Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

silvika
2. říj 2007

ahoj, tak myslim, ze budeme mat rovnake starosti my mame 3 psikov ktori s nami ziju v spolocnej domacnosti, a bude to snimi asi dost narocne vysvetlit im novy prirastok v rodine. Taktiez musia byt pri vsetkom a vsetko sa ich nadmieru tyka aspon sa tak tvaria. V rodine este dietatko nemame takze velmi asi neporadim ale mozeme zdielat skusenosti vlastne. Asi dolezite bude vysvtelit tam postavenie prichodzieho dietatka a vytvorit im priestor a zaroven korigovat ich vztah k novorodeniatku.

luculka
2. říj 2007

Ahoj my mame kokrspaniela a je to take nase mimco....o tom ze by sme sa ho zbavili sme ani na sekundu nerozmýslali...aj doky mi povedal aby ma ani nenapadlo dat ho prec...ze vsetko z neho uz mimi ma z mojho tela....ze aspon bude odolne....ide len o tie chlpy,,,,a nevsimat si ich by bolo asi to najhorsie....nesmies im dat najavo ze su odstavený..... 😉 my to zatial nejako neriesime...uvydime ako to dopadne ked malu v decembry prinesieme.... 🙂

margaretka11
2. říj 2007

Aj my máme psíka, už 14 rokov, je to taká zmeska z dediny, ale nevymenila by som ho za nič. Keď bola moja neter malinká, jediné, načo sme dávali pozor, aby náhodou nevdýchla chlpy, prípadne ich nezjedla, častejšie sme umývali dlážky a vysávali, čo konieckoncov robíme aj teraz a hlavne sme dávali pozor, aby psík náhodou malej neublížil. Keď začala loziť, tak mala taký milý zvyk, ťahať ho za chlpy, viete si predstaviť jeho nadšený výraz. Myslím, že na svojich miláčikov musíte len dávať pozor, aby náhodou bábu neublížili, veď viete, že oni si také veci neuvedomia, ale nedávajte ich preč. Zo začiatku budú žiarliť, ale postupne si zvyknú, bude to ok. A aj dieťatko sa naučí, ako sa správať k psíkovi 😉

katusha
2. říj 2007

my mame nie psika, ale psisko - argentinsku dogu 😅 ked som bola tehotna, byvali sme u svokra v byte aj so psom - vlastne fenou. ona je cela biela, takze tie biele chlpy to je asi najhorsie co môze byt 😠
pred narodenim malej sme sa prestahovali do domu a pes je vonku v bude, takze uz nemame takyto problem 😉 teda sme to vyriesili takto 😎
denousek, na tvojom mieste by som psikov nechala u seba, ale nepustala by som ich do izby, kde bude babatko. kvôli tym chlpom, aby ich nedajboze male nevdychlo 😕
a nedalo by sa vam to urobit tak, zeby si zvykli vonku? ci tam by si ich ani nedala??? 😉

denousek
autor
2. říj 2007

nene pryč bych je v životě nedala!!miluju ty psíky nejvíc na světě sou to moje ,,deti,,!!a právě proto nevím jestli i nadale může byt pes s novorozencem v jedné mistnosti....ale taky si myslim ze staci vetsi uklid kolem postylky a miminka....neustale vysavani a tak... 😉

johanda
2. říj 2007

denousek, já jsem zastáncem teze, že v ložnici nemá pes co dělat. Všude jinde v bytě ať lítá jak chce, ale před ložnicí stop. Pokud se s nimi dělíš i o postel, tak to bude těžké je odnaučit 😀 .

denousek
autor
2. říj 2007

katuscha venku??to jsou maličcí 5 kg psíci...to asi ne-e...to jsou pokojáči...klepe se jim prcka když dou jen čůrat a venku je zima 😀

johanda a o tom prave premyslim....bud je necham v loznici tam kde je i postylka .nebo je presunu do obyvaku-oni si zvyknou hned to bude dobre-a nebo je aspon na prvni mesic hodim o patro vis k rodicum...ale asi zvolim zlatou stredni cestu a šoupnu je do toho obýváku 😅

sofisofi
2. říj 2007

nehnevajte sa, ale myslim, ze pes do spalne nepatri 😖 a uz vobec nie ked je tam babatko 😉

denousek
autor
2. říj 2007

sofisofi co by jsme se hnevali vzdyt kazdy clovek je vychovany jinak a zije s jinymi zvyky...ja bohuzel patrim k te kategorii ze mame psiky odvždycky mme jich hodne a ja mam posteláky 2....kazdy je zvykly jinak...

katusha
2. říj 2007

denousek, mas pravdu, v zime by to asi neprezili 😀
podla mna najlepsie urobis, ked nebudu v jednej izbe s babom 😉

denousek
autor
2. říj 2007

katuscha asi jo...asi to tak vyresim...aspon pokud bude miminko malinke.....az uznam za vhodne tak se pejsci vrati do loznice ale do postele uz asi ne..no uvidime co mi prijde nejspravnejsi az si miminko privezu...

funny
2. říj 2007

denousek, moje psy do postele nikdy nechodili, lebo by sa tam uz nik nevosiel, ale inak su to riadne "bytove" kusy, chlpate.
ja by som zacala trenovat uz teraz, uc ich spat mimo spalne. su dvaja, pojde im to lepsie. cez den pekne pomaly ich nauc na ich deku, peliesok - "miesto", za odmenku, za hracku, najprv chvilku, casom aj vecer, celu noc.

zvykni ich este pred babom, ze spia sami, aby nemali potom pocit, ze to kvoli babu.

u nas je to tak, v noci su dvere do spalne zavrene, cez den ako kedy, ked je maly hore, alebo som s nim, otvorene, ak prave spi, zavrene. chlpy budes mat vsade vzdy. ja mam okrem psov este kocure, vysavam denne, je to des.
na uvod ma to dost zralo, malemu som tahala chlpy aj z nosa, ale zvykli sme si 😀 teraz ma vsade moje vlasy, lebo hrozne plznem.

ale nie ja nad to, ked skusa chytit psa, kocura... strasne sa cuduje na omak srsticke. je smiasny. a ked bude behat, lozit, to bude...
ma ich ako zive objekty na pozorovanie. uz teraz pozera, ked sa hrajeme vsetci.

nase osadenstvo ho prijalo bez problemov, chodia ho kontrolovat, suka ho strazieva.
len plati - vzdy, ale vzdy - dieta nesmie ostat osamote so psom, mackou! treba dozor, nech je pes akokolvek dobry a zhovievavy.

ak mas pochybnosti, obrat sa na www.cz-pes.cz kynologicka diskuze, je tam kopec zarputilych psickarov s mimcami.

inak tvojmu mimcu prajem vsetko dobre a len ho zvykaj na vsetko zive, nech z neho vyrastie slusny clovek!
pekny den

sue
2. říj 2007

No my máme dva psi a jednu mačku... a... všetci traja sú posteľní 😀 😀 😀 našťastie nie v našej posteli, ale v posteli u našich... lekári mi povedali, že ich určite nemáme dať preč, že len treba dať pozor, aby chlpy neboli nikde kde bude bábätko spinkať...zo začiatku to až také problematické nebude, horšie bude, keď malý začne loziť... to si už predstaviť neviem... No ale teda zo začiatku sme sa rozhodli, že prvých 6 týždňov chlpáči nebudú mať prístup do našej izby a potom pomaly začneme malého aj ich privykať na seba... veď nechceme mať skleníkovú kvetinku, ale zdravého mocného chlapa 🙂

denousek
autor
2. říj 2007

sue moje reč!prvnich 6 tydnu pejsci budou vedle a potom se uvidi...jak se na to budem citit!

funny dekuji za ycerpavajici odpoved 🙂

kacka79
2. říj 2007

Ahojky, máme taky hafíka - bígla - a normoš spí s náma v posteli - luxuju a vytírám obden... 😝

luculka
2. říj 2007

Kacka aj teraz pri mimi?

denousek
autor
2. říj 2007

no konecne nekdo kdo mi zvedl naladu....me je jich taky lito...ale spal s vama v posteli i kdyz jste si Fildu přivezli z porodnice?nebo az po nekolika tydnech?

kacka79
2. říj 2007

Ano i ted.. nechci aby bíglice žárlila na Filípka, takže je vše jako předtím. A zatím jsme v pohoděě. Máme teda velikou postel - pes v nohách, Filípek někdy v postýlce, někdy mezi náma u hlavy... ráno všichni na jedný hromadě 😀 😀

luculka
2. říj 2007

😀 😀 super aj mna si potesila

ygreen
2. říj 2007

ahoj holky, schválně se mi mrkněte do alba a uvidíte, že nějaký 2, 3 malý psíci v postely jsou proti našemu psímu miminku sranda 😵 Ale neděste se 😀 Edík je ještě psí miminko a takhle mezi náma vyspává jen pokud si přispíme o víkendu 😀 Ale teď má 47 kg a v počítáme, že až se malé narodí, tak Edík bude mít už svých dospěláckých 70kg. A tato rasa navíc extrémě slintá 😅 Ale beru to tak, že až se malé narodí, tak Edík nebude smět do ložnice a dětského pokoje. Máme dům se zahradou, takže od jara pořídímě boudu, ale pochybuju, že se tam ten náš závisláček nechá zlákat. Je to extrémní mazlíček a strašná prdelka 😀 Neteře se synovci má hrozně rád, ale vždy je děsně oslitá a ti pak lítají po domě a ječí, že je Edááá obludáá a že maj na ručičce kéééémrýýý 😀 😀

kacka79
2. říj 2007

Holky, já jsem extrémně pořádná a pořád někde lítám z hadrem, ale pes je prostě ČLEN RODINY stejně jako Filípek, neříkám, že ho oslintává na pusince nebo něco takovýho... taky se nereje nikde v hnoji, je to domácí mazel a koupe se 🙂
Ale chápu, že hodně lidí tohle odsuzuje, ale mě přijde divný mít psa v pelechu a s narozením miminka ho vyšoupnout ven...

denousek
autor
2. říj 2007

hiii holky to je teda prča ...tak to asi tak dramaticky s těma hafanama nebude 🙂 víte co bych nepřežila???kdyby mimis ☹ byl pak na psa alergickej 😠 to by bylo fakt hrozny...co ti moji dva malicci milasci...ja nevim.fakt to asi zalezi na tom jak se budu citit az miminko privezeme domu..te si muzu naplanovat co chci ale stejne pak bude vsechno jinak...

sue
2. říj 2007

Den, pochybujem, že drobček bude alergický na psa... berie "protilátky" na neho od začiatku tehotenstva, takže by to bola veľká zvláštnosť...

denousek
autor
2. říj 2007

nene kaci ja bych ty svoje 5 kilovy mrnouse nevyhodila jak uz sem rikala trepe se jim prcka jen kdyz je pustim ven na zachod kdyz je treba chladno....už stepujou u dveří a chtějí domu....neni to pes na ven a kdyby tohle nekdo dokazal vyhodit....tyrani zvirat....to uz si musi clovek zvazitpred porizenim pejska zda ho bude milovat i kdyz prijde miminko....malej domaci pes by hned prvni noc venku v zime umrzl...

denousek
autor
2. říj 2007

sue to jen doufam...muj organismus je na pejsky zvyklej tak snad i miminko bude no.....

macik
2. říj 2007

Já jsem jednoznačně pro neoddělování pejska-znám rodinu, kde psa po narození dítěte začali ignorovat a ten teď nemá k dítěti láskyplný vztah-ví, kdo způsobil jeho odsun...na to pozor...

My máme taky posteláky, ale zvažuju, že až budu těho, tak je naučím spát mimo postel, ale ve stejné místnosti (stejně asi jinou mít nebudem 😀 ).

Jsem překvapená, že máš z maltézáčků chlupy všude-já mám maltézajdu a jorkšírandu a nikde ani chloupek-po předchozím voříškovi je tohle balzám na duši-předtím jsme měli chlupy na každém místečku v domácnost 😝

denousek
autor
2. říj 2007

no maltezaky....jedna je maltezacka krizena s civavou......je cernobila....a zavedli jsme ji s maltezakem a mame d ni biliho maltezaciho pejska vsak se kukni do alba mam je tam oba pusáčky moje...copak to by slo vyhodit??ale i tak miminko spi v postylce ....tak proc by nemohli do postele??akorat asi kdybych tam chtela miminko polozit ...a to se prave uvidi az prijedeme z porodnice jak to zrovna budu citit....ted si rikam ze to nezvladnu je vyhodit ano z te postele ale uvidime jak to budu citit az si dovezu Vojtiska domu...

loren
2. říj 2007

ja som sa musela prednedavnom rozlucit so svojim psikom ale nie koly dcere to vziadnom pripade bol uz chory mal 16 rokou. ale nas blek od malej bocil nevsimal si ju to bol kokerspaniel, manzelou pes bulterierka ta ja neviem ci dceru akoze chce chranit alebo by jej nebodaj nieco spravila do nej sa nevyznam aj ked mi tvrdia ze ona ju ochranuje no neverim jej aj ked ju mam velmi rada a ona nikomu neublyzila, posledny pes krizenec fenka svokrina ta je zatial zlata oblizuje malu na rukach ale aj trochu ziarli tak ze sa urazi 😉 a co sa tyka ci pes do postele ano alebo nie no je to na kazdom z nas ,sam majitel musi vediet ako sa jeho pes chova ci nelezie do posteli spinavy aj ked sa to nezda na labky sa toho nachyta az az ,pokial je uplne male babo tak len dat ovonat psovi neodstrkovat na druhu kolaj psa a davat pozor ako tu uz niekto pisal aj ten najlepsi najsladsi a najmierumilovnejsi pes moze babu ublyzit aj ked mozno nechtiac staci ze dieta skrikne spusti necakane plac pes sa zlakne a moze sa hocico stat,som velka milovnicka psou ale je to predsa len zviera so svojimi pudmi a on nerozmysla ako clovek ale ako pes tak bacha v takychto pripadoch.

kuko7
2. říj 2007

Ahooooj, aj my mame doma psika a je to taky nas postelak....akurat som ho zacala odnaucovat od postielky....lezi v pelisku vedla postielky 😀 Mam madarskeho stavaca, takze to nie je az taky mini havo, ale hned ako bude miminko doma, tak ich urite zoznamim dam ovonat ritku (jasne ze miminkovu ritku havinkovi a nie naopak 😀 😀 😀 )
moja mamina, ked doniesla braska z nemocnice, spravila tak isto a maly bol s nasou feneckou najlepsi kamarat od malicka...mamina ma sice trosku ine plemeno, ale povahovo su na tom tak rovnako 🙂
myslim si, ze havino nie je problem 😉

loren
2. říj 2007

kuko to som aj ja pocula ze sa to ma spravit hlavne na fenky to zabera vraj