. Tím by se podle mě vypěstovala akorát alergie psa na to mimi, což by u našeho 45kg drobečka mohlo mít dost strašné následky. Takže nebudu psovi bránit účastnit se kojení, přebalování a hlavně procházek... Asi bych dítěti pak nedovolila, aby si jednou lízátka lízlo ono a jednou pes, ale při dodržení základních hygienických pravidel se asi není čeho bát. Až bude mimčo větší, tak venku sbaští kolikrát v nestřeženém okamžiku daleko větší hnusy než ten pes... 😀

maca793
24. lis 2007

ahojte ja mám u našich 2 jazvečíkov a deti sú s nimi v kontakte od narodenia. najprv som si myslela, a bola som za to, aby psíky nechodili ku deťom, ale nechala som to tak. dovolila som im aj oblízať ich. našťastie deti nemajú žiadnu alergiu na srsť.
karolínku dokonca psíky privítali hneď, ako som prišla z nemocnice, oblízali jej tváričku.
netreba sa toho báť, že deti+psi=alergia 😉