Novorozenec a pes ,,postelák". Jak to řešíte vy?

denousek
2. říj 2007

zdravím všechny majitelky těch nádherných psích stvoření....chtěla bych se vás touhle cestou zeptat jak to řešíte nebo jak to hodláte řešit při příchodu miminka domů..já mám 2 maltézáky,sou sice čistotní,pořád se koupou,chodí na wc pěkně několikrat denně na zahrádku...noviny ze zeme jak je zvykem určite ve víc rodinách už se mi povedlo zrušit a pejsky sem naučila chodit ven....ale přece jen sou z nich doma všude chlupy...a to je právě to co mi děla starosti!i když je nebudu brát do postele a budou spát ve svých pelíšcích tak chlupůse nezbavím...stačí když nebudou spát v posteli??nebo je mám dát spát do obývaku a do ložnice že by neměli vůbec přístup??nebo je snad aspon na první měsic mám dát k rodičům o patro víš a vůbec je nebrat dolu a nevsimat si jich??to mi zase urve srdce ja jsme na těch hafancich závisla...sou pořad se mnou hlavně ted když jsem doma....
nedokážu je dát stranou...prosím pomozte,jak to řešíte vy???děkuji za názory...

tatko_bubko
25. lis 2007

Ja viem, ze mnohe budete frflat, ale podla mna, pes nepatri do domu. Do bytu mozno, ale potom urcite nie do spalne.

A napriek inym skusenostia (podla mna napr. maca793 ma skor stastie, ako ze to je pravidlo), urcite nie k babatku. Posilnovat imunitu je jedna vec a dostat vaznu nakazu druha.

kalo
25. lis 2007

tatko bubko: to teda nevím, proč myslíš, že pes nepatří do domu, ale do bytu ano??????
Já bych řekla, že spíš naopak....že do bytu nepatří...když má někdo dům se zahradou, tak tam je pes v pohodě, neeee????

tessa
25. lis 2007

Tak my spime aj so psom v posteli a so syncekom su od malicka spolu a nevidim, ze by mu nejako zdravotne skodil...Teraz ma maly uz skoro 16mes, a su to najlepsi kamosi, spime vsetci v posteli, Mato medzi nami a pri nohach mu spi nas maltezacik 😉
Nevidim v tom problem 😉

pietra
25. lis 2007

tatko_bubko - nemyslim, si, ze maca793 ma len stastie. Ono to cele je vlastne o posilovani imunity. My mame doma psov dvoch, v byte a tiez dovolim, aby malu olizovali. Kamoska to dokonca aj pediatricka schvalila. A mam z tychto psich kontaktov lepsi pocit, ako ked sa malej chce doktnut niektory dospelak. Tym ze mam psov v byte a som s nimi, dbam na ich starostlivost, cistotu, zdravie. A o tom cloveku neviem nic, ci nebol s chorym, ci si umyl dostatocne ruky, ... Vaznu nakazu by male mohlo dostat aj od nezodpovednej navstevy. Aj od tych by si izoloval svoje dieta?

denousek
autor
25. lis 2007

tatko-budko.......
a co takovy křováci v africe??zijou jen ve spine baraky maj z hliny a taky tam maji deti ...tak co je oproti tomu pes vedle mimina....

tatko_bubko
25. lis 2007

kalo: pisem DO domu/bytu: lebo ked chces mat psa, mas dom, tak ho mas vonku. ale ked mas byt, tak si nepomozes.Zahrada je samozrejme OK. Je mam (nie prveho psa) aj ine zvieratka, je to super vec. ale nie dnu. tam tak rybicky alebo tak.

pietra: ano, kazdy kto pride si vyumiva ruky a ziadne blizsie kontakty. ano izoloval. to ze pes oblizuje cloveku tvar je podla mna chore. ruku prosim, to moze byt prejav psa voci cloveku. ale tvar nie. a add pediatricka, ano pozname, aj ako pes vyliecil cloveku exem a podobne. ale to su stale extra pripady.

denousek: maju umrtnost 70% deti (z toho hlad je 33%) a dozivaju sa v priemere 35 rokov. dalsie otazky?

marorlinko
25. lis 2007

tatko-bubko,ked ty nemas rad zvierata dnu, tak inu mat mozu, moj pes nijako neskodi mojmu malemu, prave naopak, pomaha, maly si bez neho nevie predstavit ani den, stale ho hlada,stane sa,ze dakedy mu oblizne nostek, maly sa smeje, jasne,ze maleho utriem,rovnako ako aj ked mu oblizne rucku, koli tomu,ze maly si ju potom dava do ust, tak mu ju umyjem.ale ziadne kontakty? je dokazane,ze pes posobi na decku psychiku,je to pravda.preco by pes neoblizol aj tvar? psy nerozpravaju, tak sa vyjadria inac.

denousek
autor
25. lis 2007

tatko-budko ja jsem se na nic neptala jen jsem ti rekla muj nazor....a presne jak pise marorlinko....tak moji pejsci sou cistotni vzdyt sou porad doma,ockovani,odcerveni,jelikoz sou postelaci tak casto koupani,vycesavani.cistotnejsi jak nektery lidi...zalezi jak kdo se o toho psa stara no....ale kdyz je to pes domaci tak prece nemuze nikomu uskodit..

janickabez
25. lis 2007

neteřinka vyrustala od mala ve sterilním prostředí, přišla do školky a měla alergie a astma, pejsky měli jen u domu a dovnitř nesměli. Astma a alergie jí léčili roky ruznými léky a inhalátory.
Nedávno dostala kočku,kterou si mohla vzít do domu, 14 dní bojovalo její tělo s alergií a astmatem a světe div se... i dr.na to koukal, ale výrazně se to zlepšilo, dokonce mohli vysadit i některé léky,které dlouhodobě užívali, protože si tělo vytvořilo protilátky....

Máme taky psa posteláka, je fakt že kvuli jeho chlupům převíkám postele skoro každých 14 dní, hlavně když je teď pošmourno, i přesto, že psa z venku utírám a jednou měsíčně koupu . Spíš mám obavy ze žárlení, jak z bakterií. 😔

kalo
25. lis 2007

Názory na psa doma /o posteli nemluvě/ je jen otázka toho, jakou kdo má hranici pro hygienu...Co někdo považuje za "pohodu" někdo považuje už za neúnosné....

pietra
26. lis 2007

tatko-bubko, nemyslim, ze su to extra pripady. Je kazdeho vec, do akej "nehygieny" je ochotny pri svojom dietati zajst. Ale uplna izolacia ci uz od domacich zvieratiek alebo blizsich ludskych kontaktov nie je dobra. Ako sa ma detske telicko naucit s tym bojovat, ked mu budeme branit v kontakte? V nasej rodine takmer vsetky deti vyrastaju v kontakte so zvieratami (psy, macky, morcata, ...) a takmer nebyvaju chore. Len jedna svagrina svojho syna od vsetkeho izoluje a maly je viac doma chory ako v skole. A nikto ma nepresvedci, ze je to extra pripad 🙂
a tak trochu ti zavidim vase materialne postavenie, lebo keby som chcela ja svoje dieta ochranit pred kazdou vaznou nakazou, tak by som tych penazi musela mat neviem kolko. Odstranenie psa neratam, lebo pri tom s nakazou nepocitam. Ale nechodila by som k lekarke (ktovie, ako chory clovek tam predtym bol), nech chodi ona ku mne, nechodila by som do obchodov (aj tam je kopec chorych ludi a aj ked tam malu nezoberiem, tak nakazu privleciem domov), o cestovani MHD ani nehovorim, ked bude starsia pieskoviska a kupaliska budu tabu, ... Trosku pritiahnute za vlasy, ale zamerne. Nemozem predsa dieta izolovat od uplne vsetkeho. 😉

luciehl.
26. lis 2007

Ahojky,
tak mi máme 2 fenky jorkšíra(mamina 4roky a dceruška jí budou teď 2roky),jsou to posteláci a naše dětičky.Ta mladší je jako moje mimi,je na mě hodně závislá a obě to jsou velké mazlivky,asi i rozmazlené.Také řeším jestli až se mimi narodí je vystrčit na chodbu před ložnici,protože si myslím,že odnaučovat je z postele na vedle postele by asi neklaplo! Naštěstí jorkšír nelíná ,takže s chlupy nemáme problém,jsou čistotní,koupu je a pouštím je několikrát denně se vyvenčit na zahradu.Z domu rozhodně nepůjdou to mě v životě ani nenapadlo,protože jsou členama rodiny,jen se mi jedná také o tu ložnici.Jak už sem tady četla,názor na psa v posteli má každej jinej a každej psa v bytě bere jinak,já je rozhodně nebudu uzavírat zvlášť od mimi,jen nevím jak s tou ložnicí,jedná se mi totiž o štěkání ,když usliší něco zvenčí!
Ale taky sem slyšela,že mimi už v bříšku slyší štěkot našich psů a až příjde domu,že prý bude zvyklé na štěkot a nebude se lekat a bát! 😒

jitka83
26. lis 2007

Ahoj, my máme taky Jorkšírka. Taky je to opravdový postelák. Co se narodil malej, tak spí jen s chlapem, ale místo si prostě nenechá vzít. A když ho to tam přestane bavit, tak jde jinam. Například malýmu na lehátko s houpačkou. Jak sem odešla spát a zhaslo se, už tam ležel. Tak sem to začala zavírat. Teď sme mu koupili hadrovou boudu, tak je šťastnej, že může být zachumlaný a nikdo na něj nemůže. Rád se totiž schovával pod deky. Ale styku s děckama mu prostě nezakazujeme. Říká se, že děti vyrůstající se psy, jsou odolnější nemocem. Tak nevím co je na tom pravdy.
Luciehl. asi na tom štěkotu bude něco pravdy, protože, když se mi narodila holka, tak pes byl ještě štěně a tolik neštěkal. A jak začal, tak se malá budila. Ale jak sem čekala malýho a pes vlastně štěkal skoro pořád, tak teď si může štěkat jak chce a malej nerušeně spí.

marorlinko
26. lis 2007

s tym stekotom je to pravda, ked bol maly mensi,tak si stekala ako chcela a maleho to vobec nezobudilo, rovnako aj ked nespal, tak ked nasa fena stekala,tak maly bol kludny, casom sa zacal smiat, teraz ju nahana, chce sa snou hrat a hladkat ju, minule ju krmil, dala som mu keksik a on ho dal nasej fene,bolo to zlate, aj ja si myslim,ze dieta vyrastaajuce pri psovi,je odolnejsie,navyse ked vyrastie,nebude mat strach zo zvierat.
mojho prveho hava som dostala ,ked som mala 5rokov, dovtedy som sa ich bala,ale ked som ho prvy krat pohladkala od vtedy som bola stale pri nom, starala sa on atd. jednoducho som si zamilovala zvieratka a nedam na nich dopustit, vravim to preto,ze chcem,aby aj moj syn mal vztah k zvieratam. moj je tiez postelak,ale uz ma postielju co sme mu kupili, sem tam zaspi tam, vacsinou, uteka na gauc,ked nemoze ist do postele,koli chlpom,nestacim cistit,ale da sa to. maly nasej fene dava aj hracky,aby sa s nim hrala.
takze ja na tyom tvam,ze psi posobia na psychiku dietata a nie naopak.

pietra
26. lis 2007

ten stekot potvrdzujem. nasa mala na stekot nasich psov vobec nereaguje

jankajs
1. pro 2007

Vidím tu rôzne skúsenosti mamičiek psíčkariek. Vcelku súhlasím s tým, že ak má niekto psa len ako "zvonček" a veľmi o jeho zdravotný stav nedbá, teda ho len každoročne preočkuje proti besnote a nič viac, treba dodržiavať podstatne väčšiu hygienu, umývať ruky po každej hre, nedať sa veľmi oblizovať po tvári a pod. Netreba sa však báť, pokiaľ je pes riadne očkovaný, odčervovaný, odblšený a v prípade choroby liečený ako skutočný člen rodiny, teda nie je len doplnok do dvora, ale s vami skutočne žije. To skôr chytíte niečo na kľučke verejného WC, ako od takéhoto psa. A ten vzťah, to sa nedá ničím zaplatiť.Tiež čakám bábo a mám dve štvornohé deti - zl. retríverku a slov. čuvača. (manžela nepočítam, aj keď to je tiež občas riadne decko 😎 ). Sama som ako dieťa vyrastala so psami, keďže otec bol psovod u policajtov a svoje psy - nem. ovčiaky, brával aj do bytu. Spali so mnou v izbe, ráno sme sa k sebe túlili a vždy sa mi od nich ušiel aj nejaký ten božtek. A že som pri tom vyťahovala z pusy nejaký ten chlp...? No bóóže, aspoň nemám alergiu, zato som ostala na psoch doživotne závislá 😀

kisska
10. pro 2007

Ahojte, som rada, ze nie som sama uletena 😀 . Mam doma 5-rocnu fenku rr (rhodesian ridgeback, 35kg). Zatial jedine opatrenia, ktore som urobila, ze som ju prestahovala z detskej (doteraz nepouzivanej) izby do obyvky a obmedzujem jej sviatky v nasej v posteli (vacsinou sobota rano, ked sa nam nechce vstavat). Samozrejme, ze je pravidelne ockovana, odcervena, okupana. Dokonca sa naucila, ze ked pride zvonku, tak masiruje rovno do kupelne utriet alebo umyt packy (v poslednom case pri tomto pocasi, je sprchovanie paciek na programe 3x denne).
Zo zaciatku som si tiez myslela, ze by jej bolo lepsie vonku, ale dnes uz viem, ze ona nie je vhodne plemeno. Mozno by si zvykla na zimu, ale urcite nie na samotu. Je to moj spolocnik a nie hracka, ktorej sa venujem, ked mam naladu. Neviem, ale mam viac respekt pred psami, ktori su vychovani na strazenie. Pre nich vacsinou clovek nie je autorita, okrem ich jedineho panka. Ja viem, ze ku mne moze prist ktokolvek s malym dietatom a nic sa nedeje, lebo deti mozu Arke robit co len chcu... a ked ich ma dost, tak odide prec. Od dospeleho si tolko nenecha a okrem toho, teraz odkedy som tehu (co zase ona vedela ako prva), tak ma strazi a dava na mna pozor... Kym sa s clovekom nepozdravim, tak nevrti chvostom, je napata a stavia sa medzi nas... ale hned po pozdrave je zase v klude 😉 Je to moj poklad a viem, ze bez nej by mi bolo velmi smutno a tesim sa, ked sa bude drobec motat popod jej brucho.
Inak ja som sa odmala motala okolo koni a rozne "veci" sme ako decka mali nielen v ruke (jedenie mrkvy spolocne s konom - jeden hryz ja, druhy kon a podobne veci...)a mozem zodpovedne prehlasit, ze chripku som mala naposledy, ked som mala asi 9 rokov. Aj ked ortopeda poznam ovela lepsie 😀 Takze dufam, ze imunitu drobec zdedi a aj rychlo ziska spolu s uzasnymi zazitkami a vztahom k zvieratkam...

kuky8
6. čer 2008

Ahojte, pridávam sa k väčšine "za psa". Máme 5,5 mes. bábo, 1,5 ročného amer. kokra,bývame v bytovke. Momentálne "psie" opatrenia sú iba také, že nechodí na manželskú posteľ a spí v pelechu v predizbe. Je o neho postarané, okrem zdrav.starostlivosti mu varíme - konzervy iba príležitostne, aj to kvalitné. Malého zatiaľ iba oňucháva, je zvedavý, ale neoblizuje. Takže sa vôbec nebojím, myslím si, že sa malý bude prirodzene imúnny voči niektorým baktériám, keďže spolu dýchame jeden vzduch 🙂 Samozrejme sa rúčky umyjú, keď by ich olízal ale ináč ak je pes zdraví, tak si nemyslím, že by mal byť problém... A keďže náš havo je aj neskutočne spoločenský, tak určite budú najlepší kamaráti 😉

slavica2
6. čer 2008

ahojte 🙂 no my mame v rodine troch psov a som velmi zvedava co budu vraviet na babo 🙂 vsetko su to fenky postelacky 🙂 ale ja som tiez odmalicka vyrastala s vlciakom a bolo to super. fenky su ridgebacka a dve pitbulky maznosky 🙂 a miluju deti.

diana88
6. čer 2008

ahoj,ja som momentalne v zahranici,maly ma 4 mesiace a chystame sa domov k rodicom na mesiac.tam mame psika jazvecika,a on ma zlu skusenost s detmi ked bol steniatko koplo ho jedno babo a odvtedy deti neznasa tak sa bojim ako prijme maleho.nemal niekto podobnu skusenost ako ho naucit ze maly patri do ,,rodiny22?

pavlinka3
7. čer 2008

tak my máme pidi křížence (4kg) starého 9let.....závislák na mě a manželovi....prostě to bylo naše první mimčo - obava byla veliká, protože nemá rád děti.....no jenže náš Mates asi není dítě, protože toho miluje....Mates zabrečí a už jde Akim sledovat, jestli mu někdo něco nedělá....při kojení si lehne vedle mě na gauč a sleduje, jak Mates baští....když se vrátíme domů třeba z nákupu, tak musím dát malýho k zemi, aby si ho mohl Akim očuchat (asi jako jestli je OK)....prostě mi skáče na nohy, dokud ho nezkontroluje - a ani mu nevadí, že už není středem pozornosti...má teď na práci hlídání Matesa, tak nemá na tolika hraní čas 😀

terkaz
7. čer 2008

ahojky, take se pridavam 🙂 my mame zlateho retrivra ma dva roky a je uzasny, Fili ho miluje a on Filipa. Hlida ho, kdyz byl miminko, lehaval u kocarku a jakmile se Filda pohnul nebo zaknoural uz se dival co se deje 😉 ted se spolu pretahuji o hracky, Filda ho taha za chlupy, za cumak... vubec nemam strach, ze by mu neco udelal. Myslim, ze i ten pejsek moc dobre chape, ze kdyby jen zavrcel, bude zle. Jo a do postele psisko nepoustime, protoze by se tam uz nikdo jiny pak nevesel 😀 je to nase velke tele 😀

marcelahb
9. čer 2008

ahojky...taky jsem měla trable, jak to vyřeším s psíkem - máme 3-letého westíka,který byl zvyklý na spaní s námi v postely, až příjdu s malým z porodnice. ale už to přítel vyřešil za mě. obětovali jsme jednu peřinu, namuchlali jsme mu ji pod postýlku a už nikam jinam spát nechodí 😀

kalo
9. čer 2008

psa v bytě máme /r.ridgeback/, ale kdyby mi vlezla do postele, tak bych ji asi přizabila 😀 😀 Nesmí ani na gauč ani do ložnice, kde s malou spáváme. Je tam čistý koberec a je to jediná místnost, kde si malá může v klidu lézt po zemi, aniž bych chytala hysterické záchvaty, že je obalená chlupama. Hafice může do naší obýváko-kuchyně (dřevěná podlaha), chodby a pracovny. Ale i přesto každé ráno vstanu a hned jdu vysávat ev.vytírat (páč malá začíná lézt a abych malou nechávala kvůli psovi jen v jedné místnosti, to není možné 🤐

kisska
9. čer 2008

Ahojte, pridavam sa k psickarkam maminam. Mam 5rocnu fenku r. ridgebacka(pozeram ze oblubene 😉 ) a ta je uplne skvela. Najprv ako prva vedela, ze som tehotna, zacala ma strazit, ked som sa vonku stretavala s ludmi (musela som sa ludom zdravit zdialky, aby som jej ukazala, ze sused je "kamarat"). Teraz strazi kocik a maleho. Ked sa rozplace a ja nahodou nepocujem, tak ma pride ohlasit. V izbe lezi pri postielke (ked sa tam dostane) a dava pozor. Maleho neoblizuje, aj si udrziava odstup, ale ma ho stale pod dozorom, aby vedela, ze je v poriadku. Akurat ked ma maly koliku a dlho a usedavo place, tak hadze zufale psie pohlady z brlohu - prosim spravte s nim nieco 🙄 . A do postele moze len vo velmi vynimocnych situaciach - nedela rano, ked moze k nam do postele aj maly a tomu ja hovorim rodinna pohodka - vsetky svoje lasky mam na jednej kopke 😀

binki
10. čer 2008

náš pes (ovčák) se neptá, miluje malého a on jeho, ráno první věc, kterou pes udělá je hup za malým na manželskou postel 😀

emfi
11. čer 2008

No asi nebudete mnohí súhlasiť, ale podľa mňa pes do bytu nepatrí, aj keď sú to mazlíčkovia. Je to predsa len zviera a aj keď sa kúpe možno každý deň, ten svoj pach má aj tak a to už nehovorím o chlpoch všade v byte. Nehnevajte sa, ale môj názor je ten, že bábätko by malo byť v čistúčku a pes sa k tomu nehodí. Kamarátka má bábo a psíka, ktorý spí s nimi aj v posteli, malá v detskej postieľke, ale je to podľa mňa neprirodzené, ked pes behá po posteli, oblizuje bábo, beha po hračkách .
Môj názor je ten, že je to zviera, ktoré by malo byť vonku, je tak stavaé.

kalo
11. čer 2008

emfi: já s tebou souhlasím. Psíka v bytě máme a je to pro mě fakt zápřah, aby bylo pořád čisto...Já naši hafinu "vyvdala" /muž ji měl dřív, než jsme se seznámili/. Kdybych mohla rozhodnout, zda si pořídíme domů psa, tak to nikdy nedovolim... 😝 Pes podle mého názoru do bytu také nepatří (je to jako byste si chtěli pořídit koně do slepičí ohrádky...nebo nevím jaké srovnání 😀 )
....Nemluvě o tom, že vím, co ta naše je schopná venku očichat, olízat nebo sežrat ☹ Já mám prostě ráda čisto...a to s pejskem v bytě je možné mít vždy jen na půl i když uklízíte jak uchyl...
.....Vím, že je zde naprostá většina milovnic psů a zastánkyň opačného názoru, ale je to diskuze a tohle mi nikdo nevyvrátí....

kuky8
12. čer 2008

emfi- ja s tebou súhlasím, čo sa týka čistoty. My sme sa snažili urobiť akýsi kompromis - to že nás pes nachodí do postele som už písala. Je ale cvičený, takže vonku nič nezožerie... a máme novinku - chudáka sme ostrihali ☹ Je to "američan", má nádhernú srsť (od béžovej po bielu), ale teraz sme nahodili letný strih - úplne do "naha", len trocha labky sme nechali, nech má pamiatku 😀 Ale je to balada, minimum chlpov... to teraz skôr moje vlasy sú v kurze - nejako mi začali asi od kojenia vypadávať 😖

nuninka
31. črc 2008

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli tu je nekdo, kdo ma podezreni na alergii na psi chlupy u sveho ditete. My mame doma fenku bigla, je ji dva a pul roku a je to moje zlaticko a proste detatko. Mam ted trimesicniho chlapecka a ten uz od porodnice stale psika a ted posledni mesic si zacal strasne mnout ocicka. Nema z nich ani zadny vytok, ani je nema moc cervene, ale proste si je stale mne. Rikala jsem to doktorce a ta nam napsala kapky Fenistil, protoze takhle male deti jeste nic jineho nemuzou. Davam mu to teprve dva dny, takze zatim zadne zlepseni nevidim. Samozrejme to muze mit i ze sucheho vzduchu, nebo alergii na nejake pyly, roztoce, co javim. Ale mam panickou hruzu, ze se treba potvrdi alergie na psi chlupy. Vubec si nedovedu predstavit, ze bych nasi Maggie mela dat pryc. Tak je jasny, ze zdravi miminka je prednejsi. Takze muj dotaz je, jestli nektera z Vas, co mate pejska a mimco se setkala s nejakymi alergickymi priznaky a popripade, pokud se alergie potvrdila, tak jestli se to da resit i jinak, nez davat pejska hned pryc. Samozrejme se snazim denne vytirat a nebo luxovat, navic malej ma svuj pokojicek, kam pejsek nechodi. Ale vsichni, kdo maji psa mi potvrdi, ze chlupy se stejne vsude dostanou.