Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

zuzkat1
7. led 2010

suhlasim ze niektori lekari mozu mat tento nazor, tiez som zvedava co mi povie pediater ked dojde na prvu navstevu, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat ze mne pes pomohol co sa alergii tyka.. ja som bola alergik a odkedy mam psa je to o dost lepsie, posilnil mi podla mna imunitu - jasne ze je to len moj nazor- inak mam ho od 16tich u nasich a ked som sa odstahovala tak sme si vzali druheho z utulku a ta hygiena vela spravi.. nas veterinar, hned ako zistil ze som tehotna tak povedal ze odcervovat treba castejsie teda zalezi asi aj od lekara ako informuje majitela psa o starostlivosti pri malom dietati... inak nasa moze ist vsade, ale tiez ked dam babo niekam tak pod nu nieco polozim

lizatko1009
7. led 2010

ja idem dnes s malym ku pediatricke na poradnu a tiez ma napadlo, ze sa opytam na jej nazor a potom dam vediet co povedala 😉

iluss
7. led 2010

lizatko: jooo, můj táta mi vždycky říkal: "slovní úlohy dočítej až do konce!" 😀 😅

no já taky nejsem toho názoru aby zvíře olizovalo dítě. No a jak jsem psala, tak když pohladit, tak si pak hned umýt ručičky. Já bych zvíře nikdy nenechala samotné s dětckem (může se stát cokoliv). Takže se to dá ohlídat, nejdřív pomazlit se zvířátkem a pak do koupelny hezky umýt 😉

hathor1231
7. led 2010

lizatko,hrozne sa mi paci hlavne to,ze do vzdialenosti 5m dokaze nakazit dychom 😀 😀 😀 to akoze ked ides okolo psickara,tak co urobis? alebo ides v hromadnej doprave so psom atd. 😀
ak to maju rodicia pod kontrolou,tak co? nasa ginny nechodi ani do nasej spalne,ani do izby od malej a na sedacku tiez nie,malej hracky tiez neberie... to mam ginny zakazat dychat v rovnakej izbe ako je mala? je to sikovny pes,ale az tak nie,aby zadrzala dych a isla vydychnut von 😝

keby boli psi taki nebezpecni,tak by nas uz hned doktori hnali s nimi prec,nie? som v anglii a tu chodi na kontroli health visitor priamo domov,cize vidi,ze mame psa a nikdy mi nic nepovedala. prave naopak,vzdy zahlasi aka je ginny zlata...
a k hovinam,ginny si to svoje nechava pre nasu zahradu,kedze je dievca,tak nezasavuje a neznackuje a olizovat vse naokolo jej tiez nedovolim... ked sa hovino pritrafi,tak podctivo zoberiem...
a dieta ti rovnako moze najst aj spak od fajciarov,striekacku od fetakov a takychto ludi nikdo nenapomenie,ze tam chodia deti.... a olizovat malu si tiez nedovoli...

lizatko1009
7. led 2010

no vidim ze dalsia co to nedocitala cele, CITAJ POZORNE ESTE RAZ, ZE TO SOM NENAPISALA JA! 😉

wild.horses
7. led 2010

lizatko ...
...nadhera. Vdaka za clanok.
Cize staci par dychnuti 😀 Uz som sa dost dlho nepobavila.

Som veterinarka, mam skusku s parazitologiu a mozem ti zarucit, ze ked svojho psa pravidelne odcervujes a odblsujes a samozrejme, ockujes, a tvoj veterinar moze robit pravidelnu skusku na pritomnost parazitov, tak je to OK. Samozrejme, dieta aj pes sa moze nakazit 'hlistou'-ako to ty nazyvas hocikde vonku. Presne tak isto ako sa moze nakazit chripkou, cholerou, tuberou a pod. od hociakeho cloveka (a casto staci jedno dychnutie 🙂 )
Samozrejme, ze je to kazdeho nazor, ci ma psa, nema psa, ci ma psa vonku, ci ma macku alebo mu v klietke spieva kanarik. 😎
Velmi Ti dakujem. Vazne som sa dobre zabavila. 😅

lizatko1009
7. led 2010

no prodim pekne dalsia co to nedocitala cele , to som nenapisla aja, ja vas baby nechapem preco sa hned pustate do inej? aj ja na tebe 😀 ze nevies citat vsetko 😀

sunea
7. led 2010

Alternativnu medicinu sice beriem, moze pomoct, ale ako vystudovany biolog beriem vazne skor vyjadrenie prof. Horejsiho (popredny cesky imunolog), ktory v rozhovore pre tyzdennik Respekt povedal, ze kazde dieta by malo do 3 rokov vyrastat na statku, je to to najlepsie, co sa pre jeho imunitu da urobit 😉 Takze tolko k nazoru p. Pravdy.

sunea
7. led 2010

Baby, ale ved citajte aspon poriadne, to nie su slova lizatka1009, ona to len citovala. No, asi toto bude dalsia diskusia, ktora uz prestane byt diskusiou, ale stane sa miestom, kde sa hadaju baby ako na trhu...skoda... 😖 ..bohuzial v poslednej dobe je to vo vela temach tak, asi sme vsetci nejaki predrazdeni z tej zimy a nedostatku svetla... 😎

hathor1231
7. led 2010

lizatko a sunea,to je jedno,ze to napisal niekto iny,ja som si to veeelmi pozorne precitala lebo som tomu fakt ani uverit nemohla,ale to, ze to tu zverejnila,znamena,ze s tym nazorom suhlasi,nie?
nebojte sa o moj zrak,je uuuplne vporiadku 😉

wild.horses
7. led 2010

napisala som... vdaka za clanok. Pochopila som, ze to bolo citovane. 😉

hathor1231
7. led 2010

a ja sa do teba nepustam,len chcem vediet,ako to realizujes v praxi,ked dieta musis udrzat od zrieracieho dychu a inych bakterii,to chodi v nejakom ochrannom overali? 😀
neurazam ta,len ma to fakt zaujima 😀

wild.horses
7. led 2010

...a este raz...nikoho neodsudzujem ani nikoho k nicomu nenutim.. Kazdeho vec.
Havk 😉

hathor1231
7. led 2010

wild, si sa zabudla pochvalit,ake zverstvo mas doma ty 😀

jabber
7. led 2010

Já to vidím asi takhle - pes v domácnosti s dítětem je super, máme v rodině 2, malá je miluje, oni jí taky, hraje si s nimi, akorát se snažím, aby jí neolizovali obličej, což už se pomalu odnaučili - ale občas se to stane, jelikož je stejně vysoká a oni se někdy radostí neudrží - a co, tak mám psa dát kvůli tomu pryč? Nebo ho zastřelit? Tak jí prostě umyju a jede se dál 🙂 😵
Ovšem psa (ani jiné zvíře) v posteli bych nesnesla, tam prostě nemá co dělat, nevím proč bych měla mít v posteli chlupy 😅 🙄

hathor1231
7. led 2010

jabber, mne tiez staci,ze v posteli su moje vlasy 😀 nastastie uz som prestala 'plznut' ako par tyzdnov dozadu... 😝 to bol des,ani ginny tolko nepustila ako ja 😀

sunea
7. led 2010

hathor, s tym plznutim u mna je to rovnake...radsej som vyklepala vankus vzdy pri zhasnutom svetle, inak by ma svihlo. S nami psia slecna nespava akurat preto, ze ma 30 kg, v noci sa strasne, ale strasne rozvaluje, casto chrape a tiez neviem, ako by sme to riesili pri harani, kedze haracie gatky su pocas tohto obdobia vzdy rano decentne odlozene pred pelechom alebo pri nasej posteli a "slecna" rozvalena "naostro"... 😉

jabber
7. led 2010

hathor, sunea 😀

naty
7. led 2010

my máme mopsíka absolutního posteláka a vzhledem k tomu, že sme oba s manželem alergici (ale ne na psí chlupy zrovna), ptali sme se naší alergoložky, co mimi a pes...bylo nám řečeno, že mimi je na něj zvyklý přeze mně a tudíž by neměl být problém s alergií na něj...chlupy v posteli mi sice taky vadí, ale už sem si zvykla, a mnohem víc mi vadí ty jeho utrápený očička, když ho tam nechci pustit... 😵 ...a co se týče ostatních věcí jako to nakažení se od něj apod., nechápu jak mohli přežít třeba naši prarodičové, co pomalu spali se zvířatama na dvoře... 😀 ...navíc si myslím, že na něj čekají venku mnohem horší věci než odčervenej a proočkovanej pes postelák... 😔

hathor1231
7. led 2010

sunea,to mas sikovneho pejska 😀 si jej zabudla pred peliesok nachystat pyzamo! to preto spi naostro 😀
a 30kg naviac si v nasej posteli neviem predstavit,je tam tlacenica uz ked sa rozveli moj drahy 😀 nastastie ginny ma len 5kg... ja som ju v posteli aj chcela,ale drahy bol vylucne proti a som mu za to vdacna,nerada by som ju odtial vyhanala 😝 tie dvierka na zarubni su len 'nudzove riesenie' ked sme neni na poschodi,az sa tam neopovazi vkradnut,ale uz to ani nepouzivane,sama si to uvedomila...

jabber
7. led 2010

naty - anebo když děti kdysi pojídaly slepičince na dvoře, blééééé 😝 😀

hathor1231
7. led 2010

mna moj ujo huckal,ze sa naucim piskat,ked prekusnem zajaci bobek 😕 😀 hnusoba... a 'torticiek' som si tiez dala zopar 😝 no prosto decko... zijem,som zdrava a alergie nemam...

jabber
7. led 2010

hathor 😀 si pamatuju, jak kluci na základce překusovali žížaly..... 😝 fuj, normálně se mi z toho všeho začíná zvedat žaludek 😀
pravda, pravda - pes domácí je proti tomu všemu velmi lehký kalibr 😀

hathor1231
7. led 2010

ja len chcem prosto povedat,ze dieta mozes drzat v 'karantene' kym je male, ale neskor bude chodit ku kamaratom,do skoly a ked bude mat imunitu asi tak,ze ziadnu,tak mu to velmi nepomoze... neskor prosto drobcov na ociach nebudeme mat a tam to vsetko stihnu... ved aj ludia maju parazity-vsi a to akoze decko nepustim do skoly lebo ich dostane? 😕 prosto,vse s rozumom... nehovorim,davat detom na ranajky kuracie torticky a zajacie babky 😅 ale tiez mu hovorit,ze nech sa nechyta zvierat lebo nosia choroby a su spinave,tak to len podporuje neskorsiu agresivitu voci zvietatam! ved co s chorobou a sipinou- znicit... dieta ma vediet,ze zvierata a ludia k sebe patria... tolko moj nazor...

naty
7. led 2010

tortičky 😀 😀 😀 v tý slovenštině to zní tak pěkně... 😀 😀 😀

skuba
7. led 2010

Holky, přidám se se svou troškou do mlýna 🙂 Než se narodila malá, tak jsem se akorát domluvila s veterinářem, že budeme odčervovat 4x do roka místo 2x a jinak jsem fakt nic neřešila. Náš pes s náma spí v posteli, naše Ali tam nikdy být nechtěla, ale i kdyby jo, tak by mi to nevadilo. Jinak teď na něho sahá docela často, ale asi by mně nikdy nenapadlo ji jít umývat ruce nebo nějak dezinfikovat. Pes je domácí, očkovaný a pokud se zrovna nehrabe v hovnách, tak jsou zvířecí sliny méně nebezpečné než ty lidské, takže i olíznutí snesu 😉 Asi je to prostě o tom, jak je kdo založený, komu to vadí, tak psa vůbec nemá a nebo si vymezí prostory, pokud to jde. Důležitý je, aby byli všichni doma spokojení a pokud tím někoho jiného, komu to vadí, neomezujeme, tak si myslím, že všechny varianty jsou "správné" 😵 😵

A jinak s tou špínou....děti mají různé nápady a mnohem víc mi vadí, když v mhd začne "nenápadně" olizovat sklo či tyčku 😖

mimina321
7. led 2010

ahoj 🙂
nedá mi neprispieť,mám doma postelákov yorkšírteriérov,ked budem mať deti určite sa ich ,,nezbavím,,pretože ich s mm milujeme....
moji prarodičia mali kone,kačice,sliepky,husy,zajace,prasiatka,mačičky,psy a iné zvieractvo a dožili sa uctihodného veku...žili so zvieratkami od malička a alergie NEPOZNALI
naučili ma žiť spolu so zvieratkami a mať ich rada,pokúsim sa to podať dalej 😵

hathor1231
7. led 2010

mimina,ja som tiez mala yorkiho (su to takmer 2roky co mi zomrel 😔 ) tiez to bol postelak,ale to som byvala s rodicmi a dalsimi dvoma segrami na dedine v rodinnom dome (to som o mimi ani nesnivala),takze behal z jednej postele na druhu,ale najradsej mal svoj kosik v chodbe aby videl na dvere 😅 k nemu este leniveho kocura 😀 to bola dvojka 😀 celu postel dokazali zaplnit 😀 je mi za nimi strasne smutno 😔
dat prec zviera len preto,ze mam nieco 'ludske' na mazlenie je hnusne... ja som okrem gratulacii k tehu dostala aj otazky,co s ginny 🙄
alergia... kto ma rad kvety,takmer kazdy... co je z pelu-alergia... 😝

akurat sme prisli z prechadzky-nabrali sme cerstveho vzduchu a nejakych tych bakterii 😀

tak sa majte, svojich stvornohych milacikov si nedajte a nadalej si uzivajte aj s babuskom svoje zverstvo 😀

latvia
7. led 2010

moj ty boze.....lizatko ci lizanka ci ako....milan pravda je nejaky trulo ktory robi hokusy pokusy alternativnu medicinu, ale bude tvrdit veci ako keby boli zvierata biologicka zbran 😝 ja som ako mala mavala hlisty a teda ti poviem, ze psa sme ani doma nemali....v dnesnej dobe je uz neskutocne co ludia vymyslaju a ako prehanaju s chorobami.neviem o tom ze by male deti umierali na parazity jak huby po dazdi, tak ako nase babatka budu mat parazity, tak sa nevyhnu bakterialnym a virusovym infekciam, je to proste sucast zivota a oddelovat deti od zvierat lebo by nieco chytili....mi pride trochu uz paranoidne. my mame doma andulku uz 9 rokov, je s nami, pije z nasich poharov a nikdy sme ziadnu psitakozu a podobne zvasty nedostali....skor sa ti dieta nakazi parazitami ked sa bude hrat na pieskovisku a bude papat piesok ako keby sa nakazilo od domaceho maznacika....alebo nebudes pustat dieta na piesok? 😝

jankaxxx
7. led 2010

latvia ja uplne suhlasim...moj ty boze tak to mas pravdu ze ten pravda uz je teda ale odbornik,ako som pisala uz skor mi mame tiez postelaka a momentalne skoro 5 mesacne babatko a malinky spava medzi nami a nas psik pri nohach,nikdy mi ani len nenapadlo ho vyhodit z postele lebo viem ze je cistejsi ako niektory ludia!!!!!!!!!!co to tiez pisala lizatko ze sa neda umyt pes na 100 % ta to uz je len tiez blud....ja tiez zijem v londyne a nie raz u mna boli midwife and healty visitors a ked som sa pytala na ich nazor a nasho gucciho tak povedali ze ziadny problem,lebo dokonca pes ma sterilny moc aj sliny,to mi potvrdili aj na veterinarske klinike...takze nas gucci maleho olizuje aj ked len rucky spava s nim v jednej posteli a maly je zivy a zdravy a velmi sa tesia navzajom zo seba!!!!!!!!