Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

luculka
3. říj 2007

inak super na chlpy je valcek z IKEI...stoji par korun,,,ale je to super pomocka 😀

matysi
4. říj 2007

Jak jsem už psala, mám doma dvě fenky, které si malého nevšímají, na ostatní děti jsou v poho, naši mají ruskýho teriéra, ten je taky v poho, já se pohybuju už několik let po cvičácích a mezi pejskařema a proto bych chtěla všechny upozornit: ať je váš pejsek sebehodnější, NIKDY ho nenechávejte samotného s mimčem! A už vůbec ne s mimčem, které začíná být samostatná jednotka v lezení!!! Nevíte, co jednu nebo druhou stranu napadne a mohl by z toho být docela průšvih ☹ A hlavně, od malička vysvětlujte dětem, že si nesmí hladit cizího pejska bez dovolení páníčka! Možná se vám to zdá jako přehnané, ale pár případů bohužel znám ☹

fizy
4. říj 2007

Ahojky, tak přesně tohle mne před pár dny taky stresovalo - máme doma flat coated retrívra, takže chlupů mrak. Navíc pokud může využije vesele pohodlí naší postele. Ovšem co je mimčo doma, pochopil naprosto dokonale, že postel je pro něj tabu a naprosto nemá žádnou chuť do ní lézt. pelíšek jsme mu nechali v ložnici a vzhledem k tomu, že tam máme koberec, tak jediná práce kterou dělám navíc (ale ne každý den) je, že setřu koberec mokrým hadrem. Jinak pes byl spíš smutný z toho, že jsem si s ním po příjezdu z porodnice nechtěla hrát. Docela mne vše bolelo a na jeho dračí hry mi nezbývalo sil. Ale během dvou dnů pochopil, že na hraní teď bude výhradně páníček a já budu jen na mazlení a na vyčesávání chlupů 🙂. Jinak o mimčo má zřetelný zájem, který postupně ochabuje. Ani se nedivim - večer když miminko pobrekává, pes odchází z ložnice spát jinam. Má menší výdrž než manžel... Takže pes a mimčo úplně v pohodě 🙂 😎

katka76
5. říj 2007

ahoj, asi sa mozno niektorej z vas dotknem, ale myslim si, ze psi a spalna, dokonca postel, by mali byt tabu. mne sa to zda troch uchytene, spat so psom v jednej posteli a totalne nehygienicke
aj ked dr. vravia, ze domace zvierata babatkam nevadia, a ze treba len zvysit interval upratovania, dokonca niektore su idealne k detom, ja mam na to iny nazor. ked sa hrame so psikom, hned umyvame ruky.
inac, zo stranky www.urbia.de, mi odporucali ako tehotnej vyhybat sa blizkemu kontaktu s domacimi zvieratami a uz vobec nie prist do kontaktu so zvieracim WC

denousek
autor
5. říj 2007

raculko moje řeč!chlupy jsou prostě všude at uklizim jak uklizim.....i na vypraném oblečení co vytáhnu z pračky!prostě všude!my máme už místo kobercu plovoucí podlahy a holky neverily by jste kolik špíny a smetí se skryva v kobercich!akorat to nevidite ja musim plovoučku zametat každy den!ale aspon mam jasno ze mam doma trochu čistějc než s kobercema!v koberci to smetí nevidíte tak samozdrejme nevysavate kazdy den ze....
jinak na chlupy na obleceni se prodavaji takove ty lepici valecky jen tim prejedete odev a chlupy se na nej prilepi,oplachnete valecek vodou a muzete na novo....nekolikrat vydrzi ale samozdrejme zadnej zazrak...videla jsem to v DM drogece tusim neco kolem40kc stali 2 nahradni valecky... 😉

johanka24
5. říj 2007

Ahoj holky 🙂 Máme francouzskýho buldočka a je to prostě posteláč 😵A posteláčem zůstal,i když se nám narodil Davídek 😉 Přes den spolu spinkaj v jedné posteli a vše je v poho.Maxík k němu občas čuchne a to je všechno.Olízal ho jen když jsme ho dovezli z porodnice,to nám tam totiž poradil mudr 😉 Chlupy mi taky vadí,ale stejně jsou všude 😝 A myslím že je spousta horších věcí než chlupy,bacily a tak.Já sama jsem od plenek vyrůstala s pejskama a pro to k nim mám až moc vřelej vztah 😅 Tohle asi nepochopí lidi,co nemaj pejsky nebo je maj jen na zahradě.Ale každej na to má svůj názor🙂
No u nás je to prostě takhle v pohodě 😉 Maxík je jako naše dítě a když s náma spal 3 roky,tak ho teď nebudu vyhazovat.Ale spí tam jen přes den,v noci je ve svým pelechu u nás u postele 😉 Doufám že Davídek bude mít taky takovej vztah ke zvířatům jako já 😵

gangulienka
5. říj 2007

ahoj, tak ja trosku musim nesuhlasit s nazorom katky, ze vyhybat sa kontaktu so zvieratami v tehotenstve. Ja som veterinarka a do dnesneho dna chodim do prace. jasne ze si davam vacsi pozor, umyjem si ruky aj ked sa chytim uplne zdraveho cistulinkeho domaceho maznacika ( co som predtym nie vzdy urobila 😔 )ale neviem si predstavit ze by som prestala chodit do prace. Ono clovek musi mat aj nejaku tu imunitu a nie zit uplne sterilne, pretoze vsetkeho vela skodi.

denousek
autor
5. říj 2007

no tp je prave ono....to rikaji jen lidi co nemaji doma psiky...kdyby meli tak by vedeli jaky to je a prece muj pes neni zadny prase porad se koupe tak co je na tom....chodi na ockovani,odcervovani,oupe se tak co na tom??nemam rada takovy fifleny lidi co vidi psa a uz rikaji jak my co mame doma psy tak nejsme normalni...rikame to mi o nich ze nejsou normalni ze se stiti psu kdyz ti psy nic nedelaji??jestli mate doma cisto a psy mate doma tak kde by pochytili spinu??
hold kazdej je vychovanej jinak nekdo si to moc bere a rika si jezisi fuj a nekdo zije v realite...podivejte se v jake spine zijou domorodci a maji tam taky deti a vy tady nadelate se psama....

luculka
5. říj 2007

suhlasim s tým ze kto nema psika...alebo ho má vonku v ohrade 2x2...tak to nikdy nepochopí.....ten psik je proste uz ako clovek.... 🙂 😉
A tiez su ludia ktorý ked k nám pridu tak povedia...fuuuuj ...a pes to sam viciti a druhý krat si ho ani nevsimne 🙂

raculka
5. říj 2007

denousek- ty válečky mi přijdou dobrý spíš na to oblečení,sedačku...Ale na koberec používám takové sametové sběrátko,to docela dost seberu.Jenže stejně když si sednu na koberec,tak ty chlupy tam jsou stejně i po tom,co lezu půl hodiny po zemi 😠

Co se týče té hygieny-ano není doma takové čisto, i když psa myjeme,stejně občas z venku přitáhne nějaký list atd. 😖
Ale na druhou stranu,spousta lidí kterým vadí psí chlupy a tak vůbec psi, mají doma kolikrát větší špínu než my.Takže my sice domá máme na zemi chlupy,ale zase jejich WC s koupelnou třeba rozhodně čistotou nezáří😝 -a to třeba zase vadí mně .A takoví mi budou říkat,že ze psů je špína. 😠

luculka
5. říj 2007

raculka presne..... 🙂 😉
my ten valcek pouzivame v aute a na sedacku...je to taká paska...vzdy tu spinavu odtrhnes a más novu 😉

skuba
5. říj 2007

Taky máme psa a jednou budeme mít i děti a na mém přístupu ke psu nechci nic měnit a nechci ho vyhánět ani z postele. Jinak posílám odkaz na článek o psech v posteli.....od člověka, který se psům věnuje
http://psiskolafalco.web3.cz/vycvik.htm#_postel

morusa
5. říj 2007

skuba: moc krásně napsanej článek. 😉

luculka
5. říj 2007

krááásne....hlavne to je rozdiel VLASTNIT PSA a ZIT SO SVOJIM PSOM 😉

syrael
5. říj 2007

Ahojda, tak my mame dost zajimavou zkusenost s nasim kocourem Karlem. Pred porodem jsem se desne bala, jak to dopadne pri kontaktu dite - kocour. Karel byva v zapalu boje dost agresivni, paradne seka drapama a vubec je dost akcni. Navic byl zvykly spat s nami v posteli...Dalsi vec je nechat treba decko na koberci pod hrazdickou a trnout, zda pan kocour nepribehne, nezaslape deku i s ditetem a neudela si z neho hracku. Damy, nevim co se stalo, ale kocour se s nasim prijezdem z porodnice nejak metamorfoval ve zodpovedneho, respektujiciho a mileho clena domacnosti! Kolem Jakuba chodi uctivym obloukem - stacilo jednou upozornit, ze deka neni pristupna a vyhyba se ji jak cert krize. Vlastne to plati o vsechj Kubajsovych vecech, vcetne gauce kde ho kojim - drive "jeho" gauce. Normalne je zvykly vlezt do vseho co najde . krabice od bot, kos na pradlo - detska autosedacka na zemi je tabu a o dalsich vecech nemluve. K ranu dokonce prestal hystericky busit na dvere, ze ma hlad a vubec hlasite jecet...Je to az prizracne, jakoby tusil. Mimochodem, ze jsem otehotnela jsem poznala diky tomu, ze kocour, zvykly spat mi na kline se se mnou odmital bavit, mazlit a vubec se nepriblizoval...Nemate taky nektera podobnou zkusenost? Me to az desi🙂

luculka
5. říj 2007

no nas RONNY ma dva týzdne okupoval...stále sa mi hrabal na brucho....nuchal mi ho...olizoval....bola som z toho na nervy...nedal mi pokoj celý den mi bol v pätách.....dokonca postojacky ked som ja sedela zaspaval s hlavou na mojom bruchu....
Ked sme zsitili ze som tehotná az potom sme si neskor uvedomili ze to vlastne citil...volame ho PAN DOKTOR 😀 😉 😀

denousek
autor
5. říj 2007

raculka:vsak ja jsem myslela jako ty valecky na obleceni!RIKALA SEM ZE SOU VSUDE CHLUPY i kdyz vytahnes obleceni z pracky vis 😉 na koberec jedine poradnej vysavac co dobre saje a kdyz mas koberec ve kterem to dost drzi tak vysavac s vysunout ten kartac...ale je to pekne drbacka prpto mame uz plovoucky,je to pohoda....

michaelak.
5. říj 2007

No aj ja sa hlasim k postelovemu psovi.Aj nas to citil este ked som bola tehotna.Manzelovi dobreze po hlave neskakal a ked sme sa saleli v posteli pekne ma preskocil.A to som este nemala brucho.Proste oni to vycitia.No a mali sme stach ako to bude ked prideme domov aj s malou z porodnice.Ale super to zvladol-prisiel onuchal malu a siel dalej.Ja som vydala zakaz odstrkovat ho,lebo to by uz bol dovod na ziarlenie.A teraz?Kedze cely tyzden sme doma bez tatina a mne je dobre ked malu citim pri sebe,spava mala so mnou v nasej posteli,samozrejme,ze na tatinovom mieste 🙂 .A nas hafan na mojom paplone pri mojich nohach.A len co sa niekdo pohne na schodoch na chodbe spusti velky stekot.A pred tym nebol taky stekajuci ochranca.Takze ja mam uz tri deti!psa ,dcerku a manzela 😀 .

luculka
5. říj 2007

michaelak ved aj ja hovorim ze Ronny je nás prvorodený...velký brat 😉 🙂

michaelak.
5. říj 2007

luculka:tak,tak!Len to neznasam ked svokra povie nasmu Badymu -chod si za "rodicmi"to akoze my sme rodicia,to ma trosku urazi a vytoci.Aj nam ho chcela zobrat svokra ked sa mala narodi,ale to by asi nezvladol,on je taky zavislak na nas.Lenze ked ta zvieracia laska je krasne,taka najcistejsia.Uz sa tesim ked ho uz mala zacne vnimat ako sa budu spolu hravat 🙂 to len bude zabava.

luculka
5. říj 2007

je to fakt nádhera...ked sa na teba pozera ako clovek...a vzdy iným pohladom podla toho co chce... 😉

ivana7
5. říj 2007

denousek ,
nečítala som všetky odpovede preto sa može stať, že sa budem opakovať a niekto ti už napísal niečo podobne 😨
tiež máme maltézskeho pinča-fenku a malé 6 týždňovú dcérku Sofku 🙂 .
jasné, že táto rasa von nepatrí 😲
pred časom tiež spávala na našej posteli, ale ku koncu tehotenstva som ju tam prestala púšťať, aby si zvykla, že tam nesmie-zvykla si, len ešte občas skúša či nezmením názor 😀 .do miestnosti, kde je dcérka ju púšťam,ale nikdy nie je bez dohľadu.nikdy nezostávajú spolu samé dve.nie je dobré ich izolovať ani keby to malo byť len v začiatku.psík si musí zvyknúť na nového člena rodiny, musí si ho ovoňať a možno aj olíznuť 😝 .v porodnici sa na to pýtala jedna kočka a sám pediater povedal, že ich treba "zoznámiť" hned po príchode z porodnice, aby psík nežiarlil a niečo dieťaťu neurobil.takže my sa snažíme ich neizolovať.mohlo by to sposobiť problém.samozrejme, treba viac upratovať 😉

deveronique1
5. říj 2007

Máme doma kokeršpaniela a je strašne rozmaznaný. Začal neznášať všetkých ľudí a o deťoch ani nehovorím. Náš pes sa podobá skôr na mačku, taký cickoš posteľový. V decembri čakáme bábätko. Ako mám riešiť žiarlivosť môjho psíka. Som presvedčená, že žiarliť bude, no nechcem ho dať preč, lebo ten psík je moja srdcová záležitosť. Dieťatko je však na prvom mieste. Ako to mám riešiť? A ešte jedna otázka: ako venčiť psa, ak bývate v bytovke, manžel v práci a máte bábätko?

michaelak.
5. říj 2007

deveronique1:tak ja si psa vencim tak,ze rano sa mala budi okolo 4hod alebo po 4hod.Napapame sa a ona mi este zaspi do 7hod.Akonahle zaspi tak ja letim von so psikom.No a vecer zase zaspava okolo 20hod alebo aj po 20hod ale vzdy to je do tej 20:30 no a vtedy trosku este pockam ci sa neprebere a zase letime von.A obedne vencenie je kocik a pes 😀 .Uz teraz uc psika aby rychlo vykonal svoju potrebu.A ako spravit aby hafan neziarlil to ti neporadim!Len ho proste neodstrkujte a ked sa budes maznat s babom prihovor sa aj psikovi.Ale inac kokre su dost take svojske psiky a nemaju radi deti.Aj my sme mali 11rokov americku kokrspanielicu a neviem ako by reagovala na malu.Teraz mame yorksira a ten miluje deti ,takze to je super.

deveronique1
5. říj 2007

michaelak: ďakujem za rady, hádam to nejak zvládneme 🙂 Ak by som si mala vybrať znova psíka, určite nie kokra. Sú to asi najkrajšie, ale bohužiaľ najťažšie zvládnuteľné psíky, čo sa týka výchovy a najmä detičiek. Budem musieť dávať viac pozor. Psom sa aj tak veriť nedá 😒

luculka
5. říj 2007

aj my mame kokra...a nezdá sa mi nezvládnutelný 😕 ....ale ziarlivý to asi ano

lenchita
5. říj 2007

my máme kokra, připojuju se k nářkům na jeho nezvladatelnost 😠 ale co se týče jeho vztahu k malé, je skvělý! v těhu jsme si na něm vybíjeli rodičovské pudy, takže se z něj stal pěkný gaučák, co všechno smí 😅 a pak mu to najednou skončilo! byl z toho smutný, že si každý všímá jen miminka a jemu že se nikdo moc nevěnuje, ale ustál to a nemáme problémy s žárlivostí...spíš před malou utíká, když začne pištět radostí z pejska (piští u obvykle do ucha 😀 😀 😀 ). Nechá si všechno dělat, tahat se za uši, píchat do čumáku...je zlatej 😵 samozřejmě že malé vysvětlujeme, že pejska musí hladit a ne zlobit a snažíme se ji bránit v jeho "trápení", ale vždycky to nestihneme😉

chlupů máme všude doma taky hodně, s tím se člověk musí smířit, když má psa - souhlasím s tím, že z dřevěnné podlahy to jde dolů mnohem líp než z koberců😉

deveronique1: psa venčím tak, že si malou dám do šátku a chodíme na procházky společně🙂

luculka
5. říj 2007

😕 tak neviem,,,,,nas uz ako dvoj mesacný ovládal vsetky poveli....a aj teraz poslucha na slovo...a neznásam ked niekomu poviem ze mame kokra...a on ze to su blbe psi 😠 😠 ked bol mimi proste sme si zmysleli ze ho nieco naucime...a on to za piskot...miluje ich dodnes okamzite pochopil 🙂

kozimura
5. říj 2007

Něco takového jsme řešili loni s manželem (tehdy ještě přítelem).Strašně si chtěl nechat jedno ze štěňátek,ale také plánoval i mimi.Vyjmenovala jsem mu snad tisíc důvodů proč ne psa dřív než dítě,včetně toho,že u štěňátka neznáme předem jeho povahu.Nakonec jsem se nechala ukecat a jsem ráda,že Benečka máme-děti miluje a i když spí v ložnici,spí ve svém pelíšku.No,ale vnoci si k nám přilehá.

loren
5. říj 2007

boze az mi je do placu ked tu citam o kokroch vobec to niesu nezvladatelny psi nas black bol mudry a velmi rychlo sa ucil bol zlaty, nechcela by som ineho nikdy keby som mala moznost este jednej volby aj ked uz psika nechcem lebo to bolo hrozne pre mna ked som sa s nim musela rozlucit ☹