Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

barcaldine
27. pro 2009

No super, dakujem za podporu dievcata 😀 tiez som presvedcena ze sa vybuduje dietatku lepsia imunita a hlavne ja ako tehulka som so psom stale v kontakte. Takze minimalne odo mna uz nejaku odolnost maly bude mat. Aj tak som sa uz rozhodla ze pojdem ku nasim a manza s tym asi tazko nieco urobi, hehe 😉
Vinifera, super fotka, to ukazem manzelovi 😀

mayka
27. pro 2009

ahojte super tema. a vidim tu aj zname tvare miska 220 a strapco. 😀
my mame tiez doma prve babo a dve jazvecic. zatial je vsetko super. dokonca starsia jazvecica co ńema rada deti si tu nasu slecnu velmi oblubila a dala najavo svagrovi ze sa jej nepaci ked sa sklana nad kocik. asi si myslela ze nam ju chce vziat. 😀 a mladsia zasa lubim hlavne jej plenky. minule som zav´budla vyhodit sacik s pouzitymi plenkami a mlada jazvecica si povyberala tie najpouzitejsie a rozlozila si 5 ks na sedacku. 😀 😀 😀

strapco13
27. pro 2009

sloto..ja som tak vedela, ze fenky shitzu 2x rocne menia srst..ale urcite neplznu tak ako ine plemena

sloto
27. pro 2009

strapco urcite nie, nasa vobec neplzne absolutne nie.

alfice
27. pro 2009

Zajímavé téma 🙂 I my tot řešili, máme ročního kokra, vždy s námi spal v posteli, byla to náhražka dítěte. Máme nyní semdiměsíční mimčo. Byli jsme po učeni, že po příchodu domů, musíme dát pejskovi olízat nožky miminka a dát mu jednu použitou plínku, tak přijme dítě do rodiny a ví, že je jeho. Takže se přijelo z porodky, ještě v sedajdě olíznul nožky 😝 a byli kámoši 😉
Pes nadále spí v posteli, mimčo v postýlce, neni problém. Stranit dítě zvířatům, myslím, není třeba a přemíra strachu, čemu všemu by se mělo dítě vyvarovat, myslím vede právě k těm zdravotním problémům a alergiím. Malá je na něj zvyklá, nebojí se ho a bere ho jako součást běžného života 🙂 on ji zase hlídá a ví, že je naše, vstává k ní, když pláče, hned přiběhne, prostě takovej chlupatej brácha 😎
Tak hodně zdaru, ať se miminka a pejsi kamarádí co nejvíce 😉

mia6
27. pro 2009

psa som neodháňala ani som mu nevymedzila priestor. stále s nami spáva v posteli a teraz už dokonca spáva so synom v postielke. mame cavaliera.

zuzkat1
28. pro 2009

my mame tiez psika... je to taka poulicna zmes🙂 vzali sme si ju z utulku a prave preto je hrozny maznacik... velmi vyzaduje lasku, neviem preco by som ju mala odsuvat ked sa mala narodi... spi s nami v posteli a mala bude spat v postielke...tiez jej hned po prichode z nemocnice dam malicku onuchat, nech vie ze mame noveho clena rodiny a myslim ze problemy by boli skor keby sme zacali psa odsuvat bokom.. zacala by ziarlit a to by bolo podla mna ovela horsie... a z hladiska alergii..ja si myslim ze si aspon mala vybuduje imunitu🙂

ivaanka
6. led 2010

Hezké téma 🙂 My máme tři velké psy, aktivně s nima cvičím a jezdím po výstavách, jsou to moji miláčci. V červenci čekáme taky přírůstek a nedovedu si představit, že bych psy vyhodila někam ven, aby náhodou dětátko nevdechlo chloupek 😀 Mám spoustu kamamrádek pejskařek s dětma a očividně to všechny děti přežily a jsou zdravější a otužilejší než ostatní.

lizatko1009
6. led 2010

pes by nemal byt pri babatku tie alergeny, bacile a kamoskyn maly syn dostal od neho hlisty.

juliagregor
6. led 2010

ja som celkovo proti psom v byte,

pes chalupa záhrada to mi ide dohromady ale bábätko a pes nie 😒

sunea
6. led 2010

Holky, ked ste proti psom v byte, je to vas nazor. My psa v byte mame, k tomu babatko, nikdy nebol problem. Pes, ktory vyrasta vonku na zahrade je podla mna vacsia "hrozba" pre male dieta, ako pes socializovany v byte, zijuci s rodinou, ktory si nemysli, ze je alfa. 😉

vinifera
6. led 2010

Lizatko ked som u kožnej riešila malého ekzém po ručičkách čo má z toho, že sa kojíme a ja nedržím prísnu diétu tak som sa jej pre istotu spýtala aj na psov - nakoľko máme 3. Vyslovene mi povedala, že pes nie je žiadne problém!!! Že sa podľa určitých štúdii odporúča kontakt tehotnej ženy so psami. Problémom už môže byť mačka alebo vtáky.
Pokiaľ je pes pravidelne očkovaný a odčervovaný nie je šanca na výskyt nejakého problému. Tvoja kamoška sa asi nevie postarať ani o psa. A keď už pes niečo schytá tak by ich mala držat od seba. To je predsa logické. Ved aj ked sú napr kiahne tak sa separuje....
Môje dieťa je v kontakte so psami od periny. Nikdy nemal žiadne problémy (až na ten ekzém - ale to je potravinového charakteru a za to môžem ja, že nedržím dietu...) Prvú horúčku mal v 7 mich mesiacoch ked začali ísť zuby. A prvé sople v 9 mesiacoch....

lizatko1009
6. led 2010

no ved dobre ved to je tvoj nazor a ty mas psoch ja to nenavidim ked vidim fotku babatka a pri nom pes, ale ked chces tak maj psa. citaj na zdravi co pes sposobuje ved on dycha alergeny, ale to je tak tie co psi maju tak sa zastavaju.

lizatko1009
6. led 2010

a este akoze ja nic proti tomu nemam to je kazdeho osobna vec, ale ja by som nedala psa k malemu a to nieje kamoskyn pes, ale svokrovcov bol aj zaockovany vsetko a zrazu dostal hlisty.

vinifera
6. led 2010

Sú potravinové a nepotravinové alergie. A alergény sú všade okolo nás. To nie je len o psoch a mačkách. Ved sú alergie na prach, pele, nikel...... to čo mám akože svoje decko držať vo vákuu do 18 a potom ho vypustiť von?
Vyslovene mi kožná lekárka povedala, že pes nie je problém. Skutočne zbožnujem ľudí čo sa snažia vyvracať názory lekárov...
Asi by si si aj ty mala prečítať pár článkov o tom ako dieťaťu styk so psom prospieva. Ako zvyšuje jeho imunitu a obranyschopnosť.
Memáš žiadne pádny argument prečo pes nie. Len to že je to možný alergén. Ale tých sú okolo nás miliony.... A napr. pes pomáha vo zvyšovaní obranyschopnosti!!!

lizatko1009
6. led 2010

ale ved ja sa hadat nebudem ma to pre a proti, akoze ked take rocne dieta tak v poho ale pri malom babatku sa nato nemozem pozerat, ale ved to je kazdeho osbna vec ci ma psa pri dietati, alebo nie, to bol iba moj nazor. a psa mozes umyvat aj 100x nikdy nebude cisty.

strouzek
6. led 2010

super téma, psa nemám zato kocoura závisláka je to naše děcko a už teď mám nervy jak to budeme dělat až bude malá na světě. kocour spí se mnou na manželský posteli (manža kvůli chrápání spí v obyváku) nespí v peřinách ale na svý dece ale bojím se jak to bude fungovat až budu mít třeba na noc malou u sebe. kocour je naočkovaný, na všechny kočičí nemoci na člověka přenosné vyšetřený a v životě nebyl venku(včera se dokonce koupal ve vaně takže je dočista vymydlený 😀 ) tak snad to nebude vadit z hlediska alergenů i když podle mě v dnešní době je spíš problém prach a pyl, nebo aspoň tyhle alergeny má každej koho znám

hathor1231
6. led 2010

ahojte,
neda mi nereagovat 😀

hlisty dostalo to chuda male lebo sa doticni o psa nestarali! ked mam doma dieta,tak sa o psa predsa staram 4nasobne. existuju predsa veterinari a tiez odcervovaky 😝
a ked je drobec malicky a doma mate udrziavaneho psa,tak ho uz len drzat od cudzich psov...
my mame 1.5rocnu sucku jacka russella. su to tvrdohlavy terrieri... mali sme stastie,ginny mala vzdy rada deti a nikdy nech nebola agresivna a hlavne ju moj drahy dobre vycvicil.
do postele nechodi,nikdy s nami nespavala,ma vlastnu izbu a na zarubniach mame dvierka,aby sa nedostala do spalne a ku malej do izby... nie je podla mna dobre ucit psa spavat v posteli,moze sa vytvorit rivalita.... ginny sa ku malej nepriblizi bez dovolenia a ked jej dovolime,tak ju onucha,ze co jej to smrdi v plienke 😀
mala ma skoro 6m a je to jej najoblubenejsia hracka, malu mam na kolenach a pozerame,ako sa ginny hra,mala to uplne zboznuje,dokaze na nu pozerat a smiat sa na nej!!!

take blbosti ako uplne sterilny pes 🙄 preboha,ved ako vyrastali nasi rodicia,alebo dokonca my!!! neprehanajte to trochen 🙄 ak je pes pohodak a rodicia ho maju pod kontrolou,tak co sa na tom da riesie? ved len vediete deti k tomu,ze zvierata k nam ludom patria a tym ho ucite byt zodpovednym a vazit si zivot a prirodu!
radsej nech ide na prechadzku so psikom ako by malo stravit cely den na PC,nie?!

ivaanka
6. led 2010

lizatko, ty jsi mě pobavila 😀 😀 😀

teď přemýšlím, co udělám se psama, až se malé narodí, jestli do útulku nebo rovnou utratit 😉 Nejsem si totiž jistá, že psy dokážu umýt do 100% čista 🙂

Musím ti říct, že je mi hrozně líto tvého dítěte, protože to bude hrozný chudák, kterého budeš jenom opečovávat a hlídat, aby se mu náhodou něco nestalo, aby s k němu náhodou nedostal nějaký alergen nebo atom špíny. Ovšem jak to hodláš v tomto světě udělat, to nevím....Je to hloupost, neříkám, že má dítě žít ve špíně, ale už dávno je dokázáno, že imunita se buduje právě při kontaktu s alergeny a že například děti pejskařů jsou mnohem méně nemocné a trpí mnohem méně alergiemi a astmatem. My jsme se přece taky dožili dospělosti a to s náma dělalo mnohem méně cavyků. Možná by stálo za to se nad tím zamyslet...

lizatko1009
6. led 2010

to snad nemyslis toto vazne z tvojho prispevku mi vychadza, ze nas maly je chudak lebo nema zivu hracku-psa. AKO SI MOHLA VYSSIE CITAT TAM SOM NAPISALA ZE JE TO KAZDEHO OSOBNA VEC CI MA, ALEBO NEMA PSA TO BOL IBA MOJ NAZOR A TERAZ NEZNAMENA ZE BUDEM MALEHO VYDHOVAVAT V CISTOTE VED AJ ZJE NEJAKU SPINU ZO ZEME A NIELEN SPINU, TO BOL IBA MOJ NAZOR ZE JA NA MOJOM MALOM BY SOM NEZNIESLA ABY MU PES DYCHAL DO TVARE, ALE MNE JE JEDNO CI TVOJIM DYCHA,ALEBO NIE, CHAPES? TAK SA POPROSIM DO MNA TU NEOBUVAJTE. VIAC DO TEJ TEMY NENAPIEM, LEBO VIDIM CO DOKAZE CLOVEK KU CLOVEKU. 😢

evikg__2
6. led 2010

Ahojte, no my mame 6 rocnu fenku mopslika. Je to take nase prve babatko 🙂 . Predtym vzdy spavala s nami v posteli, ale ked som prisla s babatkom z nemocnice, tak havinko isiel z nasej postielky prec, ale spavala s mojimi rodicmi. K malej sme ju moc nepustali, iba nech si ju ovonia. Ked mala mala 3 mesiace, tak sme sa prestahovali do vlastneho domu, ale havinko uz nespaval s nami v posteli, ale zacala spavat v svojom peliesku, ktory sme uz ale umiestnili v nasej spalni. Takze sa neciti uplne odstrcena. Prve 2-3 noci chodila okolo postele, ale nakoniec sa vzdy ulozila do peliesku.
Pravdupovediac som si povedala, preco som to neurobila uz skor 😉 , lebo aj ked je psik cisty, tak uplna cistota sa zabezpecit neda a hlavne ona dost plzne. A taktiez sa vyrazne zlepsil manzelsky zivot, ked tam psik nie je 😀 .
Inak od babatka ju neseparujeme, lezi vedla nej na deke, ked sa hra. Ovoniava ju, necha sa kmasat. Uz sa tesim, ked mala bude vacsia aspon bude mat svoju "kamosku".
Niekedy mi je smutno, ze na havina nemam tolko cas cez den, pomojkat sa ale snazim sa jej to vynahradit cez den. Zda sa mi, ze trosku ziarli, lebo ked sa s babom blaznim, tak tiez hned nabehne, nech aj ju pohladkam, ale nebojim sa, ze by jej oblizila. Je to zlata a nekonfliktna povaha.

juliagregor
6. led 2010

nepáči sa mi ako ste sa pustili do lízatka
každá má nárok na svoj názor 😉

a mne vadí ešte jedna vec, zakaždým ked sa vrátim z prechádzky majú deti na topánke ..... ale to je asi už iná téma

evikg__2
6. led 2010

Hm, mne sa to tiez nepacilo ☹ i ked nazov temy nebol "Aky je Vas nazor na babo a domace zvieratko v jednej domacnosti ?" ale tema sa vola "Novorozenec a pes postelak.".....

zuzkat1
7. led 2010

lizatko🙂 ja sa hadat nebudem ani nechcem, len chcem reagovat na to ze k novorodencovi pes nie- ked uz tak od roka... k tomu len tolko ze lekari vravia ze riziko alergie je ovela vacsie ked das psa k rocnemu dietatu, lebo nemalo kedy si vybudovat imunitu.. a tie hlisty.. mam psa u rodicov a aj doma a obaja su pravidelne ockovany a uprimne este som sa nestretla s poravidelne ockovanym psom, ktory by len tak dostal hlisty🙂
ale mas pravdu v tom, ze je to kazdeho osobna vec

sunea
7. led 2010

Zeny, nehadajte sa, ako my pustime deti ku svojim psom, ini nepustia, to je normalne! Tak sa tu neurazajme navzajom. Debata by mala byt skor o tom, aky je nazov temy.

zuzkat1
7. led 2010

sunea... suhlasim netreba sa hadat...ja som si len nazor povedala, chapem obe strany.. tiez mam v okoli ludi ktori ked doniesli babo domov tak sa zbavili psa... a chapem aj tie co sa "rozcertili" 🙂 lebo ja sama beriem moju fenku ako babo.. ved sa tak ti psici spravaju .. ako deticky🙂 a neviem si predstavit ze by som sa jej mala zbavit pokial na to nie je padny dovod samozrejme..ale ten nie je🙂 nie je agresivna, deti ma rada a pokial nie je odstrkovana tak nie je ani ziarliva

lizatko1009
7. led 2010

ok som rada ze sa nebudeme hadat tak som to aj napisala ze niekto dava niekto nie ani som nenapisala, ze psa sa treba po narodeni zbavit, len nechapem preco zviera ma taku hodnotu ako clovek? ale to neriesme len som chcela tu preposleat co napisal Milan Pravda.

Pes v ziadnom pripade nepatri do domacnosti a uz vobec nie v takej kde je male dieta, ktore sa s nim bude hrat a nebodaj s nim bude pes aj spavat. Potom sa ludia divia, ze ich deti maju vazne zdravotne problemy a nevedia prist ani lekari na to, ze preco to tak je. Ja sa venujem parazitologii ludskeho tela a pes je prenasacom zhruba 20 druhov parazitov na cloveka. Len svojim dychom dokaze cloveka infikovat roznymi virmi a bakteriami na vzdialenost az 5 metrov. Najcastejsie co u ludi a deti pri diagnostike nachadzam je psi parazit Opisthorhis felineus /motolica psi/, ktora napada hlavne pecen a slinivku.

Ziadne odcervovanie domacich zvierat vam v nakaze vasich deti nepomoze. Co urobi pes ked ho idete vencit? Ide na tie miesta, kde bol pes pred nim a olizuje co cestou najde. Navyse antiparazitika cistia len creva, ale nie cely organizmus, takze tie parazity ktore po nom migruju sa casom znovu dostanu do criev, kde sa uspesne mnozia. Vase deti pohladia psa, alebo si sadnu na miesto kde sa obtrel vas pes, potom si daju do ust prsty a mate problem...

Medzinarodne statistiky udavaju, ze ludia starsi ako 21 rokov maju v sebe 1 az 5 druhov roznych parazitov - cervov. Ludia ktory sa u mna liecia tieto statistiky potvrdzuju. Problem je vsak u nas ten, ze nasa medicina sa parazitologii velmi malo venuje. Riesi dosledky chorob, ale nehlada prvotne priciny, kde tento problem vznikol...

S pozdravom Milan Pravda, Alternativna medicina, Liptovsky Mikulas.

iluss
7. led 2010

sice nemám psa, ale mám kocoura posteláka a myslím, že je to to samé. Tak snad vám nevadí, že se budu zmiňoat o kocourovi místo o psu 😉

strouzek: já mám doma kocoura a je to taky takový ten postelový mazel. Bála jsem se jeho reakce, až se vrátím z porodnice s malou domů. Aby nežárlil a nebyl na ní třeba zlý nebo aby jí nelezl do postýlky. Tak všechny obavy rychle opadly 😉 Když jsem se vrátila s malou z porodnice, tak byl úplně úžasný, nějak mezitím dospěl. Asi jsem mu dost chyběla, když jsem byla týden v porodnici, protože mo mém návratu byl neuvěřitelně hodnej! K malé se nepřibližoval, ukázala jsem mu ji a řekla jsem NE, to samé jsem udělala i s dětskou postýlkou a z mé postele jsem ho naučila na manželovu postel.
Mazlení jsem mu vynahrazovala pokaždé, když malá usnula (dokonce jsem si na to i převlíkala tričko, abych v tom samém tričku co chovám kocoura pak nechovala malou - kvůli chlupům a tak).
Ale teď už malá vyrostla a už to tak neřeším, už si na sebe zvykli a dokonce teď když chovám malou, tak korour k nám přijde, ona ho pohladí a on začne příst a lehne si k nám.
Samozřejmě dodržujeme hygienické návyky, že jí pak ty ručičky umyju a tak podobně 😉

Takže zvíře nevadí, ale zpočátku (hlavně během šestinedělí) musí mít každý vymezený svůj prostor. Když se kocour válí na gauči, tak než tam dám malou, tak prostě pod ní dám deku nebo plínku a je hotovo 😉

iluss
7. led 2010

lizatko: jenže to by podle tvého názoru nikdo kdo má doma děti, nemohl mít zároveň doma a ni zvíře. Zas se to nesmí přehánět.
Když se dodržují určitá pravidla, tak je vše v pořádku.
Samozřejmě kdyby byla moje malá na zvířátka alergická (třeba na srst apod.), tak bych si kocoura doma nenechala, ale takhle v tom nevidím problém.
Já taky vyrůstala od malička mezi zvířaty a jsem v pohodě 😉
Samozřejmě neříkám, že by pes nebo jakékoliv jiné zvíře mělo olizovat děckku bličej, to se mi taky příčí, ale když spolu žijí v jednom bytě a každý má vymezený svůj prostor, tak v tom problém nevidím.

lizatko1009
7. led 2010

iluss asi si to nedocitala, ze to som nenapisala ja, precitaj cele. 😉 a myslis ze neolize aj rucky a ono si ich da do ust a este ked si pes olize r.t? 😉